Şimdi Ara

RTX 3080 Ti 12 GB madencilere karşı dirençli olabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
2.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Ampere kartların detayını aylar öncesinde açığa çıkaran bir Twitter kullanıcısının son gönderisine göre Nvidia madencilere yönelik kısıtını daha fazla modelde uygulayacak.

Nvidia madencilere karşı önlem almaya devam ediyor

Gönderiye göre RTX 3080 Ti, RTX 3060’ta da gördüğümüz kripto para kazma kısıtıyla gelecek. Nvidia böylelikle kartların doğru adrese ulaşmasını amaçlarken kendisini madencilere giden kartların ikinci ele düşüp sonraki nesil modellerin satışını engellemesinden korumayı da hedefliyor.

Ayrıca Bkz.Gürültülü blower fanlı RTX 3090’lar sessiz sedasız ortadan kayboldu

Son olarak defalarca bellek kapasitesi ve çıkış tarihi değişen RTX 3080 Ti’ın 12 GB VRAM’le önümüzdeki Nisan ayında satışa sunulması bekleniyor.

Kaynak:https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-3080-ti-to-feature-cryptocurrency-mining-limiter

• Bana kalırsa nvdia nın umrunda bile olmaz. Satıyor mu satıyor. Çıktığı an stoklar eriyor. Diğer firmalarında işine geliyor. Yok oyunculara satmak istiyorlarmış ta zarara uğruyormuş. Ya bu hikayeye kim inanır. Rakip firma misal 650 dolara sattığı kartı sırf minnig yuzunden 1200 1300 dolara satıyor. Rakip firmanın da işine geliyor zaten bu durum. Bana kalsa satılan kart arızalanıp garantiye yollandı mı o kartta minneg yapıldığını anlasılırsa garanti dışı diyerek ücrete tabi onarım yapmaları. Belki bu durum bir ihtimal işe yarayabilir. Diger türlü herkesin işine geliyor. Alan memnun satan memnun.
  • Madenciler BIOS ile kapatır onu da. Bu sefer stokçular saldıracak. Onlara da bir şeyler yapsın bence.

• Ülkelerdeki iş ortaklarımız aracılığıyla her kullanıcı için maksimum 2 adet çıkış fiyatından ürün satışı yapılacaktır demedikleri sürece bana göre hava cıva bu söylemler. İnanılmaz zor bir yöntem değil, kontrol etmesi inanılmaz zor değil, her şeyi ellerine yüzlerine bulaştırdılar diyelim hiç değilse banttan inişine madenciye, stokçuya giden kartlar piyasada çıkış fiyatına yakın dolaşmaya başlayacaktır.

• Yazılımla felan olmaz o iş, direk donanımsal kilit koyması lazım. Hatta uğraşıp o haliyle bile mining yaptıracak manyaklar kesin çıkacaktır. Apple M1'e mining yaptıran adam, dinler mi senin koyduğun kısıtlamayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi homebird -- 5 Mart 2021; 21:31:13 >
  • bu gidişat yeni gelecek olan seriyide etkiler mi ki?  

The Ada Lovelace microarchitecture will be on a 5nm fabrication process which is a pretty big leap from the 8 nm Ampere (Samsung) chips. A smaller microarchitecture can mean two things. Delivering a lot more performance while using a lot less power.  

yeni seriden beklentim bf5'i 1080p / ultra / rt on , 150 fps altına düşürmemesi , inş başarırlar  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heyysanadiyom -- 5 Mart 2021; 21:36:36 >

• dedikodu,olabilir ler ile haber yapılıyor ya

• Bu mining olayını birisi anlatabilir mi?
  • Yeme bizi Nvidia...

• admlar kendi boslarını yazıyorlar... çıakrsa ne olur

• millet bu gidişle konsollara saldıracak amd ve nvidia kaybettikleri oyuncu kitlesi için çok ağlayacaklar

• tiger cage kullanıcısına yanıt
    O durumda gene amdye hava hoş. Gerçi şu anda da amd ile miningin bir alakası yok.
    Bana kalırsa nvdia nın umrunda bile olmaz. Satıyor mu satıyor. Çıktığı an stoklar eriyor. Diğer firmalarında işine geliyor. Yok oyunculara satmak istiyorlarmış ta zarara uğruyormuş. Ya bu hikayeye kim inanır. Rakip firma misal 650 dolara sattığı kartı sırf minnig yuzunden 1200 1300 dolara satıyor. Rakip firmanın da işine geliyor zaten bu durum. Bana kalsa satılan kart arızalanıp garantiye yollandı mı o kartta minneg yapıldığını anlasılırsa garanti dışı diyerek ücrete tabi onarım yapmaları. Belki bu durum bir ihtimal işe yarayabilir. Diger türlü herkesin işine geliyor. Alan memnun satan memnun.

