Şimdi Ara

Intel Core i7-11700 ve Core i9-11900T’nin ön incelemesi yayınlandı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Intel Core i7-11700 ve Core i9-11900T’nin ön incelemesi yayınlandı

Yarıiletken üreticisi önümüzdeki ay 11. nesil işlemci ailesini satışa sunacak. Bu denli yakın olduğumuz satış tarihi itibariyle yongalar da nihai aşamaya yaklaştı.

Qualification Sample işlemcilerin incelemesi yayınlandı

Küçük bir inceleme ekibinin eline geçen Qualification Sample işlemciler nihai yongalara bir hayli yakın. Bu nedenle paylaşılan rakamlar perakendede satılacak modellerle elde edilecek sonuçlara benzer olsa da ufak bir iyileşme görmek mümkün.

İnceleme ekibinin eline anakart üreticileri aracılığıyla geçtiği düşünülen Core i7-11700 ve Core i9-11900T ASUS ROG Maximus XIII anakartı üzerinde DDR4-3200 MHz RAM’lerle eşleştirilmiş.

8 çekirdek 16 izlekli Core i7-11700’de 65 watt TDP hedefine ulaşmak adına 2.9 GHz’lik baz frekans belirlenirken yonga kısa süreliğine 4.4 GHz’e yükselecek şekilde tasarlanmış.

Bununla birlikte boost süresinin Intel tarafından anakart üreticilerine bırakılması sayesinde bu değer sınırsız ayarlanabiliyor.

Ayrıca Bkz.AMD Ryzen 7000 Phoenix mobil işlemciler ufukta belirdi

Core i9-11900T’de ise 35 watt TDP bütçesi belirlense de yonga PL2 seviyesinde 115 wattlık bütçeye erişiyor. Son olarak modellerin 18 Mart’ta satışa sunulmasının beklendiğini hatırlatalım.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

Kaynak:https://videocardz.com/newz/intel-core-i7-11700-non-k-rocket-lake-s-qs-cpu-review-posted-ahead-of-launch

• Sen daha cahil çıktın güzel kardeşim x32 mimarisini intel amd ye veremez çünkü x32 mimarisi linux karnel'inin içinde bulunan bir sistem amd de değil intelde de değil. i386 mimarisinden bahsediyorsun diye düşünüyorum buradaki yorumunda ama o zamanda cahilliğin gitmiş olmuyor. kaldıki x32 mimarisi değiğin şeyin gerçek adı x86 eğer intel rekabet için amd ye verdi diyorsan öyle olmuyor amd bunun için mahkemelerde senelerce uğraştı ve intel bunu isteyerek değil mahkeme zoru ile amd ile paylaştı. kaldıki günümüzde x64 denen teknoloji amd tarafından geliştirildi ve intel in yaptığı gibi sana vermeyeceğim demedi. hatta eğer detaylı bir araştırma yaparsan x64 teknolojisinin tam patentli adı amd64 tür.
  • Intel işlemci üretmeyi bıraksın artık

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ryzen ile yola devam

• Geliyor intel gümbür gümbür

• En fiyat performans olanını alıcaz gene

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 11700 2000-2500tl fiyat bandında çıkar, "k" modeli de bir 500 tl daha pahalı olursa, off tadından yenmez.

5600x 2000tl, 5800x' de seve seve 2500tl fiyat bandına geriler. AMD fanboylar bile mutlu olur.

• x32 mimarisini amd veren intel bilmeden saçma saçma yorumlar yapmayın intel bıraksın intel amd diyorki o zaman amd abd ordusuna işlemci üretiyor gel ben tekel olmayım piyasa da yarışalım diyor hala oyunlara bakdığın zaman bir çok şeyde önde intel intelin 10 sene önceki xenon işlemcileri bi günümüzdeki bir çok amd işlemcisiyle aynı performans'ı veriyor nerdeyse bilmeden yorum yapmayın yeni nesil işlemci demeyi biliyorsunuz...Yeni nesil doğanlar önce araştırın bakın bakalım bi o kuyun öğrenin.

