Şimdi Ara

AE Solar, Türkiye'ye 1 GW üretim kapasiteli güneş paneli fabrikası açıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • AE Solar, Türkiye'ye 1 GW üretim kapasiteli güneş paneli fabrikası açıyor

Alman güneş paneli üreticisi AE Solar, Türkiye’de büyük bir yatırıma imza attı. AE Solar, Kayseri’ye 1 GW kapasiteli fabrika açıyor. Fabrika Nisan ayı sonunda hizmet vermeye başlayacak.

Merkezi Almanya, Königsbrunn’da bulunan AE Solar, yüksek kaliteli güneş enerjisi paneli sektöründe önde gelen markalardan biri. Firma 2003 yılından bu yana 90’dan fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Yenilenebilir enerji ürünleri ve hizmetleri geliştiriyor. Firma özellikle de yüksek performanslı ve yüksek kaliteli fotovaltaik (PV) modülleriyle öne çıkıyor. PV teknolojisindeki yenilikleriyle adından söz ettiriyor. Bugüne kadar 3200’ü aşkın PV kurulumu gerçekleştirdi.

AE Solar’ın Kayseri’de açacağı fabrika, firmanın Çin dışındaki en büyük üretim kapasitesi olacak. Firmanın Türkiye ve Çin dışında Gürcistan’da 500 MW’lik fabrikası bulunuyor. Türkiye’deki fabrikanın devreye girmesiyle birlikte Avrupa’da yıllık 1.5 GW ve Asya’da yıllık 1 GW üretim kapasitesiyle birlikte toplam 2.5 GW kapasiteye ulaşılacak. Bu fabrika, firmanın küresel ağının genişlemesinde büyük rol oynuyor. Fabrika, Türk ve Amerikalı girişimciler tarafından ABD'de kurulan enerji firması Energate Corp ile birlikte açılıyor.

Türkiye’de fotovoltaik (PV) modülü üretecek

AE Solar’ın Türkiye'deki yeni fabrikası 166 mm, 182 mm ve 210 mm solar hücreli güneş modülleri üretecek ve 5 BB ila 12 BB panel üretimi için tam otomatik hale getirilecek.

Ayrıca Bkz.Hyundai'nin elektrikli otomobili Ioniq 5'in iç mekanından ilk teaser geldi

Konutlar için şık ve verimli panel: AE Solar Eclipse serisi

AE Solar’ın geliştirdiği Eclipse serisi güneş panelleri, konutlarda kullanıldığında diğer panellere göre yüksek verimlilik sunuyor. Eclipse serisi paneller, diğer panellere göre daha koyu siyah renge sahip. Estetik açıdan daha şık duruyor. Bu paneller özellikle de Avrupa’daki müşterilere yönelik tasarlandı.

AE Solar Kurucusu ve CEO’su Alexander Maier, “Ultra-siyah Eclipse serisi, sektör lideri estetik ve verimlilik yol haritamızdaki en son evrimdir. Avrupa'daki müşterilerimizin çoğu, çatılarının şık, klas ve keskin görünmesini istiyor. Bu nedenle, birinci sınıf müşteri ihtiyaçlarımıza karşılık gelen yeni Eclipse serisini büyük ölçüde üretmeye karar verdik.” dedi.

AE Solar Eclipse özellikleri:

• Hücre adeti ve tipi : Mono-csrystalline 158.75 x 158.75 mm

• Hücre adeti: 60 (6X10)

• Ölçüler:  1665 X 996 X 35mm

• Ağırlık: 18.5 kg

• Junction box: IP 68 rated

• Çıkış kablosu: 1 x 4.0mm(square) 900mm length or customized

• Konnektör tipi: MC 4 / MC 4 compatible

• Dolu direnci: Max. 28 mm, at 23 m/s

• Rüzgar yükü: 2400 Pa / 244 kg/m2

• Mekanik yük: 5400 Pa/ 550 kg/m2

AE Solar'ın Kayseri fabrikası Nisan 2021'de açılacak. Yıl sonunda yıllık 1 GW üretim kapasitesine ulaşılacak.

• Yazının içinde birbirini tekrar eden cümleleri çok fazla kullanıyorsun editör bey.

• murphy adam kullanıcısına yanıt
    Artık moda oldu bu.Haberden soguttular insanı.Tecrübesiz adamları işe alınca böyle oluyor.Sanarsın mynet haberi okuyoruz.
  • Reisten Allah razi olsun. Paramizi o kadar degeriszlestirdi ki millet Cin'e degil Türkiye'ye fabrika aciyor.

