Şimdi Ara

Türk yapımı VR oyun Naau: The Lost Eye'ın çıkış tarihi açıklandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Türk yapımı VR oyun Naau: The Lost Eye'ın çıkış tarihi açıklandı

Yayıncılığını ve gelitiriciliğini Türk oyun stüdyosu Gamebit'in yaptığı sanal gerçeklik oyunu Naau: The Lost Eye'dan bir fragman yayınlandı ve oyunun çıkış tarihi açıklandı.

Ayrıca Bkz.Metro Exodus Enhanced Edition bu yıl yeni nesil konsollar ve PC için yayınlanacak

Naau: The Lost Eye, 25 Şubat'ta Steam üzerinden erken erişime açılacak. Oyunun erken erişim fiyatı ise 40,00 TL. Naau: The Lost Eye'ın desteklediği sanal gerçeklik cihazlar ise Valve Index, HTC Vive ve Oculus Rift. Buraya tıklayarak oyunun Steam sayfasına ulaşabilirsiniz. 

Geliştirici stüdyo Gamebit'in sitesini inceleyerek daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Oyunun tanıtım yazısını ve fragmanını da aşağıda bulabilirsiniz.

Tanıtım Yazısı

NAAU: THE LOST EYE; macera, aksiyon ve bulmaca türlerini içinde barındıran, oyunculara karakterlere dokunma ve tutma gibi fiziksel etkileşime girebilme kabiliyeti sunan, zengin içerikli, hikayeli bir sanal gerçeklik oyunudur. Oculus rift, oculus rift s, valve index, htc vive, windows mixed reality sanal gerçeklik gözlükleri için tasarlanmıştır.

Birinci tekil kişi gözünden (first person) oynanan Naau’nun hikayesi evrenine açılan gizemli bir portaldan gelen üç kişinin enerji taşını çalması ile başlar. Peşlerinden giden Naau açık olan portaldan kendini atarak, aslında geçmişte yaşamış fakat yok olmuş bir medeniyetin izlerini taşıyan büyük gösterişli mekanların olduğu, heybetli heykellerin ve bir takım gizemli makinelerin bulunduğu, aşılması gereken mekansal zorluklarla dolu, sırlarının keşfedilmesini bekleyen bir dünyada bulur kendini. Enerji taşının olmamasından kaynaklı ihtiyacı olan enerjiyi çevreden toplamak zorundadır. Enerji taşını geri almak isteyen Naau girdiği bu macerada birbirinden farklı canlılarla karşılaşacak ve onlarla enerji ihtiyacı yüzünden dövüşmek zorunda kalacaktır. Tek istediği sadece enerji taşını alıp evrenine geri dönmektir.

• İstediğiniz silahı seçin: Dövüş tekniğinizi kendiniz seçin! Özel güçleri olan silahlar ya da basit objelerden oluşan kombatlar tasarlayabilir veya başınız belaya girdiğinde en yakınınızda mesela yerde bulunan bir taşı elinize alıp kendinizi savunmaya geçebilirsiniz. Uzaktaki objeleri vurmak istediğinizde ok, bumerang, arbelet çok işinize yarayacak. Bakalım ne kadar iyi bir atıcısınız!

• Düşmanlar: Naau’nun zengin evreninde karşınıza; golemler, küçük haylaz canlılar, dev hareket edebilen çiçekler, büyücüler, yarasalar, dev ağaç adamlar ve daha fazlası çıkacak!

• Hareket Sistemi: Naau:The Lost Eye’da konforlu, mide bulantısı yaşamadan özgürce hareket edebilmeniz için üç farklı hareket sistemi barındırmaktadır. İsterseniz teleport olabilir ya da klasik birinci şahıs yöntemiyle hareket edebilir(locomation) veya çok hızlı bir şekilde kayarak(dash teleport) hareket edebilirsiniz. Hareket tarzınızı oyunun içinde dilediğiniz zaman istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

• Etkileşim: Mekanlarda bulunan tırmanma alanlarını kullanarak yükseklere tırmanabilir, bazı tırmanış parkurlarının sonunda da sizi bekleyen sürprizleri keşfedebilirsiniz. Oyundaki karakter etkileşimi sayesinde de karakterlere dokunabilir ve sadece ellerinizi kullanarak da saldırabilirsiniz. Bu özellik mertlikten ödün vermeyen, güç bilekten gelir diyen, tokatlamayı seven, ilkel dövüş ölmedi diyenler için yapıldı.

• ön yargılı olmamak gerek umarım başarılı bir oyun olur

• Longg_Night L kullanıcısına yanıt
    umarım global pazarı hedefliyodurlar

• Early access ama epey potansiyeli var görünüyor. İlerletirlerse baya bir şeyler çıkar bence.

• Stüdyonun dili,dini,ırkı olmaz.O yüzden yerli desek daha mantıklı olur diye düşünüyorum.
  • WereChaos W kullanıcısına yanıt
    Vr pazarı büyük olmadığı için şu an aslında her oyun global sayılır. Vr'de şu an en önemli şey akıcı bir oyun olması.

Akıcı, Grafik ve senaryoda olursa Half life gibi tadından yenmez ama böyle oyunlar VR'da 5'i geçmiyor. Yani pazar küçük ben şanslarının olacağını düşünüyorum.

• Sadece Türk pazarında değil global pazardada başarılı olursa ne mutlu

• Tam da gözlük yoldayken güzel haber. Değerlendiririz, fiyat uygun.

