Şimdi Ara

Sony'nin yeni patentine göre PS5 kontrolcüsüne bir arka tuş eklentisi geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sony'nin yeni patentine göre PS5 kontrolcüsüne bir arka tuş eklentisi geliyor

Sony'nin yeni nesil konsolu birkaç ay önce çıkışını gerçekleştirdi. Her ne kadar oyun anlamında cihazın teknolojisini tam olarak göremesek de kontrolcüsü DualSense'in teknolojisini gördük ve tanıdık. Xbox kontrolcüsüne göre daha fazla yenilikle çıkan PS5 kontrolcüsüne bir yenilik daha gelecek gibi duruyor.

Ayrıca Bkz.Battlefield 6 ile ilgili daha fazla bilgi sızdırıldı

Sony'nin almış olduğu son patente göre PlayStation 5 kontrolcüsü DualSense'in arka tarafına bir aksesuar eklentisi geliyor. 2020'nin Haziran ayında gerekli belgeleri teslim eden Sony, patenti almış gibi duruyor. Bu patente göre PlayStation 5 kontrolcüsü DualSense'in arka tarafına eklenen bir aksesuar sayesinde kontrolcü iki tuşa daha kavuşuyor. Bu tuşları da dilediğiniz gibi atayabiliyorsunuz.

Yukarıdaki görselde de görebileceğiniz gibi kontrolcünün tam olarak altındaki kısımdan kontrolcüye takılıyor ve arka tarafa iki tuş ekleniyor. Tuşların ortasındaki büyük yuvarlak kısmın da bir dijital ekran olacağı ve hangi tuşların atandığını göstereceği tahmin ediliyor.

Buna benzer bir aksesuar daha önce Xbox kontrolcüsünde de gözükmüştü. PlayStation'ın bu aksesuarı ne zaman piyasaya sunacağı veya sunup sunmayacağı resmi olarak bilinmiyor.

Kaynak:https://www.ign.com/articles/sony-may-be-working-on-a-back-button-attachment-for-ps5s-dualsense-controller

• Tek elle oynamak zorunda kalan engelli oyuncular için de oldukça faydalı olacaktır.

• yani xbox'ın elite 2 kontrolcüsunda yaptığını
  • 1100 tl bu gamepad. Geçen sene raflarda 400 tl lere gördüğüm ps4 gamepadı da 700 tl lerde şu an. Ey yavrum eyy

• DS4 için çıkan aparat değil mi bu

• bu zamazingo tuş u diger nesil olan dualshock 4 de cıkarmıslardı ancak ne hikmese ben bir tane bile ülkemizde satıldıgı görmedim kim nasıl erişiyor anlamadım aynı ürünü şimdide dualsense için cıkarıyorlar kafalar pırıl pırıl....

• strathmorea kullanıcısına yanıt
    Konsolu geçtim kolu bile lüks olmuş
  • Bu ürün Dulashock4de de vardı. Yeni birşey değil. BACK BUTTON diye geçiyor
    https://www.youtube.com/watch?v=3FNOKSwkg5U&feature=youtu.be

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.