Şimdi Ara

CLIO II SAHİPLERİ (379. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.850
Cevap
78
Favori
1.591.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 377378379380381
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nhtckr

yakın zamanlarda klima gazı bastıran varmı? fyat aralığı nasıl acaba havalar ısınıyo yavaş yavaş

aynen, geçen hsonu piştik...İstanbul Anadolu yakasında oturanlar için işinin ehli ve cebi yormayan, sadece radyatör/klima ustası önerebilirim...servise bayılmamak için..
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliuygun

Biz cliocular ne güzel paylaşımlar yapıp keyifli bir forum ortamı yaşıyorduk.. Duster meselesi ortamı biraz gerdi,biraz sükunet lütfen..Ya hem burası clio forumu değilmi,Duster yolunu şaşırdı galiba.

Dusterinde forumu var abi olmaz mı :)http://forum.donanimhaber.com/m_41870423/mpage_3/f_/key_duster//tm.htm#47680657
    totalde 3 şayfa
  • ben anadolu yakasındayım nerde o radyatörcü klimacı? servis 70 civarı alıyomuş polen filtresiyle beraber.senin klimacı ne alır acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: akrepm

2004 CLİO II 1.2 authentique 50000 KM İLE merhaba ... İZMİR BORNOVADAN.....

Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Bende Gaziemir deyim.
  • Arkadaşlar arada sırada yaşadığım bir sorun var. Frene bastığımda arka sis farları yandığında yanan ön paneldeki sis farı ışığı zayıf bir şekilde yanıyor. Hatta radyoda da frene bastığım sırada çızırtı benzeri bir ses olşuyor. Bana aracın şase bağlantısı ile ilgili gibi geldi ancak ney sebep olabilir bir fikir yürütemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coachya

Arkadaşlar arada sırada yaşadığım bir sorun var. Frene bastığımda arka sis farları yandığında yanan ön paneldeki sis farı ışığı zayıf bir şekilde yanıyor. Hatta radyoda da frene bastığım sırada çızırtı benzeri bir ses olşuyor. Bana aracın şase bağlantısı ile ilgili gibi geldi ancak ney sebep olabilir bir fikir yürütemedim.

muhtemelen şase sorunu..bazen oluyor brnim araçtada..oksitlenme,yağmur falan gibi durumlarda olabilir..Bi elektrikçiye gösterin ya da bırakın bi kaç güne düzelir...
  • Bir süre yapmadığı oluyor ancak tekrarlıyor bazen. Güvenipte bir elektrikçiye gitmeye çekiniyorum. Sorunu bulayım derken aracın altını stüne getirip bunda birşey yok abi diyebilir.
  • o zaman elektrikçi değilde, bosch car servise yada özel renault servisine gösterin isterseniz ...

quote:

Bir süre yapmadığı oluyor ancak tekrarlıyor bazen. Güvenipte bir elektrikçiye gitmeye çekiniyorum. Sorunu bulayım derken aracın altını stüne getirip bunda birşey yok abi diyebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nhtckr

ben anadolu yakasındayım nerde o radyatörcü klimacı? servis 70 civarı alıyomuş polen filtresiyle beraber.senin klimacı ne alır acaba

Tepe Natilius'un tam arkasında...üsküdar istikametine giden yolun sağ tarafında kalıyor. O sırada bir kaç tamirci var zaten mutlaka görürsün. Radyatörcü bir tek o var. Adını unuttum tamirhanenin :) Cumartesi gideceğim ben öğleden sonra, istersen ben bi gideyim fiyatı öğreneyim sana telefon edeyim ona göre gelirsin.
  • quote:

Arkadaşlar arada sırada yaşadığım bir sorun var. Frene bastığımda arka sis farları yandığında yanan ön paneldeki sis farı ışığı zayıf bir şekilde yanıyor. Hatta radyoda da frene bastığım sırada çızırtı benzeri bir ses olşuyor. Bana aracın şase bağlantısı ile ilgili gibi geldi ancak ney sebep olabilir bir fikir yürütemedim.

