Şimdi Ara

Ford, 2023'ten itibaren araçlarında Android işletim sistemini kullanacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ford, 2023'ten itibaren araçlarında Android işletim sistemini kullanacak

Otomotiv devi Ford, 2023 yılından itibaren milyonlarca aracının bilgi-eğlence sisteminde Google'ın Android işletim sistemini kullanacağını duyurdu.

Ayrıca Bkz.Elektrikli araçlarda şok ÖTV zammı

Amerikalı şirket Google Asistan, Google Haritalar ve diğer Google uygulamalarını akıllı telefon bağlantısına gerek kalmadan Ford sahiplerinin kullanımına sunacak.

Söz konusu özelliklerin Ford'un sahip olduğu Lincoln markasının araçlarında da yer alacağı belirtiliyor. Derin Android entegrasyonu sürücü ve yolculara büyük kolaylıklar sağlayacak.

Ford, 2023'ten itibaren araçlarında Android işletim sistemini kullanacak

Çin dışındaki tüm araçlarda kullanılacak

Otomobilin klima gibi ayarları Google Asistan üzerinden kontrol edilebilecek. Ayrıca yazılım güncellemeleri sayesinde bilgi-eğlence sistemine yeni özellikler eklenebilecek.

Söz konusu işlevler Google hizmetlerinin kullanımının yasak olduğu Çin için üretilen otomobiller haricindeki tüm Ford ve Lincoln markalı araçlarda yer alacak.

Kaynak:https://www.theverge.com/2021/2/1/22260176/ford-google-android-infotainment-os-2023

• Direksiyonla asphalt 8 oynayabilecek miyiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rollersis -- 2 Şubat 2021; 15:26:43 >
  • Zamanında İntel ve Microsoft’un her yere işletim sistemi ve işlemcisi ile girme planını Arm ile Nvidia ve Android ile Google başaracak.
  • Apple ile de anlaşsın bence. Isteyen ios isteyen android'li versiyonuna biner.

Artık hangi araç daha stabil, hangisi kasıyor. 2 yıldan sonra araç değiştirelim mi, yenisi 6 ay sonra çıkacak alalım mı falan forumda tartışırız. Ford, 2023'ten itibaren araçlarında Android işletim sistemini kullanacak 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gun

Zamanında İntel ve Microsoft’un her yere işletim sistemi ve işlemcisi ile girme planını Arm ile Nvidia ve Android ile Google başaracak.

İntel'in koca cep telefonu piyasasını nasıl iki şirkete bıraktığına hâlâ inanamıyorum.

ios'ta android'de daha emekliyorlarken, intel bu işin profesörlüğünü yapıyordu.

Elinde de kamyon kamyon para, ve eminim dünyanın en iyi yazılımcıları vardı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence bu olay iyi değil. Bu tip bileşenler (telefon, bilgisayar, işletim sistemleri vs.) çok hızlı gelişiyor. Bir süre sonra donanım yetersizliği ortaya çıkacaktır. Bunun yerine Android Auto ve Apple Car çok daha iyi bir seçenek. En azından elimizdeki telefonun gücü oranında kullanıyoruz.

• Facebook ta 6800 tl almayanı dövüyorlar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.