Şimdi Ara

Apple ile Hyundai/ Kia arasındaki elektrikli otomobil üretim görüşmeleri askıya alındı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Apple ile Hyundai/ Kia arasındaki elektrikli otomobil üretim görüşmeleri askıya alındı

Apple'ın Güney Koreli otomobil üreticileri Hyundai ve Kia ile elektrikli otomobil üretimi konusunda görüşmelerde bulunduğu bildirilmişi. Bloomberg'in aktardığı son bilgiye göre Apple Car'ın üretimiyle ilgili yapılan görüşmeler askıya alındı.

Ayrıca Bkz.Volkswagen'in yeni elektrikli SUV modeline ait ilk görüntüler ortaya çıktı

Bloomberg konuyla ilgili çok fazla detay sunmuyor. Sadece otonom sürüş teknolojisine sahip elektrikli otomobil konusundaki görüşmelerin kısa süre önce duraklatıldığı belirtiliyor. Raporda söz konusu müzakelerin daha sonra devam ettirilip ettirilmeyeceği konusunda da herhangi bir ayrıntı yok.

Apple ile Hyundai/ Kia arasındaki elektrikli otomobil üretim görüşmeleri askıya alındı

Sızıntılar Apple'ı rahatsız etti

Sızdırılan bilgilerin projelerini her zaman bir sır gibi saklayan ve tedarikçileriyle arasındaki ilişkiye büyük önem veren Apple'ı rahatsız ettiği belirtiliyor. Bloomberg'in kaynaklarına göre Cupertinolu şirket diğer otomobil üreticileriyle de benzer görüşmelerde bulunuyor. 

Daha önce basına yansıyan haberlerde Apple'ın üretim ortaklığı konusunda Kia'ya 3.6 milyar dolar yatırım yapacağı bildirilmişti. Hatta Apple Car'ın 2024'ten itibaren West Point'teki (Georgia) Kia fabrikasında üretilceği ifade edildi.

Kaynak:https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-02-05/apple-talks-with-hyundai-kia-on-electric-car-paused-recently

• Hyundai: Apple ile flörtleşiyoruz ama benden duymuş olmayın 😆
  • Apple kek arıyor yiyecek. Vw grubuna uğrasın bir de belki sonuç verir.
  • Apple araç maraç üretmeyecek.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.