Şimdi Ara

Red Dead Redemption Oyunları Üniversitede Tarih Dersinde Kullanılacak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Vahşi Batıda geçen Red Dead Redemption 1 ve 2, üniversitede Amerikan tarihi dersinde kullanılacak.

Tennessee Üniversitesi tarih profesörü Tore Olsson, bu sonbaharda "HIUS 383: Red Dead America" adlı bir ders vereceğini ve bu derslerde Red Dead Redemption oyunlarından yararlanacağını açıkladı.

Tore Olsson, bu oyunların genellikle tarihsel açıdan doğru olmadığını ancak dönem hakkında bilgi vermek ve dönemi tartışmak için kullanılabileceğini belirtiyor. Derslerde Rockstar Games'in oyunlarındaki tarihsel gerçeklik araştırılacak ve o dönemdeki sömürgecilik, kapitalizm ve ırkçılık gibi konulara odaklanılacak.

Tore Olsson ayrıca derslerde video oyunları kullanarak normalde tarih derslerine pek ilgi göstermeyen öğrencilerin ilgisini çekebileceğini umuyor.

• Burda da Mafia oyununu okutsunlar. okumadan işe girmek..mezun olursan ülke yönetiminde kısa yoldan nasıl ev- araba sahibi olunur gibi dallarda ihtisas sahibi olunabilir. Hiç bişey olamadın mı.hiç korkma.En azından bankamatik memuru olunabilir eyyamcılıkta ilerlersen. Nerede nasıl dalkavukluk yapılır nerelerde silah kullanılır bunları öğretmeleri lazım. Her bilgiyi kendinize saklamayın..
  • Söylemiştik zamanında ders olarak okutturulması gerektiğini :D #yaparsarockstaryapar <3
  • oyunu ders olarak okutmayacaklar yalnız

• Buna örnek baska bir oyunda yok sanirim, bu oyundaki detaylari siraya koysak milyonu gecer.Günümüz teknolojiysiyle bögle bir oyun yapiliyorsa önümüzdeki 10 yada 20 yil icindeki oyunlari hayal bile edemiyorum.Neden ise ister istemez aklima the 13th floor isimli film geldi simdi :))))))) neden olmasin ???

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • Posta mynet haberi gibi de anlaşılmasın.Her üniversitede müfredata yerleşecek anlamını taşımıyor. Prof. insiyatifini kullanmış ve bunu ders malzemesi olarak düşünmüş.

• 256 GB SSD’im olduğu için hâlâ oynayamadığım oyun
  • 256 GB SSD pcde 230 GB olarak gözükür Windows 10 ortalama 20 GB yer kullanır geriye kaldı 210 GB rdr 2 en baba 130 GB yer kullanıyor 210-130=80 GB
    İyi akşamlar :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • oyunu oynadım, abartılmış buldum. konudan bağımsız söylüyorum. grafikler falan var ama başka birşey yok
  • Burda da Mafia oyununu okutsunlar. okumadan işe girmek..mezun olursan ülke yönetiminde kısa yoldan nasıl ev- araba sahibi olunur gibi dallarda ihtisas sahibi olunabilir. Hiç bişey olamadın mı.hiç korkma.En azından bankamatik memuru olunabilir eyyamcılıkta ilerlersen. Nerede nasıl dalkavukluk yapılır nerelerde silah kullanılır bunları öğretmeleri lazım. Her bilgiyi kendinize saklamayın..

• Adamlar oyunla dersi birlestirir bizde oyunu alana kadar vergiden pahalliliktan hayattan sogursun.

Rockstar ayriyetten kült oyun yapma dersi de verebilir.Adamlarin hastasiyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • JaReD22 kullanıcısına yanıt
    Windows 180 bırakıyor hocam.
  • Güzel bir girişim.
  • vize olarak karakter levelinin %40 i alinir finalde de %60 , çan eğrisi tartışılır
  • Bu iş tutarsa Ubisoft fena para kazanır benden demesi. Adamların oyunlarında hiç sekmeyen birebir veya ona yakın müthiş şehir modellemeleri var. Öyle ki sadece Assassin's Creed 2 oynayarak belli bir oranda Rönesans ve 1400'ler İtalya tarihi hakkında bir şeyler öğrenebilirsiniz. Hadi bakalım güzel hamle. Umarım bir haber olarak kalmaz.

• Acaba Windows diğer dilleridemi yüklüyor bende samsung 250 GB 850 Evo vardı format ekranında 232 GB gözüküyordu Windows yukledikten sonra boş alan 210 GB oluyordu küsüratıda olabilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • RDR2 gelmiş geçmiş en iyi oyundur

• quote:

Orjinalden alıntı: BSC Misafiri

oyunu oynadım, abartılmış buldum. konudan bağımsız söylüyorum. grafikler falan var ama başka birşey yok

İşte benimde hayatımda oynadığım en güzel oyun (RDR2) zevkler renkler farklı, genel olarak ortalamaya bakınca ezici çoğunluk beğenmiş ;)
  • Mantıklı, ben olsam insan tarihi derslerinde bile kullanırdım RDR 1 ve 2'yi. Oyun değil bam başka şey bunlar aga..
  • JaReD22 kullanıcısına yanıt
    Bilmiyorum usta. Yaza doğru nasipse 1-2 TB SSD düşünüyorum 256 hiçbir şeye yetmiyor. Zaten Windows günden güne şişen bir sistem.
  • Hudson51 kullanıcısına yanıt
    Assassin's Creed Unity'de, Notre Dame Katedrali'nin birebir formatta modeli yer aldığı için restorasyon çalışmalarında kullanılabileceği konuşuluyordu. Kesinlikle katılıyorum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.