Şimdi Ara

Nvidia RTX 3060 satışa sunuldu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

RTX 30 ailesinin yeni üyesi RTX 3060, ağabeyi RTX 3060 Ti’ın satışa sunulmasından yaklaşık 3 ay sonra bugün raflardaki yerini almaya başlayacak.

RTX 3060 raflardaki yerini almaya başladı

GA106 GPU’su üzerinde yükselen kart 3584 CUDA çekirdeği taşıyor. 1320-1777 MHz aralığında görev yapacak GPU 112 Tensor çekirdeği ve 28 Ray Tracing birimini de beraberinde getiriyor.

12 GB kapasiteli GDDR6 bellleğin 15 Gbps’te görev yaptığı kartta 360 GB/s’lik bant genişliğine ulaşılırken GPU-VRAM iletişimi 192-bitlik arayüz üzerinden sağlanacak.

Ayrıca Bkz.RTX 3060 satışa sunulmadan ikinci ele düştü

170 watt TGP bütçesi içerisinde görev yapacak model ayrıca Ampere ailesindeki Resizable BAR destekli ilk seçenek. Önümüzdeki dönemde BIOS güncellemesiyle tüm RTX 30 serisi kartların yeni özelliği destekleyeceğini belirtelim.

Kaynak:https://videocardz.com/newz/nvidia-launches-geforce-rtx-3060-with-12gb-memory-and-ga106-gpu

• Alabilen yok çünkü karaborsa yapıyorlar. Kartı satın alabilen yok ama stok bitti yazıyor? 1 Hafta sonra 3500 liralık kartı 10 liradan satmaya başlayacaklar. Size önerim telefonlarda Ticaret Bakanlığı'nın Haksız Fiyat Artışı Şikayet Bildirimi diye bir uygulaması var. Bu uygulama üzerinden ekran kartlarının bedelinin çok üstünde satanları şikayet edin. Ben itopya, vatan, hepsiburada, sinerji, gamegaraj gibi birçok ekran kartı satan siteyi şikayet ettim. Hepsi ekran kartlarının önerilen satış fiyatının 3-4 katına ekran kartı satıyor. Ekran kartı yoksa yoktur ama olanı 3-4 katı fiyata satmak stokçuluktan başka birşey değil. Büyük siteler ve youtube kanalları bunu söyleyemiyor çünkü hepsinin sponsorları bu markalar. Sizde şikayet edin. Ne kadar çok kişi şikayet ederse bu fiyatlar o kadar kısa sürede normale döner.
  • Nerede ben hiç bir yerde göremedim

• Haberi 2 saat önce koymuşunuz.

• 2060'da daha çok RT birimi yok muydu? Biraz az gibi geldi.

• Fiyatlandırması çok önemli olacak ama ben bir tık daha iyi bir sonuç bekliyordum 3060ti ile 3070i kafa kafaya performansta çıkar 3060 ı bu ikilinin çok çok uzağını at umarım fiyatlar uygun olur rtx2070 ayarında bir kart sahibi olacaksanız 1080p en üst detay 2k orta ayar kurtarır gibi bekleyip görelim 1080p oyuncularını fiyatta iyi konumlandırılırsa güldürebilir.

• Vatanda 8 bine var ama stok yokhttps://www.vatanbilgisayar.com/gigabyte-geforce-rtx-3060-12gb-gddr6-192bit-dx12-nvidia-ekran-karti.html

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bim e gelir mi acaba

• Performans beklentim düşük. 2060 süper civarı performansı olur.

• Gelecek teknoloji den beklentimiz; bitcoinin dibe vurması.
  • Alabilen var mı?
  • Alabilen yok çünkü karaborsa yapıyorlar. Kartı satın alabilen yok ama stok bitti yazıyor? 1 Hafta sonra 3500 liralık kartı 10 liradan satmaya başlayacaklar. Size önerim telefonlarda Ticaret Bakanlığı'nın Haksız Fiyat Artışı Şikayet Bildirimi diye bir uygulaması var. Bu uygulama üzerinden ekran kartlarının bedelinin çok üstünde satanları şikayet edin. Ben itopya, vatan, hepsiburada, sinerji, gamegaraj gibi birçok ekran kartı satan siteyi şikayet ettim. Hepsi ekran kartlarının önerilen satış fiyatının 3-4 katına ekran kartı satıyor. Ekran kartı yoksa yoktur ama olanı 3-4 katı fiyata satmak stokçuluktan başka birşey değil. Büyük siteler ve youtube kanalları bunu söyleyemiyor çünkü hepsinin sponsorları bu markalar. Sizde şikayet edin. Ne kadar çok kişi şikayet ederse bu fiyatlar o kadar kısa sürede normale döner.

• Stok falan yok, dünyanın hiç bir ülkesinde satışa falan çıkmadı, direk madencilere satıldı
  • Küçücük board. O kadar küçük ki hiç bir yerde bulunamıyor...

• evet yine alamadık yapımda ve yayımda emeği geçen herkesin ellerinden öpeyim.

• ikarus_tr İ kullanıcısına yanıt
    gerekkirse ticaret bakanının mail box unu dolduralım bu nedir arkadaş ya kimisi de sadece sistemle elde kalmış ürünlerle satıyor.

• vatana 8400 liraya satıyor
    onlar da kendileri üreticiden 800 dolara almışlar

• ürünler hala gelmedi bütün siteler çökmüş vaziyette

• 329 dolarlık karta vatanda 9400 yazmışlar. 8400e İstanbul mağazasında 2 tane satmışlar. Ayıptır 329 dolar kart böyle bir fırsatçılık olamaz.

• Doğru haber Bugün sabah 10 dan aksam 5 e kadar pelikan avm vatan mağazasının önün de satışa sunulmasını bekledim. Saat 17:05 de gigabyte eagle rtx 3060 12 gb 192 bit olan kartın tekli satış fiyatı 8.433 tl duyunca almaktan vazgeçtim.

• Bu ekran kartlarının fiyatlarının hemen düşmesi lazım normalde 3200 TL ye çıkan kart maksimum 4200 TL'YE satılır gigabyete eagle 12k ya satan var şaka gibi birde bu kart mingcilere savaş açan bir kart bilgisayar topluyorum yıllardır istiyorum para biriktiriyorum indirim kovalayarak ucuza bir sürü parça aldım ekran kartlarının fiyatları ateş pahası olunca...........??

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.