Şimdi Ara

LastPass Android uygulamasında 7 adet izleme kodu bulundu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • LastPass Android uygulamasında 7 adet izleme kodu bulundu

Bugün sıkça kullandığımız ve güvenilir olduğuna inandığımız mobil uygulamalar bir şekilde verilerimize erişerek reklam amaçlı kullanıyor zira artık reklam geliri hayatta kalma aracı haline geldi. LastPass şifre saklama aracı da bunlardan birisi.

LastPass’a dikkat

Uzun yıllardır şifre saklama hizmeti veren LastPass’ın mobil uygulamaları ve web eklentileri mevcut. Bununla birlikte Android uygulamasında kullanıcıların verilerini takip eden kod parçacıkları bulunuyor.

Ayrıca Bkz.Asus ROG Phone 5'in tanıtım tarihi açıklandı: 6.000 mAh batarya ve Snapdragon 888 ile gelecek

Exodus güvenlik firması tarafından tespit edilen toplamda 7 adet entegre edilmiş kod parçacığı mevcut. Bu parçacıklar cihaz bilgisi, operatör, abonelik türü ve Google reklam kimliği gibi verileri takip ediyor.

Bu modüllerden 4 tanesinin Google analiz ve çökme raporları için kullanıldığı belirtiliyor. Diğer üç tanesi ise AppsFlyer, MixPanel ve Segment adındaki hedef reklam üzerine odaklanan üçüncü taraflara veri aktarıyor.

Takip modüllerinin kullanıcı açısından risk oluşturduğu ifade edilse de geliştiriciler herhangi bir uzaktan erişim olmadığını ve kullanıcıların istedikleri takdirde izleyicileri kapatabileceklerini belirtiyor. Bu bakımdan LastPass Android kullanıcılarının Gizlilik menüsünden bu bileşenlere göz atması daha iyi olacak.

Kaynak:https://www.gsmarena.com/lastpass_for_android_has_seven_builtin_trackers_security_firm_warns-news-47977.php

• Bu konularda kullandığınız uygulamanın adını paylaşmamanızı tavsiye ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lord Melkor kullanıcısına yanıt

Haklisiniz hocam, sildim mesaji. Tesekkurler.

• Çılgın dandroid çıldırtıyor yine kullanıcıları
  • drjacob kullanıcısına yanıt
    Yalnız bu program iOS'te de var. Tabii, orada böyle bir şey çıkmadı, ama güveni sarılmış bir uygulama olduğu için güven sarsıldı.
  • drjacob kullanıcısına yanıt
    ios ya da hangi işletim sistemini kullanıyosan babanın şirketi mi de insanlara sataşıyorsun? Bu kinin nedeni nedir hocam?
  • olsun apple'da bir keresinde icloud hack olmuştu android istediğini yapabilir mazeret hazır nasıl olsa.

• bu program benim elim ayağım şuan çökse hack yerse biterim o derece
  • Neden insanlar ayrı bir şifre kaydetme programına ihtiyaç duyuyor anlamıyorum.

• balcis kullanıcısına yanıt

Bir kere mi iCloud düzenli olarak hackleniyor hatla bu aralar biraz gecikti galiba yakında düşer yada ben kaçırdım

• Virinom V kullanıcısına yanıt
    Hocam her yere farklı şifre kullanıp bunları da ara ara yenileyince hepsini ezberlemek zor oluyor. Mesela ben genelde 16 karakter uzunluğunda rastgele karakterlerden oluşan şifreler oluşturuyorum her hesabım için.
  • Çoğu uygulamada bahsedilen kod parçacıkları var zaten. Çok takılıyorsanız onları DNS yoluyla engellemek mümkün. Bu tarz konularda Android'in iOS ile karşılaştırılması bile resmen iOS'e hakaret. Kendim Apple kullanıcısı değilim. Ama doğruya doğru.

Özellikle mahremiyet konusunda iOS ile Android'i karşılaştıran insanları kâle bile almamak lazım bence. Trajikomik bir durum. LastPass Android uygulamasında 7 adet izleme kodu bulundu 

• Ulan Musk kullanıcısına yanıt
    Ben de aynısını yapıyorum da zaten her tarayıcının kendi şifre kaydetme özelliği var cihazlar arasında da senkronize oluyor. Chrome, Firefox ve Operada bu şekilde en azından.
  • Virinom V kullanıcısına yanıt
    Hocam o zaman da tarayıcı üreticisinin uygulamasını kullanmış oluyorsunuz zaten. Tarayıcıdan bağımsız uygulamaya sahip olan hizmetlerin ise bazı avantajları oluyor. Mesela ben şu an bilgisayarda chrome, edge ve firefox kullanıyorum. Telefonda edge var. Ek olarak uygulamalara giriş sırasında da otomatik doldurma ihtiyacım oluyor. Şu an hepsini tek bir şifre kaydetme uygulaması ile tek bir yerde tutuyorum. Tarayıcılarda da eklentisini kuruyorum.
  • hangi biri izlemiyor ki donanım haber bile izliyordur bu veriler para ediyor çünkü

hocam icloud hack olayında apple tarafında bir sorun yok yalnız. phishing yöntemiyle insanların bilgileri ele geçirilerek yapıldı o hackler.

• BitWarden ve Keepass gibi açık-kaynaklı alternatifler mevcut.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.