Şimdi Ara

Oyuncular RTX 3060’ı beklerken madenciler almaya başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
3.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oyuncular RTX 3060’ı beklerken madenciler almaya başladı

Performansıyla heyecanlandıran kartların ardından gelen stok sıkıntısı haberleri giderek daha fazla can sıkıyor. Son paylaşılan fotoğraf bu kadarına da pes dedirtti.

Geçtiğimiz günlerde madencilerin ekran kartlarını Çin’de direkt fabrikadan topluca tükettiğini paylaşmamızın ardından beklentiler Ampere ailesinin orta segmentteki yeni üyesinin üzerindeydi.

Oyunculara açılmadan madencilerin eline ulaştı

Reddit’te bir kullanıcının yaptığı paylaşım kartı bekleyenleri üzdü. Avrupada’ki bir perakendecinin madenciye sattığı Gigabyte RTX 3060 12 GB Eagle OC henüz satışa sunulmasına 2 hafta varken yanlış ellere ulaşmış durumda.

Oyuncular RTX 3060’ı beklerken madenciler almaya başladı

Kullanıcının gönderilerine göre RTX 3060 Ti sipariş eden madenci satıcının stoklarda bulamaması nedeniyle yerine RTX 3060 teslim almış. RTX 3070 ve RTX 3060 Ti'ın çalıştığı kripto para kazı sisteminde kartı çalıştırmaya çalışan madenci Nvidia'nın mevcut sürücüsünün modeli tanımadığını belirtmiş.

Ayrıca Bkz.Intel bu sefer de Apple M1’e karşı kendi işlemcisini önde gösterdi

Kullanıcının 360 GB/s bant genişliği rapor ettiği kart ABD’de 329 dolardan itibaren satışa sunulacak. Nvidia’nın başlangıçta MSPR seviyesinde fiyatlar beklediği RTX 3060 hali hazırda yer tutucu rakamlar olsa da 428 Euro’dan 600 Euro’ya doğru uzanıyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Oyuncular RTX 3060’ı beklerken madenciler kullanmaya başladı

Kaynak:https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-3060-12-gb-graphics-card-officially-launches-25th-february-329-usd/

• Mantıklı bir savunma değil.

Madenciler kişi başı 50, 100 hatta 1000 adet ekran kartı alıyor.

Oyuncular 50 tane kart alıp 1440 fps ultra + ultra oyun mu oynuyor? Hayır o yüzden kişi başı 1 adet alıyorlar.

Şu anda kartlar tükendiğine göre de tekil oyuncu sayısı ihtiyacından çok daha fazlasını madenciler tüketiyor demektir. (Bu dediğim kısmı umarım anlarsın)

Serbest piyasa mantığı kara borsaya dönüşüyorsa bu serbest piyasa değildir.

Yazık 

Adam konuya yazmıs arkadasım 400 tane Kart aldı diye, bir kere kokten cozum bu kripto para sacmalıgını yasaklamak, maden kazıyormus ne cıkarıyon altın mı cıkarıyon,komur mu cıkarıyon,elmas mı cıkarıyon,kayıt tutuyormus neyişn kaydını tutuyon, denklem cozuyormus ...

Sonra bu toplu alanları ticari diyeceksin,vergiyi bindireceksin,stokculuk ve karaborsacılıktan vereceksin cezayı, elektrik sistemini cokertmekten sebekeye yuk bindirmekten de vereceksin cezasını, Duny Elektrik harcıyorlar elektirk ithal ne yaptıkalrı ne amaca hizmet ettikleri soru isareti , isin tum kokeninde yatan ise calısmadan para kazanma istegi...

Alan da ne varmıs demis arkadas yapay zeka vs demis, nasıl ne var ya adam 400 tane 1400 tane kart alıyor ben son kullanıcıyım diye bunun nesi normal?

Ne demek nolmuş! Karaborsa oluşuyor. Kartı kullanmak isteyen gerçek kullanıcı kart bulamıyor, bulsa ultra yüksek fiyatlar yüzünden alamıyor. Ne demek nolmuş? Hangi oyuncu yüzünden yapay zeka çalışması için kart bulamadın? Yani bu kadar saçma bir düşünce de aynı bu kadar saçma bir örnekle taçlandırılabilirdi.

Böyle haberler yapınca elinize ne geçiyor? Nolmuş yani madenciler alıyorsa? Böyle insanları kışkırtarak yorumlar alınca elinize bir şey mi geçiyor? Ben de Yapay Zeka laboratuvarlarında lazım ekran kartı bulamıyorum oyuncular alıyor diye haber yapayım o zaman. Bir şeyi parası olan herkes kimseye sormadan alabilir madenci için de bir ihtiyaç oyuncu için de bir ihtiyaç bu ekran kartı denilen nane. Ne yani ben azılı bir madenci olsam siz oyun oynayacaksınız diye ekran kartı bulamıyorum diye mi ağlayayım tam tersi bir durumda?
  • Ya yemin ediyorum imdat ya.
  • Döküm tesislerimiz olsaydı, ekran kartı üretiminden ülke kalkınırdı şuan.

