Şimdi Ara

CLIO II SAHİPLERİ (382. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
15.865
Cevap
80
Favori
1.592.465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
52. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 380381382383384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • muhakkak her malın bir alıcısı vardır. ben galerici arkadaşın fikrini söylemek istedim, sonuçta internetten satış çokça yaygın artık.
    bu megane güzel görünüyor gerçekten.
    ayrıca buradan arabasını satıp megane forumuna transfer olan clio sahipleri de var birkaç tane.

modus küçük gibi duruyor ama iç yüksekliği bir hayli fazla, ferah bir araba, bir de otomatik 1.6 motorlusu 1300 kilo civarında, ruhsatta görene kadar inanmamıştım. güvenlik referansı olarak youtube'daki modus volvo 940 çarpışma testine bakabilirsin.

quote:

Orijinalden alıntı: shener

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-renault-megane-renault-megane-ii-hb-extreme-2007-model-32500-km-37175279/detay

çok temiz bir araca benziyor ya şimdi bunu alsam 2 yıl sonra satamazmıyım bence kesin satılır

• quote:

Orijinalden alıntı: nhtckr

quote:

Orijinalden alıntı: filmdükkanı

quote:

Orijinalden alıntı: nhtckr

ben anadolu yakasındayım nerde o radyatörcü klimacı? servis 70 civarı alıyomuş polen filtresiyle beraber.senin klimacı ne alır acaba

Tepe Natilius'un tam arkasında...üsküdar istikametine giden yolun sağ tarafında kalıyor. O sırada bir kaç tamirci var zaten mutlaka görürsün. Radyatörcü bir tek o var. Adını unuttum tamirhanenin :) Cumartesi gideceğim ben öğleden sonra, istersen ben bi gideyim fiyatı öğreneyim sana telefon edeyim ona göre gelirsin.

keşke msjını zamanında görseydim öğlen işten çıkınca gelirdim:( sen ordasın sanırım.neyse bende haftaya giderim

natilüsü biliyorum da.üsküdar yolunu çıkartamadım.k.köyde çalışırken natilüsün önünden geçiyodum eve dönerken otobüslerinde kullandığı yol e5,e bağlıyo hatta reno dakik var nissan servisi var ladacı var o yoldamı.tepretoğullarının ordan e5,e bağlanıyodu o yoldamı acaba.

natiliusun önünden devam et. otobana bağlanan sağ yoldan değil de tam sol istikamete dön.ibrahimağaya gider tabelası var.tekrar natiliusa döner gibi dön yani.o tabeladan devam et 250 metre sağ kolda ufak çapta bir sanayi göreceksin. orada Elektrikçi Erdinç usta var. Kalima gazi+klima valfleri (2 tane küçük plastik conta)+polen filtresi 80 Tl ye taktırdım. servise sormadım bile..

• quote:

Orijinalden alıntı: leki

:) evet, sabah servise gittim ama maalesef burada da kalmamış lastik. geçen hafta 2 takım satmışlar, siparişini vermişler hemen, pazartesi gelir dediler telefonda. jantlarım da pırıl pırıl olmuş, ama lastik olmadığı için eve getirmek zorunda kaldım. bozuk olan ön takımı da yaptıracağım lastikleri taktırırken. viraj demir lastikleri ve amortisör üst takozu siparişi de verdim.
    3-4 aydır bozuktu ön takım, bakalım sesleri kaybedebilecekler mi..

quote:

herhalde şu ara servistesin :) motrio bulursan banada 2 adet alsana İstanbul'da kalmamış :))

:)
    kllima gazı+polen filt.+klima valfleri 80 TL
    plastik paspas takımı 29 Tl
    kırmızı boya ve astar 10 ar TL den 20 TL
    turtle wax cila+ön konsol cilası+parfüm+pas sökücü+sünger+cila süngeri...hepsi 35,50 den 19,90 a düşmüş bauhouse da ...

ama hala lastik almadım. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: rasitsvs

MERHABALAR ARKADAŞLAR 2001 CLİO HB RTA ARACIM VAR... VE LPG DÖNÜŞÜMÜ YAPTIRMAK İSTİYORUM SİZLERİN DENEYİMLERİNDEN FAYDALANMAK İSTERİM TAVSİYENİZ ÖNERİLERİNİZ NELER..?? ŞU AN İÇİN AKLIMDA BRC MARKA KİT VAR... BANA BU KONUDA YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM....SAYGILAR.....

