- x
CLIO II SAHİPLERİ
13982 Cevap1034501 Görüntüleme59 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     76 [78] 80 81 82 83 84 85      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

39 Mesaj
13 Ağustos 2009; 14:32:38 

Bende renult clio hb 2000 model 1.4 75 bg sahibiyim

foruma yeni katıldım güzel muhabbet ve buluşmalar olur inş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MustafaGunes -- 13 Ağustos 2009; 17:31:49 >

2000 Renault Clio HB 1.4 RTA - Nokia N82

245 Mesaj
13 Ağustos 2009; 17:04:01 

hoşgeldin aramıza (gerçi bu sözü söylemek bana düşmez, bende yeni sayılırım her ne kadar 116 sayfayı da okumuş olsam da ),inşallah hepimiz için faydalı olur.

1928 Mesaj
14 Ağustos 2009; 8:05:15 

Baskı balataya özel serviste 400 tl fazla parçalar 150 tl 100 de işçilik 250 tl olması gerekiyo. Bende baskı balata değiştirecektim özel servise sordum verdiği fiyat buydu hatta forumdaki arkadaşlarada sordum onlarda aynı fiyata değiştirmiştiler. Bu arada aracın fazla yakmıyo normal yakıyofabrika değerlerine yakın yakmışsın başka bir ustayada göster ben ustaya götürmüştüm baskı balata değiştirmek için bu seni 20 bin km daha götürür dedi iyice bitsin gel değişelim dedi.
quote:

Orijinalden alıntı: Bandwidth

aracımı bugun servise götürdüm cok yakıyor dıye baskı balata degismesi gerekiyor dedi 400 tl özel servis motor yagı ve yag fitresi 60 tl degıstırdım
yorumun nedir yahya aynı arac sendede var :))

2006 clio 3 hb expression 1.2 16V
Nokia lumia 1520

1928 Mesaj
14 Ağustos 2009; 8:07:46 

Bu arada yağ olarak ne kullandıki filtre ve yağa 60 tl aldı ben castrol magnatec 10/40 aldım 65 tl yağ filtresinide servisten almıştım 15 yada 20 tl idi e bide işçilik verdim on lira sen baya bi ucuza değiştirmişsin yağı ve filtreyi.

Nokia lumia 1520

1928 Mesaj
14 Ağustos 2009; 8:09:54 

hoş geldin mustafa kardeş
quote:

Orijinalden alıntı: MustafaGunes

Bende renult clio hb 2000 model 1.4 75 bg sahibiyim

foruma yeni katıldım güzel muhabbet ve buluşmalar olur inş

Nokia lumia 1520

71 Mesaj
14 Ağustos 2009; 9:55:27 

istanbul/Kağıhanede özel reno servis Teknoteknik adı Fazla anlamıyorum 4 lıtre elf yag kapalı v10/40 galıba 69 bıden suan araba 79 bınde gel dedı kart yazdı ve yag fıltresı
(ayrıca cvpların ıcın tesekkur ederım) sadece 3 kıısıyız aynı degerler konusan anlamadım gıttı bu ınsanları

quote:

Orijinalden alıntı: yahyademirci

Bu arada yağ olarak ne kullandıki filtre ve yağa 60 tl aldı ben castrol magnatec 10/40 aldım 65 tl yağ filtresinide servisten almıştım 15 yada 20 tl idi e bide işçilik verdim on lira sen baya bi ucuza değiştirmişsin yağı ve filtreyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bandwidth -- 14 Ağustos 2009; 9:59:11 >

39 Mesaj
14 Ağustos 2009; 12:55:29 

hoşbulduk...

Clio sahipleri arasında buluşmalar oluo mu?

2000 Renault Clio HB 1.4 RTA - Nokia N82

245 Mesaj
14 Ağustos 2009; 13:50:05 

benim bildiğim (yani önceki sayfalardan) bir kaç kez yapılmaya çalışılmış, ama sonucu nedir, katılım nasıl bilmiyorum...
ne yazık ki biz biraz geç katıldık

1928 Mesaj
15 Ağustos 2009; 10:02:31 

Bandwidth hemşerim değerlerde bir anormallik yok arabanın fabrika verileri bunlar zaten. Daha düşük değerler yazanlar dediğim gibi şehir içinde 90-100 km hızla uzun süre seyredenler o zamanda dolayısıyla az yakıyo araç hepsi bu. Az yakan araba istiyosan ya dizel araç alıcaksın yada arabana lpg taktıracaksın. Patronumda peugeot 407 var şehir içinde 9 litre yakıyo koca araba ama bizim küçük kaplumbağa 10 litre yakıyo birde benzinde pahalı yapacak bişe yok.

Nokia lumia 1520

3 Mesaj
15 Ağustos 2009; 17:37:34 

merhaba aranıza yeni katıldım.ben 2009 nissan note tekna dci sahibiyim.dahaöncede nissan primeram vardı onu bayiye verip 0 km nissan note aldım ve aslını sorarsanız çok memnunum.ama eşime otamatik vites bir clio almayı düşünüyorum.her zaman bir sempatim olmuştur clio ya.daha önceleri kendim için niyetlenmiştim ama nasip olmadı hiç.kullanan arkadaşlardan ricam privelege ve rxt arasındaki farkı ve hangisinin daha üst donanımlı olduğunu vede hangisini alırsam rahat ederim.2003-2004-2005 modelleri araısnda eski kasa istiyorumaçıkcası yeni kasa pek sıcak gelmiyor bana.herkese teşekkürler. cvp yazarsanız sewinirim...

