Şimdi Ara

Electronic Arts, mobil oyun stüdyosu Glu Mobile'ı 2.1 milyar dolara satın alıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Electronic Arts, mobil oyun stüdyosu Glu Mobile'ı 2.1 milyar dolara satın alıyor

Oyun sektöründeki satın alımlar son hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda yarış oyunları ile tanınan oyun stüdyosu Codemasters'ı satın alan Electronic Arts, şimdi de başka bir stüdyoyu satın aldı.

Ayrıca Bkz.E3 2021 için planlar yapılıyor; dijital olarak düzenlenecek

Electornic Arts'ın geçtiğimiz saatlerde yaptığı duyuruya göre şirket, mobil oyun geliştirme stüdyosu olan Glu Mobile'ı 2.1 milyar dolara satın alıyor. Bu satın alım da oyun dünyasının en büyük satın alımlarından biri olacak. Glu Mobile'ın daha önce geliştirdiği oyunlardan bazıları şöyle: Diner Dash, Disney Sorceror’s Arena, WWE Universe, TapSports Baseball '20, Kim Kardashian Hollywood ve Deer Hunter.

Rapora göre Glu Mobile geçtiğimiz yıl yayınladığı oyunlardan 1.32 milyar dolar kazanç sağlamış. EA'nin açıklamasına göre bu satın alımın ardından EA'in Glu Mobile'dan beklentisi, şu anda yapmış oldukları oyunlar haricinde spor, RPG, lifestyle ve casual türündeki oyunlar ile kataloglarını genişletmesi.

Bu anlaşmanın sonucunda toplamda 800 Glu Mobile çalışanı, EA'nin çatısı altına girmiş oldu. Satın alımın tamamen 30 Haziran 2021'de bitirilmesi bekleniyor.

Kaynak:https://www.ign.com/articles/ea-acquires-glu-mobile-2-billion

• Mobil oyunlarda ilk oyunlardan birisi olan Glyder ve Glyder 2 vardı sonra beni ilk oynadığımda çok etkilemişti.

Deer Hunter serisi iyidir.
  • Bir Gameloft olmasa da oyunları az gözükse de yılda 1,32 milyar dolar az para değil. Diner Dash'ı oynamıştım. EA ne yapar ne eder burayı ihya eder, kendi IP'lerini yaptırır.

El atmışken Deer Hunter denen seriyi de iptal etsinler.
  • EA nın derdi Apex legends i mobile sokum desteklemek

• Code master'ın satın alımı direkten döndü diye hatırlıyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.