Şimdi Ara

Bloomberg: Yeni Switch Modeli 7 inç OLED Ekrana Sahip Olacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Yeni Switch modeline yönelik söylentiler bir kez daha gündemde.

Bloomberg'ten Takashi Mochizuki ile Sohee Kim'in haberine göre, yeni Switch modeli 7 inç 720p çözünürlükte OLED panele sahip olacak ve TV modunda 4K çözünürlük destekleyecek.

Bloomberg'e konuşan Display Supply Chain Consultants kurucularından Yoshio Tamura "Switch'in mevcut sıvı kristal ekranıyla kıyaslandığında, OLED panel daha az pil tüketecek, daha yüksek kontrast sağlayacak ve muhtemelen daha hızlı tepki süresi sunacak." dedi.

Bloomberg'in kaynakları, Samsung'un Haziran ayının başlarında seri üretime başlayacağını ve aylık bir milyona yakın miktarda üretileceğini söylüyor. Konsolun bu yıl içinde duyurulup noel dönemi öncesi çıkışa hazır olması bekleniyor.

Nintendo ve Samsung konu hakkında Bloomberg'e yorumda bulunmayı reddetti.

Nintendo başkanı Shuntaro Furukawa, geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada, yakın bir zamanda yeni Switch modeli duyurmayı planlamadıklarını belirtmişti.

• Dostum selam, yurt dışında kimse bu ürüne 2 maaşını vermiyor. Çerez parasına satın alıp oynayıp kenara atıyorlar. Seveni varsa her yeni çıkanını alır, eskisini atar kenara. 300 dolarla çıkıyor, indirimle 200 küsür liraya aldığını düşün. Ortalama 3000 dolar kazanan biri için çerez parası. 3000 lira kazanan için ise bu ürün 5000 TL, lol.

Kimse ayağına sıkmıyor yani, rahat ol.
    ortalama 3000 dolar kazanan biri ? çok kolay sanıyorsunuz kazanmayı . sen gidip yabancı bir ülkede 3000 dolarlık işi hemen ayağına sunmuyorlar 1000 dolarlık ya çalışırsın ya çalışamazsın o 1000 lirada kiraya yemeğe içmeye gider yani 300 dolarlık aleti bile alamazsın .yabancı ülkelerde yaşamayı çok kolay sanıyorsunuz .ezbere konuşuyorsunuz.hadi kolaysa gitde bir yaşa bi .adım gibi eminim kolayca almayı düşündüğün switchi alamayacağını
  • Nintendo konsol tarafında kısırlaştı.
    Bu böyle devam ederse 2yıl sonrada bi yine ekran olarak ve tv modunda şuanda 4k verecek deniliyor ama 30fps dirbunu 60 fps veren konsol çıkartıp habire ısıtıp önümüzemi sunacak.
    Böyleyaparak firma kendi ayağına sıkıyor.
    Bakın sony ve microsoftta önceki nesil dahagüçlü konsol sunarak benzerini yaptı.
    Önceki nesilkonsol çıkışında konsol aldım ama bu nesil almadım benim gibi binlercesi var.
    Nintendo da aynı hataya düşüyor şuanda aynı konsolun güçlüsünü sunuyor önümüzdeki nesil konsol çıkartsa insanlar almayıp güçlü modeli bekleyecektir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: BSC Misafiri

Nintendo konsol tarafında kısırlaştı.
    Bu böyle devam ederse 2yıl sonrada bi yine ekran olarak ve tv modunda şuanda 4k verecek deniliyor ama 30fps dirbunu 60 fps veren konsol çıkartıp habire ısıtıp önümüzemi sunacak.
    Bakın sony ve microsoftta önceki nesil dahagüçlü konsol sunarak benzerini yaptı.
    Önceki nesilkonsol çıkışında konsol aldım ama bu nesil almadım benim gibi binlercesi var.
    Nintendo da aynı hataya düşüyor şuanda aynı konsolun güçlüsünü sunuyor önümüzdeki nesil konsol çıkartsa insanlar almayıp güçlü modeli bekleyecektir.

