Şimdi Ara

Artık dizüstü bilgisayarlar da ucuz !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
18.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Her yeni teknoloji çok pahalı ve az sayıda insanın elde edebileceği şekilde oraya çıkar ve yavaş yavaş normal seviylere iner. Bu tezin en kuvvetli kanıtlarından biri de lcd ekranlar oldu. 1980' li yıllardan beri geliştirilen yarı iletken teknolojosinin, günlük kullanıma kazandırdığı en somut sonuç olan lcd ekranlar o kadar yaygınlaştılar ki, artık her türlü fason markanın bile ince yapıdaki plazma tabir edilen televizyonlar süpermarketlerde satılır hale geldi.

Haberin esas konusu ise, dizüstü bilgisayarlarda maliyeti en çok arttıran bileşenlerden biri olan lcd ekranların düşen fiyatlarıyla laptop fiyatlarınıda yavaş yavaş aşağı çekmeye başlaması. Fiyatı düşen laptop bilgisyarlara ilk örnek Gateway adlı bilgisayar üreticisi firmanın 650 dolardan başlayan fiyatlarla sattığı laptoplar. 2.6GHz Celeron mobil işlemci, 9600PRO ekran kartı, 15.4" XGA geniş ekran, 256MB DDR bellek, 40GB sabit disk, CD yazıcı DVD okuyucu, gibi, birkaç ay öncesinin 1000 dolar üzeri fiyat ile satılan laptoplarının özelliklerine sahip M520 serisinin fiyatları şimdi 650 dolar seviyelerine kadar düştü. Özellikle birkaç ay öncesine kadar geniş ekranların 1400 dolar altı laptoplarda bulunmadığı düşünülürse, yeni fiyatların ne kadar etkileyici olduğu ortada.

Firmanın daha çok özellik sunduğu üst modeller de mevcut. Diğer modellerin özelliklerini ve fiyatlarını incelemek için buraya tıklayabilirisiniz. Kısa bir süre sonra çoğu laptop üreticisininde benzer bir tutum içerisine gireceği çok malum. Herkes için satın alınabilir seviylere inen dizüstü fiyatlar ile beraber, hantal çok yer kaplayan masaüstü sistemleri ve sürekli upgrade yapmayı sevmeyen, extreme diye tabir edilmeyen normal kullanıcılar için çok sevindirici bir haber olsa gerek.

Sayfanın Linki : http://www.gateway.com/home/products/hm_ptb_catalog.shtml

• abicim bu laptopun fiyatını söylesene bekliyorum...
    taksitle alma imkanımız varmı peki??

• işte bu sevindirici bir haber.
  • evet fiyatlar baya iyi
  • yanlnız fiyatlarla birlikte kalitede düşüyor aldanmayın sakın.işlemci hızı herşey değildir.
  • neyin kalitesi dusuk anlamadim adam ikinci el fiyatina sifir bilgisayar satiyor. bence ram ve dvd-rw disinda pek eksigi yok. ekran karti bile b.ktan intel "extreme" degil
  • arkadaslar fiyatlara dikkat etmenizi oneririm eger fiyatin altinda 300 $ save yaziyorsa gosterilern fiyata 300 $ ekleyin sonra bir sure sonra 300$ niz geri donecektir ilk oderken fiyat+300 $ oduyorsunuz. ikincisi eger after yazisini gorurseniz o aldatmacadir ve fiyata after yazisindan sonraki fiyat eklenir yani fiyat + afterdan sonraki rakam

bunlara dikkat etmenizi oneririm
  • nevet dogrudur arkadasin dedigi. "rebate" dedikleri olay bu oluyor. bazen 8-9 ay sonra gonderdikleri oluyor (oldu ondan biliyom )
  • ülkemize geldimi bunlar?

geldiyse nerde var?