aldığımdan beri var, rahatsız etmiyor, problem de çıkarmıyor bir kaç gün yapıp düzeliyor...ayda bir yapıyor, Ali beyin dediği gibi oksitlenmeden kaynaklı. sprey şeklinde satılan oksit sökücülerle soketleri temizlemek lazım arada bir. Ben temizledikten sonra uzun süre yapmıyor, sonra tekrar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: BorAsi

o zaman elektrikçi değilde, bosch car servise yada özel renault servisine gösterin isterseniz ...

quote:

Bir süre yapmadığı oluyor ancak tekrarlıyor bazen. Güvenipte bir elektrikçiye gitmeye çekiniyorum. Sorunu bulayım derken aracın altını stüne getirip bunda birşey yok abi diyebilir.

Bora sen gitmiştin Bosch Car servisine, memnun musun? Geçenlerde yanılmıyorsam Özkan.rxt bir mesaj paylaşmıştı, alternatör kayışını takarken diş atlatmışlar. Sonra başka bir yerde düzelttirmişti. Merak ettim sen memnun musun acaba?
  • bu kaportadaki siyah noktacıklar için ne yapıcaz....illa ki macun mu çekmemiz gerekiyor, başka pratik yol düşünen yada uygulayan var mı?
    ön kaput siyah siyah minicik noktalarla dolu :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: filmdükkanı

quote:

aldığımdan beri var, rahatsız etmiyor, problem de çıkarmıyor bir kaç gün yapıp düzeliyor...ayda bir yapıyor, Ali beyin dediği gibi oksitlenmeden kaynaklı. sprey şeklinde satılan oksit sökücülerle soketleri temizlemek lazım arada bir. Ben temizledikten sonra uzun süre yapmıyor, sonra tekrar :)

Hangi soketleri temizlediğinizde gidiyor bu olay? Kutupbaşları ile alakası yok herhalde.
  • quote:

bu kaportadaki siyah noktacıklar için ne yapıcaz....illa ki macun mu çekmemiz gerekiyor, başka pratik yol düşünen yada uygulayan var mı?

Ben aracı aldığımda üstünde bir kaç bölgede vardı bu siyah noktalar. Bezle uzun süre sabırla sildiğimde yok oluyorlardı. Aynı kaynak sebepli kirler mi benimkiyle bunlar bilmiyorum.
  • quote:

quote:

quote:

Hangi soketleri temizlediğinizde gidiyor bu olay? Kutupbaşları ile alakası yok herhalde.

arka stopları çıkarıp ampul yuvalarını temizlediğimde sorun kalmamıştı. Seninde denemende yarar vardır diye düşünüyorum.Çünkü çıkardığında ne kadar kir çamur içinde olacağını göreceksin. Kutupbaşları ile alakası olacağını sanmıyorum. Hazır sprey elindeyken sana tavsiyem, cam otomatiği düğmelerini sökmeden yukarıdan içine de biraz sıkman olacak. Daha sonra otomatik tutukluk yaptığında sıkmadığın için pişman olabilirsin.Ön farla ve yan sinyallere uygulamayı düşünmedim, keza problemleri yok.Radyo cızırtısı bende de var ama frene basarken değil...bu ara radyoda fazlaca cızırtı oluşuyor ben antenden şüpheleniyorum acaba değişme zamanı mı geldi ?
  • quote:

quote:

bu kaportadaki siyah noktacıklar için ne yapıcaz....illa ki macun mu çekmemiz gerekiyor, başka pratik yol düşünen yada uygulayan var mı?

Ben aracı aldığımda üstünde bir kaç bölgede vardı bu siyah noktalar. Bezle uzun süre sabırla sildiğimde yok oluyorlardı. Aynı kaynak sebepli kirler mi benimkiyle bunlar bilmiyorum.