Dostum selam, yurt dışında kimse bu ürüne 2 maaşını vermiyor. Çerez parasına satın alıp oynayıp kenara atıyorlar. Seveni varsa her yeni çıkanını alır, eskisini atar kenara. 300 dolarla çıkıyor, indirimle 200 küsür liraya aldığını düşün. Ortalama 3000 dolar kazanan biri için çerez parası. 3000 lira kazanan için ise bu ürün 5000 TL, lol.

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri

Hocam piyasadan haberin yok ve çok ezbere konuşuyorsun

Switch peynir ekmek gibi satıyor ps4ü geçecek satışlarda

Bu çıksın da eskisini alalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önce drift sorununu çözsünler. Sırf bu yüzden Switch almaya korkuyorum.

• BSC Misafiri B kullanıcısına yanıt
    Ps5 ve xbox series ara nesil konsolları gelicek not alın yorumu mu
  • quote:

Orjinalden alıntı: j0ffline

<blockquote class="quote"><i>quote:</i><br><br>Orjinalden alıntı: BSC Misafiri

Nintendo da aynı hataya düşüyor şuanda aynı konsolun güçlüsünü sunuyor önümüzdeki nesil konsol çıkartsa insanlar almayıp güçlü modeli bekleyecektir.</blockquote>

Dostum selam, yurt dışında kimse bu ürüne 2 maaşını vermiyor. Çerez parasına satın alıp oynayıp kenara atıyorlar. Seveni varsa her yeni çıkanını alır, eskisini atar kenara. 300 dolarla çıkıyor, indirimle 200 küsür liraya aldığını düşün. Ortalama 3000 dolar kazanan biri için çerez parası. 3000 lira kazanan için ise bu ürün 5000 TL, lol.

ortalama 3000 dolar kazanan biri ? çok kolay sanıyorsunuz kazanmayı . sen gidip yabancı bir ülkede 3000 dolarlık işi hemen ayağına sunmuyorlar 1000 dolarlık ya çalışırsın ya çalışamazsın o 1000 lirada kiraya yemeğe içmeye gider yani 300 dolarlık aleti bile alamazsın .yabancı ülkelerde yaşamayı çok kolay sanıyorsunuz .ezbere konuşuyorsunuz.hadi kolaysa gitde bir yaşa bi .adım gibi eminim kolayca almayı düşündüğün switchi alamayacağını
  • Su birim muhabbeti sikti.Turkiyede yasayan insan buradaki duruma gore dusunuyor ne yapsin.Yurt disinda ucuz olmasinin bana ne faydasi var?Yurt disinda da kimse habire konsolunu yenileyip durmuyor zaten.Bir ya da 2 donanim cikar adam gibi nesli bitir nintendo bunu hep yapiyor.
  • quote:

quote:

Nintendo da aynı hataya düşüyor şuanda aynı konsolun güçlüsünü sunuyor önümüzdeki nesil konsol çıkartsa insanlar almayıp güçlü modeli bekleyecektir.</blockquote>

Vasıfsız değilsen kazanırsın. 3 bin dolar nedir. Amele polisleri 3500 civarından başlıyor, o da en az veren eyaletlerin maaşı. Sen de galiba Almanya'da amelelik yapıp Almanya bize bakmıyor diye ağlayanlardansın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Babblebabble -- 4 Mart 2021; 15:45:42 >
  • quote:

quote:

Saatlik hesaplanıyor Amerika'da asgari ücret.

Eyaletler arası fark olsa da, ortalama 10$ = 1 saat

Günde 8 saat çalışsan, günde 80 $

Haftada 5 gün çalışsan,

Haftada 400$ = neredeyse 2 tane switch alıyorsun 1 haftada.

Ayda ise 400 * 4 = 1.600 $

Yani, yoldan geçen en vasıfsız insan bile olsan 1.600$ kazanıyorsun en az.

Öğrenci bile olsan, Nintendo Switch almak istediğinde 3-4 gün çalışman yeterli.

