Şimdi Ara

Instagram, özel mesaj yoluyla hakaret eden kullanıcıların hesaplarını silecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Instagram, özel mesaj yoluyla hakaret eden kullanıcıların hesaplarını silecek

Sosyal ağ Instagram bundan önce, özel mesajlardan hakaret eden kullanıcıların yazışma özelliklerini geçici olarak devre dışı bırakıyordu. Ancak sanal zorbalıkla ilgili koyulan yeni kurallar daha radikal bir hale geldi.

Ayrıca Bkz.Oppo X 2021 kayar ekranlı akıllı telefonu videoda gösterildi

Irkçı ve dini hakaretler baz alınacak

Bu karar, İngiliz kulüplerindeki futbolcuların Instagram'da karşılaştıkları ırkçı hakaretler sonucunda alındı. Şimdilik bu yasaklar ırkçı veya dini hakaretler sonucunda uygulanıyor. Artık bu tür bir zorbalık yapan kullanıcının hesabı geri getirilmemek üzere silinecek ve Instagram aynı kullanıcının yeni bir hesap alıp hakaretlerine buradan devam etmesinin de önüne geçecek.

Instagram, özel mesaj yoluyla hakaret eden kullanıcıların hesaplarını silecek

Şirket, yazışmaların gizliliğinin ihlal edilmeyeceğini de belirtiyor. Bu tür bir engelleme, istismara uğrayan kullanıcılardan gelen şikayetlere dayanılarak uygulanacak. Ek olarak, sosyal ağ, kullanıcının takip etmediği tüm hesaplardan gelen mesajların engellenmesine de izin verecek. Daha önce bu işlev yalnızca çok sayıda abonesi ve kurumsal sayfaları olan hesaplar için mevcuttu ve şimdi tüm kullanıcılara sunulacak.

Kaynak:https://about.instagram.com/blog/announcements/an-update-on-our-work-to-tackle-abuse-on-instagram

• Klavye delikanlılarının gözü yaşlı. Ha bir de mevkisinin gücünü kullananlar var, klavye delikanlılarının bir üst versiyonu oluyor.

• Hani mesajlar izlenmiyordu gizlilik vardı?

• JourneyToTheWest kullanıcısına yanıt
    "Bu tür bir engelleme, istismara uğrayan kullanıcılardan gelen şikayetlere dayanılarak uygulanacak." Yani şikayetler değerlendirilecek.

Zuckerberg Efendi'nin bu kaçıncı palavrası bilmiyorum çünkü saymıyorum ve bu sebeple bu şahsa ait ne varsa kaldırdım.

Üstelik gereksiz zaman çalıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saçma bot hesapları kapatsın önce instagram ve onlardan gelen linkli mesajları
    İzleniyor kardeşim
  • Çok geç kalsa da iyi haber. Tabi önce twitterın yaptığı gibi toplu bir troll hesap temizliği yapsa insanlar bi rahat nefes alacak.

• Umarim ayni seyi dh da yapar.

Sirf bir konuda fikrimi yazdim diye 120 gun bolum uzaklastirmasi verilen bir forumda acik acik kufredenlere yada hakaret edenlere en fazla bir uyari veriliyor, mesaji siliniyor.

Tabi burada forum yoneticilerinin tarafli tutumu da soz konusu..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.