Şimdi Ara

Apple M1 işlemcili yeni Mac'ler iPhone'lardaki uygulamaları bozdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Apple M1 işlemcili yeni Mac'ler iPhone'lardaki uygulamaları bozdu

Cihazlarını Apple M1 işlemcili yeni Mac'lerle senkronize eden bazı iPhone sahipleri garip bir sorun yaşamaya başladılar. Kullanıcılar akıllı telefonlarında üçüncü parti uygulamaları çalıştıramadıklarını söylüyorlar.

Ayrıca Bkz.VAIO markası 18 Şubat'ta yeni dizüstü bilgisayarını tanıtacak

Önceden yüklü olarak gelmemiş tüm uygulamaların başlatıldıktan hemen sonra çökerek kapandığı belirtiliyor. Yani sorun yaşayan kullanıcılar için iPhone ve iPad'lerde üçüncü parti uygulama kullanmak imkansız hale gelmiş durumda.

App Store'dan uygulama da indirilmiyor

Bu konuyla ilgili ilk şikayetler Apple Silicon işlemcili yeni Mac'lerin piyasaya sürülmesinden bir ay sonra yani 2020'nin Aralık ayında ortaya çıktı. Kullanıcılara göre sorun iPhone veya iPad'i Finder kullanarak bilgisayarla senkronize ettikten sonra başlıyor.

Cihaz sahipleri için tek sorun uygulamaların kapanması değil. App Store üzerinden yeni uygulama bile yükleyemiyorlar. Apple henüz konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmış değil. Büyük olasılıkla şirket önümüzdeki günlerde bu can sıkcı sorunu giderecek.

Kaynak:https://www.reddit.com/r/ios/comments/la7hb1/all_nonpreinstalled_apps_crash_upon_launch_iphone/
    Kaynak:https://discussions.apple.com/thread/252182225

• Olur öyle. Sorunun çözümü için anında müdahale ediliyorsa hangi marka olursa olsun taşlamanın alemi yok. Mesela son zamanlarda Microsoft'a çok yükleniyor, çok ufak bir kesimde görülen hatalar sanki bütün bilgisayar göçtü gibi taşa tutuluyor. Windows 10'u çıktığı günden beri en kötü bilgisayardan tut en sağlam makineye kadar kullandım, birkaç mavi ekrandan fazla sorun yaşamadım ben.
  • Olur öyle. Sorunun çözümü için anında müdahale ediliyorsa hangi marka olursa olsun taşlamanın alemi yok. Mesela son zamanlarda Microsoft'a çok yükleniyor, çok ufak bir kesimde görülen hatalar sanki bütün bilgisayar göçtü gibi taşa tutuluyor. Windows 10'u çıktığı günden beri en kötü bilgisayardan tut en sağlam makineye kadar kullandım, birkaç mavi ekrandan fazla sorun yaşamadım ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 6s -- 2 Şubat 2021; 17:16:53 >
  • 1 güncelleme ile düzelir 😀
  • 6s 6 kullanıcısına yanıt
    Yazılımda olur böyle hatalar. Bazı kullanıcılar bu gerçeği kabul etmek istemiyor.

• Tüm ihtimaller neden test edilmiyor ki? Kullanıcıları kobay olarak mı kullanıyorlar ne yapıyorlar nasıl bir ekipleri var

• Böyle hatalar olması elbette çok normal ve eğer şirketler bununla hemen ilgilenip giderirse çok güzel.

Fakat bu şirketler milyon dolarlık şirketler, araştırma ve geliştirmeler için milyonlarca dolar harcanıyor. ABD'nin büyük yazılım şirketlerinde bu tür hatalar kullanıcıya gönderilmeden önce giderilmeli, bu tür hatalı yazılımları amatör gruplar sunmuyorlar artık. Ayıp yani.

Böyle problemler son zamanlarda bu şirketler çeşitli durumlarda rekorlar kırarken artmaya başladı ve devam ediyor, artık bir durup gidişata bakma zamanları geldi de geçiyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.