Türkiye'de Nintendo Switch alabilmen için 2 ay asgari ücretle çalışman lazım : D

İyi forumlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Frobe

Saatlik hesaplanıyor Amerika'da asgari ücret.

Eyaletler arası fark olsa da, ortalama 10$ = 1 saat

Günde 8 saat çalışsan, günde 80 $

Haftada 5 gün çalışsan,

Haftada 400$ = neredeyse 2 tane switch alıyorsun 1 haftada.

Ayda ise 400 * 4 = 1.600 $

Yani, yoldan geçen en vasıfsız insan bile olsan 1.600$ kazanıyorsun en az.

Öğrenci bile olsan, Nintendo Switch almak istediğinde 3-4 gün çalışman yeterli.

Türkiye'de Nintendo Switch alabilmen için 2 ay asgari ücretle çalışman lazım : D

İyi forumlar.

Alıntıları Göster

Amerika ve Avrupa’da tabii ki bu konsolları almak çok daha kolay o konuda haklısın zaten.

Ama senin yanıldığın konu ne kadar kolay olduğunun derecesi. Hiçbir yerde öyle dediğin gibi bizim 200-300 liramız değerinde bir paraya konsol alınmıyor. Dünyanın en zengin ülkeleri PS4 500 değil de 400 dolara çıktı diye bayram etmişti örneğin. Sence adamlar 100 lira değerinde bir farkı mı bu kadar büyüttüler?

• quote:

Orjinalden alıntı: Babblebabble

Vasıfsız değilsen kazanırsın. 3 bin dolar nedir. Amele polisleri 3500 civarından başlıyor, o da en az veren eyaletlerin maaşı. Sen de galiba Almanya'da amelelik yapıp Almanya bize bakmıyor diye ağlayanlardansın.

bak şuanda kazandın devam edin böyle düşünmeye iş denemeye gelince hepiniz buhar olup uçuyorsunuz ? yemiyor mu denemek ? vasıfsız değilsen denede gör öyle olmadığını
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jack Rabbit Slims

Amerika ve Avrupa’da tabii ki bu konsolları almak çok daha kolay o konuda haklısın zaten.

Ama senin yanıldığın konu ne kadar kolay olduğunun derecesi. Hiçbir yerde öyle dediğin gibi bizim 200-300 liramız değerinde bir paraya konsol alınmıyor. Dünyanın en zengin ülkeleri PS4 500 değil de 400 dolara çıktı diye bayram etmişti örneğin. Sence adamlar 100 lira değerinde bir farkı mı bu kadar büyüttüler?

Alıntıları Göster

Evet.

İnsanların bazı şeyleri sorguladığı, her dayatmayı kabul etmediği yerlerin refah seviyeleri de yüksek oluyor. Bunun temeli de eğitim :)

• quote:

Orjinalden alıntı: Jack Rabbit Slims

Enflasyon olmayan veya çok çok az olan (0 ila 1 arası) ülkelerde para da değerli olur. Yapılan her indirim hoş karşılanır, zamlar ise direk olarak eleştirilir. Ve evet 500EUR'luk bir ürüne yapılan 50EUR indirim satış rakamlarını artırıyorsa bu insanların fakir olduğu için değil parasının değerli olduğu için yapılır.

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • Arkadaslar lutfen avrupa/tr kiyaslamalarini kisa tutalim, gereksiz polemige girmeyelim. Hepimiz ayni seyi soyluyoruz zaten, kucuk detaylarda anlasamayip konuyu uzatiyoruz.

Bu tarz seyler konusulmasin demiyorum ama diger kullanicilara karsi hitaplarimizda dikkat edelim lutfen. Kimse kimseye hakaret ederek daha ileriye gitmez.

Kendi dusuncemi de birakayim: yeni konsol su an icin hayal kirikligi gibi. Geriye donuk oyunlari da calistirmasi gerekeceginden (old/new 3ds gibi) yeni CPU'nun gucunu cok hissedemeyecegiz sanirim. Switch Lite gibi, bu da halihazirda switch sahiplerine degil de yeni alacaklara "revizyon" tarzinda bir urun. Ben sahsen "Switch Pro gelsin de alayim, eskisine CFW yapayim" diyordum fakat bu soylentilerle orantili bir konsol cikarsa degmez.

