Şimdi Ara

Peugeot 406 Hakkında Herşey (97. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.005
Cevap
45
Favori
754.454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sioux aslında fazla oynamak istemiyorum başlayınca sonu gelmiyor artık bırde gercekten hep maliyet
    ama şu kalın jant çoooookkkk fena olmuş bence valla baya bir aradım ama bir turlu bulamadım aynısını sacma sacma şeyler var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi no_clup -- 10 Mayıs 2010; 3:37:04 >
  • arkadaslar bahsetmistim ya hani 3.0 motorun ruhsatta 2.0 olarak gosterilip 2.0 vergisi odendigini, bunu her yerde gormeye basladim :http://www.sahibinden.com/kaplan_dan_satilik_406_coupe-16WQQaXQQ24476649WQQpXQQdisplayitem
    http://www.sahibinden.com/sahibinden_satilik_406_coupe-42WQQaXQQ23698561WQQpXQQdisplayitem
    bunun gibi toplam 4 tane gordum ne iş bu ya? Bunlar muayeneden nasil geciyor?? aranizda 3.0 olanlar 550 TL vermiyor mu 6 aylik? (97-98 modeller)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Honor87 -- 10 Mayıs 2010; 10:03:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Honor87

arkadaslar bahsetmistim ya hani 3.0 motorun ruhsatta 2.0 olarak gosterilip 2.0 vergisi odendigini, bunu her yerde gormeye basladim :http://www.sahibinden.com/kaplan_dan_satilik_406_coupe-16WQQaXQQ24476649WQQpXQQdisplayitem
    http://www.sahibinden.com/sahibinden_satilik_406_coupe-42WQQaXQQ23698561WQQpXQQdisplayitem
    bunun gibi toplam 4 tane gordum ne iş bu ya? Bunlar muayeneden nasil geciyor?? aranizda 3.0 olanlar 550 TL vermiyor mu 6 aylik? (97-98 modeller)

Geçebileceğini hiç sanmıyorum, ilk defa gördüm bu hadiseyi, basbaya dolandırıcılığa girer yakalanırlarsa cezai yaptırımı dışında hapis bile yatar..

no_club hocam ben tabi fikrimi beyan ettim karar senin, bana kalırsa zaten muhteşem güzelliklikte olan bu araca yapılan abartı eklemeler biraz cadde tarzı oluyor hoş kaçmıyor araca, gir sahibinden.com da herkes birşeyler yapmış bir tane bile yakışan var mı yok

• quote:

arkadaslar bahsetmistim ya hani 3.0 motorun ruhsatta 2.0 olarak gosterilip 2.0 vergisi odendigini, bunu her yerde gormeye basladim :http://www.sahibinden.com/kaplan_dan_satilik_406_coupe-16WQQaXQQ24476649WQQpXQQdisplayitem

Hocam bencede dertsiz başına dert alma..

• soylukanhttp://www.sahibinden.com/full_full_orjinal-50WQQaXQQ14388016WQQpXQQdisplayitem bu arac sahibi cok feci iddiali daha temiz bulamazsin, her sey orijinal ve kazasiz diyor. en son 23.500 yaparim dedi satmaya da cok niyetli degil gibi geldi (iyi bir isaret?). butcemi epei gecio ama sence sabredersem daha iyisi cikar mi uygun fiyata? kacmicak firsat derseniz varimi yokumu satip borcla fln almaya caliscam. LPGyi devre disi brakcam hatta sokerim belki.
    @no_clup Abi gosterdigin resimler aslinda fena degilmis gordugum dier butun modifieler felaketti... yine de arbanin orijinalligini bozma derim ama yakışacak guzel bir jant (17-18'')bence cok guzellestiriyor. sonucta pinninfarina tasarlamis ondan iyi mi bilces?! :P

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Honor87 -- 10 Mayıs 2010; 14:23:57 >