2001 CLİO HB RTA GRİ

hoşgeldin...kazasız belasız sürüşler...aynı araç var bende de ama LPG ye hiç gerek duymadım...
  • ufuk günaydın :p
  • quote:

Orijinalden alıntı: coachya

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar arada sırada yaşadığım bir sorun var. Frene bastığımda arka sis farları yandığında yanan ön paneldeki sis farı ışığı zayıf bir şekilde yanıyor. Hatta radyoda da frene bastığım sırada çızırtı benzeri bir ses olşuyor. Bana aracın şase bağlantısı ile ilgili gibi geldi ancak ney sebep olabilir bir fikir yürütemedim.

aldığımdan beri var, rahatsız etmiyor, problem de çıkarmıyor bir kaç gün yapıp düzeliyor...ayda bir yapıyor, Ali beyin dediği gibi oksitlenmeden kaynaklı. sprey şeklinde satılan oksit sökücülerle soketleri temizlemek lazım arada bir. Ben temizledikten sonra uzun süre yapmıyor, sonra tekrar :)

Hangi soketleri temizlediğinizde gidiyor bu olay? Kutupbaşları ile alakası yok herhalde.

arka stopları çıkarıp ampul yuvalarını temizlediğimde sorun kalmamıştı. Seninde denemende yarar vardır diye düşünüyorum.Çünkü çıkardığında ne kadar kir çamur içinde olacağını göreceksin. Kutupbaşları ile alakası olacağını sanmıyorum. Hazır sprey elindeyken sana tavsiyem, cam otomatiği düğmelerini sökmeden yukarıdan içine de biraz sıkman olacak. Daha sonra otomatik tutukluk yaptığında sıkmadığın için pişman olabilirsin.Ön farla ve yan sinyallere uygulamayı düşünmedim, keza problemleri yok.Radyo cızırtısı bende de var ama frene basarken değil...bu ara radyoda fazlaca cızırtı oluşuyor ben antenden şüpheleniyorum acaba değişme zamanı mı geldi ?

Kusura bakma bu soruma cevabını görememişim şimdi yukarıları gezerken farkettim. Bahsettiğin kısımları bir DW40 alıp uygulamayı düşünüyorum. Bu lamba yanma olayı ve frendeki cızırtıyı kestim. Yağmurlu havalar olduğu için aklıma geldi ben navigasyonun transmitterı sinyal karıştırmasın diye anteni sökmüştüm. Aklıma o geldi. Yukarı doğru bakıyor anten girişi ordan su girince bir sıkıntı oluşturuyordur diye anteni yerine taktım sıkıntı şimdilik yok oldu. Tabi tesadüfen denk gelmiş de olabilir bakalım. Anteni arada takıp çıkardığım için de arada başıma geliyor olabilir diye düşündüm.

problemi hallettiysen ne mutlu sana :)

• quote:

ufuk günaydın :p

günaydın levent :) hayırdır, seferi değilsin bakıyorum :))
  • quote:

Arkadaşlar Merhaba,
    5 yıllık clio 1.4 rxt sahibiyim. araç 104 bin km. her zaman bakımlarını zamanında yaptırdım.

Artık 2 cocuklu bir aile olduğumuzdan çok sevdiğimiz cliomuz feci dar gelmeye başladı.
    arkada 1 cocuk oto koltugunda 1 i ana kucağında ki yakında ona da oto koltuk alınacak ve hanım olarak 3 kişi oluyorlar ve epey sıkışık durum.
    bagaj deseniz yetersiz tıka basa dolu oluyor genelde.
    yetmeyeni on koltuga, arka koltuk aralarina ve nerdeyse surucu olarak kucağıma da eşya alıcam bu gidişle.

Şimdi bu aracı satıp ne almamı tavsiye edersiniz megane 2 ye geçmeli mi artık ki sorunlu diyorlar megane 2 ye.

cliom nerdeyse hiç sorunsuz denebilecek bir araç ve bağımlılık da var araca karşı biraz, bir türlü satış kararı alamıyorum da.

Önerileriniz nedir?

cumartesi klimayı tamir ettirirken elektrikçiye megan 2 geldi. klima yolda giderken off oldu çalışmıyor dedi. elektrikçi megan 2 nin en büyük derdi kliması zaten dedi adama.bırak arabayı 3 saat sonra alırsın dedi. adam bıraktı ve gitti...megan 2 olarak canlı şahit olduğum kronik bir arıza size..

