Şimdi Ara

Peugeot 406 Hakkında Herşey (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.005
Cevap
45
Favori
754.457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • biraz resimle zenginleştirelim başlığı soylukan

Peugeot 406 Hakkında Herşey
  • başka bi resim

• quote:

Orjinalden alıntı: blade__tr

başka bi resim

406 da oldumu otomatik olacak performanstan çok konfor önemsenmeli bence 406 da. performans için 406 coupe 3.0

• tabi o doğru ikisinin de ayrı bi tadı var manuelinde vites atması otomatiğin de rahatlığı bi başka
  • tracksin o altaki 2 arabayıda kullanıyosun sanırım bora ne kadar yakıyo?
  • d8 kasadan bir resim

• Merhaba,

2002 Model 406 SR 1.8 sahibiyim. Aracım 90000 de. 76000 KM de Tartarini LPG kiti taktırmıştım. Şu an 14000 Km yi geçti LPG ile. Kite verdiğim parayı çıkardım neredeyse. LPG aracın performansını yaklaşık %10 gibi düşürüyor. Ben bu sorunuda aracın orjinal hava filtresini çıkartıp yerine açık hava filtresi takarak çözdüm. Arabamdaki 4000 devirden sonraki böğürtüyü duymanızı isterim hemde LPG de. Birçok forum gezdim LPG kitini taktırmadan önce. En sonunda tartarinide karar kıldım. Fakat önemli olan lpg kitinin markasından çok kiti takan servis ve usta. Ehil olan kişilere taktırın başınız ağrımasın. Benim araç şu an ortalama 150 Ykr yakıyor. Şehir dışında bu 125 Ykr a kadar düşüyor.

Ayrıca aracım 90000 de olmasına rağmen henüz trigerini değiştirmedim. Servisle randevulaştık yarın inşallah değiştireceğim. Önemli bir parça çünkü.

• hayırlı olsun ysaglam
  • quote:

Orjinalden alıntı: ysaglam

Merhaba,

2002 Model 406 SR 1.8 sahibiyim. Aracım 90000 de. 76000 KM de Tartarini LPG kiti taktırmıştım. Şu an 14000 Km yi geçti LPG ile. Kite verdiğim parayı çıkardım neredeyse. LPG aracın performansını yaklaşık %10 gibi düşürüyor. Ben bu sorunuda aracın orjinal hava filtresini çıkartıp yerine açık hava filtresi takarak çözdüm. Arabamdaki 4000 devirden sonraki böğürtüyü duymanızı isterim hemde LPG de. Birçok forum gezdim LPG kitini taktırmadan önce. En sonunda tartarinide karar kıldım. Fakat önemli olan lpg kitinin markasından çok kiti takan servis ve usta. Ehil olan kişilere taktırın başınız ağrımasın. Benim araç şu an ortalama 150 Ykr yakıyor. Şehir dışında bu 125 Ykr a kadar düşüyor.

Ayrıca aracım 90000 de olmasına rağmen henüz trigerini değiştirmedim. Servisle randevulaştık yarın inşallah değiştireceğim. Önemli bir parça çünkü.

Sonuçtan memnun olmanıza sevindim, artık 406 ve lpg ile ilgili konularda referans gösterebileceğimiz bir kullanıcımız oldu. Bize an ve an deneyimlerinizi aktarırsanız seviniriz, böylece lpg düşünüp de tereddüt edenlere iyi bir kaynak olabilirsiniz.

• Teşekkürler blade__tr . Bugün aracımın triger kayışını ve 90000 ağır bakımını yetkili serviste yaptırdım. Neredeyse 2 senedir servisin yolunu unutmuştum. Aslında çokda memnunum bu husustan.

Servis Detayları:

Triger Tamir Kiti
    Gergi Rulmanı 2 adet
    Bujiler
    Yağ Değişimi
    Yağ Filtresi
    Üst Kapak Contası
    Alternatör kayışı
    Polen Filtresi
    İşçilik

Toplam maliyet 635 YTL.