• quote:

soylukanhttp://www.sahibinden.com/full_full_orjinal-50WQQaXQQ14388016WQQpXQQdisplayitem bu arac sahibi cok feci iddiali daha temiz bulamazsin, her sey orijinal ve kazasiz diyor. en son 23.500 yaparim dedi satmaya da cok niyetli degil gibi geldi (iyi bir isaret?). butcemi epei gecio ama sence sabredersem daha iyisi cikar mi uygun fiyata? kacmicak firsat derseniz varimi yokumu satip borcla fln almaya caliscam. LPGyi devre disi brakcam hatta sokerim belki.
    @no_clup Abi gosterdigin resimler aslinda fena degilmis gordugum dier butun modifieler felaketti... yine de arbanin orijinalligini bozma derim ama yakışacak guzel bir jant (17-18'')bence cok guzellestiriyor. sonucta pinninfarina tasarlamis ondan iyi mi bilces?! :P

Hocam sadece fotoğrafa bakarak karar vermek zor, bu konunun ilk başlığına bir göz at sonra gidip aracı bu gözle bir yokla eğer sorun yoksa alınabilir, bekleyerek daha iyisi de olabilir ama olmayadabilir şans meselesi.. seni çok heyecanlı görüyorum üstelik farklı bir şehirden geliyorsun bu yüzden araca bakarken "amaan alyim gidiyim işte" haleti ruhiyesi etkili olacaktır aman kendini dizginle araca bakarken tamamen içine sinmeden alma eğer söylenildiği kadar temiz ise piyasa ortalamasının 1-2 kağıt fazlası tabiki verilebilir.

• anladım abi tesekkur ederim. tabi ankaradan gidip gelmek iskence oluyor bir araba bakmak icin. ya ucaga 200 lira civari vercen, ya da 6-7 saat otobusle yol cekecen :/ Isin kotu yani pek fazla deneyimim olmadigi icin arabanin saglamligindan pek anlamam. sadece sarsinti var mi ses var mi ona dikkat etmeye calisirim. ama kaptu actiktan sonra da bon bon bakarim. o yuzden yardimci bir arkadas aliyorum yanima eger bulabilirsem. Tek gidersem mecbur servisteki ustanin soyleyceklerine kalcam. Acele etmemek icin elimden geleni yapiyorum abi ama durumum malum... Bekleyip de firsati kacirmak da var dedigin gibi sans isi.
  • honor o araç temize benziyor evet, ancak 3.0 alırsan başına kısmi belada alırsın söylemedi deme. parça bulamazsın bi kere ayrıca 2 katı fazla para verirsin. bir ilan vardı "arka koltuğu kullanılmamıştır" yazan o araçta iyiydi.
  • onur bence çok acele ediyorsun acele işe şeytan karışır
    benim yazdığım mesaj ı okudummu bilmiyorum ama ben ondan daha iyisini 8 binlira altına aldım

o 8 binlira ile neler yapılır sen düşün
  • quote:

anladım abi tesekkur ederim. tabi ankaradan gidip gelmek iskence oluyor bir araba bakmak icin. ya ucaga 200 lira civari vercen, ya da 6-7 saat otobusle yol cekecen :/ Isin kotu yani pek fazla deneyimim olmadigi icin arabanin saglamligindan pek anlamam. sadece sarsinti var mi ses var mi ona dikkat etmeye calisirim.

Bir arkadaşa daha yazmıştım sana da aktariyim yardımcı olur;