17 Mesaj
16 Ağustos 2009; 12:39:29 

slm arkadaslar aracımın kliması ile ilgili bir sorunum var yardımcı olursanız çok sevinirim aracım 2001 model clio sembol 1.4 rna aracı aldığımda klima gazı vardı 1 kış kullanmadığım için yazın klima gazı doldurttum içinde klima gazı 10 gün duruyor sonra klima soğutmuyor servise götürdüm radyotörde delik var deliler radyotörü yaptırdılar tekrar klima gazı bastılar 10 gtün sonra tekrar klima soğutmadı ben tekrar gittim sistemde kaçak yok ama biryerden kaçıyor dediler neyse baktıktan sonra klima Supaplarından kaçak olduğunu söylediler o Supaplarda bizde yok ya servise yada iyi bir klimacı ustasına git dediler şimdi servise gittim bana o Supaplar değişmez sistemi komple değiştirmemeiz gerkiyor dediler ve bende 750 tl istediler şimdi bilmek istediğim o klima gazının basıldığı yerdeki Supaplar değişirmi değişmezmi eğer deşir ise ankarada bildik iyi usta varsa bana telefonunu verebilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürlerler sevgi ile kalın

a --*--

8 Mesaj
16 Ağustos 2009; 17:47:38 

Selam millet
Bu foruma ilk kez katılılışımm 2 gündür okuduğum kadarıyla güzel paylaşaımlar var forumda.
Bende 1.2 16 v clio hb sahibiyim 5 aydır. Araç 90bindeydi şimdi 100 bini devirdi. araçta herhangibir problem yasamadım. Muaneye girmeden1 amortisör değiştirdim. 10x40 yağ kullanıyorum. Aracım 1 depoyla sehiriçi 700 km üç aşa beş yuakrı, şehir dışıda 800 km gibi yapıyor. sizceuygunmudur ? birde anadolu yakasından iyibir usta tavsiye edebilirmisiniz.

Renault Clio 1.2 Aut 16 V 2004
Kiraz Kırmızı

456 Mesaj
17 Ağustos 2009; 0:25:57 

merhaba Clio HB ci arkadaşlar,

formu ilk sayfasından başlıyarak 4 gün içinde okudum bütün yorumları, Araba sahibi olupta hiç bir yerde olmayan değerli deneyimlerini paylaştıkları için çok teşşekkür ederim ( özellikle alfa-x )

C segmentte Hb bir araba almak istiyorum, corsa - clio veya corolla XLi GLi tarzı ancak LPg li bir araç araştırıyorum. Öğretmen olmamdan dolayı gunluk şehir içi kullanım fazla olacagı için LPG düşünüyorum.

Deneyimli arakadaşlara sormak istedigim araç dayanıklılığı, servis maliyetleri ve kolay elden çıkarılabilmesi konusunda hangisinin tercih edilecegi

diğer sorumda özellikle CLİO RTX, 1.2 16V veya 1.4 lerin motor ömürleri kaç km dir ? özellikle corollaların 250- 300 bin km çok rahat kullanıldıgını fazla sorun çıkarmayan araç olduğunu okuyorum forumda. Bu ortalama motor ömrünü deneyimli ve fikri olan arkadaşlardan öğrenmek istiyorum.

Clio sahibi olmasamda daha sizi takip ediyorum arkadaşlar. tekrardan çok teşşekür hepinize ...

2005 Scenic 2 previalage

1419 Mesaj
17 Ağustos 2009; 11:12:07 

quote:

Orijinalden alıntı: acarbora533

merhaba Clio HB ci arkadaşlar,

formu ilk sayfasından başlıyarak 4 gün içinde okudum bütün yorumları, Araba sahibi olupta hiç bir yerde olmayan değerli deneyimlerini paylaştıkları için çok teşşekkür ederim ( özellikle alfa-x )

C segmentte Hb bir araba almak istiyorum, corsa - clio veya corolla XLi GLi tarzı ancak LPg li bir araç araştırıyorum. Öğretmen olmamdan dolayı gunluk şehir içi kullanım fazla olacagı için LPG düşünüyorum.

Deneyimli arakadaşlara sormak istedigim araç dayanıklılığı, servis maliyetleri ve kolay elden çıkarılabilmesi konusunda hangisinin tercih edilecegi

diğer sorumda özellikle CLİO RTX, 1.2 16V veya 1.4 lerin motor ömürleri kaç km dir ? özellikle corollaların 250- 300 bin km çok rahat kullanıldıgını fazla sorun çıkarmayan araç olduğunu okuyorum forumda. Bu ortalama motor ömrünü deneyimli ve fikri olan arkadaşlardan öğrenmek istiyorum.

Clio sahibi olmasamda daha sizi takip ediyorum arkadaşlar. tekrardan çok teşşekür hepinize ...

Biz teşekkür ederiz.Clio motorları 200.000 i rahat görüyor.Ben sana 1.2 16v i tavsiye ederim.Hem vergi avantajı,hem az yakıt hem düşük servis maliyetleri.Tam memur arabası üstelik rxt lerde olmayan elektrik takviyeli direksiyon ve yeni ön konsol var.Diğerleri de fena diil.
Renault u diğerlerinden ayıransa sağlam alt takım,motor şanzıman uyumu ve az yakıt.Corsa ve corolla xli yi ben almam.Ayrıca bunlar B sınıfıdır(Corsa,Clio).C sınıfı olanlar megane 2,opel astra,toyota corolladır.Corolla yere çok yakın ve az özellik var.Clio 1.2 16v lerde 4 havayastığı,ABS-EBD,AFU,Hıza duyarlı elektrkli direksiyon,U.K. merkezi kilit,otomtk ön camlar standart.

Bende Atiker sıralı sistem vardı 3 sene sorunsuz kullandım sonra sistem bir arıza verdi tüpe geçmiyordu.Tüm yetkili servislere ve lpg ustalarına gittim ilk çıkan sistem brc kopyası olduğundan brc mahkemeye vermiş ve kazanmış.Atiker de sistemi değiştirmiş onun için parça problemi çıktı.O güne kadar hiç problem çıkarmadı sadece bir kez büyük filtreyi değiştirmek için servise gitmiştim o kadar.Bende arkadaş vasıtasıyla sistemi komple Lavatoyla değiştirdim.Şu an çok güzel.Ayrıca lavatonun malzeme kalitesi çok çok iyi ve çok kompakt.
LPG taktıracaklara Lavatoyu tavsiye ederim.

