Şimdi Ara

CD Projekt RED Siber Saldırıya Uğradı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • CD Projekt RED'in son zamanlarda başı dertten kurtulmuyor. Polonyalı geliştirici siber saldırıya uğradığını açıkladı.

Dün henüz kimliği belirlenmemiş bir kişi CD Projekt RED'in dahili ağına izinsiz bir şekilde giriş yaparak şirkete ait bazı verileri toplamış ve bir not bırakmış.

Notta The Witcher 3'ün yayınlanmamış versiyonu dahil oyunların kaynak kodları ile yönetim, muhasebe ve yatırımcı bağlantılarına ilişkin belgelerin ele geçirildiği ve karşılığında fidye istendiği yazıyor.

"Eğer anlaşmaya varmazsak kaynak kodlarınız satılacak veya internete sızdırılacak ve belgeler de oyun basınına gönderilecek. Toplumsal imajınız daha da boktan bir hale gelecek ve insanlar şirketinizin işlevlerinin ne kadar boktan olduğunu görecek. Yatırımcılar şirketinize olan güveni kaybedecek ve hisseler daha da düşecek."

CD Projekt RED, bu olaydan sorumlu kişi ile hiçbir şekilde görüşmeyeceğini ve taleplerini yerine getirmeyeceğini belirtti.

Oyuncuların ve kullanıcıların kişisel verilerinin güvende olduğu ifade edildi.

Olayın araştırılması ve düzeltilmesi için Kişisel Verileri Koruma Kurumu, adli bilişim uzmanları ve kolluk kuvvetleriyle iletişime geçilmiş.

• ne mi yaptı? gerçek olmayan şeyleri gerçekmiş gibi pazarlayan bendim sanki, gözünüz hiç mi bir şey görmüyor? :D konsol oyuncularının kuyruk acısıymış, "oyunumuz konsollarda şaşırtıcı şekilde iyi çalışıyor ihi ihi" demedi mi bunlar :D git crowbcat'in cyberpunk videosunu izle de bu oyunun nasıl bir rezillik olduğunu gör.
    Beğenmediğin konsolda RDR 2, TloU gibi tek bir karakterinin üzerinde tüm Night City'den daha fazla emek olan oyunlar oynuyoruz. Yani bu oyunlar olmasa konsol yetersiz muhabbeti bir yere kadar tamam ancak firma "oyun çok iyi çalışıyor bu cihazlarda" diyerek kendi ayağına sıktı. Diğer arkadaşın dediği gibi Crowbcat'in videosunu izle. Oyun PC'de de felaket durumda.

Bu konuda biraz içimi dökmek istiyorum. Lütfen zorbalar zıplamasın.

İmaj tazeleme çabası mı gündemde kalma çabası mı bilemedim.

Ransomware text'in açılışı ergen biri tarafından yazılmış gibi. Ransomware bi sektör adam buradan geçinmeye çalışıyor. Epically falan. İşin ilginç tarafına bakın ki mesajda witcher 3'ün de çıkmamış bir versiyonundan söz ediliyor. Ya bunu yapanlar CDPR düşmanı üç beş ergen ya da,

-abi millet sövüyor bize

-lan imajı nasıl kurtaracaz

-ne yapalım

-aha buldum hek yedik diyelim

-oğlum Cenap aç notepad'i gizli şeylerimizi yazalım hem reklam olur hemde inandırıcı

-tamam abi

bana mesaj içeirği sebebiyle bu olay samimi gelmedi.

Ha gerçekse şirkete geçmiş olsun. Zaten olacakları göze almışlar cevap vermeyeceğiz diyerek. Kimseyi savunmaya gerek yok.

Oyun dünyasında ketum olmazsan ölüm tehditide alırsın hekte yersin. Rockstar ağzını hiç açıyor mu? Naughty Dog oynanış paylaşıyor başka bir şey söylüyor mu "kainatın en iyi oyunu olacak" gibi. Ketum olacaksın. Psikopat çok. Küresel bir sektör zaten. Hype yaparsan adam beklentisini almazsa mala bağlar her türlü tehditi yapar.

Bu ne kin bune öfke CD Project'e arkadaşlar sanırım GTX 6xx ile oyunu oynamaya çalışan arkadaşların kuyruk acısı var. Ya da konsol oyuncularının bir kuyruk acısı var bu kadar. "BETER OLSUNLAR İNŞALLAH BATARLAR ALLAH BELALARINI VERSİN." Bu adamlar ne yaptı size düşmana edilmeyecek sözler ediliyor firmaya şaka gibi.
  • -oldumu knk?

-Oldu knk sğl..

