Şimdi Ara

Peugeot 406 Hakkında Herşey (313. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.005
Cevap
45
Favori
754.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 311312313314315
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: maghapas

quote:

Orijinalden alıntı: soylukan

Arkadaşlar,

8 senedir keyifle kullandığım, bu konuyu açmama da vesile olan Coupe aracımı geçen hafta satmış bulunmaktayım. Bu değerli başlığı değerli tutan tüm dostlarıma teşekkürü bir borç bilirim. 406'larınızın kıymetini bilin gerçekten mucizevi araçlar, ben yine konu dahilinde tüm 406 sevenlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacağım, artık bir kullanıcı olarak değil ama bir 406 hayranı olarak..

Sevgilerle

merhaba, 406 coupe bakıyorum bende kaça sattınız?

pm

• quote:

Orijinalden alıntı: asdemre

quote:

Orijinalden alıntı: sx full

quote:

Sahibinden.com 135038180 numaralı ilana bakarmisiniz arkadaslar araba Nasıl görünüyor? Fiyat nasıl? Duruşu nasıl arabanın? Benzinde 40 kuruş yakar mı max?

şehir içi 40 kuruş hayal olur.aracın durumuda kapordada eziği bayağı var kmsininde orjinal olduğunu düşünmüyorum şahsen alsatcı arabasına benzıyor.

Tahmini ne kadar yakar acaba? Tramer kaydını daha sorgulatmadik bakalım neler çıkacak. İlginiz için teşekkürler

benzıni 5 tlden arabanın şehir içi yakıtınıda 10.5 litreden hesap edersek en iyi şartlarda 500 550 arası bir tüketimi olur.

• 99 model değişeni olmayan orjinal 118.000 km'de satıyorum bilginize 05545839838 numaramdan ulaşabilirsiniz.
  • Klack kullanıcısına yanıt
    benim aracım 99 model otomatik lpg'li 80tlye depo doluyor 350 km uzun yolda 250 km şehir içi yakıyor klima genelde açık ve satılık.
  • mfbayrak kullanıcısına yanıt
    dostum mrb bende e-baydan 406 sunroof motoru almak istiyorum ama yabancı dilimiz olmaadığı için bana yardımcı olabilir misin?
  • asdemre kullanıcısına yanıt
    Emsallarine göre pahalı değil mi? 18.750yazmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: wehrmacht

O arabadan vazgeçtik, tramerde bayagi bir hasarı çıktı. Şimdi hocam, 16-17 lik arabalara bakiyoruz, dökülüyor arabalar başlarına neler neler gelmiş, dosemeleri uzerime oturmayin der gibi bakıyor, km deseniz iki yüz bini aşmış. 406 bende bir sevda, almak istiyoruz manuel vitesinden ama bulamıyoruz temizini. Bulduğumuzda 23k üzeri. Ne yapacağımi sasirdim

@sxfull Teşekkürler hocam. Tüp sorunu kafamı karıştırıyor ondan sadece benzine bakiyorum. Dizel istemiyorum beygir düşün, benzinliye göre performansta fark eder heralde?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

O arabadan vazgeçtik, tramerde bayagi bir hasarı çıktı. Şimdi hocam, 16-17 lik arabalara bakiyoruz, dökülüyor arabalar başlarına neler neler gelmiş, dosemeleri uzerime oturmayin der gibi bakıyor, km deseniz iki yüz bini aşmış. 406 bende bir sevda, almak istiyoruz manuel vitesinden ama bulamıyoruz temizini. Bulduğumuzda 23k üzeri. Ne yapacağımi sasirdim

@sxfull Teşekkürler hocam. Tüp sorunu kafamı karıştırıyor ondan sadece benzine bakiyorum. Dizel istemiyorum beygir düşün, benzinliye göre performansta fark eder heralde?

Km yüksek bakımlı bir kasa ucuzsa mantıklı gittiği yere kadar nasılsa benzinli motorun revizyonu çok tutmaz diye düşünüyorum kaldı ki sahibinden.com ı köpürtülmüş fiyatlara takılmayın araç başında kesinlikle indirim yapıyorlar

• quote:

quote:

quote:

Km yüksek bakımlı bir kasa ucuzsa mantıklı gittiği yere kadar nasılsa benzinli motorun revizyonu çok tutmaz diye düşünüyorum kaldı ki sahibinden.com ı köpürtülmüş fiyatlara takılmayın araç başında kesinlikle indirim yapıyorlar

Öneriniz için teşekkürler hocam bakalım arayisimiz sürüyor en kisa zamanda almak istiyoruz. Hayırlısı olsun.

• Arkadaşlar herkese merhabalar uzun süredir forumu takip ediyorum ama yazma fırsatını henüz şimdi yakaladım.