Enson tüketim klima açık,yük tam 110 km/h ortalama sürat baya seri kullandım ,klimalı 130-140 a kadarda kullandım. 7.6lt LPG yani 130 ykrş gibi.Depo simit ve stepne taşımıyorum.

31 Mesaj
17 Ağustos 2009; 12:00:24 

quote:

Orijinalden alıntı: alfa-x

Biz teşekkür ederiz.Clio motorları 200.000 i rahat görüyor.Ben sana 1.2 16v i tavsiye ederim.Hem vergi avantajı,hem az yakıt hem düşük servis maliyetleri.Tam memur arabası üstelik rxt lerde olmayan elektrik takviyeli direksiyon ve yeni ön konsol var.Diğerleri de fena diil.
Renault u diğerlerinden ayıransa sağlam alt takım,motor şanzıman uyumu ve az yakıt.Corsa ve corolla xli yi ben almam.Ayrıca bunlar B sınıfıdır(Corsa,Clio).C sınıfı olanlar megane 2,opel astra,toyota corolladır.Corolla yere çok yakın ve az özellik var.Clio 1.2 16v lerde 4 havayastığı,ABS-EBD,AFU,Hıza duyarlı elektrkli direksiyon,U.K. merkezi kilit,otomtk ön camlar standart.

Bende Atiker sıralı sistem vardı 3 sene sorunsuz kullandım sonra sistem bir arıza verdi tüpe geçmiyordu.Tüm yetkili servislere ve lpg ustalarına gittim ilk çıkan sistem brc kopyası olduğundan brc mahkemeye vermiş ve kazanmış.Atiker de sistemi değiştirmiş onun için parça problemi çıktı.O güne kadar hiç problem çıkarmadı sadece bir kez büyük filtreyi değiştirmek için servise gitmiştim o kadar.Bende arkadaş vasıtasıyla sistemi komple Lavatoyla değiştirdim.Şu an çok güzel.Ayrıca lavatonun malzeme kalitesi çok çok iyi ve çok kompakt.
LPG taktıracaklara Lavatoyu tavsiye ederim.

Enson tüketim klima açık,yük tam 110 km/h ortalama sürat baya seri kullandım ,klimalı 130-140 a kadarda kullandım. 7.6lt LPG yani 130 ykrş gibi.Depo simit ve stepne taşımıyorum.

+1

Clio 1.2 16v LPG

456 Mesaj
18 Ağustos 2009; 1:15:55 

Alfa-x detaylı cevabın için çok teşekkür ederim.

hazır seni yakalamışken clio konusunda biraz daha bilgilenmek istiyorum. Aradığım araba clio HB olunca yollarda gözlerim hep arıyor ve görunce not alıp foto cekiyorum hemen. merak ettiğim bazı clioların yanında RTA - RTE bazılarında sadece 1.4 yazıyor. RTX in farklı olduğunu fransız üretim ve donanımlı olduğunu biliyorum. RTA - RTE ve 1.4 lerin donanım farkları nelerdır yada aralarındaki farklar nelerdir bilen arkadaşlar paylaşirsa çok sevinirim.

iii akşamlar...

2005 Scenic 2 previalage

1928 Mesaj
18 Ağustos 2009; 11:41:58 

Rta lar en boş modeli ön camlar otomatik aynalar manuel arka camlar manuel arka koltuk başlıkları yok motoruda 1.4 8 v 75 hp yakıt şehir içi 9.7 şehirdışı 5.6 rte ler 1.6 8 V beygirini bilmiyorum . Rxt ler en donanımlısı elektrikli ön camlar elektrikli ayna arka koltık başlıkları iç kapı döşemeleri rta lardan daha güzel. 1.4 16 V 98 beygir. yakıt olarak şehiriçinde 8.7 şehirdışı 5.6 ön sis farları standart mercekli farlar standart. çoğunda sunroof mevcut ben şu ana kadar sunroof olmayan rxt görmedim alanlar hep sunrooflusunu almışlar. Bu araçların içinde en iyisi txt yani. ama 1.2 ler 2002 yılından itibaren çıktığı için ön göğsü değişik ve baya şık duruyo tabi ön far ve arka stoplar ve ön kaportadada değişime uğramış.
quote:

Orijinalden alıntı: acarbora533

Alfa-x detaylı cevabın için çok teşekkür ederim.

hazır seni yakalamışken clio konusunda biraz daha bilgilenmek istiyorum. Aradığım araba clio HB olunca yollarda gözlerim hep arıyor ve görunce not alıp foto cekiyorum hemen. merak ettiğim bazı clioların yanında RTA - RTE bazılarında sadece 1.4 yazıyor. RTX in farklı olduğunu fransız üretim ve donanımlı olduğunu biliyorum. RTA - RTE ve 1.4 lerin donanım farkları nelerdır yada aralarındaki farklar nelerdir bilen arkadaşlar paylaşirsa çok sevinirim.

iii akşamlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yahyademirci -- 18 Ağustos 2009; 14:15:28 >

Nokia lumia 1520

415 Mesaj
18 Ağustos 2009; 13:34:41 

Rte lerin Rta lardan farkı motor hacmidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FauFau -- 18 Ağustos 2009; 13:43:44 >

2012 İbiza Reference

1419 Mesaj
18 Ağustos 2009; 16:25:53 

RTA aslında rt Authantic yani baz model,RTE rt Expression yani donanımlı demek.RXT en donanımlı versiyonudur.1.6 90hp rxt yerine 1.2 16v Authantic modeli öneririm..Çünkü 1.2 16v authtc. rxt ile aynı donanıma sahip fazlası var..

