Şimdi Ara

CLIO II SAHİPLERİ (721. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.865
Cevap
80
Favori
1.592.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 719720721722723
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: flywalker

merhaba,
    ben de yaklaşık 1 ay önce 2000 clio 1.6 rte otomatik aldım.
    araç kazasız vegenel bakımlarını yaptırdım, ve trigerini değiştirdim. Bu ilk aracım ve şoförlükte yeniyim

Ancak bir sorum var, araç bazen kalkışta fırlama yapıyor, örneğin kırmızı ışıkta durduktan sonra kalkışa geçtiğimde vitese attıktan sonra fırlıyor ve ondan sonra sorunsuz devam ediyor, ama bu herzaman olmuyor. Bu kullanımdan kaynaklı bir sorun olabilir mi yoksa şanzuman, vs ile ilgili birşey midir ?

Ayrıca Clio II kullanma kılavuzu bulmak istiyorum, fikri olan var mıdır ?

kullanma kılavuzu bende aradımda bulamadım. internette pdf olarak buldum fakat ingilizce ve siyah beyaz oldugu içn işime yaramadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: icelordw

quote:

Orijinalden alıntı: flywalker

merhaba,
    ben de yaklaşık 1 ay önce 2000 clio 1.6 rte otomatik aldım.
    araç kazasız vegenel bakımlarını yaptırdım, ve trigerini değiştirdim. Bu ilk aracım ve şoförlükte yeniyim

Ancak bir sorum var, araç bazen kalkışta fırlama yapıyor, örneğin kırmızı ışıkta durduktan sonra kalkışa geçtiğimde vitese attıktan sonra fırlıyor ve ondan sonra sorunsuz devam ediyor, ama bu herzaman olmuyor. Bu kullanımdan kaynaklı bir sorun olabilir mi yoksa şanzuman, vs ile ilgili birşey midir ?

Ayrıca Clio II kullanma kılavuzu bulmak istiyorum, fikri olan var mıdır ?

kullanma kılavuzu bende aradımda bulamadım. internette pdf olarak buldum fakat ingilizce ve siyah beyaz oldugu içn işime yaramadı

ben de daha sonra buldum inglizce olarak, işime yaradı. teşekkürler yine de. sanırım online türkçe yok ortalikta

• herkese selam benim 2002 model privilege 1.4 16 valf otomatik şanzıman aracım var vites kutusunun biraz Altında Yildiz işareti var bu ne anlama geliyor bana yardımcı olabilecek var mi acaba bir de Araci çalıştırdıktan 30 saniye sonra falan başka bir vitese geçip auto yazıyor bir turlu çözemedim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • berkuk38 B kullanıcısına yanıt
    eğer 250 tl ye sunroof fitili bulduysanız hiç durmayın alın...

hatta fazla varsa alıp bedeli karşılığı bana da kargolarsanız makbule geçer..normalde piyasada yok gibi bu fitil, bulsanız da 450 tl civarında...
  • lordsek L kullanıcısına yanıt
    o kadar şey yazmışsınız ama fiyat bilgisi yok....

3 kayıt ta basit şeyler, km de düşükmüş ama komple boyalı olması biraz kafa karıştırıyor tabii...

ancak 2014 de alınıp senesi dolmadan satışa konulması da sıkıntılı olması ihtimalini düşündürüyor...

fiyat bilgisi de olmayınca değerlendirme yapmak zor...
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Ben de protonu keşfediyorum yavaş yavaş. Yakıt ideal geldi bana. 34 litre 76 lira ile 408km yol gittim. Bakalım bu sefer ne yakacak?

• 1999-2001 arası otomatik cliolar nasıl? 2-3 ay icin de almayı düşünüyoruz. Teşekkürler..

• Selamlar.
    cumrali kardesim araban hayırlı olsun. Güle güle kazasız belasız kullan.

Berkuk38, açılır cam tavanin cam kısmının yükseklik ayarı var. Fitil ne durumda bilmiyorum tabi ama sağlam görünüyorsa, özelliğini kaybetmemisse, deforme olmamissa önce bu ayar üzerine yoğunlaş bence. Ses bu yüzden geliyor olabilir. Ama fitil bozuksa ve 250 liralık fitille iş çözülecekse arkadaşın dediği gibi kaçırma. Ayar için usta birilerini bulmak lazım ya da gözüpek ve becerikli bir kaportaci da yapabilir. Kızak kenarinda alyan vidalar var, hassas bir ayar bu, biz 7-8 denemeden sonra halletmistik. ayarı yapabilirsen tüm mekanizmayi temizlemeni tavsiye ederim. 6 ayda bir temizlenmesi gerekiyor zaten.