• Güzel oyun olmuş. Geliştiren ekibe başarılar.

• Babblebabble kullanıcısına yanıt
    Steam VR'dan alabileceğin tavsiye oyunları yazım şuraya

Kesin oynamanı tavsiye ederim
    1. Half-Life Alyx
    2. The Walking Dead: Saints & Sinners
    3. Super Hot
    4. BOX VR
    5. Population One (Multiplayer)
    6. Paylov VR (Multiplayer)

Oynayıp keyif alabileceğin diğer oyunlar
    1. Until You Fall
    2. Beat Saber
    2. Onward (Multiplayer)
    3. Westworld Awakening
    4. Gorn
    5. Moss
    6. Pistol Whip
    7. Red Matter
    8. Dark Matter

Gözünü korkutmasın VR oyunları özellikle tek kişilik olanlar çok uzun sürmüyor. Bu arada bunlar benim oynayıp deneyimlediklerim arasından seçtiklerim. Mesela FIVE NIGHTS AT FREDDY'S: HELP WANTED var çok beğeniliyor ama bana hitap etmediği için eklemedim.

Bu arada kötü oyunları önce iyi oyunları sonra oyna zamanın varsa :) Çükü Half Life ALyx ve The Walking Dead: Saints & Sinners dan sonra diğer oyunlar çok basit kalıyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madonos -- 16 Şubat 2021; 16:21:1 >

• quote:

Orijinalden alıntı: madonos

1. Half-Life Alyx
    3. Super Hot
    4. BOX VR

1. Until You Fall
    2. Beat Saber
    2. Onward (Multiplayer)
    3. Westworld Awakening
    4. Gorn
    5. Moss
    6. Pistol Whip
    7. Red Matter
    8. Dark Matter

Gözünü korkutmasın VR oyunları özellikle tek kişilik olanlar çok uzun sürmüyor. Bu arada bunlar benim oynayıp deneyimlediklerim arasından seçtiklerim. Mesela FIVE NIGHTS AT FREDDY'S: HELP WANTED var çok beğeniliyor ama bana hitap etmediği için eklemedim.

Bu arada kötü oyunları önce iyi oyunları sonra oyna zamanın varsa :) Çükü Half Life ALyx ve The Walking Dead: Saints & Sinners dan sonra diğer oyunlar çok basit kalıyor :)

Ooo hocam eyvallah sağ olasın. Kendimce liste oluşturduydum ben ama bazıları yoktu buradan; BOX VR, Moss ve The Red Matter. Hocam vallahi şöyle bir planım var ama VR'a giriş için saçma mı bilmiyorum. Ağır Half-Life fanıyım, zaten cihazı tek alma sebebim bu oyun. Gerisi benim için bonus eğlence.

Diyorum ki Black mesa düz oynayayım. HL2 + EP1 + EP2'yi VR'da bitireyim (Gmod aracılığıyla VR'da oynanıyor. Kral modlar yapmışlar). Sonra Alyx'e geçeyim. Ama tabii ilk olarak aslı VR olmayan oyunları oynamak nasıl olur bilemedim Türk yapımı VR oyun Naau: The Lost Eye'ın çıkış tarihi açıklandı  Ama bakıyorum millet VR olmayan oyunları bile vorpx'le oynuyor.

Bir de sonradan full motion tracker desteği eklenen oyunlar varmış, çok şaşırdım. Doom 3 BFG edition, Wolfenstein 3d, Return to castle wolfenstein, Quake. Bunlar da hep küçüklüğümün oyunları. VR'da full destekle oynanması çok sevindirdi ve şaşırttı. Hatta şu anda tam bitmemiş ama görünüşe göre çalışan full motion destekli GTA5 modu da var hocam. Bilmiyorsan benim de sana faydam olmuş olsun.

https://grandtheftvr.com(siteleri bu)

Diğerlerinle ilgilenirsen özelden yaz hocam atayım çok link + video var.

• quote:

1. Half-Life Alyx
    3. Super Hot
    4. BOX VR

1. Until You Fall
    2. Beat Saber
    2. Onward (Multiplayer)
    3. Westworld Awakening
    4. Gorn
    5. Moss
    6. Pistol Whip
    7. Red Matter
    8. Dark Matter

Alyx'den sonra boneworks yazmadığına göre oynamamışsın hocam valve boneworks'ü gördükten sonra alyx'i yapmaya karar veriyor zaten kendi açıklamaları.

@Babblebabble

vorpx'e bulaşma kafanı döndürerek nişangahı kontrol ediyorsun gereksiz bir şey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bluepower -- 16 Şubat 2021; 17:2:0 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Bluepower

Alyx'den sonra boneworks yazmadığına göre oynamamışsın hocam valve boneworks'ü gördükten sonra alyx'i yapmaya karar veriyor zaten kendi açıklamaları.

@Babblebabble

vorpx'e bulaşma kafanı döndürerek nişangahı kontrol ediyorsun gereksiz bir şey.

Alıntıları Göster

Yok ya onu bir türlü oynayamadım neden bilmiyorum o yüzden yorum yapamam.

• Keşke adı Türkçe olsaydı.

• quote:

Yok ya onu bir türlü oynayamadım neden bilmiyorum o yüzden yorum yapamam.

Alıntıları Göster

Mutlaka deneyin hocam.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.