16 Mesaj
18 Ağustos 2009; 17:14:02 

öncelikle herkese merhabalar diyorum..
Kendime yeni bir otomobil aldığımdan dolayı severek kullandığım clio II 1.4 16V BVA aracımı satmak durumundayım. Yeni aracımı alacağım bayi clio'mu 12.500TL takas bedeliyle geri alıyor. Açıkçası çok temiz özenle ve üzerine titreyerek kullandığım için bende aracımın değerini bilerek kullanacak bir biniciye aynı bedelden vermek istiyorum. İlgilenen olursa özelden mailleşebiliriz. Takas tarihim 26 ağustos olduğundan dolayı en geç o güne kadar alıcı çıkmasını ümit ediyorum yoksa üzülerek bayiiye vereceğim.

aracım 90.000 km.dedir, otomatik viteslidir 1.4 16V 98Bg.
Standart RXT donanımında olan tüm özellikler mevcuttur, tüm bakımları zamanında yapılmış ve faturaları saklanmıştır.

Görmek isteyen olursa mesai saatleri dışında ve haftasonu Halkalıda veya önceden haberleşerek mesai saatleri içinde Bahçeşehirde gösterebilirim.

arka bagaj kapağında ve sağ arka kapı yanında 2 parça lokal boya vardır. ikiside otopark manevrası esnasında meydana gelmiştir. (annem biraz acemi olduğundan arkayı iyi görememiş...)
Bunlar dışında hiçbir kazası ve değişen parçası yoktur.

bunlarda birkaç resmi...
Resimlerden önce arabamı yıkayamadığım için biraz kirli onun içinde özür dilerim.

0

0

0

0

0

8 Mesaj
18 Ağustos 2009; 17:14:45 

Arkadaşım arabanın klima gazı bitmiş. Bende yeni yenilettim. Şimdi buzdolabı gibi oluyor. bu arada klima etkisini tam olarak 5 dakika sonra gösterir. malum 1.4 motor. serviste clio klima gazı değişim ucreti 90 TL. merdiven altı ustalarda 50 TL. Bence orjinal gaz doldurt servisinde. Uzun yıllar kullan

quote:

Orijinalden alıntı: ketronxd9

Merhaba arkadaşlar.(2001 8v)Klimanın gazı var ama dışarıda 35 derece sıcak varken içeriyi soğutmuyor.hafif serin bir rüzgar esiyor o kadar.acaba nedendir.Birde kilometre göstergesi durdu.ibre oynamıyor.Bunun maliyeti ne olur.Selamlar kazasız sürüşler hepinize

CLIO II 2000 1.4L 8V RTA-AC

8 Mesaj
18 Ağustos 2009; 17:18:42 

Merhaba Arkadaşlar,

bende 9 yıldır clio II 2000 HB 1.4 8v RTA-AC kullanıcısıyım. lpg araştırması yaparken forumu keşfettim. herkes buradaymış. herkese kazasız belasız günler dilerim...

105 Mesaj
18 Ağustos 2009; 18:01:11 

Merhabalar,

Bende 2005 clio II 1.2 aut kullanıcısıyım.

aracım 91bin de. İlk sahibiyim ve lastikleri yeni değiştirdim. Michellin energy saver lastik aldım ancak garip gelecek ama sanki yakıt tüketimi arttı aracımın. :) anlamadım gitti. Eski lastikler de formula 1 lastiği gibi olmuştu dümdüz dü, kaya kaya gidiyordum belkide o yüzden az yakıyordum :) Şaka bir yana sizce nasıl böyle bir durum olabilir?

Bir de orjinal teybimi değiştirdim, arkaya 2 adet sony hoparlör taktım. Arka hoparlörlerimden memnunum ancak ön hoparlörler yetersiz olduğu için değiştirmek istiyorum. Forumlardan araştırdım ve hoparlör ebatının 12.5 cm olduğu yazıyor. Bunu anlamadım, piyasada böyle bir hoparlör modeli varmıdır. 13 lük almam gerektiğini düşündüm ama ya uymazsa diye de çekindim. Tecrübelerinizden yararlanmak isterim.

Son olarak da, geçenlerde bir arkadaşımın 2009 hyundai accent era(1.4 100bg)'sı ile bir performans denemesi yaptık. Biraz geride kaldığımı kabul ediyorum ancak rahatlıkla onu kovalayabildim. 1.2 75bg bir araç için müthiş bir performans değil mi?

Keyifli sürüşler..

Asus N550JV-CN240H + Samsung Pro Sata 250 GB
Windows 8 + Mac Os X Mavericks

415 Mesaj
18 Ağustos 2009; 21:10:14 

Rta ile Rte arasında motor hacmi ve otomatik vites seçeneği dışından farkı yok bildiğim kadarıyla yanlışım varsa düzeltin lütfen.(amacım tartışma yaratmak deil bilgi paylaşmak)

quote:

RTA aslında rt Authantic yani baz model,RTE rt Expression yani donanımlı demek.RXT en donanımlı versiyonudur.1.6 90hp rxt yerine 1.2 16v Authantic modeli öneririm..Çünkü 1.2 16v authtc. rxt ile aynı donanıma sahip fazlası var..

2012 İbiza Reference

415 Mesaj
18 Ağustos 2009; 21:18:31 

Hoşgeldiniz.

Size bir soru sormak istiyorum Rta ile Rta Ac arasındaki fark nedir biliyorsanız?Ben kendi arabamın Ac mi yoksa düz versiyonlu olduğunu bilmiyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: mxgxk

Merhaba Arkadaşlar,

bende 9 yıldır clio II 2000 HB 1.4 8v RTA-AC kullanıcısıyım. lpg araştırması yaparken forumu keşfettim. herkes buradaymış. herkese kazasız belasız günler dilerim...

2012 İbiza Reference

8 Mesaj
18 Ağustos 2009; 22:14:22 

Dostum;

RTA-AC (Air-Condition) yani klimalı modeli. ruhsattada öyle geçiyor. Tek fark bu tahminimce. bu arada bende sürücü ve yolcu hava yastığı var.

quote:

Orijinalden alıntı: FauFau

Hoşgeldiniz.