1) Motor konusunda şu aşamaları takip etmeniz yararınıza olacaktır; öncelikle motorun yağ yakmadığından emin olmak adına soğuk motoru çalıştırıp gaz vererek egzostan çıkan dumanın rengine bakın, mavimsi bir duman çıkıyorsa araç yağ yakıyordur, motoru kapamayın motor ısındıktan sonra egzos gazının kesilmesi gerekli eğer kesilmiyorsa,halen çok fazla duman görüyorsanız da motor su eksiltiyordur bunlar önemli. Yağ yakmıyorsa yağı kaçıran aksamlar da olabilir tabi o yüzden aracı lifte kaldırıp bir süre gözlemleyip yağlı cıvata somun varmı ve oralardan damlama oluyormu bir bakın.
    2) Su hortumlarını birer birer elle kontrol edip sertleşme olup olmadığına, kaçıran biryer olup olmadığına bakın, soğutma suyunun paslı veya yağlı olması iyiye işaret değildir.
    3) Kayışların sıkılığını da bir kolacan etmende yarar var, fazla gergin veya salınmış bir kayış iyi değildir, çalışırken de sesini dinleyip kayışlardan ses gelip gelmediğine bir bakın.
    4) Aracı kaldırdığında egzos sistemini gözden geçirmeyi unutma; zira haddinden paslı bir egzos size en aşağı 500 tl ye mal olur. Şasinin açıları ve doğruluğu da gözlemlendikten sonra arka denge& salınım mekanizmalarını kontrol ediniz.
    5) Motor ilk çalıştırıldığında soğuk iken motordan uğultu geliyormu sesi düz duvar yanında aracı sürerek dikkatlice dinle, eğer bir uğultu veya vuruntu varsa önce motor kulakçıklarını kontrol et eğer sorun onlardan kaynaklanmıyorsa motorda pistonlardan yana bir sorun vardır.
    6) Son olarak elektronik aksamın detaylı olarak kontrolü ve makineye bağlanması bu işlemleri takip eder. Tabi boya ve kaporta konusunda da bir uzmanın görsel kontrolü şart.

Bizzat da yardımcı olmaya çalışırım eğer zamanım el verirse

• Yorumlariniz icin tesekkurler arkadaslar.
    @Sioux: Abi ekstra 300 liralik vergiyi gozden cikardim. benzini de artik ayarlayacagim zaten gittigim yerler hep oldukca kisa mesafe. ama parca bulmak zor olur dedin ya tedirgin oldum... Bana 2.0'a kiyasla parca bulmanin cok fazla zor olmayacagi belki biraz daha pahaliya gelcegini soylemistiler. iki kati masraf cikar mi parcalardan??
    @no_clup: gormedim abi yazini. 8bin lira mi?! direkt vazgectim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Honor87 -- 10 Mayıs 2010; 18:16:04 >
  • quote:

Yorumlariniz icin tesekkurler arkadaslar.
    @Sioux: Abi ekstra 300 liralik vergiyi gozden cikardim. benzini de artik ayarlayacagim zaten gittigim yerler hep oldukca kisa mesafe. ama parca bulmak zor olur dedin ya tedirgin oldum... Bana 2.0'a kiyasla parca bulmanin cok fazla zor olmayacagi belki biraz daha pahaliya gelcegini soylemistiler. iki kati masraf cikar mi parcalardan??
    @no_clup: gormedim abi yazini. 8bin lira mi?! direkt vazgectim...

orjinal parçayı gene bulursun sorun olmaz ama çıkması tabi zor bulunur, parça maliyetleri açısından aşırı bir farklılık yok, ancak kısa mesafede çok benzin yakılır önemli olan trafik olup olmayacağı
  • ya tamam ayagimizi pedala yorgana gore uzatacaz iste :D
    no_clup senin 8 bin daha ucuz dedigin 3.0 manuel coupe miydi?
  • Buji Değişimi
    Gerekli parçalar: 4 adet buji ve uzatma aparatı ile buji lokması
    Bosch buji kodları : Benzinli araçlar(0 242 229 630), Lpg'li araçlar(0 242 236 577)
    Zorluk derecesi: 2/5

Buji, İçten yanmalı motorlarda yakıt-hava karışımını ateşleyen makina parçasıdır. Bujiler yüksek gerilimli elektriği iki elektrot arasından atlatarak kıvılcım oluştururlar. Yaklaşık kullanım ömürleri 20.000 km civarıdır, eski bir buji size yakıt tüketiminde artış ve çekişte bir miktar kayıp olarak geri döner.

Şimdi de RFR kodlu d9 motorlar için buji değişimine bir göz atalım, nerededir bu bujiler;

Önce motor bloğunu gizleyen plastik aksamdan kurtuluyoruz..