Nintendo'nun gidisatindan da hayli memnunum, handheld konsollari domine ediyor, PS/XB ile yarismamasindan cok mutluyum. Nintendo deli dolu olmaya devam etsin.

Konsol ucretleri tartismasinda, TR ekonomik gidisatindan ziyade ben bolgesel fiyatlama olmamasindan cok sikayetciyim. PS5 neden yaklasik 1000 euro'dan (resmi satis rakami) satiliyor? Tamam vergiler cok, onun da etkisi buyuk, fakat bolgesel fiyatlama yapilarak fiyatlar esitlenebilir. Telefonlar icin de vergiler ucuk ama son satis fiyatlarinda avrupa ile arada cok fark olusmuyor (olusuyordu, onu da pasaport kayit ucreti ile cozduler....) Ayni sey oyunlar icin de gecerli. Mesela Spotify almanya'da ayda 10 euro (~90tl) tr'de ~2 euro (18tl).

Bizim resmi nintendo eshop store'umuz bile yok, nintendo'nun TR umrunda degil. En azindan PS Store var ve bolgesel fiyatlama yapiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi piyuv_ -- 5 Mart 2021; 14:9:25 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: djbaha135

Arkadaslar lutfen avrupa/tr kiyaslamalarini kisa tutalim, gereksiz polemige girmeyelim. Hepimiz ayni seyi soyluyoruz zaten, kucuk detaylarda anlasamayip konuyu uzatiyoruz.

Bu tarz seyler konusulmasin demiyorum ama diger kullanicilara karsi hitaplarimizda dikkat edelim lutfen. Kimse kimseye hakaret ederek daha ileriye gitmez.

Kendi dusuncemi de birakayim: yeni konsol su an icin hayal kirikligi gibi. Geriye donuk oyunlari da calistirmasi gerekeceginden (old/new 3ds gibi) yeni CPU'nun gucunu cok hissedemeyecegiz sanirim. Switch Lite gibi, bu da halihazirda switch sahiplerine degil de yeni alacaklara "revizyon" tarzinda bir urun. Ben sahsen "Switch Pro gelsin de alayim, eskisine CFW yapayim" diyordum fakat bu soylentilerle orantili bir konsol cikarsa degmez.

Nintendo'nun gidisatindan da hayli memnunum, handheld konsollari domine ediyor, PS/XB ile yarismamasindan cok mutluyum. Nintendo deli dolu olmaya devam etsin.

Konsol ucretleri tartismasinda, TR ekonomik gidisatindan ziyade ben bolgesel fiyatlama olmamasindan cok sikayetciyim. PS5 neden yaklasik 1000 euro'dan (resmi satis rakami) satiliyor? Tamam vergiler cok, onun da etkisi buyuk, fakat bolgesel fiyatlama yapilarak fiyatlar esitlenebilir. Telefonlar icin de vergiler ucuk ama son satis fiyatlarinda avrupa ile arada cok fark olusmuyor (olusuyordu, onu da pasaport kayit ucreti ile cozduler....) Ayni sey oyunlar icin de gecerli. Mesela Spotify almanya'da ayda 10 euro (~90tl) tr'de ~2 euro (18tl).
    Bizim resmi nintendo eshop store'umuz bile yok, nintendo'nun TR umrunda degil. En azindan PS Store var ve bolgesel fiyatlama yapiyor.

PS5 fiyatında zaten yerel fiyatlandırma var şuanda, olmasa konsol çok daha pahalıya gelecekti. Aynısı Xbox Series'ler için de geçerli. Spotify, Netflix, Amazon Prime, Game Pass gibi abonelik sistemlerinin Türkiye'de çok ucuz olmasının sebebi konsollarda olan ağır vergilerin olmaması. Bu yüzden fiyatı istedikleri kadar düşürüp sürümden kazanabiliyorlar ama konsollar bu riski alamıyor zaten alıcı kitlesi abonelikler kadar fazla olmayacağı için.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.