Ortada bir açık var. Intel ekran kartına biraz daha ağırlık verip, 1 yıl içinde bir oyuncu kartı çıkarsa şu stok kıtlığında zirveye oturur.

• Böyle haberler yapınca elinize ne geçiyor? Nolmuş yani madenciler alıyorsa? Böyle insanları kışkırtarak yorumlar alınca elinize bir şey mi geçiyor? Ben de Yapay Zeka laboratuvarlarında lazım ekran kartı bulamıyorum oyuncular alıyor diye haber yapayım o zaman. Bir şeyi parası olan herkes kimseye sormadan alabilir madenci için de bir ihtiyaç oyuncu için de bir ihtiyaç bu ekran kartı denilen nane. Ne yani ben azılı bir madenci olsam siz oyun oynayacaksınız diye ekran kartı bulamıyorum diye mi ağlayayım tam tersi bir durumda?

• Alacaklar tabi, para kazandırıyor sonuçta.

• son çıkan ekran kartını alıcaz diye 3 aydır bekliyoruz...para var ürün yok nasıl bir paradokssa artık...

• Kripto madenciliğini bir türlü anlamadım. Sonuçta bir yazılım, kod vs. olduğu halde değerini nasıl koruyor? Altın desen sınırlı, kripto paralara da sınırlı deniyor ama bunu arttırmanın yolu olamaz mı?

• O shittt mannn.
  • Fabrikadan halka tanzim satış Oyuncular RTX 3060’ı beklerken madenciler almaya başladı 

• Holk kullanıcısına yanıt
    malesef dostum. şöyle düşün 16-20 haneli bir sayı ve harf bütünün kaç farklı varyasyonu olabilir? evet çok fazla ama sonsuz değil. tabi bunun şifrelenmiş vs.vs olanını düşün :)

• Sistem elimde patlayacak keşke girismeseydim high end pc işine 2 aydır kuzu gibi yatıyor x570 ve 3700x

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. MacMillan -- 9 Şubat 2021; 11:53:32 >
  • Sen en kısa zamanda sanal paraları yerlerde süründür ya-rebbimmOyuncular RTX 3060’ı beklerken madenciler almaya başladı 

• Bu iş böyle giderse eğer son kullanıcıların fiziksel kart bulması imkansız hale gelecek.
    Gelecekte grafik kartı sahibi olanlara herhalde zengin gözüyle bakılır.
    Artık oyunları stream ederek oynarız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet4428 -- 9 Şubat 2021; 11:54:58 >
  • Oyuncular kim bilmiyorum ama bu kartlar madenciler için üretiliyor. Önce madenciler sonra oyuncular.

• Şu makarnacılar gibi keşke kart üreticileri de bizi tehdit etse 'sizi karta boğarız' şeklinde...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Holk kullanıcısına yanıt
    yok hocam blockchain deniyor bu sisteme dünyada 22 milyon adet var ve hepsi birbirine bağlı sadece madencilikle yoktan var edilebilir

• quote:

Orijinalden alıntı: VaporWave

Böyle haberler yapınca elinize ne geçiyor? Nolmuş yani madenciler alıyorsa? Böyle insanları kışkırtarak yorumlar alınca elinize bir şey mi geçiyor? Ben de Yapay Zeka laboratuvarlarında lazım ekran kartı bulamıyorum oyuncular alıyor diye haber yapayım o zaman. Bir şeyi parası olan herkes kimseye sormadan alabilir madenci için de bir ihtiyaç oyuncu için de bir ihtiyaç bu ekran kartı denilen nane. Ne yani ben azılı bir madenci olsam siz oyun oynayacaksınız diye ekran kartı bulamıyorum diye mi ağlayayım tam tersi bir durumda?

Mantıklı bir savunma değil.

Madenciler kişi başı 50, 100 hatta 1000 adet ekran kartı alıyor.

Oyuncular 50 tane kart alıp 1440 fps ultra + ultra oyun mu oynuyor? Hayır o yüzden kişi başı 1 adet alıyorlar.

Şu anda kartlar tükendiğine göre de tekil oyuncu sayısı ihtiyacından çok daha fazlasını madenciler tüketiyor demektir. (Bu dediğim kısmı umarım anlarsın)

Serbest piyasa mantığı kara borsaya dönüşüyorsa bu serbest piyasa değildir.

YazıkOyuncular RTX 3060’ı beklerken madenciler almaya başladı 

• Bu gidişle oyun için konsol, madencilik için ekran kartı alınacak.

Bu ne yaaa...

• Bu AMD ve NVIDIA ceza almalı. Bu iş başka bir hal almaya başladı.

• VaporWave kullanıcısına yanıt
    hocam iyi de madencilere kart yetmiyor ki adam ne kadar fazla alabiliyorsa alıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.