Şimdi Ara

AMD Ryzen 3000 işlemcileri için Smart Access Memory’i duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
1.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD Ryzen 3000 işlemcileri için Smart Access Memory’i duyurdu

Kırmızı ekibin PCIe standartı tabanlı teknolojisi Ryzen 5000 tanıtımının ardından geniş yankı bulmuş devamında Intel ve Nvidia da teknolojiyi desteklemeye başlamıştı.

Smart Access Memory Ryzen 3000'e geliyor

AMD kullanıcılardan gelen geri bildirimlerin ardından Zen 2 mimarili işlemcilerini kullanlar için de Smart Access Memory desteği sunacağını açıkladı.

Kırmızı ekip kullanılan donanım konfigürasyonunu paylaşmasa da Ryzen 3000 işlemcilerinde Smart Access Memory açıldığında %16’ya kadar performans artışı deneyimlenebileceğini belirtmiş.

Ayrıca Bkz.Intel Rocket Lake işlemcilerinin satış tarihini doğruladı

Son olarak Nvidia’nın RTX 3060’ın 400 serisi AM4 anakartlarda Zen 3 mimarili işlemcilerle kullanıldığında Resizable BAR’dan faydalanabileceğini açıklamasının ardından AMD’nin hamlesi şaşırtıcı karşılanmıyor.

Kaynak:https://videocardz.com/newz/amd-to-enable-smart-access-memory-resizable-bar-on-ryzen-3000-processors

• Bu özellik GTX 1080'de çalışıyor mu?

• Ryzen 3600 ve Rx 580 ile kullanabilirmiyim ? Yoksa 6700 6800 kart gerekiyor mu?
  • Her parçanın yenisi gerekiyor en az ryzen 3xxx rtx 30xx güncel anakart vs...
  • Bu özellik sadece amd 6000 ve rtx 3060 ile çalışıyor. 3060 dışında ki 3000 modellere mart sonunda gelecek.
  • Güzel bir gelişme
  • ContEmpor4ry kullanıcısına yanıt
    ben de merak ediyorum. şu ekran kartı ve şu sistemde kullanılıyordu. şimdi şunlara da destek geldi demek ne kadar zor olabilir ki... binlerce kişi okuyor haberi ama haberde bilgi eksik noksan ne desem nasıl anlatsam bilemedim bile :)
  • Ne ise yarıyor bu sam olayi varmi detayli anlatabilecek
  • savcı963 kullanıcısına yanıt

fps arttırıyor.

• Dlss 'in yarattığı fps artışı kadar yarar sunuyorsa alkışı hak eder. Fidality Cas + Smart Access birlikte Dlss' i yakalarsa dakika durmam Amd ekran kartı alırım.
  • ContEmpor4ry kullanıcısına yanıt
    yanlış bilmiyorsam teknoloji rx 6000 ekran kartları için gelmişti ama haberi çıkalı bayağı oldu planında değişiklik olmuş olabilir.
  • Amd nin yeni teknolojiyi önceki nesil ürünlere sunma huyunu seviyorum.
  • bersgurs kullanıcısına yanıt
    Ryzen 5 3600 malum peynir ekmek gibi sattı. Elinde b450 ya da x470 anakartı olanları rx6000 ya da rtx3000 ekran kartı almaya teşvik ediyor. Güzel bir gelişme bence.
    Elimde r5 3600 de var b450 anakart da var. Şimdilik 1660ti ile devam ilerde bi rtx3060 neden olmasın
  • manohazim kullanıcısına yanıt

sanırım bunu en iyi yapan firma nvidia.. AMD en önde olduğu şey ise kullanıcı dostu olması bkz:f/p (pazarlama taktiğinden olsa gerek)

• kuzgun_ kullanıcısına yanıt

sanırım bu sorunun cevabı kişisel olarak neyi tecrübe ettiğimizde yatıyor

• manohazim kullanıcısına yanıt

doğru AMD Ryzen 3000 işlemcileri için Smart Access Memory’i duyurdu Nvidia'nın tekelleşme istediğinden, politikalarından ne kadar nefret etsem de, malına sahip çıkan firma.. 10 yıl önceki kartlarına bile hala güncelleme verebiliyor..

• Özellikle zen3 mimarili işlemcilerin fiyatlarının olduğundan pahalı olması ve ryzen 3000 kullanıcıların daha fazla olması sebebiyle güzel bir gelişme.

• savcı963 kullanıcısına yanıt

hocam yanlış hatırlamıyorsam işlemcini ekran kartının belleklerine daha hızlı mı bağlıyordu etkili mi bağlıyordu bu sayede performans artışı kazanıyorsun.

• münşi kullanıcısına yanıt

Bende de b350 + 1600 var 5600x için upgrade yapmayı düşündüm ama sonraki seride soket değişeceği için vazgeçmiştim

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.