Şimdi Ara

Xbox Series X|S Satışlarının 3.5 Milyon Civarında Olduğu Söyleniyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sony geçtiğimiz günlerde finansal sonuçlarını paylaştığı raporda PlayStation 5'in 2020'de 4.5 milyon adet sattığını duyurdu.

Microsoft ise bir hafta önce açıkladığı raporda Xbox konsol gelirlerinin %86 büyüme gösterdiğini belirtti fakat net bir miktar vermedi. Hatta Phil Spencer'ın söylediğine göre PlayStation 5'i geride bıraksalar bile konsolun satışlarını açıklamayacaklar.

Güvenilir kaynaklardan Niko Partners analisti Daniel Ahmad'ın belirttiğine göre, PlayStation 5'in satışlarından bir milyonun biraz üzerinde bir sayıyı çıkardığımızda yaklaşık olarak Xbox Series X|S satış miktarını elde etmiş oluyoruz. Yani 3.5 milyon civarında veya çok az daha az.

Phil Spencer, The Verge ile gerçekleştirdiği röportajda, AMD'den tam RDNA 2 özellik setini beklemek adına Xbox Series X|S üretimine biraz geç başlamak zorunda kaldıklarını ifade etmişti. PlayStation 5 ve Xbox Series X|S'in de dünya genelindeki stok sıkıntısı devam ediyor ve bu yılın ortasına kadar devam etmesi bekleniyor.

• Üçe katlayınca ne olacak acaba merak ediyorum. Diyelim ki Series X/S 20 milyon Ps5 400milyon sattı senin hayatında ne değişecek? Anca geleceksin buraya "hehe bakın PS tokatladı" deyip gideceksin. Arkadaş yıl olmuş 2021 halen daha bu şekilde düşünen insanlar var! Birde merak etme yazmış enteresan ya! Hahaha
  • Series X ve Series S satışlarını ayrı ayrı öğrenmek isterdim. Series S pek de popüler değil gibi geliyor, teknoloji mağazalarında vs hep görüyorum; Series X'i bir kere gördüm, PS5'i hiç göremedim daha.

Edit: PS5 aynı dönem kıyası yapıldığında PS4 ile eşit satmış ilk çeyrek olarak. Stok sıkıntısı olmasa 2'ye, 3'e katlayacaktı demek ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ornitorenk_Perry -- 5 Şubat 2021; 0:33:21 >
  • gayet güzel rakam bence

• başlangıç için güzel rakam
  • Oooo özel oyun uçan kacan konsol dedikleri 4 milyon özel oyun yok çöp dedikleri 3.500 satmış özel oyunda olsa ne olur kim bilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri

Oooo özel oyun uçan kacan konsol dedikleri 4 milyon özel oyun yok çöp dedikleri 3.500 satmış özel oyunda olsa ne olur kim bilir

PlayStation 4 Total Sales: 114,188,950

Switch Total Sales: 70,920,531

Xbox One Total Sales: 48,689,468

Nesil sonunda çarşaf gibi ikiye üçe katlar yine. Merak etme.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Oooo özel oyun uçan kacan konsol dedikleri 4 milyon özel oyun yok çöp dedikleri 3.500 satmış özel oyunda olsa ne olur kim bilir

Piyasada stok yok olan gidiyor nasıl bir fark bekliyorsun çıkalı 2-3 ay olmuş konsollarda Allahım sen şunlara akıl fikir ver

• Series s tam bir x cloud konsolu. Alacaksın ucuz ucuz. X could geldiği zaman keyifli keyifli oybayacaksın. Hepimiz ileridr bulut üzerinden oyun oynanma konusunda hem fikiriz. Bence series s bunun için atılmış adımlardan biri.

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Seriesin en guzel tarafi Turkiyede 6800 ve( seriess de 3800lerde) kadar bulunabiliyor olmasi ve 620 tl gibi rezil bir fiyata oyun almak zorunda olmamaniz.Bekledigin oyun gamepasse eklensin aylik al 45 liralik abonelik oyna gec.620 tl ye neslin sonuna kadar tum oyunlari oynarsin(bekledigin oyunun cikis zamani aylik gamepass alarak).Yok konsol bana uymaz dersen 1. parti oyunlari Steamden ucuza alabilirsin ya da pc icin gamepassden oynarsin
    Isterse kara listeci rakibi 8 e katlasin satislari ,adamlarin oyunlarini olabildigince herkese sunmaya calismasini cok takdir ediyorum.

• Üçe katlayınca ne olacak acaba merak ediyorum. Diyelim ki Series X/S 20 milyon Ps5 400milyon sattı senin hayatında ne değişecek? Anca geleceksin buraya "hehe bakın PS tokatladı" deyip gideceksin. Arkadaş yıl olmuş 2021 halen daha bu şekilde düşünen insanlar var! Birde merak etme yazmış enteresan ya! Hahaha
  • TncyKrmn kullanıcısına yanıt

Xloud appini televizyona yüklesen de aynı şey. Ne gerek var cihaza

• Hangi cihazda var avrupada bir tek samsungta var. Diğer firmalarda çalışacağının garantisi var mı?
    Tüm androidlerde çalışır. Tv android değilse de 100-200 liralık bi android boxta da çalışır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Üçe katlayınca ne olacak acaba merak ediyorum. Diyelim ki Series X/S 20 milyon Ps5 400milyon sattı senin hayatında ne değişecek? Anca geleceksin buraya "hehe bakın PS tokatladı" deyip gideceksin. Arkadaş yıl olmuş 2021 halen daha bu şekilde düşünen insanlar var! Birde merak etme yazmış enteresan ya! Hahaha

He he bakın Ps tokatladı. Şimdiden yazayım.

• Lord Melkor kullanıcısına yanıt
    İçerden aldığınız bilgileri bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Tarih ne zaman o konuda bir bilginiz var mı?
    Şaka mısın kardeş ne yaşıyosun

https://www.theverge.com/21377313/microsoft-xcloud-install-download-android-game-pass-ultimate-gamepad-xbox

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Series S 1 milyon satmamış olabilir

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Dark Poison-

Seriesin en guzel tarafi Turkiyede 6800 ve( seriess de 3800lerde) kadar bulunabiliyor olmasi ve 620 tl gibi rezil bir fiyata oyun almak zorunda olmamaniz.Bekledigin oyun gamepasse eklensin aylik al 45 liralik abonelik oyna gec.620 tl ye neslin sonuna kadar tum oyunlari oynarsin(bekledigin oyunun cikis zamani aylik gamepass alarak).Yok konsol bana uymaz dersen 1. parti oyunlari Steamden ucuza alabilirsin ya da pc icin gamepassden oynarsin
    Isterse kara listeci rakibi 8 e katlasin satislari ,adamlarin oyunlarini olabildigince herkese sunmaya calismasini cok takdir ediyorum.

Bizim gibi alım gücü düşük 3.dünya ülkelerinde xbox almak tabi mantıklı ama dünya genelinde avrupa ülkeleri ve amerikada özellikle oyun fiyatları adamlar için dert değil yani yoruma kısmen katılıyorum

• Başlangıca göre rakamı gayet iyi bence. Bethesda'yı da kendilerine eklediklerine göre acaba ileriki zamanlarda Starfield ve TES 6'nın çıkışı satışa bir etkisi olur mu veya artış sadece gamepass aboneliğine mi etki eder merak ettim

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • Stok sıkıntısı olmasa 4.5'u görürdü

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.