Size bir soru sormak istiyorum Rta ile Rta Ac arasındaki fark nedir biliyorsanız?Ben kendi arabamın Ac mi yoksa düz versiyonlu olduğunu bilmiyorum.

415 Mesaj
18 Ağustos 2009; 23:23:23 

Benim araçta klima var ancak ruhsata şimdi baktım Clio 1,4 Rta geçiyor.Ac ibaresi yok.Birde dolduran polis arkadaş baya dalgınmış üretim yerliyi işaretlemiş.Saolsın cevap için.

2012 İbiza Reference

71 Mesaj
18 Ağustos 2009; 23:51:39 

merhaba 2001 clio 1.4i rta
Baskı balata seti: 105 tl orjinali valyo marka gibi bişi söylediler.
4 kg elf şanzuman yagı : 10 tl
fren merkezi sag: 25 tl
fren hidrolik:10

125 tl de işçilik yarın değişecekler sabah bırakıcam.
Ayrıca enjektörleri patlatıcam injeksiyon kısmından hava verılıyormus benzın deposuna kadar olan kısma pislik egsozdan dısarı cıkıyormus tam acılımını bılmıyorum usta komple yakıcaz dedı bilgisayarlı bişi

bilginize..

456 Mesaj
19 Ağustos 2009; 0:35:58 

quote:

Sayın yahyademirci ve alfa-x vermiş olduğunuz cevaplar, tavsiye ve hizlı geri dönüşler için çok teşekkür..

uşakda görev yapıyorum ve gözlerim devamlı clio ariyor aklıma ve gönlüme hitap ettiğinde nasip olursa bende aranıza katılacağım,
bu zaman aralığında aklıma takılanlar olursa sizleri tekrardan rahatsız ediyor olacağim ...

görüşmek dileğiyle tekrardan...

2005 Scenic 2 previalage

245 Mesaj
19 Ağustos 2009; 9:49:11 

quote:

Orijinalden alıntı: nova730

merhaba arkadaşlar, bende aracıma ufak bişeyler yapmak istiyorum. gösterge renklendirme ile başlamayı düşündüm. (pardon ilk yaptığım far temizlemek olmuştu ) konuya çok hakim olmadığım göz önüne alınırsa ne olur ne olmaz diye kendi göstregemle değil bulabilirsem çıkmacıdan alacağım bi gösterge panelinde yapacağım. (sonra gerekirse arabayı satacağım zaman orjinal gösterge panelini geri takarım). bizim gösterge panelini yerinden söküp takma çok zor değildir inşallah!!! söküp takamayı bilen arkadaşlar desteğini esirgemesin lütfen.
elinizde bizim gösterge paneline uyacak şablonlar olan var mı? yada yararlanabileceğim bir site var mı arkadaşlar?
ayrıca bu çıkma gösterge paneli ne kadardır yaklaşık?
herhese teşekkürler şimdiden

1928 Mesaj
19 Ağustos 2009; 9:58:05 

Lpg yi rahatlıkla tyaktırabilirsin sorunsuz çalışıyo bizim araçlarda ama dikkat et işin ehli bi usta olsun.
quote:

Merhaba Arkadaşlar,

Nokia lumia 1520

8 Mesaj
19 Ağustos 2009; 13:43:27 

bende de aynı sorun oldu. Muayene kağıdı değişti hepsini kafalarından atmış polis arkadaş bende de yerli yazıyordu. ayrıca rta-ac yi yazmamışlar:(
quote:

Orijinalden alıntı: FauFau

Benim araçta klima var ancak ruhsata şimdi baktım Clio 1,4 Rta geçiyor.Ac ibaresi yok.Birde dolduran polis arkadaş baya dalgınmış üretim yerliyi işaretlemiş.Saolsın cevap için.

8 Mesaj
19 Ağustos 2009; 13:58:45 

Sayın Yahya Demirci;

Tekrar merhaba. İnan bu lpg işinden bıktım usandım vallahi. bizim arabalar full grup motor diye geçiyormuş. Yani enjektörlerin hepsi aynı anda püskürtme yapıyormuş???. şimdi forumda okuduğum kadarıyla brc bu motorlarda pek iyi olmuyormuş. inanın ben arabama çok kıymet veren birisiyim ve bir ayağımın sanayide olmasını istemem. bu arada 54000 km de. yakıt yakmasına gelince istanbul Kumburgazdan ankaraya gelip geriye kalan yolla şehir içi diyebileceğimiz normal sürüşle 39,65 litre ile 766 km yol gittim. çok sakin kullanımda 32 litre ile 604 km yol gidiyorum. 3000 deviri geçmeden. sizce LPG taktırmaya değer mi? Bir de gerçekten BRC bizim arabalarda sorun çıkartıyor mu?

sevgilerimle.

quote:

Lpg yi rahatlıkla tyaktırabilirsin sorunsuz çalışıyo bizim araçlarda ama dikkat et işin ehli bi usta olsun.

97 Mesaj
19 Ağustos 2009; 14:45:52 

Bu arada üye ismimi değiştirdim. mxgxk olan üyelik adım artık orjinal adıyla....
quote:

Sayın Yahya Demirci;

Tekrar merhaba. İnan bu lpg işinden bıktım usandım vallahi. bizim arabalar full grup motor diye geçiyormuş. Yani enjektörlerin hepsi aynı anda püskürtme yapıyormuş???. şimdi forumda okuduğum kadarıyla brc bu motorlarda pek iyi olmuyormuş. inanın ben arabama çok kıymet veren birisiyim ve bir ayağımın sanayide olmasını istemem. bu arada 54000 km de. yakıt yakmasına gelince istanbul Kumburgazdan ankaraya gelip geriye kalan yolla şehir içi diyebileceğimiz normal sürüşle 39,65 litre ile 766 km yol gittim. çok sakin kullanımda 32 litre ile 604 km yol gidiyorum. 3000 deviri geçmeden. sizce LPG taktırmaya değer mi? Bir de gerçekten BRC bizim arabalarda sorun çıkartıyor mu?

sevgilerimle.