Aliemrecaglar yıldız işareti kar modu. Bu düğme karda çok iş görür, torku dengeler ve patinaji önler. Karlı zeminde sen gaza ne kadar bassan da araba devir artirmasina rağmen yürüme hızında ilerler. Auto yazısı ikazdir. Bir problem belirtisidir. En kısa zamanda bir ustaya baktir bence. Kafasina göre vites değiştirmesi yağ basınç kaptoru ya da hız sensörü gibi birçok parça yüzünden olabilir. İhmal etme.

Kullanim kitabı soran olmus, bende faz 1 kullanim kitabi var pdf olarak, Türkçe. Özel mesajla email adresinizi yollarsaniz gonderebilirim.

Hoşçakalın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leki -- 29 Nisan 2015; 0:53:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: leki

Selamlar.
    cumrali kardesim araban hayırlı olsun. Güle güle kazasız belasız kullan.

Berkuk38, açılır cam tavanin cam kısmının yükseklik ayarı var. Fitil ne durumda bilmiyorum tabi ama sağlam görünüyorsa, özelliğini kaybetmemisse, deforme olmamissa önce bu ayar üzerine yoğunlaş bence. Ses bu yüzden geliyor olabilir. Ama fitil bozuksa ve 250 liralık fitille iş çözülecekse arkadaşın dediği gibi kaçırma. Ayar için usta birilerini bulmak lazım ya da gözüpek ve becerikli bir kaportaci da yapabilir. Kızak kenarinda alyan vidalar var, hassas bir ayar bu, biz 7-8 denemeden sonra halletmistik. ayarı yapabilirsen tüm mekanizmayi temizlemeni tavsiye ederim. 6 ayda bir temizlenmesi gerekiyor zaten.

Aliemrecaglar yıldız işareti kar modu. Bu düğme karda çok iş görür, torku dengeler ve patinaji önler. Karlı zeminde sen gaza ne kadar bassan da araba devir artirmasina rağmen yürüme hızında ilerler. Auto yazısı ikazdir. Bir problem belirtisidir. En kısa zamanda bir ustaya baktir bence. Kafasina göre vites değiştirmesi yağ basınç kaptoru ya da hız sensörü gibi birçok parça yüzünden olabilir. İhmal etme.

Kullanim kitabı soran olmus, bende faz 1 kullanim kitabi var pdf olarak, Türkçe. Özel mesajla email adresinizi yollarsaniz gonderebilirim.

Hoşçakalın.

Teşekkürler hocam.
    Ayrıca verdiğin bilgiler çok değerli ve güzel.

• arkadaşlar yol bilgisayarını sıfırlamak istiyorum. bi forum sitesinde şu aşamaların yapılması gerektiği söylenmiş;
    Yol Bilgisayarı Resetleme;

1- yol bilgisayarı düğmesine basılı tutun
    2- kontagı açın
    3- Gösterge panelindeki ışıklar yanacak ggstergeler yükselecek panik yapmayın
    4- Işıklar sönünce sfırlama tuşuna basın

yazılanları uyguladım ama olmadı. bu 4. işlemde yazan sıfırlama tuşu hangi tuş oluyo acaba?
  • iceylanktu İ kullanıcısına yanıt
    Yol bilgisayarı bu işlemden sonra sifirlanmiyordu hatırladığım kadarıyla. Bu işlem sadece gösterge ışıkları ve ibrelerini kontrol eder.
    yol bilgisayarı bilgileri kontak açıkken yakıt veya günlük km sekmelerinden birindeyken o butona uzunca basınca sıfırlanır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leki -- 29 Nisan 2015; 17:08:01 >
  • cumrali C kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.
    Görüşmek üzere.

