Şimdi Ara

AMD FidelityFX çapraz platform destekleyebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD FidelityFX çapraz platform destekleyebilir

Nvidia’nın DLSS teknolojisi artık kullanıcıların satın alım tercihini etkileyecek düzeye geldi. AMD kanadı ise halen somut bir adım atmış değil.

Çapraz platform ölçekleme teknolojisi yolda

Linus Sebastian’ın gönderisine göre AMD arka planda hazırlıklarını sürdürüyor. Linus’a göre AMD Fidelity FX’i sunmadan önce ölçekleme teknolojisini konsollarda da çalışacak şekilde çapraz platform uyumlu hale getirmeyi amaçlıyor.

Ayrıca Bkz.AMD, RX 6700 XT’yi duyurdu

RX 6000 tanıtımıyla birlikte neden DLSS alternatifi bir teknoloji sunulmadı sorusu oyuncular tarafından uzun süredir sorulsa da kırmızı ekipten soru işaretlerini giderecek bir adım gelmedi. DLSS 1.0 ile 2.0 arasındaki farkı göz önünde bulundurduğumuzda AMD ölçekleme teknolojisini olgun bir şekilde sunmak istiyor da olabilir.

Kaynak:https://videocardz.com/newz/amd-fidelityfx-super-resolution-to-launch-as-cross-platform-technology
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Cyberpunk'ta FidelityFX ayarları bir bende açıkmış gibi neden herkes hala bunu yeni gelecek bir şey diye lanse ediyor. Mevcut özelliğin üzerine çok farklı bir şey mi gelecek?

Bu arada 2021 içerisinde hem RTX3080 hem de RX6800XT kullanmış biri olarak DLSS 2.0'ın aynı FPS'yi yakaladığı yerde görüntü kalitesinin bariz daha iyi olduğunu söylemem lazım. Lakin FidelityFX ile de düşen kaliteyi ekran görüntüsü alıp kıyaslamadıça gözüme batmadı. Sanırım ya ben idrak edemiyorum (ki o zaman benim için önemsiz) ya da anlık akışta o kadar fark etmiyor.

Not: Ufak hipermetrop başlangıcı olabilir yaş nedeniyle onu kabul ederim  

• DLSS'den daha çok tutabilir o zaman. Konsollarda NAVI bazlı ekran kartları var sonuçta.

• Amd yapıyorsa bir cacık olmaz önce bir driverlarını düzeltsinler olan teknolojiler bile düzgün çalışmıyor ki yenisi için çalışsınlar.

• Cyberpunk da fidelity cas çok başarılı şuan zaten. Kalite neredeyse hiç azalmıyor ama çok iyi fps artışı oluyor.

• Konsollara can suyu gibi gelir. Demedi demeyin, inanılmaz iyi bir şey olur

• Cyberpunk'ta FidelityFX ayarları bir bende açıkmış gibi neden herkes hala bunu yeni gelecek bir şey diye lanse ediyor. Mevcut özelliğin üzerine çok farklı bir şey mi gelecek?

Bu arada 2021 içerisinde hem RTX3080 hem de RX6800XT kullanmış biri olarak DLSS 2.0'ın aynı FPS'yi yakaladığı yerde görüntü kalitesinin bariz daha iyi olduğunu söylemem lazım. Lakin FidelityFX ile de düşen kaliteyi ekran görüntüsü alıp kıyaslamadıça gözüme batmadı. Sanırım ya ben idrak edemiyorum (ki o zaman benim için önemsiz) ya da anlık akışta o kadar fark etmiyor.

Not: Ufak hipermetrop başlangıcı olabilir yaş nedeniyle onu kabul ederim AMD FidelityFX çapraz platform destekleyebilir 

• Açık konuşmak gerekirse hem dlss hemde fidelity fx teknolojisine karşıyım. Gerçek 4k oynamak varken neden bu teknolojileri kullanayım. Size akıcı native 4k sunmaktansa akıcı ama çakma 4k sunmayı tercih ediyoruz diyorlar resmen.