Clio Sport Tourer 0,9 ICON

31 Mesaj
19 Ağustos 2009; 16:13:35 

Gökhan bey iyi bir ustaya tartarini taktırın.

Lpg de markada çok önemli fakat takan yerdeki ustanın becerisi daha önemli marka kilometreler geçtikçe kendini belli eder.

Clio 1.2 16v LPG

17 Mesaj
19 Ağustos 2009; 22:10:00 

[font="Tahoma"]slm arkadaslar aracımın kliması ile ilgili bir sorunum var yardımcı olursanız çok sevinirim aracım 2001 model clio sembol 1.4 rna aracı aldığımda klima gazı vardı 1 kış kullanmadığım için yazın klima gazı doldurttum içinde klima gazı 10 gün duruyor sonra klima soğutmuyor servise götürdüm radyotörde delik var deliler radyotörü yaptırdılar tekrar klima gazı bastılar 10 gtün sonra tekrar klima soğutmadı ben tekrar gittim sistemde kaçak yok ama biryerden kaçıyor dediler neyse baktıktan sonra klima Supaplarından kaçak olduğunu söylediler o Supaplarda bizde yok ya servise yada iyi bir klimacı ustasına git dediler şimdi servise gittim bana o Supaplar değişmez sistemi komple değiştirmemeiz gerkiyor dediler ve bende 750 tl istediler şimdi bilmek istediğim o klima gazının basıldığı yerdeki Supaplar değişirmi değişmezmi eğer deşir ise ankarada bildik iyi usta varsa bana telefonunu verebilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürlerler sevgi ile kalın

a --*--

1928 Mesaj
20 Ağustos 2009; 10:23:01 

Arkadaşım bundan önce tek nokta enjeksiyonlu 97 model clio 1 aracım vardı o zamanlar ekonomik durumum iyiydi tek nokta enjeksiyonlu lpg kitine 850 tl vermiştim bi sorun çıkarmamıştı. Ama şimdi malum ekonomik kriz ocak ayında aracıma atiker marka sıralı lpg taktırdım fast system diye geçenlerden usta multifastı önermemişti o zaman bunlar daha tam oturmadı fast sistem tam uyumlu dedi ve taktı. ocak ayından beri lpg de kullanıyorum şu ana kadar hiçbir sorun çıkmadı .Kiti ilk taktığında 1000 km olunca gel bi ayar daha yapalım dedi ona gittim o gün bu gündür dahada hiç uğramadım hiçbir problem yok. Aracım şehir içinde benzinde 30 kuruş yakıyodu şehir dışında ise 18 kuruş yakıyodu yani şehir içinde 9,7/100 km şehir dışında 5,7/100 km şimdi lpg de ise şehir içinde 18--19 kuruş civarı şehir dışında ise 11-12 kuruş civarı. Lpg taktıktan sonra bir kere bursaya gidip geldim bi kaç sefer ardahana gidip geldim erzurumda ikamet ediyorum hiçbir sorun çıkmadı. Bunları göz önünde bulundurarak takıp takmayacağına karar verebilirsin.Ama montajı yapacak usta çok önemli ona dikkat et. Çok iyi bir kiti bile kötü montaj yüzünden başını çok ağırtabilir.
quote:

Sayın Yahya Demirci;

sevgilerimle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yahyademirci -- 20 Ağustos 2009; 10:25:06 >

Nokia lumia 1520

71 Mesaj
20 Ağustos 2009; 14:28:44 

Merhaba,
Debriyaj Baskı balata değişti şimdi debriyaj cok hafif ve kavrama cok iyi bakalım yakıta etkısı olacakmı :)
Bu İŞLEMLERDEN SONRA blackpunkt orjinal teybim code ıstedı şifre 2500 servisten öğrendım.

97 Mesaj
20 Ağustos 2009; 15:22:26 

haklısın dostum. usta önemli muhattap olacağın önemli.
quote:

Arkadaşım bundan önce tek nokta enjeksiyonlu 97 model clio 1 aracım vardı o zamanlar ekonomik durumum iyiydi tek nokta enjeksiyonlu lpg kitine 850 tl vermiştim bi sorun çıkarmamıştı. Ama şimdi malum ekonomik kriz ocak ayında aracıma atiker marka sıralı lpg taktırdım fast system diye geçenlerden usta multifastı önermemişti o zaman bunlar daha tam oturmadı fast sistem tam uyumlu dedi ve taktı. ocak ayından beri lpg de kullanıyorum şu ana kadar hiçbir sorun çıkmadı .Kiti ilk taktığında 1000 km olunca gel bi ayar daha yapalım dedi ona gittim o gün bu gündür dahada hiç uğramadım hiçbir problem yok. Aracım şehir içinde benzinde 30 kuruş yakıyodu şehir dışında ise 18 kuruş yakıyodu yani şehir içinde 9,7/100 km şehir dışında 5,7/100 km şimdi lpg de ise şehir içinde 18--19 kuruş civarı şehir dışında ise 11-12 kuruş civarı. Lpg taktıktan sonra bir kere bursaya gidip geldim bi kaç sefer ardahana gidip geldim erzurumda ikamet ediyorum hiçbir sorun çıkmadı. Bunları göz önünde bulundurarak takıp takmayacağına karar verebilirsin.Ama montajı yapacak usta çok önemli ona dikkat et. Çok iyi bir kiti bile kötü montaj yüzünden başını çok ağırtabilir.

1105 Mesaj
21 Ağustos 2009; 0:51:23 

Arkadaşlar herkese hayırlı Ramazanlar...