• pwned yazan hacker, yatırımcılarına olan güveni kaybedersiniz felan... bunları yazan kendine hacker demeye utanır  2017 de de bu kendine hacker diyenler aynı naneyi yedi de avuçlarını yaladılar. Bunda da farklı olmayacaktır.

• Danışıklı dövüş.
    Son oyundan sonra şimdi mağdurum ayaklarına yatıyor.
    Kendilerini yönetim kurulu olarak aklamak için oyun kısmının tepki görmemesi için bakın ortaklar zorlamış yapımcıların hepsi karşı çıkmasına rağmen vs vs tiyatro izletecekler millete.
    Cd project e o eskidendi eskiden şarkısını armağan ediyorum.
  • Bu konuda biraz içimi dökmek istiyorum. Lütfen zorbalar zıplamasın.

İmaj tazeleme çabası mı gündemde kalma çabası mı bilemedim.

Ransomware text'in açılışı ergen biri tarafından yazılmış gibi. Ransomware bi sektör adam buradan geçinmeye çalışıyor. Epically falan. İşin ilginç tarafına bakın ki mesajda witcher 3'ün de çıkmamış bir versiyonundan söz ediliyor. Ya bunu yapanlar CDPR düşmanı üç beş ergen ya da,

-abi millet sövüyor bize

-lan imajı nasıl kurtaracaz

-ne yapalım

-aha buldum hek yedik diyelim

-oğlum Cenap aç notepad'i gizli şeylerimizi yazalım hem reklam olur hemde inandırıcı

-tamam abi

bana mesaj içeirği sebebiyle bu olay samimi gelmedi.

Ha gerçekse şirkete geçmiş olsun. Zaten olacakları göze almışlar cevap vermeyeceğiz diyerek. Kimseyi savunmaya gerek yok.

Oyun dünyasında ketum olmazsan ölüm tehditide alırsın hekte yersin. Rockstar ağzını hiç açıyor mu? Naughty Dog oynanış paylaşıyor başka bir şey söylüyor mu "kainatın en iyi oyunu olacak" gibi. Ketum olacaksın. Psikopat çok. Küresel bir sektör zaten. Hype yaparsan adam beklentisini almazsa mala bağlar her türlü tehditi yapar.

• Bunla nasıl imaj tazeleyecekler nasıl aklanacaklar anlamadım ne yaşıyosunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyunlarında da siber saldırı vardı :d
  • Biraz da mağduru oynayalım oyuncular yanımızda olsun diyorlarsa yanlış düşünüyorlar o imaj öyle toplanmaz 1 seneni oyunu toplamaya uğraşsan daha iyi olurdu cd project

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Umarım gerçekten hack yemişlerdir ama pek inandırıcı durmuyor 

• Kendi kendilerini hacklemişler.

• Birde witcher 3 n yayınlanmamış versiyonunu ele geçirmiş miş.
    Peşinende ne isterse vermeyeceğiz dediler.
    Kendileri witcher 3 ün yayınlanmamış hata dolu sürümünü veya hatalar eklenmiş sürümünü yayıp sonrada eposta yazışmalarını servis edicekler.
    Bakın biz wicther 3 ü bile ne haldrn ne hale getirdik yaptığımız iş ortada ama gördüğünüz gibi hiç iatemesekte bu yaşananlarda neden cyberpunk ın bu durumda olduğunu gösteriyor.
    Bize zaman tanımadılar diyecekler.
    Bu yalanlara inanmak isteyenlerde olucak tabi :)
  • beter olsunlar
  • Nedense hiç üzülmedim.
  • Bu hafta nasıl gündem olsak diye düşünüp bunu uydurmuşlar.

• valla benden 600 lira aldılar iade talep ettim iadeden haber çıkmadı allah beter etsin inşallah doğrudur.

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • Böyle mi hacklediler acaba 

55 E9 BD 1C BD BD

E9 55 1C E9 55 55

E9 BD BD 1C E9 1C

BD E9 1C 55 E9 BD

7A E9 BD E9 7A 1C

• Halkımız yine büyük oyunu görmüş maşallah

• Bu ne kin bune öfke CD Project'e arkadaşlar sanırım GTX 6xx ile oyunu oynamaya çalışan arkadaşların kuyruk acısı var. Ya da konsol oyuncularının bir kuyruk acısı var bu kadar. "BETER OLSUNLAR İNŞALLAH BATARLAR ALLAH BELALARINI VERSİN." Bu adamlar ne yaptı size düşmana edilmeyecek sözler ediliyor firmaya şaka gibi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: The Imp

Halkımız yine büyük oyunu görmüş maşallah

Tecrübeliyiz kardeş

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.