• Amd daha adam akıllı sürücü güncellemesi veremiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: relling

Açık konuşmak gerekirse hem dlss hemde fidelity fx teknolojisine karşıyım. Gerçek 4k oynamak varken neden bu teknolojileri kullanayım. Size akıcı native 4k sunmaktansa akıcı ama çakma 4k sunmayı tercih ediyoruz diyorlar resmen.

Birçoğumuzun elindeki ekran kartları 4K tarzı çözünürlüklere maalesef yetmiyor, oysa bu teknolojiler sayesinde 4K'da bile oynanabilir performanslara ulaşılabiliyor. Tabii ki elinde atıyorum 15.000TL'lik kart olana gereksiz gelir gerçek 4K varken ama benim gibi 4gb RX 570 ile 4K monitörde oyun oynamak zorunda olanlar için gerçekten harika bir özellik.

• Bu fidelity fx cas ya da oyunlarda kullandığımız özel çözünürlük ayarı fps ayarı getiren fidelity fx özelliği değil. Bu bildiğimiz dlss gibi direkt açınca çalışan muhtemelen kalite ve performans ayarı olan bir upscale yöntemi olacak.

Daha hiç çıkmadı ama yakında hem konsollar hem Rx6000 serisi için aktif olacağı söyleniyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: XemreG

Amd yapıyorsa bir cacık olmaz önce bir driverlarını düzeltsinler olan teknolojiler bile düzgün çalışmıyor ki yenisi için çalışsınlar.

Hangi kartın yazılımını düzeltecekler hocam?

kartı yok kart! Olan yer de msrp fiyatını üçe katlayıp satıyor.

• quote:

Amd yapıyorsa bir cacık olmaz önce bir driverlarını düzeltsinler olan teknolojiler bile düzgün çalışmıyor ki yenisi için çalışsınlar.

Bu geyik sıktı

Hangi amd de sorun var. ?

5700xt şuan da gayet iyi ve performans veriyor sürücü ile

Sen bilmezsin herhande nvida sorunlarını

Bu şuna benzedi amd ne yaparsa yapsın amd ısınıyor abey diyen şehir bilgisayarcisina döndü

• Dlss başarılı bir teknoloji ama native render hala daha iyi gözüküyor. Hevesim kaçtı açıkçası
  • Enes Eyibil E kullanıcısına yanıt
    5700xt satalı çok olmadı sanırım aralıkta sattım çıkar çıkmaz aldığım bir karttı ondan öncesinde 1050ti kullanıyordum. 1050ti da stabilite anlamında hiç bir sıkıntı çekmedim. 5700xt de freesync açtım monitörü açamıyordu diğer teknolojileride kullandıkça helede whql sertifikalı driver kullanmıyorsanız oyun oynamak ızdırap olmaya başladı. İşimi yapıcam monitörümü açamayan bi driverdan bahsediyoruz oyunun tam ortasında sürücüyü yeniden başlatan ekran kartından. Şu an düzelttiyse sevinirim tabi ki ama 1-1.5 yıl ne çektiğimi ben bilirim keza yazılımcıyım ve bu konulardan anlarım en son ilk çıkan driverını kurup windows update kapatmıştım bir oyunu çalıştırmayınca tak etti 3070 aldım memnunum alana hayırlı olsun gözümle görmeden kimseye amd düzeldi alın tavsiyesi vermem..
  • quote:

5700xt satalı çok olmadı sanırım aralıkta sattım çıkar çıkmaz aldığım bir karttı ondan öncesinde 1050ti kullanıyordum. 1050ti da stabilite anlamında hiç bir sıkıntı çekmedim. 5700xt de freesync açtım monitörü açamıyordu diğer teknolojileride kullandıkça helede whql sertifikalı driver kullanmıyorsanız oyun oynamak ızdırap olmaya başladı. İşimi yapıcam monitörümü açamayan bi driverdan bahsediyoruz oyunun tam ortasında sürücüyü yeniden başlatan ekran kartından. Şu an düzelttiyse sevinirim tabi ki ama 1-1.5 yıl ne çektiğimi ben bilirim keza yazılımcıyım ve bu konulardan anlarım en son ilk çıkan driverını kurup windows update kapatmıştım bir oyunu çalıştırmayınca tak etti 3070 aldım memnunum alana hayırlı olsun gözümle görmeden kimseye amd düzeldi alın tavsiyesi vermem..