2009 Ford Focus A/T (Atiker OBD II)
O'ndan başkası "YALAN"

1419 Mesaj
21 Ağustos 2009; 8:26:46 

quote:

Orijinalden alıntı: Darklordum

Merhabalar,

Bende 2005 clio II 1.2 aut kullanıcısıyım.

aracım 91bin de. İlk sahibiyim ve lastikleri yeni değiştirdim. Michellin energy saver lastik aldım ancak garip gelecek ama sanki yakıt tüketimi arttı aracımın. :) anlamadım gitti. Eski lastikler de formula 1 lastiği gibi olmuştu dümdüz dü, kaya kaya gidiyordum belkide o yüzden az yakıyordum :) Şaka bir yana sizce nasıl böyle bir durum olabilir?

Bir de orjinal teybimi değiştirdim, arkaya 2 adet sony hoparlör taktım. Arka hoparlörlerimden memnunum ancak ön hoparlörler yetersiz olduğu için değiştirmek istiyorum. Forumlardan araştırdım ve hoparlör ebatının 12.5 cm olduğu yazıyor. Bunu anlamadım, piyasada böyle bir hoparlör modeli varmıdır. 13 lük almam gerektiğini düşündüm ama ya uymazsa diye de çekindim. Tecrübelerinizden yararlanmak isterim.

Son olarak da, geçenlerde bir arkadaşımın 2009 hyundai accent era(1.4 100bg)'sı ile bir performans denemesi yaptık. Biraz geride kaldığımı kabul ediyorum ancak rahatlıkla onu kovalayabildim. 1.2 75bg bir araç için müthiş bir performans değil mi?

Keyifli sürüşler..

Lastikleri bende michelin energy saver ile değiştirdim .Açıkçası sessizlik yol tutuşta çok fark olmadı.Daha fazlasını bekliyordum.Ama yakıt tüketiminde pek fark olmadı yani artmadı.Ama virajlara giriş yol tutuş bindikçe anlaşılıyor gerçekten güzel.

Ön hoparlaörü ölçmek çok kolay üsteki iki tırnağı kaldır kapak açılır.Ama ben arka kapılara sony 10cm di sanırım taktım,Sony çok da kaliteli diil.Önlerin sesi daha kaliteli geldi.

Performans olarak ise şanzıman oranları çok çok iyi yani 1.6 8v 90 lık motorla çok rahat baş edebilir.Son hız yüksek diil 170 ama ara hızlanmaları çok iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alfa-x -- 21 Ağustos 2009; 8:26:47 >

245 Mesaj
21 Ağustos 2009; 9:43:41 

quote:

Merhaba,
Debriyaj Baskı balata değişti şimdi debriyaj cok hafif ve kavrama cok iyi bakalım yakıta etkısı olacakmı :)
Bu İŞLEMLERDEN SONRA blackpunkt orjinal teybim code ıstedı şifre 2500 servisten öğrendım.

Baskı balata değişince kavrama noktası yeri değiştimi?
benim kavrama noktası çok yukarda. sinir ediyor bazen. bir de baskı balataya ne kadar verdin?
teşekkürler.

97 Mesaj
21 Ağustos 2009; 15:40:46 

Merhaba,

baskı balatası tam olarak kaç kmde değiştirdiniz. kaç lira masrafı var. bide yetkili serviste mi yoksa özel serviste mi?

saygılarımla

quote:

Merhaba,

54 Mesaj
22 Ağustos 2009; 0:25:57 

Arkadaşlar Merhaba,

arabayı ilk çalıştırmada gaza basmadan çalıştırıyordum. Fakat son zamanlarda özellikle aküyü değiştirdikten sonra ilk çalışmada zorlanma oluyor ve gaza basarak çalıştırıyorum.

Araç benzinli, 1.2 16V

Servisler sorunun belirlenmesi için ücret alıyorlar mı? Veya anadolu yakasında iyi bir yer varmıdır götürebileceğim.

Şimdiden teşekkürler...

---

17 Mesaj
22 Ağustos 2009; 23:06:49 

slm arkadaslar aracımın kliması ile ilgili bir sorunum var yardımcı olursanız çok sevinirim aracım 2001 model clio sembol 1.4 rna aracı aldığımda klima gazı vardı 1 kış kullanmadığım için yazın klima gazı doldurttum içinde klima gazı 10 gün duruyor sonra klima soğutmuyor servise götürdüm radyotörde delik var deliler radyotörü yaptırdılar tekrar klima gazı bastılar 10 gtün sonra tekrar klima soğutmadı ben tekrar gittim sistemde kaçak yok ama biryerden kaçıyor dediler neyse baktıktan sonra klima Supaplarından kaçak olduğunu söylediler o Supaplarda bizde yok ya servise yada iyi bir klimacı ustasına git dediler şimdi servise gittim bana o Supaplar değişmez sistemi komple değiştirmemeiz gerkiyor dediler ve bende 750 tl istediler şimdi bilmek istediğim o klima gazının basıldığı yerdeki Supaplar değişirmi değişmezmi eğer deşir ise ankarada bildik iyi usta varsa bana telefonunu verebilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürlerler sevgi ile kalın

NASIL İŞ ANLAMIYORUM BANA YARDIMCI OLACAK KİMSE YOKMU YAAAA

a --*--

71 Mesaj
23 Ağustos 2009; 2:48:34 

Merhaba aracım 69 binde baskı balata seti 105 lira orjinal valyo marka 100 tl işçilik verdim yetkili servisde yaptırmadım malzemelerı kendım aldım istanbul-kağıthanede yaptrıdım. depriyaj cok yukarıda kavrıyordu ve benzin tüketimi bana fazla geliyordu gerce yahya kardesim normal oldugunu söylüyor 250-300 tl arası özel yerler fiyat veriyor ben şanzıman yagınınıda kendım aldım 150 tl malzemelere verdim 100 işçilik verdim şimdi felaket yumusak çekişi iyi yan sanayisi 70 tl imiş gerek duymadım 2001 clio 2 hb 1.4i rta aaracım bu

71 Mesaj
23 Ağustos 2009; 2:50:55 

arkaya kolon taktırmak istiyorum ama kestirmek istemıyorum kenarlardakı kısımlara takılıyormu takan varmı çapı nedir.