• 5800x, 11700'den iyi olamaz, gerçek değildir bu sonuçlar. Intel en az %20 perf artışı var diyor.

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    Sen daha cahil çıktın güzel kardeşim x32 mimarisini intel amd ye veremez çünkü x32 mimarisi linux karnel'inin içinde bulunan bir sistem amd de değil intelde de değil. i386 mimarisinden bahsediyorsun diye düşünüyorum buradaki yorumunda ama o zamanda cahilliğin gitmiş olmuyor. kaldıki x32 mimarisi değiğin şeyin gerçek adı x86 eğer intel rekabet için amd ye verdi diyorsan öyle olmuyor amd bunun için mahkemelerde senelerce uğraştı ve intel bunu isteyerek değil mahkeme zoru ile amd ile paylaştı. kaldıki günümüzde x64 denen teknoloji amd tarafından geliştirildi ve intel in yaptığı gibi sana vermeyeceğim demedi. hatta eğer detaylı bir araştırma yaparsan x64 teknolojisinin tam patentli adı amd64 tür.

• quote:

Orijinalden alıntı: jem991

Sen daha cahil çıktın güzel kardeşim x32 mimarisini intel amd ye veremez çünkü x32 mimarisi linux karnel'inin içinde bulunan bir sistem amd de değil intelde de değil. i386 mimarisinden bahsediyorsun diye düşünüyorum buradaki yorumunda ama o zamanda cahilliğin gitmiş olmuyor. kaldıki x32 mimarisi değiğin şeyin gerçek adı x86 eğer intel rekabet için amd ye verdi diyorsan öyle olmuyor amd bunun için mahkemelerde senelerce uğraştı ve intel bunu isteyerek değil mahkeme zoru ile amd ile paylaştı. kaldıki günümüzde x64 denen teknoloji amd tarafından geliştirildi ve intel in yaptığı gibi sana vermeyeceğim demedi. hatta eğer detaylı bir araştırma yaparsan x64 teknolojisinin tam patentli adı amd64 tür.

Amd 64 bit x86 patentinin kendine ait olması için vaktinden çok çok önce gereksiz olarak çıkardı 64 biti. Intel 64 bit için daha erken diyordu ki gerçekten öyleydi. Daha kimsede doğru düzgün 1 gb ram bile yokken terabytelarca ram desteklemenin bir mantığı yoktu. Ayrıca intele sana vermeyeceğim diyemezdi, öyle bir lüksü yoktu amdnin.

• Arkadaşlar bilmiyorum benim ön yarğımdan da kaynaklanabilir Amd yıllar önce kullandım şuanda arkadaşlarımın bir kaçında var Amd işlemci bi ara r5 3600 bir hafta kullanma şansım oldu sanki kasıyor işlemci bir sorun var gibi kendi bilgisayarımda İ7 3770 var yağ gibi akıyor hala bilmiyorum belki bendeki takıntı ve önyarğıdan kaynaklıdır daha önce Amd işlemcilerle aram hiç iyi olmadı sistemi güncellemeyi düşünüyorum ama ddr5 beklemekle beklememek arasında kararsız kaldım şuan alırsam en az 5 yıl kullanırım zırt pırt sistem asla değiştirmem

• quote:

Orijinalden alıntı: zdniz

Arkadaşlar bilmiyorum benim ön yarğımdan da kaynaklanabilir Amd yıllar önce kullandım şuanda arkadaşlarımın bir kaçında var Amd işlemci bi ara r5 3600 bir hafta kullanma şansım oldu sanki kasıyor işlemci bir sorun var gibi kendi bilgisayarımda İ7 3770 var yağ gibi akıyor hala bilmiyorum belki bendeki takıntı ve önyarğıdan kaynaklıdır daha önce Amd işlemcilerle aram hiç iyi olmadı sistemi güncellemeyi düşünüyorum ama ddr5 beklemekle beklememek arasında kararsız kaldım şuan alırsam en az 5 yıl kullanırım zırt pırt sistem asla değiştirmem

