Şimdi Ara

EA, Star Wars oyunlarından 3 milyar dolar kâr elde etti; Star Wars oyunları gelmeye devam edecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • EA, Star Wars oyunlarından 3 milyar dolar kâr elde etti; Star Wars oyunları gelmeye devam edecek

Birçok başarılı oyuna imza atan ancak son yıllarda oyuncular tarafından pek de hoş olmayan şekillerde anılan Electronic Arts'ın Star Waras oyunlarından elde ettiği gelir ve gelecek dönemde Star Wars oyunları ile ilgili planları açıklandı.

Ayrıca Bkz.EA Play abonelerinin sayısı son 3 ayda ikiye katlandı

Bildiğiniz gibi 2012 yılında Electronic Arts, Star Wars'un oyun haklarını satın aldı. Yaklaşık 9 yıllık dönemde de Star Wars ile ilgili birçok oyun gördük ancak bu oyunlar çok da oyuncuların istediği tarzdan değildi, oyunlar genelde online tabanlıydı. Bu süreçte Star Wars Knights of the Old Republic, Galaxy of Heroes, Battlefront, Star Wars Jedi: Fallen Order ve Star Wars Squadrons gibi birçok Star Wars oyunu gördük. Açıklamaya göre Electronic Arts, bu oyunlardan toplamda 3 milyar dolar gelir elde etti.

Ancak bu özel anlaşma Lucasfilms Games'in kurulmasıyla sonlandı. Daha doğrusu artık özel bir anlaşma değil. Artık yalnızca Electronic Arts değil, diğer şirketler de Star Wars oyunu yapabilecek. Örneğin şu anda Ubisoft bir açık dünya Star Wars oyunu geliştiriyor.

EA CEO'su Andrew Willson da bu geliri açıklamasının ardından, şu anda duyuracakları bir Star Wars oyunu olmadığını ancak ilerleyen süreçte Star Wars oyunlarına hız kesmeden devam edeceklerini söyledi. Star Wars Jedi Fallen Order 2 resmi olarak duyurulmadı ancak geliştirildiği biliniyor.

Kaynak:https://www.dualshockers.com/ea-star-wars-3-billion-revenue/
    Kaynak:https://www.gamesradar.com/ea-outlines-plans-to-continue-making-star-wars-games/

• Start Wars'un en önemli özelliği hem iyiler ve kötüler arasındaki kurulan hemde iyi ve kötü arasında (daha fazla söylersem spoiler olur) kurulan denge. Aksiyon, drama, macera ve komediyi içinde yer alabilecek bir temasıda var.

O yüzden. Star Wars'un senaryosundan öte yarattığı tema çok kuvvetli. Nitekim The Mandolorian bana göre neredeyse tüm star wars filmlerinden daha kuvvetli bir senaryoya sahip.

Özet: Start Wars size uçsuz bucaksız bir tema sağlıyor. Kolay kolayda tükenmez.
  • Star Wars' un abartıldığını düşünüyorum. İlk üçleme dönemine göre çok iyiydi kabul ama sonrası oldum olası hep zorlama gelmiştir bana.
    Yalnız helal olsun 44 sene oldu hala sağa sağa bitiremediler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hiç oynamadım Star Wars oyunu... Nasıl iyi mi?

• V4LKyR V kullanıcısına yanıt
    Aslında EA altında bir çok ayrı stüdyo farklı oyunlar çıkardı. Ben üçünü oynadım. Oyunlar mükemmel (Half Life, read dead redemption, Witcher) değil. Ama iyi oyunlar. Şöyle söyleyeyim üst seviye kalitede oyunları bitirdiysen kesinlikle oynamanı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madonos -- 5 Şubat 2021; 10:31:40 >
  • Start Wars'un en önemli özelliği hem iyiler ve kötüler arasındaki kurulan hemde iyi ve kötü arasında (daha fazla söylersem spoiler olur) kurulan denge. Aksiyon, drama, macera ve komediyi içinde yer alabilecek bir temasıda var.

O yüzden. Star Wars'un senaryosundan öte yarattığı tema çok kuvvetli. Nitekim The Mandolorian bana göre neredeyse tüm star wars filmlerinden daha kuvvetli bir senaryoya sahip.

Özet: Start Wars size uçsuz bucaksız bir tema sağlıyor. Kolay kolayda tükenmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madonos -- 5 Şubat 2021; 10:34:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR

Hiç oynamadım Star Wars oyunu... Nasıl iyi mi?

star wars oyunlarına jedi outcast 2 ve sonrasında da jedi academy ile başlamıştım. bu 2 oyunu aşırı severim ve tavsiye ederim.

• madonos kullanıcısına yanıt

Dostum tüm filmleri izledim, animasyon falan hariç. Ben hala gösterilen ilgiyi hak etmeyen yapımlar olduğunu düşünüyorum. İlk üçleme dönemin ötesindeydi. Sonraki filmler benim için düşük seviyede kaldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-850270B00

Dostum tüm filmleri izledim, animasyon falan hariç. Ben hala gösterilen ilgiyi hak etmeyen yapımlar olduğunu düşünüyorum. İlk üçleme dönemin ötesindeydi. Sonraki filmler benim için düşük seviyede kaldı.

Filmler iyi demedim ki. Yaratılan dünya da sayısız senaryo ve kurgu yaratılabilir çok zengin onu demek istemiştim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-850270B00

Star Wars' un abartıldığını düşünüyorum. İlk üçleme dönemine göre çok iyiydi kabul ama sonrası oldum olası hep zorlama gelmiştir bana.
    Yalnız helal olsun 44 sene oldu hala sağa sağa bitiremediler.
    Puahahahaah ya bırak Allah aşkına dizileri filmleri fulleyen biri böyle bir yorum yapmaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hamza5806 kullanıcısına yanıt

Çok komik.

• madonos kullanıcısına yanıt

Neticede kişisel görüş. Ben özellikle film tarafından yorumlamaya çalıştım. Tema da başta güzel dönemine göre fakat sonrasında özellikle para hırsının kurbanı olmuş gibi.

Bu arada insan gibi tartışabildiğimiz için teşekkürler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.