Motorun plastik korumasını kaldırdıktan sonra işaretli noktalardan söküm işlemine devam..

Çıkarıp bir köşeye koyuveriyoruz..

Artık bujilere ulaşımı sağladık, çıkarıp yenileri ile değiştiriyoruz..

• Alım satım muhabbetinizi bölmek istemezdim ama Soylukan'a teşekkür etmem gerekiyordu.
    Bir otomobil forumunun Peugeot bölümünde 406 aracımın sol kapı cam motorunun yanmış olması ve 812 lira istenmesiyle ilgili bir mesaj yazmıştım.

Bu konuyu araştırırken birçok konuyu da öğrenmiş oldum.
    D9 muşum mesela. :)
    D8 de kullanmış olmalıyım, zira önceki otomobilimiz Peugeot 406 makyajsız sedan'dı. Bilmem tarif edebildim mi? D8 in güvenlikle ilgili yapılandırmaya ihtiyacı olduğu da geçiyordu yazıda. Nişanlım o arabayı pert etti ve motorun önündeki bilmem kaç santimli çelik bariyer sayesinde burnu kanamadan çıktı. Dolayısıyla daha öte ne güvenlik önlemleri alınmış ki?
    JBL in 10'lusunun yerlerini de öğrenmiş oldum. Ben 8 saymıştım sanırsam.

406 Coupe bir ayrılcalıktır. Tramvay gibi sarsmadan gider. Debriyajı ne yüksek ne alçaktır, topuklu ayakkabıyla bile kullanılır. Vitesler yumuşacık geçer. Virajları öyle güzel dönüyor ki, sanki araba o sırada "ben yere yapıştım canım, sen keyfine bak, istediğin kadar bas" diyor. Hele kış lastikleri takılıysa. Nedense o zaman daha güvenli hissediyorum. O zaten kaslı bir erkek benim gözümde ;)

Son olarak;
    406 Coupe Ferrari değildir.
    Ama BAKTIRIR. Yetmez, döndürtür, tekrar BAKTIRIR ;)
    Dolayısıyla helal olsun 2.200 motora, 160 küsür beygire verdiğim para!

diyor, ilk ve son noktayı koyuyor, Soylukan'a tekrar teşekkür ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: CattyWild

Alım satım muhabbetinizi bölmek istemezdim ama Soylukan'a teşekkür etmem gerekiyordu.
    Bir otomobil forumunun Peugeot bölümünde 406 aracımın sol kapı cam motorunun yanmış olması ve 812 lira istenmesiyle ilgili bir mesaj yazmıştım.

Bu konuyu araştırırken birçok konuyu da öğrenmiş oldum.
    D9 muşum mesela. :)
    D8 de kullanmış olmalıyım, zira önceki otomobilimiz Peugeot 406 makyajsız sedan'dı. Bilmem tarif edebildim mi? D8 in güvenlikle ilgili yapılandırmaya ihtiyacı olduğu da geçiyordu yazıda. Nişanlım o arabayı pert etti ve motorun önündeki bilmem kaç santimli çelik bariyer sayesinde burnu kanamadan çıktı. Dolayısıyla daha öte ne güvenlik önlemleri alınmış ki?
    JBL in 10'lusunun yerlerini de öğrenmiş oldum. Ben 8 saymıştım sanırsam.

406 Coupe bir ayrılcalıktır. Tramvay gibi sarsmadan gider. Debriyajı ne yüksek ne alçaktır, topuklu ayakkabıyla bile kullanılır. Vitesler yumuşacık geçer. Virajları öyle güzel dönüyor ki, sanki araba o sırada "ben yere yapıştım canım, sen keyfine bak, istediğin kadar bas" diyor. Hele kış lastikleri takılıysa. Nedense o zaman daha güvenli hissediyorum. O zaten kaslı bir erkek benim gözümde ;)

Son olarak;
    406 Coupe Ferrari değildir.
    Ama BAKTIRIR. Yetmez, döndürtür, tekrar BAKTIRIR ;)
    Dolayısıyla helal olsun 2.200 motora, 160 küsür beygire verdiğim para!

diyor, ilk ve son noktayı koyuyor, Soylukan'a tekrar teşekkür ediyorum.