• Yatırım miktarı göremedim acaba bunu da habere ekler misiniz

• yav neden Türk bir iş insanı Türkiyede bu işi yapmıyorda elin almanı yapıyor

• Maalesef insanımız kolaya kaçıp parayı betona gömüyor da ondan. Adamlar ise üretmeye odaklı. Türkiye'de 330 bin müteahhit varken bu sayı Almanya'da 2700 imiş.

• Rachsuchtig kullanıcısına yanıt
    Volkwagen yatırımı yapmaktan vazgeçincede aynı şeyleri söyledin mi merak etmekteyiz.

• Yabancıların fabrika açma ülkesi oldu Türkiyede

• Ülkeye sıcak para getirmek için kırk takla atarken ülkenin paraya ihtiyacı varken bu yatırımlara karşı çıkanları anlamak mümkün değil.

• Yatirimlar akiyor resmen, Turkiye avrupa ve dogunun guvenli limani..
  • faniseyler kullanıcısına yanıt
    Volkswagen de buraya hayır olsun diye yatırım yapmak istemedi. Ucuzluk için istedi, ters zamana denk getirdi.
  • Haber çok kötü yazılmış.
    Haber hakkında konuşursak AE Solar'ın panelleri muazzam paneller ama fiyatları da çok pahalı bu meretlerin, bakalım Türkiye fabrikasının amacı Türkiye'ye satış mı, Avrupa'ya satış mı.

• Bir Türk insanı on yıldır Antalya 1.OSB'de bu işi yapıyor.kapasitesi1.2GW/yıl. Ürünler ulusal ve uluslararası standartlara uygun ve her türlü kalite belgeleri mevcut. İç piyasaya ve 40 ülkeye üretim yapıyor.

• Yani Recep Tayyip Erdoğanın dediği yatırımlar akın akın gelmeye başladı. Ne kadar gelirse iyi o kadar istihdam o kadar üs. Siyasi nedenler ile aba altında sopa gösteren Almanya VW o da gelecek oda...

• quote:

Orijinalden alıntı: retro61

Yani Recep Tayyip Erdoğanın dediği yatırımlar akın akın gelmeye başladı. Ne kadar gelirse iyi o kadar istihdam o kadar üs. Siyasi nedenler ile aba altında sopa gösteren Almanya VW o da gelecek oda...

AB ve Dünya bankası gibi kurumlar devletlere düşük faizli krediler verirler. Türkkiye 2007 yılından beridir 7 milyar dolara yakın para aldı alt yapı ve çevresel düzenlemeler için. Bunun yanında farklı projeler için hala AB den farklı kalkınma kredileri alıyor. Bunlardan biride enerji yatırımı için. Tabi bu para Almanya'dan alındığı için, Almanya bu parayı sana veriyor, fakat aslında seni borçlandırmış oluyor. Yani double vuruyor. Hem sana borç veriyor. Sen bu parayı Almanya"ya geri veriyorsun Alman ürünlerini alarak. Lakin sonuçta hala Almanya'ya borçlu kalıyorsun.

Biraz daha geliştirin kendinizi Trabzonlular. Saat 12yi geçti sanırım bu yüzden olabilir mi?

@Concordato kısaca özet geçmiş.

https://www.worldbank.org/en/news/loans-credits/2020/06/25/turkey-safe-schooling-and-distance-education-project

World Bank en son Türkiye'ye 160 milyon dolar kredi sağlamış. Amaç: Uzaktan eğitim için okullarda çocuklara tablet vs dağıtımı.

Pekı kaç çocuk bu tabletleri aldı?

yoksa birilerinin cebine mi gitti?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dellialli -- 19 Şubat 2021; 13:45:57 >

• Dellialli D kullanıcısına yanıt
    Zoruna gitmesin Recep Tayyip ERDOĞAN... Karşındakine hakaret ederek karaktersiz olduğunu gösterirsin...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Engelledin mi? İstersen "TRUMP" diye haykır yine giren bir 500 milyar dolar borç var 20 senede ki bu bilinen açık. Katar ile neler yapıldı bilemiyoruz. 2002 yılına kadar 0 ton altın satan Türkiye ile 20 yıl akpde 200 ton altın satan bir ülkeye gelmişsin ve hala 500 milyar dolar borcun var.

Ve bu meblaya 800 milyar liralık batık borç ve vadeli halk borçları eklenmemiştir :)

• yazının sonundaki eclipse panelin watt değeri olmaması büyük talihsizlik olmuş. tugla mı alıyoruz solar panel mi?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.