• Cumrali vr leki foruma girdiniz mi hareketlilik geliyor nedense

• :)
    Bi de clio2 sahibi olsak gerisini sen düşün artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: iceylanktu

arkadaşlar yol bilgisayarını sıfırlamak istiyorum. bi forum sitesinde şu aşamaların yapılması gerektiği söylenmiş;
    Yol Bilgisayarı Resetleme;

1- yol bilgisayarı düğmesine basılı tutun
    2- kontagı açın
    3- Gösterge panelindeki ışıklar yanacak ggstergeler yükselecek panik yapmayın
    4- Işıklar sönünce sfırlama tuşuna basın

yazılanları uyguladım ama olmadı. bu 4. işlemde yazan sıfırlama tuşu hangi tuş oluyo acaba?

Bu yazdığınız gösterge test modu..yol bilgisayarı sıfırlamak için göstergedeki çubuğa basılı tutacaksınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: leki

:)
    Bi de clio2 sahibi olsak gerisini sen düşün artık.

Valla zengin olsam sörf alin diye destek bulunacagim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: sendomi

Cumrali vr leki foruma girdiniz mi hareketlilik geliyor nedense

Teşekkür ederim. Leki hocamızın dediği gibi- bir de arabamız clio2 olsaydı.....

• Merhaba arkadaşlar,

19 martta aracımı aldığımda yazmıştım, artık alıştım araca hatta ilk masrafını da açtı :)

Geçen hafta şanzıman kulağını kopartmışım aracın 100TL' ye yenisini taktırdım, koparmak zor olan bir parçaymış halbuki ama eskidi sanıyorum.
    Aracında rölantide sarsıntı yaşayan var ise kulaklara baktırmasını tavsiye ederim, büyük etki ediyormuş ama kopana kadar bu parçadan haberim olmadığı için hiç aklıma gelmedi.

Yukarı da bir arkadaş dolu lpg ile 400 km gittim (Aynı araç değil gerçi ama) demiş ama ben Full lpg ile 300 Km gidebiliyorum şehir içinde , baktırsam mı yoksa sizler de de aşağı yukarı aynımıdır?

İyi geceler.
  • Obd2 cihazini almistim çinden arada test ediyordum tüketimi,yaz geldi tüketim düştü arabada 5/30 yağ var bununda faydasi var ortalama 7.1lt gösteriyor anlik olarak 5.5 lt bile gordum benzinli tabi araç 7lt bile cok iyi değer 33 kuruş yakiyor araba lpg'li 1.6 bir aracin yakiti kadar yani

• quote:

Orijinalden alıntı: Osingans

Merhaba arkadaşlar,

19 martta aracımı aldığımda yazmıştım, artık alıştım araca hatta ilk masrafını da açtı :)

Geçen hafta şanzıman kulağını kopartmışım aracın 100TL' ye yenisini taktırdım, koparmak zor olan bir parçaymış halbuki ama eskidi sanıyorum.
    Aracında rölantide sarsıntı yaşayan var ise kulaklara baktırmasını tavsiye ederim, büyük etki ediyormuş ama kopana kadar bu parçadan haberim olmadığı için hiç aklıma gelmedi.

Yukarı da bir arkadaş dolu lpg ile 400 km gittim (Aynı araç değil gerçi ama) demiş ama ben Full lpg ile 300 Km gidebiliyorum şehir içinde , baktırsam mı yoksa sizler de de aşağı yukarı aynımıdır?

İyi geceler.

Selamlar.
    Aracınız hayırlı olsun öncelikle.
    Ufak tefek değişecek- bozulacak elinde kırılacak falan filan. Zaman içinde aşınan yıpranmış ve ömrünü doldurup parçası olacak elbet..
    Yakıt tüketimi tamamen şehir dışında diyebilirim. Bir de Konya düz memleket.

Akşam yola çıkınca şiddetli bir yağmur başladı zifiri karanlıkta şakırtılı-şiddetli yağış altında ben 50-60 km hızla yaklaşık 180 km yol gittim eve kendimi gücün attım. Gündüz de Konya şehir içi 50 km yol almıştım. Km sayacı 230 km de idi.. ev taşımak için tekrar Konya'ya gittim. Tam 408 km de bip_bip lpg bitti. Depo 76 lira aldı. Litresine de baktım çünkü depo kaç litre bilmiyordum. 34 litre aldı. Dönerken sıcaktı ve klima açık geldim. Şuan depo ne kadar gider bilmiyorum ama paylaşım yaparım ben yine. Geçen hafta cumartesi günü kilitlendi yarın kapısını açacağım inşallah.

• 
Sayfa: önceki 719720721722723
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.