1050 ti ile 5700xt kıyaslayo

Ben nvida kullandığım zaman da hep mavi ekran alıyordum

Elimde hep nvida kartlar bozuldu

Driver düzgün kurduğum halde kart driver tanimazdi

Hep amd suçlu , nvida super sen devam et 1050ti ile

Sanırım okuduğunu net anlayamıyorsun hiç bir kartımda mavi ekran almadım. Sadece yazdıklarımın altını doldurdum amd işlemcisini kullanıyorum amd yi destekliyorum ama yeni teknolojiler yerine olanı kusursuzlaştırması gerekiyor. Heleki yazılım ekibini tamamen yenilemeli nvidia size experience yükleyeceksin diye diretmiyor örneğin ama amd de business versiyonu kurmadığınız sürece adrenalin kurmak zorunda bırakıyor kullanıcıyı hele o kısa yollar oyunda shift + 3 yaparsın bişeyleri açıp kapar neyi olduğunu bile bilmezsin. Sen marka için iyi bir şey yaptığını sanıyorsun ama sen eleştirmezsen bunlar düzelmeyecek. Nvidia da sıkıntı çekersem bunuda eleştiririm. Markaları holiganca savunmayın lütfen bunlar kullanıcılar için para verilip alınıyor. O kadar para verip sorunsuz olmasını beklemek hakkım.

Örneğin işlemcilerde öyle bir ram uyuşmazlığı vardı ki bu düzeltildi ama ekran kartı 1.5 yıl düzeltilmedi direk olay. Umarım sorun yaşamaz ve aldığın her donanım seni mutlu eder ama ben tek değilim bu bir geyik değil yazılanlar amd yi kötülemek için değil eleştirmek için yazıyor. Kötü bir yazılım hala düzelmediyse ve bunu destekliyorsan bir çok kullanıcı bundan şikayetçiyse o senin tercihin..

Kolay Gelsin..

• Multi platform olduğu için oyun desteği konusunda sıkıntı çekeceğini düşünmüyorum.

Casper nirvana serisi ilk çıktığında 2011 2012 aralığında sanırım almıştım.. o dönemin en üst seviye laptoplarından biriydi 2.5k bayıldım.. gt 540 ekran kartı barındırıyordu 2 yıl geçmeden güncel driver kurup bilgisayarı kapatıp açtığımda driver uçuyordu :D Sadece ilk wqol versiyonu çalışıyordu uğraşlar falan derken çözemedim... En son mail attım beyefendilere bana sorun bios ile ilgili dediler.. Dönüp casper'a mail attım bana güncel bios dosyasını yolladılar kurdum.. 1 hafta çalıştı sonra yine gitti o gün bu gündür nvıdıa ürünlerinden uzak duruyorum.. Chiplerinin hangi borda takıldığını bile bilmiyorlar.. Sürekli oyuncuyu ve kullanıcıyı düşünen ve adeta propaganda gibi söyledikleri şeylerin hepsinin yalan olduğu ve bir daha kullanmama kararımı haklı çıkartan olay geçen aylarda gerçekleşti adamlar tehdit vari şekilde unboxing hardware'e mail attı :D linus falan da olayın içine girdi..

Herkeste aynı şey olacak diye birşey yok malesef hocam.

Ben 5700xt nitro+ ile illallah ettim aralikta satip nvidia aldim. Şuan kotu yada nvidia sorunsuz diyemem ama biyerden sonra sıkıyor sorun ciktigi zaman.

X sebepten pc kapaniyor hop sil bastan fan ayari yap vs. Radeon software gormekten icim kalkmisti vallahi
  • Son sürücüler gayet iyi saat hızlarını ve voltajları ayarlayıp profil olarak kaydetmek gerek yada default bırakacaksın bilmiyorsan. Nvidia yıllardır kullandım ama artık devir amd devri oldu. Smart Access Memory ile FXSS (FidelityFX Super Resolution) özelliklerini oturturlarsa duman olur ortalık. Günün sonunda bu çekişmeler bize yarıyor DLSS bir kazançtır amd daha iyisini yaparsa yine kazanan biz oluyoruz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.