97 Mesaj
24 Ağustos 2009; 9:53:34 

Verdiğin bilgi için teşekkür ederim dostum.
quote:

Merhaba aracım 69 binde baskı balata seti 105 lira orjinal valyo marka 100 tl işçilik verdim yetkili servisde yaptırmadım malzemelerı kendım aldım istanbul-kağıthanede yaptrıdım. depriyaj cok yukarıda kavrıyordu ve benzin tüketimi bana fazla geliyordu gerce yahya kardesim normal oldugunu söylüyor 250-300 tl arası özel yerler fiyat veriyor ben şanzıman yagınınıda kendım aldım 150 tl malzemelere verdim 100 işçilik verdim şimdi felaket yumusak çekişi iyi yan sanayisi 70 tl imiş gerek duymadım 2001 clio 2 hb 1.4i rta aaracım bu

97 Mesaj
24 Ağustos 2009; 10:11:18 

Dostum öncelikle şunu sorayım sana. yetkili servistemi yaptırdın yoksa özel servisteki klimacılarda mı? yetkili serviste ben değiştirdim 89. tl KDV dahil fiyatı. ankara şaşmazda her servis bir klima değişim aleti alıyor. ortalama 4500 euro gittigidiyor.com da bile satılıyor. bende şasmazda klima gazı doldurtacaktım sordum nasıl dolum yapılıyor diye HALLEDERİZ... dediklerine hemen kaçtım. sorgu yok sual yok. ne götürürsen hallediyorlar. garantisi ne diyorum ben diyor adam. 50 tlye doldurtacaktım sonra yetkili servise gittim ve farkı anladım. İlk önce R134A gazı koyuluyor. eğer sana başka bir gaz koyarlarsa sorun yaratır dediler. komple sistem gidermiş. yani ben topu topu 39 tl fazla ödedim ve garantili Renault Mais de özel bir cihazla 20 dakikada hallettiler. bence ilk önce Yetkili Servise göster. sana yardımcı olacaklardır.
quote:

Orijinalden alıntı: axman1971

NASIL İŞ ANLAMIYORUM BANA YARDIMCI OLACAK KİMSE YOKMU YAAAA

97 Mesaj
24 Ağustos 2009; 12:33:31 

ÖNEMLİ NOT:
Renault clio 2000 France kullanan ve OGS (Otomatik Geçiş Sistemi) kullanacaklara;

Arkadaşlar benim başıma geldi sizinde başınıza gelebilir. OGS cihazı aldım iş bankasından . Bankadaki görevli nereye takılacağını gösterdi. dikiz aynasının arkasına yazısınında içeriye bakacak şekilde olacak denildi. neyse bende ankaradan yola çıktım. gişeler geçtim fakat OGS okumadı. arabadan inip okuttum (trafik yoktu). istanbul a yanaşınca gişelerden çıkışta okumadı ve şak diye 126.90 TL ceza yazdı alarmlar öttü falan. bende o sinirle hemen karayollarından bir yetkiliye gittim. Adamın ilk dediği Fransız malı CLİO mu var dedi. bende evet dedim sorun nedir diye sorduğumda, bizim arabaların ön camı arklik ??? film varmış. bu da manyetik alan geçirmiyormuş. Camın alt ortasında 10 cm * 5 cm lik bir yer var. Belli zaten OGS oraya takılıyormuş. İlk üretim CLİOlarda varmış sadece. ne kadar kıymetli bir aracımızın olduğunu tekrar anladım bu sayede??? siz siz olun alt ortaya OGSyi takın,

sevgiler.

421 Mesaj
24 Ağustos 2009; 13:16:02 

quote:

arkaya kolon taktırmak istiyorum ama kestirmek istemıyorum kenarlardakı kısımlara takılıyormu takan varmı çapı nedir.

10 ya da 13 cm olması lazım, yanlız yine dikdörtgen bir suntanın ortasını yuvarlak kesip
hoparloru ona oturtman lazım daha önceki sayfalarda vardı resmi bir arkadaş yapmıştı...

... İngilizce Öğretmeni ....

421 Mesaj
24 Ağustos 2009; 13:22:33 

CYCLONE 9005 6000K MİLLENİUM DİJİTAL XENON AYDINLATMA KİTİ ----295 tl

aracıma xenon kiti almayı düşünüyorum daha önce bu markayı kullanan ya da
başka araçlarda gören var mı, yorumlarınızı bekliyorum..

... İngilizce Öğretmeni ....

245 Mesaj
25 Ağustos 2009; 10:51:42 

quote:

Kardeş kavrama noktası aşağı indimi yoksa hala yukarda mı?

1134 Mesaj
25 Ağustos 2009; 15:33:10 

99 model 1.6 rxt 8v aracımı aldığımdan beri ilk defa depoyu fulleyip ne kadar yaktığını ölçeyim dedim.keşke ölçmeseydim ..şehr içinde(izmir) 200 km yol yaptım ve tekrar fulledim...70 ytl....yani km de 35 kuruş yakıyor hem de klima kapalı.. ....bujiler falan da yeni...ustalar ne dersiniz çok değilmi bu değer....sonunda lpg taktırcaz galiba... ben lpg araştırmaya başlayayım barii...

71 Mesaj
26 Ağustos 2009; 9:28:28 

ilk normali ben diyim agresif kullanım lastik havaları trafik ve şehir efsaneleri hersey içinde benim aracımda 330krs yakıyor 2001 clio hb 1.4i rta

71 Mesaj
26 Ağustos 2009; 9:31:13 

buralara kolon koydurmak istiyorum

0

Ekteki dosya (1)

1433 Mesaj
26 Ağustos 2009; 11:20:36