1998 model d8 406 aracımın müzik sistemiyle ilgili sorunlarım var. Öncelikle ön sağ ve arka sol kolonlarım patlak bende bu durumda hepsini değiştirmeye karar verdim. Ama asıl sorun şu ki philips marka cd changer da çalışmıyor çalışmak bir yana ilk aldığım zamanlarda cd yi okumayan changer şu anda ana ünite tarafından tanınmıyor bile. Aracın üstündeki orjinal teypbin de kaset sıkışmış durumda çıkarmayı başaramadım. Teyp kontrol kumandam tam fonksiyonlu çalışmıyor daha doğrusu kumandadan sesi açamıyorum diğer özellikleri çalışıyor. Sizden fikir almak istediğim konular ise şunlar;

1) Uygun fiyata teyple uyumlu başka cd changer bulabilirmiyim yada cd changerın tamir edilmesi mümkün mü?
    2) Ana üniteyi komple değiştirmek istemiyorum çünkü gördüğüm kadarıyla iç dizaynda oldukca kötü bir görüntü yaratıyor ama ana ünitesini değiştirip sonuçtan memnun kalanların önerilerine açığım.
    3) Cd changer yerine cd changer usb dönüştürücü almak istedim fakat sahibinden.com ve gittigidiyor.com üzerinden görüştüğüm satıcılar ürünlerinin Clarion marka teyple uyumlu olduğunu philips markaya olmayacağını söylediler. Teyple uyumlu dönüştürücü önerileriniz nelerdir?
    4) Bursa da ikamet ediyorum Bursa içinde bu işlerden anlayan iyi bir elektronikçi tavsiyeniz varmıdır?
    5) Kumanda ile ilgili konuda sizce kolu mu değiştirmeliyim yoksa içindeki elektrik devresini mi?

Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar ilgilenenlere şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dincer16 -- 3 Eylül 2013; 13:17:27 >

• arkadaslar slm.
    2 gün önce yolda giderken emniyet kemeri ışığı bir anda söndü.konrağı açtığımda 3-5 sn yanıyor sonra geri sönüyor.kemeri çıkartıyorum takıyorum bi değişiklik yok.akü kutup başını söktüm.ECU daki kobloları söküp taktım.kemerdeki switch i kurcaladım ne yaptıysam düzelmedi. daha önce böyle bi sorun yaşayan sorunun ne olduğunu bilen varmı?
  • Arkadaşlar XcarLink yada muadili bir cihazı d8 philips teyplerde kullanan var mı ?
  • Merhaba

Aracımın yine yağ değişim zamanı yaklaştı daha önce castrol 10w-40 kullanmıştım bu sefer mobil 5w-40 yağ kullanmayı düşünüyorum daha önce kullanan sıkıntı yaşayan varmı? yada tavsiye ettiğiniz yağ var mı?
    Aracım D9 2,0 LPG li. birde Bor motor yağı katkıları var onları deneyen oldumu bizim araçlarda ne gibi etkisi olur
  • komez kullanıcısına yanıt
    Merhaba "komez". Bende 2000 sv D9 Beyaz Peugeot var. Daha önce castrol 10w-40 kullanmıştım, full sentetik olduğu için tavsiye üzerine ve araştırarak castrol 5w-40 olarak değiştirdim . Usta, sızdırma, kaçak durumunu gözleriz, sorun olmazsa devam ederiz demişti. Çok şükür, 3. cü yağ değişimine geldim. Bir sorun yaşamadım. Aracım konusunda çok titizim, en küçük bir sorun olsa uyuyamam, ustayı da uyutmam :) Bunu bildiği için, benden çok o düşünüp karar veriyor.
  • Merhaba dostlar. Arkadaşımın D9 2000 yeşil sv aracında, kalorifer, a/c hiç çalışmıyor.
    Elektrikçi, yolcu koltuğunun oradan kalorifer rezistansı ( English : " Heater Blower Resistor Peugeot 406 -valeo " ) denilen bir parçayı söküp, kontrol etti. Lehim ile işlem yaptı. Bir süre daha çalıştı ama şimdi tamamen gitti. Ustası az bir süre idare eder, aynı arıza olursa, bu parçanın yenisi ile gelirseniz, sorun çözülür demiş. Pek internetten anlamadığını söylediği için, benden rica etti. Parçanın fotoğrafını çekmiş, gördüm ama ben netten bulduğum resimleri ekleyebiliyorum. Bu parça sanırım pahalı bir parça.
    O nedenle, çıkma tavsiye edermisiniz ? Sıfır ürün alınsa, en avantajlı fiyat veren neresi olabilir? Yada tamiri mümkün müdür ? Tavsiyelerinizi esirgemeyin lütfen. Teşekkürler. Kazasız belasız sürüşler dilerim inşallah.