denerim...bezde şampuan mı var yoksa alkol içeren başka bir şey mi?
  • merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım inş. da bundan sonrada aranızda olacağım 19 yaşındayım eskişehirde ikamet ediyorum inşallah yakın bir zamanda da clio sahibi olacağım fazla uzatmıyım 1.6 dynamıgue 2002 2004 clio hb düşünüyorum bazı merak ettiğim kafamda soru işaretleri var
    sağlamlığı sorunsuzluğu olarak clio hb ler nasıldır sorun yaşarmıyım bilindik kronik bir arızası varmı dır motor sağlamlığı olsun parça kalitesi olsun nasıldır alfa romeo düşünüyorum da arasında git geldeyim 156 1.6 motor fazla yakıyormuş beni o araçtan uzaklaştıran bu bilindiği gibi benzin çoktan 4 lirayı geçti
    diğer merak ettiğim ise yol tutuşu nasıldır virajlarda olsun yüksek hızda kullanımda olsun güven verirmi bazı arkadaşlar 120 den sonra yavaştan güven vermediğini söylüyor
    bunlar aklıma takılan sorular arkadaşlar burdaki abilerime sormak istedim yardımçı olursanız teşekkür ederim
    (hızı severim:D)
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasin1073

merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım inş. da bundan sonrada aranızda olacağım 19 yaşındayım eskişehirde ikamet ediyorum inşallah yakın bir zamanda da clio sahibi olacağım fazla uzatmıyım 1.6 dynamıgue 2002 2004 clio hb düşünüyorum bazı merak ettiğim kafamda soru işaretleri var
    sağlamlığı sorunsuzluğu olarak clio hb ler nasıldır sorun yaşarmıyım bilindik kronik bir arızası varmı dır motor sağlamlığı olsun parça kalitesi olsun nasıldır alfa romeo düşünüyorum da arasında git geldeyim 156 1.6 motor fazla yakıyormuş beni o araçtan uzaklaştıran bu bilindiği gibi benzin çoktan 4 lirayı geçti
    diğer merak ettiğim ise yol tutuşu nasıldır virajlarda olsun yüksek hızda kullanımda olsun güven verirmi bazı arkadaşlar 120 den sonra yavaştan güven vermediğini söylüyor
    bunlar aklıma takılan sorular arkadaşlar burdaki abilerime sormak istedim yardımçı olursanız teşekkür ederim
    (hızı severim:D)

hayırlı olsun, güzel araba güle güle kullan (aldığında)...
    forumda daha önceki mesajlara bakarsan kronik sorunlarını sende göreceksin, büyütülecek sorunu yok gibi...
    viraj konusunda, lastiklerin iyi olduğu sürece en çok güveneceğin araçlardan biri clio.hele de 3-4 cm yay taktırabilsen dadından yinmez :)
  • Merhabalar Arkadaşlar sizlere birşey soracam Teyp ile ilgilide. Yeni bir Teyp Aldım arabama da bu kendi orjinal teybi söküp bu aldığım Teybi kendim takabilirmiyim ? Ayrıca Nasıl sökebilirim Acaba bu Orjinal kendi teybini arabamın. 2002 Model Clio HB 1.4 16v arabam bu arada.Bilen arkadaşlar yada uygulayanlar varsa içinizde yardımcı olabilirmi acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: green82

Merhabalar Arkadaşlar sizlere birşey soracam Teyp ile ilgilide. Yeni bir Teyp Aldım arabama da bu kendi orjinal teybi söküp bu aldığım Teybi kendim takabilirmiyim ? Ayrıca Nasıl sökebilirim Acaba bu Orjinal kendi teybini arabamın. 2002 Model Clio HB 1.4 16v arabam bu arada.Bilen arkadaşlar yada uygulayanlar varsa içinizde yardımcı olabilirmi acaba ?

benim arkadaş sökmüştü, elektrikçi...saat tornavidası sayesinde kenarlarından kanırtarak çekti ve aldı üzerindeki teybi. ama arkasındaki karman çorman kablolardan bişe anlamadım doğrusu, ön kolonlar,arka kolonlar teker teker tespit edilip bağlanıyor, meşakatli iş doğrusu, eğer fazla anlamıyorsan hiç tavsiye etmem. bir de uyarı yapayım; yeni teybin kablolarını bağladıktan sonra yerine takıyorsun ya, teybin arkasındaki kabloları çok düzenli yerleştir, sıkıştır çünkü böyle yapmazsan kablolar arkada potluk yapıyor ve yerine oturmuyor...ben hala 2 cm dışarıda kullanıyorum yuvasından :)
  • 
Sayfa: önceki 377378379380381
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.