Şimdi Ara

Eski Microsoft Edge tarayıcısı 13 Nisan’da kaldırılıyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
51
Cevap
1
Favori
4.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eski Microsoft Edge tarayıcısı 13 Nisan’da kaldırılıyor

Tarayıcı rekabeti Microsoft için iyi başlasa da özellikle açık kaynak projelerin devreye girmesi ile hüsrana dönüştü. Son olarak Chromium tabanlı Edge tarayıcısında karar kılan firma eski sürümü kaldırıyor.

13 Nisan son gün

İnternetin ilk yıllarında Internet Explorer ile rekabete katılan Microsoft özellikle Windows işletim sistemine entegre gelmesi sayesinde büyük bir alan kazanmıştı. 2000’li yılların ortalarında Firefox, Chrome, Opera gibi projelerin devreye girmesiyle Internet Explorer için zor günler başladı.

Ayrıca Bkz.Idle Museum Tycoon ile müze yönetimi eğlenceli hale geliyor

Rekabette yeni bir soluk olması amacıyla Windows 10 ile birlikte EdgeHTML motorunu temel alan Edge tarayıcısını kullanıma sunsa da yine beklenen gerçekleşmedi. Microsoft sonunda 2019 yılında radikal bir karar alarak Google Chromium projesine geçiş yaptı. Haziran ayında da Chromium tabanlı yeni Edge tarayıcısı kullanıma sunuldu.

Eski Microsoft Edge tarayıcısı 13 Nisan’da kaldırılıyor

Hem kaynakların doğru ayrılması hem de kullanıcıların dağıtılmaması amacıyla firma önceki Edge tarayıcısını kaldırmaya hazırlanıyor. 13 Nisan itibariyle yayınlanacak bir Windows 10 güvenlik güncellemesiyle eski Edge tarayıcısı kaldırılacak ve Chromium tabanlı olan kurulacak.

Zaten 9 Mart tarihi itibariyle eski Edge tarayıcısı için güvenlik desteği sona erdirilecekti. Bu bakımdan sonunun yaklaştığı anlaşılıyordu. Sisteminde yeni Edge tarayıcısı olanlar için güncelleme sadece eski tarayıcıyı kaldıracak.

Kaynak:https://www.engadget.com/microsoft-edge-legacy-phase-out-232116614.html

• Bu microsoft win 10 da store-edge-one drive ı kaldırmak deveyi hendekten atlatmaktan zor.Kullanmak istemediğim uygulama proğramı dayatmanın manası ne.

• Yakinda windows’u da android tabanliya donustururlerse sasirmam
  • UWP Edge'in bir çok güzel özelliği olsa da hantallığı, bugları ve özelliklerin çoğu aslında tablet kullanıcıları için işe yarayacak özellikler olduğundan kimse yanaşmadı. EdgeHTML denilen şey zaten İE'nin devamıydı, İE 11'den sonra ilk EdgeHTML sürümü 12'ydi. Kısacası insanlar yine bunun İE olduğunu biliyordu.

Umarım Entegre Edge'teki diğer özellikleri de Chromium Edge'e getirirler. Onun dışında Chromium Edge'in Chrome'dan pek fazla bir farkı yok gibi duruyor bu haliyle.

• WB kullanıcısına yanıt
    Direkt Linux tabanlı diyelim biz ona xd

• Firefox şahane gerisi hikaye yıllar dır vazgeçilmezim
  • Özellikleri hizi iyi ama arayuzu kotu, arayuzunu gelistirmeliler. Sanki eski internet explorer gibi hissettiriyor
  • Operam bana yeter dahasını istemem
  • Opera iyi, int explorer'ı sadece idm için kullanıyorum

• Bir an Chromium tabanlı olanı kaldıracaklar diye korktum.
  • Windows bu yüzden berbat bi sistem , 10 tane tarayıcı var içinde yeni ie, eski ie , yeni edge eski edge bu ne zaman son bulacak çok merak ediyorum
  • Ne kadar çok Operacıymışız, Opera, net onda.
  • denile kullanıcısına yanıt
    Çünkü resim olarak yenisini koydular.
    Eski resmini koymak çok zor...

• Microsoft, ARM64 uyumlu Linux çekirdekli Windows yapmadığı sürece, Apple pazar payını sürekli yükseltir. sonu IE gibi olmak istemiyorsa elini çabuk tutsa iyi olur. yakında Apple, windows uygulamalarını çalıştıracak sağlam bir emülatör yaparsa hiç şaşırmam.

• Hoşgeldin Firefox.
  • Gerçekte Operayı sevmem ama tarayıcı olarak iyi :)

• herkes gibi internet explorerla başlayan serüvenim bir süre de chromla devam etti. sonrasında abimle bilgisayarı ortak kullandığımız için facebook veya bazı online oyunlarda hesaplarımız birbirine girmesin karışmasın diye ben firefoxa geçmiştim. o da baya baya güzel bi tarayıcıydı ve firefox ile baya devam ettim hatta ilk kişisel laptopumda da biraz kullandım ama laptopum baya dandik olduğundan daha az ram isteyen daha hafif bi tarayıcı ihtiyacı hasıl olmuştu ben de operaya geçmiştim. sene 2015 sonu 2016 başları olması lazım üni hazırlık dönemleri. o günden beridir de opera kullanırım. bence de en iyi tarayıcı.

• Yine saçma sapan bir başlık...

• Başlık yanlış yönlendirici. Edge daha yeni geldi nasıl kaldırılıyor diye giriyoruz, yok eski nesil kalkıyor yerine chrome tabanlı geliyor deniliyor.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.