Kastığını göre göre daha neden AMD diyorsun? Gerci bizim Türk insanında böyle bir kötü özellik var, adamlara 1000 defa da desen bu mal çöptür alınmaz, yine gidip bildiğini yapıp, kazık yiyor.. Ben sundan eminim ki, 1000 defa da çöp desek yine gidip alacaksın o yüzden bence sen sorma direkt AMD al gitsin.. Intel Core i7-11700 ve Core i9-11900T’nin ön incelemesi yayınlandı 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 24 Şubat 2021; 20:11:35 >
  • zdniz Z kullanıcısına yanıt
    Bende 4770k dan r5 3600x e terfi ettim. İnsanlar bilgisayarının performansını ekran kari ve işlemciden ibaret olduğunu sanıyorlar. Sen git işlemciye 2 bin ver sonra git 900 TL Lik anakart kullan gibi gibi. Ben de aksine memnun kaldım güzel sistem. Olmuştu. Sonra 5600x e geçtim asıl farkı orada yaşadım FPS yi sabitliyor resmen dalgalanma sıfır.
  • FEARTR kullanıcısına yanıt

5600x master race karşim bunlar anlamaz.bir işlemci yüksek fps alabilir ama esas olan gecikmedir.forza 4 oyununa bakalım önce kötü bir işlemci gecikmeye bak ve sınırlandırılmış gpu yüzdesi aynı oyunlardaki gibi 99 isteriz ama bu oyunda yapmak çok zor ve ekran kartına göre o oran mesela gt710 olsa başka 1660 super olsa başka 2080 ti olsa başka ok?başlayalım.

https://i.imgyukle.com/2021/02/24/LZagnP.jpg

https://i.imgyukle.com/2021/02/24/LZapYv.jpg

buradan sonrası benim sonuçlarım ekran kartı aynı.

https://i.imgyukle.com/2021/02/24/LZavSp.jpg

https://i.imgyukle.com/2021/02/24/LZaqnh.jpg

3300x de 5000 mimarisi gibi biliyorsun o yüzden çok oynamıyor.bu mimariyi kullanan bilir kullanmayan fx gibi zanneder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 24 Şubat 2021; 21:22:45 >
  • Her oyunda birbirine yakın sonuçlar vermiyor. Mesela ben cyberpunk da ve red dead da 3600x ile 5600x arasında bariz FPS artışı elde ettim. Mesela Apex de çok fark olmadı fakat FPS dalgalanmaları kalktı. Horizon da çok az 4 5 FPS fark etti . Yarış oyunları zaten islemciyi pek zorlamıyor yanlış bilmiyorsam. Rtx 3070 ile kullanıyorum. Çok memnunum. İyi ki AMD ye geçmişim. Fakat Intel akşamda pişman olacağımı düşünmüyorum.
  • Bilmeden yorum yapmayacaksak senin bütün yazdıklarını silmen gerekir.

• Cayır cayır olabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: FEARTR

Her oyunda birbirine yakın sonuçlar vermiyor. Mesela ben cyberpunk da ve red dead da 3600x ile 5600x arasında bariz FPS artışı elde ettim. Mesela Apex de çok fark olmadı fakat FPS dalgalanmaları kalktı. Horizon da çok az 4 5 FPS fark etti . Yarış oyunları zaten islemciyi pek zorlamıyor yanlış bilmiyorsam. Rtx 3070 ile kullanıyorum. Çok memnunum. İyi ki AMD ye geçmişim. Fakat Intel akşamda pişman olacağımı düşünmüyorum.

tabi 3600x zen2 mimari ama 3300x baya bi zen3'ümsü olunca RDR2 gibi her oyunda yakın veriyor 2k'da.sen güzel yapmışsın da benimki biraz gereksiz oldu.artık diğer makineye taktım 3300x'i, 3700x'i satıp.hani bak gene mimari farkına örnek 3700x çıkarıp 3300x takıyorum bunun bir de full zen3 mimari 5600x olanı var yetiyor şu an her şeye.yok bu forza 4 gebertiyor işlemcileri masum yarış oyunu gibi dursa bile.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.