Şimdi Ara

Intel hız aşırtma için ek garantisini kaldırdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Intel hız aşırtma için ek garantisini kaldırdı

Donanım dünyasının Rocket Lake işlemcilerin odaklandığı şu günlerde Intel uzun yıllardır sunduğu ek garanti imkanını kaldırdı.

Sandy Bridge ile birlikte hayatımıza giren Performance Tuning Protection Plan işlemciye göre 20-30 dolarlık ücret karşılığında kullanıcılara hız aşırtma sonucu kullanıcalara ücretsiz yeni işlemci sağlanmasına dayanıyordu.

Programın kötüye kullanımının önüne geçmek adına değişimi 1 defayla sınırlandıran Intel yeni duyurusuyla birlikte PTPP’yi sonlandırdığını açıkladı.

Ayrıca Bkz.AMD EPYC Genoa işlemcileri AVX3-512 komut setini destekleyebilir

Bazı perakende satıcıları tarafından ücretsiz sunulan hizmet mavi ekibin açıklamasına göre yalnızca Xeon W-3175X için geçerliliğini koruyacak.

Kaynak:https://videocardz.com/newz/intel-discontinues-its-performance-tuning-protection-plan

• oc yapıp kim işlemci yakmış ya?bu olay delid yaparken işlemciyi pert edip garantiden yeni işlemci alanları ilgilendiriyordu daha çok.bilen bilmeyen yapmasın artık delid eline falçatayı alıp.bu işin kitleri var diye biliyorum ama bunlarla uğraşmak yerine düzgün lehim atsa şu güvercin pisliğinden koymasa zaten gerek yok bunlara.işlemci en sağlam parçalardan biridir pek garantilik işiniz olmaz ve bunun amd'si inteli olmaz işlemci adamdır ve adam gibi kullanırsanız en uzun ömürlü parçalardan biridir.

• oc yapıp kim işlemci yakmış ya?bu olay delid yaparken işlemciyi pert edip garantiden yeni işlemci alanları ilgilendiriyordu daha çok.bilen bilmeyen yapmasın artık delid eline falçatayı alıp.bu işin kitleri var diye biliyorum ama bunlarla uğraşmak yerine düzgün lehim atsa şu güvercin pisliğinden koymasa zaten gerek yok bunlara.işlemci en sağlam parçalardan biridir pek garantilik işiniz olmaz ve bunun amd'si inteli olmaz işlemci adamdır ve adam gibi kullanırsanız en uzun ömürlü parçalardan biridir.

• neler neler yapıp bozuldu bu diye götürdüklerini düşünmeden edemiyorum :D

• benim milattan kalma 775 socket pentium d cpu var idi. cpu nun pin değen tarafı kizarmis idi ama hala calisiyor du. Cidden cpu kolay bozulmuyor. Yapilan yanlis delid/asiri voltaj/yuksek sicaklik ile bozabiliyorsunuz ama zaman gecmesi lazım tabi Intel hız aşırtma için ek garantisini kaldırdı  gerci cpu lar artik korumali genede kolay bozulmuyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.