Şimdi Ara

Xiaomi, Mi 11 akıllı telefonlarda gece çekim modunun nasıl çalıştığını gösterdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
2.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xiaomi, Mi 11 akıllı telefonlarda gece çekim modunun nasıl çalıştığını gösterdi

Xiaomi Mi 11 akıllı telefonlarının temel avantajlarından biri de, son derece kaliteli olan 108MP'lik kamerasıyla çekim yapmaktır. Şirket, gece çekimlerinin veya daha doğrusu ultra gece çekim modunun nasıl çalıştığını göstererek bunu bir kez daha kanıtlamaya karar verdi.

Ayrıca Bkz.Katlanabilir iPhone'un olası özellikleri ve fiyatı ortaya çıktı

Düşük ışıkta, yüksek kalite

Yapay zeka destekli bu özellik, kayıt kalitesini iyileştirmek için, düşük ışık koşullarında oluşan kumlanmayı minimuma indiriyor ve gerçek zamanlı olarak parlaklığı artıyor. Bu sayede de ortaya bu iş için üretilmiş profesyonel kameralarla çekilmiş videoların çıktığı söylenebilir.

Xiaomi Mi 11 akıllı telefonlar gelişmiş bir sabitleme sistemine sahip. Bu nedenle de video çekerken bazı durumlarda tripod bile kullanmaya gerek kalmıyor. Akıllı telefonun kamerasındaki stabilizasyon sistemini örnek videoda görebilmeniz mümkün.

• Gerçekten güzel bir kamerası var ama diğer özellikleri de bir o kadar önemli olacaktır. Sonuçta telefon alıyorsun, fotoğraf makinesi değil.
  • Objektif bir haber olmuş. Görmek istediğimiz hareketler bunlar.

• Çok stabil çalışacağını zannetmiyorum.
  • Cep telefonlarindaki kameralar hala gercek bir kamera kadar iyi cekim yapamiyorlar

• Rachsuchtig kullanıcısına yanıt
    Yani foto olayını bilemiyorum ama videography de çoğu üst seviye telefon rahat 11-12 binlik gerçek kameralar kadar iyi çekiyorlar. Youtube'da epey karşılaştırmaları da var. Ha tabi ki asıl gerçek kameralar kadar iyi çekemiyorlar. Şimdi Tr'de biz 11-12 binlik kameraya orta seviye diyoruz. Yabancılar o kameralara giriş seviyesi diyor, youtube'a başlayanlar falan kullanıyor. Küçük lensleriyle bunun nasıl mümkün olduğunu da yine yabancı bir pro videographer anlatıyordu. Arz talepten ötürü yapay zeka avantajları deniyordu. Pro kameralara talep az, rekabet az, pazar akıllı tel ile kıyaslanamayacak kadar düşük. Hani raw çekip ayarlamaya bile gerek bırakmayacak kadar kendi çekim filtreleri iyi sonuçlar verebiliyor akıllı telefonların.

• Gimbal üstünde, ışık açı orantısını ayarlayarak uzman kişilerin elinde tüm telefonlar çok iyi çekiyor. Maksat çocuğun eline verdiğinde tuşa bastığında nasıl sonuç çıkıyor onu gösterin.
  • Kullanıcının elinde bunun yarısı kadar başarı elde etsin piyasayı sallar.

• Bunda 2020 model lens kullandı çakallar s20 ultranın lensi var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haber harika yazılmış tebrikler. Türkçe kullanımı ve ifade gücü muhteşem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xloud -- 14 Şubat 2021; 1:39:44 >
  • Muhtemelen Samsung sensör kullanıyor yine, sabahları kedi olan sensör geceleri aslan kesiliyor Samsungun yeni sensörleri geceleri çok iyi ışık yakalıyor tabi ki lensin katkısı da büyük. Önceden kullandığım mi note 10 gece performansı gerçekten çok iyiydi ama gündüz performansını pek sevmiyordum şimdi kullandığım poco f2 pro da gündüzleri çok iyi ama gece performansını sevmiyorum.

• Özellikleri iyi olsa da Türkiye fiyatı ile maalesef kullanıcıları üzüyor.
  • Kameraya doymadikca insanlar böyle güzel gelismeler devam eder.

Xiaomi den tek beklentim kapatılan uygulamaları bildirim çubuğunun solundan silmeyi başarmaları ve daha gelişmiş sözlük.
  • wolwes kullanıcısına yanıt
    Mı 10 lıte gece çekimleri gayet iyi kullandığım için biliyorum.
  • örnek video nerede?

• Bu adamlar bu işi yapıyor
  • nevrans kullanıcısına yanıt

Daha önce düz mi 10 yada mi note 10 kullandınız mı, adeta imx 686 ile gece orada olduğunu bilmediğiniz şeyler bright HMX ile çok net görünüyor. mi 10 lite Omnivision OV48B kullanıyor mi 10 youth edition belki düşünülebilir ama bu saatten sonra çentikli telefon almam ki muhtemelen yine aradığım gece ışık yakalama performansını bulamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolwes -- 14 Şubat 2021; 16:47:38 >
  • Spider_hip kullanıcısına yanıt
    hocam 11-12 binlik makine aşırı abartı olur. cep telefonlarının tek avantajı görüntü sabitlemesinin çok daha iyi olması.

• çoğu kişi öyle bakmıyor.kameraya göre seçiyolar telefonu

• wolwes kullanıcısına yanıt
    mi note 10da samsung sensor var.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.