Merhabalar, ricamı kırmayıp geldiğiniz için ben teşekkür ederim, sizi burada görmek güzel. Oradaki konuya sizden sonra mesaj atıp parça referans kodunu ve fiyatını da yazdım gerçi siz halletmişsiniz ama bir daha ki seferlerde işinize yarayacak bir site, kullanmanızı öneririm. Coupe'nize ve size kazasız belasız sürüşler dilerim, nişanlınıza da selamlarımı iletin kendisini uzun zamandır göremiyoruz burada

• Cattywild.. bayan mısınız?
  • O buradan sürekli bahsediyordu. Ya telefon araştırır, ya saat, ya laptop. Otomobil bölümü olduğundan bahsetmemişti. Kendisini en azından Peugeot forumunda göremezsiniz, yasak ona, araba benim oldu, tek yetkili benim :) Gitsin kendine ikinci el jeep falan alsın, dağa bayırda dolansın. İki sene önce arabayı alıp ANkara nın Çamlıdere kayalıklarına tırmanmaya kalktı. Sonra da çadır tatiline gittik dağ bayır. Spor arabayla o kadar engebeye girilir mi? Ben de el koydum sonunda. Dokunmuyor artık, korktu ;)

Kendisini telefon ve laptop gibi forumlarda görmeye devam edebilirsiniz tabi.

Bu arada araba sorunu hallolmuş değil. İstanbul fiyat verdi, şimdi Ankara GÖRAL'da inceleniyor. Orada 10 yıldır tanıdığı bir usta var. O da aynı fiyatları söylerse senin dediğin şu kod olayına girmemiz gerekcek. Bir arkadaşım da İStanbul sanayiden bakıyordu. Bakalım o ne yapmış.

Aaa evet bayanım ;) Topukla manuel araba kullanıyorum hem de!

• sioux: ipucu: "topuklu ayakkabı", "O zaten kaslı bir erkek benim gözümde ;) "
  • quote:

Orijinalden alıntı: CattyWild

O buradan sürekli bahsediyordu. Ya telefon araştırır, ya saat, ya laptop. Otomobil bölümü olduğundan bahsetmemişti. Kendisini en azından Peugeot forumunda göremezsiniz, yasak ona, araba benim oldu, tek yetkili benim :) Gitsin kendine ikinci el jeep falan alsın, dağa bayırda dolansın. İki sene önce arabayı alıp ANkara nın Çamlıdere kayalıklarına tırmanmaya kalktı. Sonra da çadır tatiline gittik dağ bayır. Spor arabayla o kadar engebeye girilir mi? Ben de el koydum sonunda. Dokunmuyor artık, korktu ;)

Kendisini telefon ve laptop gibi forumlarda görmeye devam edebilirsiniz tabi.

Bu arada araba sorunu hallolmuş değil. İstanbul fiyat verdi, şimdi Ankara GÖRAL'da inceleniyor. Orada 10 yıldır tanıdığı bir usta var. O da aynı fiyatları söylerse senin dediğin şu kod olayına girmemiz gerekcek. Bir arkadaşım da İStanbul sanayiden bakıyordu. Bakalım o ne yapmış.

Aaa evet bayanım ;) Topukla manuel araba kullanıyorum hem de!

Hadi ya yasak geldi demek Bende bir kere pedere verdim egzost zaten bitikti bir de bu gitmiş çarpmış altını otoparka girerken baktım orta egzost yerlerde geliyor birtane coupe, dedim coupelerine ne kötü bakanlar var aha ne göryim o coupe benim coupe'm Uzunca bir süre konuşmamıştık

bu arada tanıştıryim konuda benim haricimdeki coupe kullanıcıları; sioux, mskava ve no_club

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edilhan -- 10 Mayıs 2010; 21:40:41 >

• 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.