Sevgili soylukan LPG hususunda 406 sahibi DH kullanıcılarının veya taktırmak isteyenlerin sormak istediklerine yardımcı olmak isterim.
  • ellerine saglik soylukan iyi calisma bir 406 kullanicisi olarak yapdigin calismayi takdir ediyorum ben fransada yasiyorum.burda turkiyeye oranla biraz daha dusuk fiyatlari, ama gercekten binilecek araba turkiyeye yolculuklarimda konturde 220 yi gordum cok seri ve saglam bi araba alali 5 sene oldu yillik bakimindan haric motor dan falan hic ariza vermedi herkese tavsiye ederim.
  • Hazır kış geliyorken serviste arabanın sileceklerinide değiştireyim dedim. Fiyatını sordum çiftine 54 YTL + kdv dediler yuh artık. Vazgeçtim değiştirmekten. Bugün gittim Koçtaş'tan Bosch marka 19,90 YTL kdv dahil fiyata aldım. İki dakikada taktım gerçekten çok iyi. Servislerin artık insanları keriz yerine koymaktan vazgeçmeleri lazım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: blade__tr

tracksin o altaki 2 arabayıda kullanıyosun sanırım bora ne kadar yakıyo?

HOCAM BORA ŞEHİR İÇİ 250 BİNLİRA CİVARI YAKIYO. FULL DEPOYLA ŞEHİR İÇİ 600 KM YAPIYORUM.BEN BU ŞEKİLDE HESAPLIYORUM. KIŞIN YAKIT ARTIYO. YOL BİLGİSAYARI ŞUAN ŞEHİR İÇİ 7.7 LT GÖSTERİYO. CİTROEN İSE FULL DEPOYLA ŞEHİR İÇİ ŞUAN 900 KM YAPTI.
  • bilgi için saol tracksin
  • Beyler bu araba hakkında bilginiz varmı? 1,9 motor seçeneği için partner motoru ile aynı olabilirmi. Sizce alınırmı.
    Bütçem bu kadar olduğu için bu arabayı soruyorum.
    http://www.araba.com/829394.html
  • bende araba araştırırken 406 da karar kılmıştım, ankara"da 3 araba gösterdim ustaya 2 si laci 1 si kahveydi rengi.

kahverengi olanının fiyatta anlaşamadık diğer ikisinde biri kaportadan sınıfta kaldı, diğeri mekanikten. sonra soğudum nedense.

gittim megane aldım. şimdilik memnunum ama 406 hep aklımın bir köşesinde kaldı...
  • quote:

Orjinalden alıntı: _KUZEY

bende araba araştırırken 406 da karar kılmıştım, ankara"da 3 araba gösterdim ustaya 2 si laci 1 si kahveydi rengi.

kahverengi olanının fiyatta anlaşamadık diğer ikisinde biri kaportadan sınıfta kaldı, diğeri mekanikten. sonra soğudum nedense.

gittim megane aldım. şimdilik memnunum ama 406 hep aklımın bir köşesinde kaldı...

Valla bir fırsatını bulursam 406 dan bir adet te ben çalacağım,aklımda kalacağına garajda kalsın :)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spirdal -- 12 Ekim 2007; 1:39:53 >
  • odyometrist partner la aynı motor olucağını sanmam bizde aynı kasanın 2000 motor benzinlisi var bizim şimdiye kadar bi sorunumuz olmadı dizel hakkında pek bi bilgim yok ve kitapçıktan baktığıma göre 4 tana dizel çeşidi var ama hangileri türkiyeye gelmiş tam bilmiyorum

MODELLER BU 1.
    tipler:8BDHW
    8EDHW
    8FDHW

SİLİNDİR HACMİ:1905 CC
    8 SUBAP
    75 HP
    135 TORK

BU 2.
    tipler:8BD8B

8 SUBAP
    92 HP
    196 TORK

BU3.
    TİPLER:8BDHX
    8EDHX
    8FDHX
    8BDHX4
    8EDHX4
    8FDHX4

90 HP
    196 TORK

BU 4.
    TİPLER:8BP8C
    8EP8C
    8FB8C

SİLİNDİR HACMİ:2088CC
    110 HP
    250 TORK
    12 SUPAB

bu motor tipleriniden bakarak aracın hangi motor olduğunu daha rahat anlayabilirsin

• soylukan dızel 406da motoru nasıl guclendırebılırız yada guclendırebılırmıyız bırde abart egzoz takılırmı dızel araca tesekkurler
  • soylukan dızel 406da motoru nasıl guclendırebılırız yada guclendırebılırmıyız bırde abart egzoz takılırmı dızel araca tesekkurler
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.