Şimdi Ara

Dying Light 2 Geliştirme Sürecinin Tam Bir Kaos Olduğu Söyleniyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dying Light 2 ekibi Techland'de işler pek yolunda gitmiyor gibi görünüyor.

TheGamer, Techland'in mevcut ve eski 10 çalışanıyla röportaj gerçekleştirdi ve oyunun geliştirme süreci hakkında bazı bilgiler edindi.

Çalışanlardan birisi Techland'de yaşanan şeylerin tamamıyla kaos olduğunu belirtiyor.

Stüdyo içinde yaşanan sorunlar genel olarak otokratik yönetim, kötü planlama ve toksik çalışma kültürü. Şirket yönetiminin tavrının, çalışanların moralini ve iş akışını olumsuz yönde etkilediği söyleniyor.

Sorunlar üst konumda olan yöneticilerden kaynaklı. CEO Pawel Marchewka ile yöneticileri, stüdyodaki uzman geliştiricilerden gelen fikirleri bile reddediyor ve bu durum oyunun yapım sürecinin önüne barikat koyuyor. "Bir uzman, yönetim kurulunun gündemine uymayan şeyler tavsiye etmeye başlarsa bu kişi proje ve sorumluluklarından izole ediliyor. Bu da stüdyodan ayrılmalarına veya kovulmalarına neden oluyor. Techland'de kariyer yapmak için itaatkar olmanız gerekli."

Stüdyonun tasarım sürecini yeniden yapılandırmaya yardımcı olmasına adına eski Ubisoft yönetmeni Marc Albinet'i işe almışlar ancak 30 yıllık tecrübeli geliştirici bile iş akışı ile ilgili tekliflerini üst yönetime onaylatmak konusunda başarısız olmuş.

Sadece son iki ayda 20 çalışan Techland'den ayrılmış. Bunlardan biri Dying Light 2 baş yazarı Pawel Selinger.

Belirtilene göre Dying Light 2'nin hikayesi altı kez tekrar yazılmış. Bunu diyen çalışan senaryonun bu kadar çok değişmesinden dolayı nihai ürünün nasıl görüneceği hakkında hiçbir fikrinin olmadığını söylüyor.

CEO Pawel Marchewka iddialara yanıt olarak "Oyun yapmak zorduk ve bazen iş yerinde değişiklikler uygulanmasına ve yeni meydan okumalar aranmasına ihtiyaç duymak normaldir. Bazı çalışanlarımızın bizden ayrıldığı ve kendi yollarını Techland dışında bulmaya çalışmaya karar verdikleri için üzgünüm ancak onlara her zaman en iyi dileklerimi iletiyorum." dedi.

Dying Light 2'nin başlangıçta 2020 ilkbaharında çıkması planlanıyordu ancak belirsiz bir tarihe ertelendi. Techland bu yıl içinde heyecan verici haberler paylaşılacağının sözünü veriyor.

• Bu oyunu çok merakla bekliyorum ama bu gidişle hayal olacak gibi gerçekten üzücü gerçekten :(

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • ''Yönetici'' arkadaşlar dünyanın her yerinde her sektörde problemler

• bence türünün en basarili zombie oyunudur. açık dünyasi,itemler,skiller dlc ler vs, normalde 2 bunun uzerine eklemeler yaparak cikmak zorunda ama 1 de citayi oyle bir yukselttiler ki ne yenilikler ,mekanikler vs gelecek tahmin edemiyorum. Aynisi shadow of mordor içinde gecerliydi.Sonra gta v var bakalim
  • Dead İsland 2 gibi olacak sonu.
  • Chris abiyi pisi pisine attılar üstüne kaç kere hikaye değiştirmişler bir de. Bu güzelim oyun da yalan oldu çıkmadan almaya gerek bile yok.
  • Polonyaya nazar değdi
  • Bi cyberpunk 2077 faciası daha olacak bu oyunda da
  • Benim beklentim sıfır açıkçası. 2077 rezilliği ve büyük hayal kırıklığı sonrası bu özelliği kazandım, kafa rahat artık. İster hiç gelmesin ister 6 yıl sonra gelsin :)
  • Hedefler, beklenti ve projeler büyüdükçe bağımsız geliştiriciler için genelde yaşanan sorun bu oluyor Techland bu oyunun altından kalkamazsa çok üzülürüm.

• 2021'de en çok beklediğim oyunlardan birisiydi, ilk oyundan daha çok oturaklı bir oyun olacağı görünüyordu demo oynanış videosundan umarım beklentilerin altında kalmaz da sağ salim çıkar. Days Gone ile RE8 İlkbahar aylarında yüzümüzü güldürecek.

• quote:

Orjinalden alıntı: TheNewAtilla

Polonyaya nazar değdi

Millet gözünde çok büyüttü. Klasik bir köprü ülkesi. Hala daha soğana tapıyorlar. SSCB olsun, I ve II. dünya savaşları olsun, her iki uç kesiminde saldırılarına uğramaları olsun ... Hala abibas ülkesi, hala daha o hırtoluğun içinden çıkamadılar.

• yazık oldu seriye. dört gözle bekliyordum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla Polonyaya nazar değdi.
  • Noluyor böyle ya Polonyalı şirketler nie böyle oldu.
  • Uzun süre daha çıkmaz bu oyun. Egoist üst yönetim her öneriye ret verdiği sürece daha çok adam kaybederler şirket içinde. Çok sevdiğim bir oyundu ama artık umudumu kestim. Neyse ki Back 4 Blood geliyor o baya oyalar bu türü sevenleri...

• Bu oyunun yayınlanacağını hiç sanmıyorum.Tıpkı Vampire Bloodlines 2 gibi,beklediğim oyunlar listesinden çıkartmanın vakti geldi :) Polonyalılarda iş yok...
  • Dying Light 2 = Dead Island 2
  • Bütçe artmasın diye yeni fikirleri reddediyor olabilirler. Ortaya umarım CP2077 faciasına benzer birşey çıkmaz.
  • En çok beklediğim oyunlardan biri umarım uzun süre beklemek zorunda kalmayız

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.