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanisparta

Merhaba dostlar. Arkadaşımın D9 2000 yeşil sv aracında, kalorifer, a/c hiç çalışmıyor.
    Elektrikçi, yolcu koltuğunun oradan kalorifer rezistansı ( English : " Heater Blower Resistor Peugeot 406 -valeo " ) denilen bir parçayı söküp, kontrol etti. Lehim ile işlem yaptı. Bir süre daha çalıştı ama şimdi tamamen gitti. Ustası az bir süre idare eder, aynı arıza olursa, bu parçanın yenisi ile gelirseniz, sorun çözülür demiş. Pek internetten anlamadığını söylediği için, benden rica etti. Parçanın fotoğrafını çekmiş, gördüm ama ben netten bulduğum resimleri ekleyebiliyorum. Bu parça sanırım pahalı bir parça.
    O nedenle, çıkma tavsiye edermisiniz ? Sıfır ürün alınsa, en avantajlı fiyat veren neresi olabilir? Yada tamiri mümkün müdür ? Tavsiyelerinizi esirgemeyin lütfen. Teşekkürler. Kazasız belasız sürüşler dilerim inşallah.

parça kodunu alıp parçacılardan sorabilirsin.. ben ankarada oto yılmaz diye bir peugeotcudan parçalarımı alıyorum.. istiyosanız sizde bir ulaşın çıkma olarakda yıldız sanayi sitesi siye aratın ordaki pejoculara sorabilirsiniz.

• Arkadaşlar mrb. benim otomatik vites alttan yağ kaçırıyor aydın'da yaşıyorum buralarda pek arabamdan anlayan yok motorda şanzumana yağ koymak için yer var mı? yoksa sökülüp öyle mi dolduruluyor birde sunroof motoru lazım bulamıyorum yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.
  • Alttan kaçırıyor demişsiniz ya tork konvertöründen yada yağ soğutucusundan kaçırır. Diğer yerler düşük ihtimal (tabi aks keçeleri de var da alttan dediğiniz için). Ayrıca yağ miktarı fazla ise vites kontrol kutusunun arkasında breather hole var. hava alma deliği oradan da kaçırıyor ama aşağı süzüldüğünden arızayı başka yerde aratıyor.
    Vİtes geçişleri pürüzlü değil ise uğraşmayın ama sert geçişler, kararsızlıklar ve geç geçiş başladı ise yağ eklemek kısa vadede çözüm.

Vites kolunun vites kutusuna bağlandığı noktada kare anahtarla açılan yağ doldurma deliği mevcut. Oradan dolduracaksınız.

http://www.peugeot206cc.co.uk/repair-206/206/info/gb/b2ci05k3.htm

Bu bağlantıda 2 nolu tapa açılacak 3 nolu açılmayacak. LT71141 yağ aratırsanız bulursunuz başka yağ koymayın. LT si 20-25 TL arasına satılıyor. Yılmaz Peugeott ta yazın 18TL ye alıyordum. Hepsipeugeot.co m da da online satılıyordu. Yağ eksildiğine eminseniz ve sorununuz hafif ise 1 lt den az yağ ekleyin fazla koyarsanız kışın değil de yazın sıcak havalarda fazlasını breather hole dan atıyor.

• arkadaşlar herkese merhaba öncelikle.uzun zamandır forumu takip ediyordum fakat yazılanlara pek katılmıyordum.şimdi başımız sıkıştı sizlerin yarımlarına ihtiyacım var.3 ay önce 2004 golf v ımı satıp 2002 406 2.0 sv otomatık araç aldım araçtan memnunum fakat bazı sorunlarım var birsürü yer gezdim ankarada ama aracımla ilgilenip sorunlarını çözecek biryer bulamadım.problemlerim şöyle:
    1-) arac 3. vitesten 2 ye düşürürken tak diye vuruyor gaza ne kadar yuklenırsem o kadar sert vuruyor.kickdown yaptıgımda ıse bekletıp gazı doldurup vitesı düşürüyor ama yine vuruyor.hiç gaza basmıyorum kendı düşürsün diye vurma olmuyor ama çok sarsıyor değiştirirken. yağ değişti selenoid valve değişti beyin değişti düzelmedi şanzuman açılacak dendi hala selenoıd valve arızası verıyor.
    2-)yine şanzumanla ilgili bir problem daha var. n den veya p den d ye alıp gaza basarsam kut dıye vuruyor aynı durum r ıcınde geçerli
    3-)rölanti problemim var. d deyken bile rolanti oynuyor bazen stop ediyor araç. boğaz kelebeği temizlendi düzelmedi .
    4-)silecek en hızlı kademe de çalışmıyor diğer kademeler normal çalışıyor. kol denendi düzelmedi bsi değişecek dendi
    5-)yol bilgisayarı düğmesi çalışmıyor bsi değişecek dendi
    6-)airbag fault yanıyor bsi değişecek dendi
    7-)aracı ilk çalıştırdıgımda ısınana kadar gaz yemıyor bazen çok siyah duman atıyor
    8-)son olarak aracı ilk çalıştırdıgımda direksiyon gayet yumusak bir sure sonra sertleşiyor

şanzuman için kamil ustaya gitmeyi düşünüyorum bsi için wiring diagram aradım bulamadım belki bir resetle, röleyle ya da entegre değişimiyle kurtarılabilir diye düşünüyorum.durum bu gerçekten profosyonel bir yardıma ihtiyacım var her türlü fikirlernizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

• Güncel

• 
Sayfa: önceki 311312313314315
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.