Ve Ps5 ile de Mining yapılmaya başlanır...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jrbacktoback kullanıcısına yanıt

Dostum dediğinde haklısın fakat 2.el dalgasını hesaba katsana bir. 3080 gibi 1080p 2k katili kabul edilecek ne kadar çok kart dolacak piyasaya. Hem de parasını çıkarmış halde. O yüzden istedikleri kadar fiyat kırabilirler. Oyuncu kitlesi de belli. İllaki bir doyuma ulaşacak. 1 karttan fazla da almıyoruz. Ee biz yani oyuncular uyguna bu kartları piyasadan temin etsek bu şirketler atıyorum 2022, 2023 karları ne alemde olacak? Mining dalgalı bir sektör zaten deli gibi satıyoruz sorun değil demek ticari yönden hiç akılcı değil. Kesinlikle limitler konup iki sektörü birbirinden ayırmalıydı şirketler. İş yoksa geri dönebilir. Misal GT 1030`u duymuşsunuzdur. Eski nesil giriş seviyesi bir kart. 2021'de gt 1010 çıkaracağım diye duyuru yaptı nvidia. Elde kalan çipleri 60 dolardan bile versem kar diyor. 1660 gibi seriler de yine elde kalan bellek vs ile türetilmiş kartlar diye biliyorum. Bir önceki mining efektleri. Şimdi bu dalga çok daha büyük. Satış başlayınca hangi senaryo hayata geçecek gerçekten çok merak ediyorum. Sadece şöyle de olabilir mi diye yazmak istedim. Teşekkürler.

• google çok güzel anlatır
  • Diren nvidia :)

• RTX 3060'lardaki mining kısıtlayıcıyı kırmışlar mıydı? Mesut Çevik 2si1'de böyle bir demişti. Kırdılarsa RTX 3080 Ti'da hiç affetmezler ki. Gerçi bu iddialara da inansak mı inanmasak mı bilemedim. (Yani Nvidia'nın siz oyuncuları düşünüyoruz, sizi seviyoruz, sizin için uğraşıyoruz ayaklarını)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 6 Mart 2021; 3:18:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jrbacktoback

Bana kalırsa nvdia nın umrunda bile olmaz. Satıyor mu satıyor. Çıktığı an stoklar eriyor. Diğer firmalarında işine geliyor. Yok oyunculara satmak istiyorlarmış ta zarara uğruyormuş. Ya bu hikayeye kim inanır. Rakip firma misal 650 dolara sattığı kartı sırf minnig yuzunden 1200 1300 dolara satıyor. Rakip firmanın da işine geliyor zaten bu durum. Bana kalsa satılan kart arızalanıp garantiye yollandı mı o kartta minneg yapıldığını anlasılırsa garanti dışı diyerek ücrete tabi onarım yapmaları. Belki bu durum bir ihtimal işe yarayabilir. Diger türlü herkesin işine geliyor. Alan memnun satan memnun.

işler pek öyle yürümüyor atıyorum bitcoin 20k lardayken neden piyasada ekran kartı bolluğu vardı ?2018 de 3 ay kadar bir süre yine stok sıkıntısı vardı yani demek istediğim madencilik dönem dönem gel git yapıyor önemli olan burdaki sürenin uzun olması uzun olursa oyuncu kitlesini kaybedebilirler buda her iki firmanın göze alamayacağını düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

RTX 3060'lardaki mining kısıtlayıcıyı kırmışlar mıydı? Mesut Çevik 2si1'de böyle bir demişti. Kırdılarsa RTX 3080 Ti'da hiç affetmezler ki. Gerçi bu iddialara da inansak mı inanmasak mı bilemedim. (Yani Nvidia'nın siz oyuncuları düşünüyoruz, sizi seviyoruz, sizin için uğraşıyoruz ayaklarını)

miningi yazılımsal olarak engelleyebileceklerini düşünmüyorum donanımsal olarak geliştirilebilirseler olabilir Ruslar çatır çatır bios modluyorlar

O zaman Nvidia'nın bu açıklamaları gerçek müşterilerinin gözlerini boyamaktan, firmaya olan öfkelerini törpülemeye çalışmaktan başka bir işe yaramıyor. PR olduğunu düşünüyor musunuz? Yani Nvidia'nın bu açıklamaları samimi geliyor mu size?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.