• bu arada sabah arkadaşım arabamı aldı ve önce beni işe bıraktı sonra kendi hastaneye gitti...işe bırakmadan evvel hafif bir rampadan çıkmaya çalışırken patinaj çekti,çekti,çekti....o anda gırtlağına yapışasım geldi!
  • bu hafta burdayım, haftaya bursa'ya turneye çıkıyorum yine.
    servisten haber bekliyorum lastik ve ön takım parçaları için.
    geri sayımı da başlattım artık, son 6 aydayım, clio 3 bakıyorum internetten.
    yaz sonu kısmetse tek sorunu tavandaki güneş yanığı olan triger ve diğer bakımları yapılmış clio rxt başlığıyla veririm internete.

quote:

• quote:

bu hafta burdayım, haftaya bursa'ya turneye çıkıyorum yine.
    servisten haber bekliyorum lastik ve ön takım parçaları için.
    geri sayımı da başlattım artık, son 6 aydayım, clio 3 bakıyorum internetten.
    yaz sonu kısmetse tek sorunu tavandaki güneş yanığı olan triger ve diğer bakımları yapılmış clio rxt başlığıyla veririm internete.

quote:

hayırlısı olsun...
    clio 3 olarak executive modeli benim hoşuma gidiyor.param olsa düşünebilirdim :)
    istanbul'a turneye çıkarsan mutlaka ara ;)

• ben 2008 extreme ya da expression 1.2 16v f1 viteslilere bakıyorum. 21-22 civarı bunlar. bunun üstüne 6-7 bin eklemek gibi bir niyetim var. illaki rxt'den eksikleri çıkacak ama model yenilemek için yapıyorum bunu. rahatlayınca onu hanıma bırakıp kendime başka bir araba alırım artık.

quote:

hayırlısı olsun...
    clio 3 olarak executive modeli benim hoşuma gidiyor.param olsa düşünebilirdim :)
  • quote:

ben 2008 extreme ya da expression 1.2 16v f1 viteslilere bakıyorum. 21-22 civarı bunlar. bunun üstüne 6-7 bin eklemek gibi bir niyetim var. illaki rxt'den eksikleri çıkacak ama model yenilemek için yapıyorum bunu. rahatlayınca onu hanıma bırakıp kendime başka bir araba alırım artık.

quote:

hayırlısı olsun...

expression daha dolu gibi sanki.dijital klima falan...baktım da şöyle göz ucu ile umarım iç hacim olarak genişlik sana yeterli olur.

• http://www.continental.tr.cokis-online.de/cokis/htm/index.jsp?locale=tr&style=conti

jant alacaklar buradan cliolarına ne yakışacağını görebilirler...
  • megane 2 sedan nasıl gider sizce cliodan sonra biraz büyük mü gelir acep?
  • quote:

megane 2 sedan nasıl gider sizce cliodan sonra biraz büyük mü gelir acep?

megan 2 makam aracı olarak da kullanılır.geniş ve güvenli bir araç.konforlu.ama serviste biraz pahalıya çıkıyormuş.
  • servisi neden pahalı acaba? 3 aşağı 5 yukarı aynı civarda olması gerekir cliolar ile
  • açıkçası hiç fikrim yok, 2 arkadaşım megan 2 kullanıyor, biri özel şoför kendi aracıyla, diğeri lay lay loy loy...ama ikiside servisteki mazleme/işçilik bedellerinden çok şikayetçi. forumları aşındırman gerekecek ;)
  • servisi neden pahalı acaba? 3 aşağı 5 yukarı aynı civarda olması gerekir cliolar ile
    ayrıca megane 2 hb ile aynı parçaları kullanmıyormu?
  • quote:

servisi neden pahalı acaba? 3 aşağı 5 yukarı aynı civarda olması gerekir cliolar ile
    ayrıca megane 2 hb ile aynı parçaları kullanmıyormu?

cliolar ile megan 2 aynı parça mı? sanmıyorum, cliolar ile kangoların parçaları benzerlik gösteriyor diye biliyorum ben...iddiada etmiyorum, araştırmak gerek.
  • 
Sayfa: önceki 380381382383384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.