Şimdi Ara

Türkiye'deki hükümet yetkililerin Twitter hesaplarına devlet görevlisi etiketi eklendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiye'deki hükümet yetkililerin Twitter hesaplarına devlet görevlisi etiketi eklendi

Twitter daha önce ABD’li, Çinli ve Rus devlet yetkilileri için kullandığı etiketleri şimdi de Türk yetkililer için kullanmaya başladı başladı. Cumhurbaşkanı başta olmak üzere 4 kişinin profiline “Türkiye devlet görevlisi” etiketi eklendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, T.C. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Cumhurbaşkanı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’nun hesaplarına “Türkiye devlet görevlisi”, Cumhurbaşkanlığının @tcbestepe Twitter hesabına ise “Türkiye devlet kurumu” etiketleri koyuldu. Bu etiketler, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılara kendi dillerinde gösteriliyor.

Türkiye'deki hükümet yetkililerin Twitter hesaplarına devlet görevlisi etiketi eklendi

Önümüzdeki günlerde daha fazla hesaba etiket koyulacak. Diğer Bakanların ve hükümetle ilişki kişilerin profiline etiket gelecek. Bakanların yanı sıra Anadolu Ajansı gibi devlete bağlı ajanslara da etiket gelebilir. ABD, Çin ve Rusya’daki hükümet destekli medya kuruluşlarında “devlet destekli medya kuruluşu” etiketine yer veriliyor. Medya kuruluşlarındaki editörler ve gazetecilerden bazılarının profiline de etiket eklendi. Bu etiketi alan medya kuruluşlarının ve editörlerinin tweetleri önerilenler kısmına eklenmiyor. Öne çıkarılmıyor.

Ayrıca Bkz.iPhone ve iPad ekranları 240Hz’e kadar çıkabilecek

Twitter, farklı ülkelerde yaşayan kişilerin devlet yetkilileri ve devlete bağlı medya kuruluşları hakkında hızlı bir şekilde bilgilendirilmesi için bu özelliği kullanıyor. Türkiye’nin yanı sıra Çin, Fransa, Rusya, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Almanya, İtalya, Japonya, Küba, Ekvador, Mısır, Honduras, Endonezya, İran, Suudi Arabistan, Sırbistan, İspanya, Tayland, ve Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki yetkililerin profillerinde etikete yer veriliyor.

• Bu twitter'da geçenlerde geert wilders'e okkalı bir sövdüm ve ban yedim.. bu adamı sevmiyorum cünkü boyalı kafasıyla ve koniçiva gibi tipiyle neo nazi takılıyor.. benim dedem bu heriften daha aryan tipliydi.. fakat herif bizim cumhurbaşkanına saydırıyor oradan.. bakın ben akpli değilim ama küfredilen cb chpli de olabilirdi.. onlar bizimkilere küfür ediyorsa ben de onlara sövebilmeliyim.. bu hakkımdır.. ben bu soytarıya sövdüm diye neden ban yiyorum? nerede kaldı ifade özgürlüğü? bu kadar da taraf olunmaz...

• Bu twitter'da geçenlerde geert wilders'e okkalı bir sövdüm ve ban yedim.. bu adamı sevmiyorum cünkü boyalı kafasıyla ve koniçiva gibi tipiyle neo nazi takılıyor.. benim dedem bu heriften daha aryan tipliydi.. fakat herif bizim cumhurbaşkanına saydırıyor oradan.. bakın ben akpli değilim ama küfredilen cb chpli de olabilirdi.. onlar bizimkilere küfür ediyorsa ben de onlara sövebilmeliyim.. bu hakkımdır.. ben bu soytarıya sövdüm diye neden ban yiyorum? nerede kaldı ifade özgürlüğü? bu kadar da taraf olunmaz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 18 Şubat 2021; 16:34:23 >
  • Guhong01 kullanıcısına yanıt
    kıskanmayın çalışın sizinde olsun

• mokoko_TR kullanıcısına yanıt
    Hak etmedigin bir seyi, calisarak degil calarak elde etmissindir 👌

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cocainbar -- 18 Şubat 2021; 15:48:0 >
  • Vergi sorumlusu yazsa daha İsabetli olur
  • Pkk hesaplarina da terorist hesabidir ibaresi koysaniza.

Diyarbakir annelerinin hesabini kapatmayi biliyorsunuz ama pkk hesaplarina dokundugunuz yok..
  • Fortune 4 kullanıcısına yanıt

Belki cumhurbaskani degildir akp baskanidir laf attigi. Olamaz mi?

sey geldi aklima. Rte kilijdara akp kursusunden hakaret ediyor, kilijdar akp baskanina cevap veriyor adi cbna hakaret oluyor. Nereye cekersen oyle bir sistem Türkiye'deki hükümet yetkililerin Twitter hesaplarına devlet görevlisi etiketi eklendi 

• bu islere dijital diktatorluk diyorlar .islerine gelmeyen herseyi blokluyorlar .kimi geri zekalilar da cb ye diktator sosyal medyaya demokrasi diyor boyle beyizsiz tipler var dunyada

• spaydix kullanıcısına yanıt
    senin için diyorum yorumu silsen iyi olur,boşuna başına dert açma.normql bir eleştiriyi bile cimere veren insanlar var
  • spaydix kullanıcısına yanıt

• th9 T kullanıcısına yanıt
    halkın şeçtigi cumhurun başına hırsız diktatör demek normal bir yorummu ?

• mokoko bey engelliyorsunuz sonra gelip yanıt yazıyorsunuz :d nasıl cevap vericez size,özel mesajlarında kapalı
  • Küreselciler kendilerine hizmet etmeyen yerli ve milli hükümetleri susturmak için sosyal medyalarını çok iyi kullanıyor. Kimler trendlerde kimler banlanıyor bakınca çok iyi anlaşılıyor. Kendilerine hizmet edecek muhalif kesimi sosyal medyada gazlıyorlar.

• th9 T kullanıcısına yanıt

mokoko benide engelledi kapagi takinca Türkiye'deki hükümet yetkililerin Twitter hesaplarına devlet görevlisi etiketi eklendi 

• Cumhuriyet kaldırıldı da haberimiz mi yok. Neden Türkiye Cumhuriyeti Devlet Görevlisi değil de Türkiye Devlet Görevlisi yazıyor??
  • palamutix P kullanıcısına yanıt
    Birinin kötü olması diğerini iyi yapmıyor. Ikisi de kötü.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.