Şimdi Ara

Başvurular başladı: 2023'te Ay'a gidecek olan Japon milyarder 8 gönüllü arıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başvurular başladı: 2023'te Ay'a gidecek olan Japon milyarder 8 gönüllü arıyor

Japon milyarder Yusaku Maezawa, kendisiyle birlikte 2023'te Ay'a gidecek 8 gönüllü arıyor. SpaceX'in Ay'a göndereceği ilk insan olan Maezawa, 2023'teki tarihi göreve tüm dünyanın davetli olduğunu açıkladı. Ön kayıtlar şu anda bu adreste başlamış durumda.

Yusaku Maezawa'nın Ay görevi ilk kez 2018 yılında açıklanmıştı. Starship uzay gemisini dev bir Ay misyonu için kiralayan Maezawa, 10-12 kişiden oluşan özel bir mürettebatla Ay'a gideceğini duyurdu. Proje ilk duyurulduğunda Maezawa'nın asıl planı 8 gönüllüyü sanatçılar arasından seçmekti. Ancak geride bıraktığımız süreçte Maezawa'nın planları değişmiş; sanatçı kavramının belirsizleştiğini belirten Maezawa artık tüm dünyanın göreve davetli olduğunu söylüyor.

Görevle ilgili YouTube üzerinden yeni bir video paylaşan Maezawa,"Bu görevde bana katılmanız için sizleri davet ediyorum. Dünyanın her tarafından 8 kişi. Görev bundan iki yıl sonra, 2023 yılında gerçekleşecek." ifadelerini kullandı.

Başvurular başladı: 2023'te Ay'a gidecek olan Japon milyarder 8 gönüllü arıyor

Başvurularda hangi özellikler arandığı konusunda pek fazla detay verilmemiş. Ancak Yusaku Maezawa öz geçmiş fark etmeksizin herkesin davetli olduğunu söyledi.

15 Mart TSİ 06.00'a kadar ön kayıtlar alınacak. Ön kayıt yapan herkesin seçim süreciyle ilgili e-posta alacağı belirtiliyor. Sonrasında ise ilk seçimler, online görüşmeler, final mülakatları ve sağlık testlerinin ardından Mayıs ayısının sonuna kadar 8 gönüllünün seçim sürecinin tamamlanacağı belirtildi. Yusaku Maezawa Starship'teki tüm koltukları satın aldığı için gönüllerinin ekstra bir ücret ödemesi de gerekmeyecek.

2023 için planlanan uçuşun yaklaşık 1 hafta sürmesi bekleniyor. Bu süreçte 12 kişilik Starship mürettebatı Ay'ın yörüngesine ulaşıp burada bir süre kaldıktan sonra Dünya'ya geri dönüş yapacak. Ay yüzeyine iniş planlanmıyor.

Yusaku Maezawa'nın paylaştığı video:

Kaynak:
    https://www.space.com/yusaku-maezawa-dearmoon-contest-seeking-crewmembers

• Bayanlar "bile" başvurabilecek mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Donanım Haber olarak biz de gidebilecek miyiz?

• KAÇAK YOLCU ALINIYOR MU BİR KAÇ SÜRİYELİ ARKADAŞ VAR

• Tekrar geri dönülüyormuş başvurmanın âlemi kalmadı.
  • Uzun yol çekemem şimdi
  • Ben para almadanda giderim bulun beni

• Bizim şu kör muhaliflerden gönderelim belki geri dönemezler.
  • Azıcık da para verse iyi olurdu be; nasılsa milyarder boss dönüşte de Dünya turu yapardık :)

• tek yönse giderim yoksa döneceksem ne anlamı var.
  • Başvurdum hadi hayırlısı işallah çıkarda türkiyenin ilk aya ayak basan astronotu insanı olurum...
  • Sanatçı ,bilim insanı vs gibi özellikler falan arıyordu yolcular için. Önceden böyle haberler vardı.

• Benide yazın
  • Tamam işte, bizim yerli ve milli Cacabey gitsin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.