650$ ha? inanamıyorum...

bulursam hemen bi tane alırım
  • onu bunu bilmem ama önümüzdeki sene notebookların yılı olacağa benziyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: Loveparade

arkadaslar fiyatlara dikkat etmenizi oneririm eger fiyatin altinda 300 $ save yaziyorsa gosterilern fiyata 300 $ ekleyin sonra bir sure sonra 300$ niz geri donecektir ilk oderken fiyat+300 $ oduyorsunuz. ikincisi eger after yazisini gorurseniz o aldatmacadir ve fiyata after yazisindan sonraki fiyat eklenir yani fiyat + afterdan sonraki rakam

arkadaslar bu dedigimi unutmayin bazen fiyatlara "rebate" ekleniyor ben su anda amerikadayim ve buradaki bilgisayari 100 dolarada alabilirsin ama rebate var ve 999 dolar gibi bir fiyat bunlara dikkat edin yurt disi turkiyedeki sistemden farkli bunu unutmayin !!!! vee alicaginiz bilgisayarin en son fiyatina bakin
  • quote:

quote:

arkadaslar fiyatlara dikkat etmenizi oneririm eger fiyatin altinda 300 $ save yaziyorsa gosterilern fiyata 300 $ ekleyin sonra bir sure sonra 300$ niz geri donecektir ilk oderken fiyat+300 $ oduyorsunuz. ikincisi eger after yazisini gorurseniz o aldatmacadir ve fiyata after yazisindan sonraki fiyat eklenir yani fiyat + afterdan sonraki rakam

arkadaslar bu dedigimi unutmayin bazen fiyatlara "rebate" ekleniyor ben su anda amerikadayim ve buradaki bilgisayari 100 dolarada alabilirsin ama rebate var ve 999 dolar gibi bir fiyat bunlara dikkat edin yurt disi turkiyedeki sistemden farkli bunu unutmayin !!!! vee alicaginiz bilgisayarin en son fiyatina bakin

"rebate" tam olarak nedir biraz açarmısınız ?

• iyi de kardeş ben deskop tan şaşmam
  • İnşallah biz de bir gün leptop sahibi olduğumuz günleri görürüz.
    Fiyatları da araştırmalı ona göre edinmeli...
  • "rebate" tam olarak nedir biraz açarmısınız ? hemen acikliyorum

senin aldigin laptop atiyorum 500 dolar gozukuyor ama altinda yaziyor after rebate 400 dolar gibi bir fayat veriliyor.bu demek olmuyorki senin alacagin bilgisayar 500 dolar.bu demek oluyorki 500 +400 dolar yani 900 dolar ama bir sure sonra artik bu senin baktigin sitede yazmasi lazim atiyorum 7 8 ay sonra yaziyor sana bu 400 dolar 7 8 ay sonra geri yollaniyor yani sen bir kere 900 dolar oduyorsun ama 400 dolar geri aliyorsun anlatabildimmi ? yoksa cokmu karisik oldu :)
  • bana oldukca garip geldi bu uygulama mantık nedir parayı 8 ay
    işletiyolarmı?
  • Ben topic mesajını 800x600 çözürlükte okuyamıyorum. Sağ tarafını kesmiş yazıların, reklamlardan ötürü.
  • bir de üretici ve dağıtıcı firma sayısının artması ve rekabet 4 ortaklığın çoğalmasının da bunda payı var.. öyle ki artık iyice yarattığı platformda etkinliğini yitirmeye başlayan IBM, artık clusterlar ve serverlar + bilgi işlem merkezleri üzerine yoğunlaştı.. ve direkt PC pazarını zaten artık elinde tutmadığı gibi resmi olarak da bıraktı..

There are no more thinkpad &NetVista...
  • gercekten sevindirici vede güzel bi haber
  • quote:

Orjinalden alıntı: SoulReaver

bana oldukca garip geldi bu uygulama mantık nedir parayı 8 ay
    işletiyolarmı?

simdi ben su anda amerikadayim ve elimde buranin en iyi elektoronik parca ve esya satan sirketin katologu var ve her hafta yolluyorlar..simdi anlatiyorum oncelikle bir laptop bulalimevet bulduk ve once ozellikleri sonra fiyati anlatayim

ozellikleri p4 3.2 processor 538 hyper threading tech.512 ddr sdram memory ve 80 gb harddisk simdi burada gozuken para buyuk olarak yazilmistir ve 1499dolar ve 99 cent dir.fakat altinda ufak yazilarla yazar after price drop&mail in rebates ve bu yazinin altinda da asil fiyati yazar 1749 dolar 99 cent dir. simdi sen alirken 1799 dolar ve 99 cent odersin sonra belki 7 veya 8 ay sonra sana 300 dolari geri yollarlar neden cunku degeri dustu anlata bildimmi istersenwww.bestbuy.com a girip bakabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Loveparade -- 11 Aralık 2004, 1:52:53 >

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.