Şimdi Ara

Apple şarj olmayan MacBook Pro'ların pillerini ücretsiz olarak değiştirecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Apple şarj olmayan MacBook Pro'ların pillerini ücretsiz olarak değiştirecek

Apple kısa bir süre önce, eski MacBook Pro modellerindeki şarj sorununu gidermesi beklenen macOS Big Sur 11.2.1 güncellemesini yayınladı. Şirket aynı zamanda 2016 ve 2017 MacBook Pro bilgisayarlar için ücretsiz pil değişim programı başlattı.

Ayrıca Bkz.Xiaomi Mi 11 dayanıklılık testini başarıyla geçti

Çok az sayıda kullanıcı 2016 veya 2017 MacBook Pro bilgisayarlarında pilin %1'den fazla şarj olmaması sorunuyla karşı karşıya kaldıklarını söylüyorlar. Bu cihazlarda pil sağlığı bölümünde "Servis Öneriliyor" şeklinde bir ileti görünüyor.

Hangi modelleri kapsıyor?

Apple bu sorundan muzdarip tüm MacBook Pro'ların pilini ücretsiz olarak değiştirecek. Şirket, web sitesindeki destek bölümünde macOS Big Sur 11.2.1 ve macOS Catalina 10.15.7 güncellemelerinin bu sorunları gidermek üzere yayınlandığını belirtiyor.

Yazılım güncellemelerine rağmen şarj sorunu düzelmeyen 2016 ve 2017 MacBook Pro sahiplerinin, ücretsiz pil değişim programından yaralanabilmek için en yakın Apple yetkili servisine başvurması gerekiyor. Program kapsamına giren modellerin listesi şu şekilde:

• MacBook Pro (13 inç, 2016, İki Thunderbolt 3 Bağlantı Noktası)

• MacBook Pro (13 inç, 2017, İki Thunderbolt 3 Bağlantı Noktası)

• MacBook Pro (13 inç, 2016, Dört Thunderbolt 3 Bağlantı Noktası)

• MacBook Pro (13 inç, 2017, Dört Thunderbolt 3 Bağlantı Noktası)

• MacBook Pro (15 inç, 2016)

• MacBook Pro (15 inç, 2017)

Kaynak:https://support.apple.com/tr-tr/HT212163

• Helal olsun Apple'a. Daha 3 aylık neredeyse sıfır Asus VivoBook'un ekranında çıkan sorun nedeniyle aylarca Vatan bİlgisayar ve Asus arasında mekik dokuduğumu bir ben bir Allah biliyor. Bir de garanti kapsamında cihaz daha.

Adamlar 2016 dan bilgisayarın pilini değiştiriyor. 5 yıllık neredeyse.
  • Pili %1 den fazla dolmayan cihazlar için...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xit -- 10 Şubat 2021; 15:37:17 >
  • Helal olsun Apple'a. Daha 3 aylık neredeyse sıfır Asus VivoBook'un ekranında çıkan sorun nedeniyle aylarca Vatan bİlgisayar ve Asus arasında mekik dokuduğumu bir ben bir Allah biliyor. Bir de garanti kapsamında cihaz daha.

Adamlar 2016 dan bilgisayarın pilini değiştiriyor. 5 yıllık neredeyse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2D4E48676 -- 10 Şubat 2021; 16:16:52 >
  • Asus dan bilgisayar değil defter kalem yapsa yine almam. Keşke düzgün bi marka alsaydın.

• quote:

Orijinalden alıntı: hasan.sonus

Asus dan bilgisayar değil defter kalem yapsa yine almam. Keşke düzgün bi marka alsaydın.

Her marka böyle maalesef. Düzgün marka dediğin HP de süründürdü zamanında. Lenovo hele başbelası. Kim kaldı zaten başka.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asus aldım bozuldu hp aldım bozuldu Dell aldım bozuldu =)

tek pc de windows gidiyordum onda da yeni Mac e gectım full Ekosistem devam apple candır

• Apple a helal olsun pahalı ama malının arkasında duruyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.