Şimdi Ara

' _____ YAMAHA AV RECEİVERS _____ ' (241. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.843
Cevap
43
Favori
331.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 239240241242243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kızıl Baron

Bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışim.

1- Kutulu da olsa kutusuz da olsa mutlaka bavulun içine atsın. direk kutu olarak taşırsa türkiyede havalimanından çıkarken yakalanma ihtimali yükselir.
    2- Vergi indirimi mi? Fransadan çıkarken indirim alabilirmi bilmiyorum ancak türkiyede yakalanırsa, yanlış bilmiyorsan %20 vergi ödeyecektir.
    3- Fransada 220V kullanıyor. Yani problem yaşamazsınız.
    4- hiçbir eşya kutusuz ve bavulsuz kabul edilmez. Sadece kutu olarak check-in yapabilirmi onu da bilmiyorum, önceki sayfalarda bir arkadaş öyle bir tavsiye vermişti ama sonuç olarak problem olurmu bilmem. en temizi bavulun içine kutulu veya kutusuz atmaktır. ancak havalimanında bavullarada çok iyi bakmadıklarını ve kaldırıp attıklarını unutmayın. Çok sağlam paketlemeniz lazım.

Eyvallah Üstad ...

Değerli bilgileriniz için teşekkür ederim...

Papirus

• Rica ederim, ne demek.
  • Merhaba
    RX-V765 kullanıcısıyım.Ipod'u receivera bağlayan Yamaha YDS-12BL adlı ipod dock u nerde bulabilirim?
    Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Papirus P kullanıcısına yanıt
    Dostum daha 2gün önce uçakla Almanya'dan Avr getirdim ve bu yurtdışından getirdiğim 2.avr oldu.

Tavsiyem kesinlikle cihazı bir valize koymayın ve ürünü kendi kolisi ile uçağa verin. Sonuçta taşıyan insanlar valizlere çok özen göstermiyor ama orijinal kutusuyla verildiğinde içinde elektronik cihaz olduğunu görüp makul bir şekilde taşıyorlar. Benim getirdiğim her iki AVR'nin kolisi de zarar görmemişti.

Gümrükten geçerken de genelde kimse bakmıyor ama işin garanti yoluna gitmek isterseniz. Arkadaşınız AVR'nin kolisi ile sığabileceği büyük bir valiz daha alıp kendi valizini bu büyük valizin içine koysun. Uçaktan inip, İstanbul'da gümrükten çıkmadan önce kendi valizini çıkarıp, Avr'yi kolisi ile bu büyük valize koysun. Bu şekilde gümrükte takılma şansını sıfırlamış olursunuz.

Burada da 420 €'ya kadar vergisiz olarak cihazı geçirebilirsiniz. Daha yüksek bir bedel için yukarıda anlattığım saklama yöntemini izleyebilirsiniz.

Fransa'daki vergiyi geri almak için ise tax free evrakını unutmaması lazım. Ürünü aldığı mağazada mutlaka sorsun, mavi bir evrak olacak. Ben mal gibi bu evrakı almayı unutunca vergi iadesi alamadım. Ayrıca havalimanındaki tax refund kuyruğu çok uzun oluyor. Bu sebeple arkadaşın havalimanına uçuş saatinden en az 2,5-3 saat önce gitsin. 1 saati vergi iadesi kuyruğunda geçiyor.

Ayrıca ilk avr'mi fransa'da Darty'den almıştım. Fnac'a göre daha uygun fiyatlı olabiliyor. Oraya da bakmanı tavsiye ederim.

Umarım faydalı olmuştur ve geç kalmamışımdır

• Eyvallah dostum ,

Hem geç kalmadın , hem de çok değerli bilgiler verdin bana.

Papirus

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yamaha 2014 Sezon 5 Yeni receiver Duyurdu(RX-A740 , RX-A840 , RX-A1040 , RX-A2040 ve RX-A3040)

http://evdekiteknoloji.com/yamaha-2014-sezon-5-yeni-receiver-duyurdurx-a740-rx-a840-rx-a1040-rx-a2040-ve-rx-a3040/
  • Dahili wifi eklemeleri iyi olmuş
  • ulan daha yeni aldık cihazı, anında eskittiler 1040'ı çıkartarak..
    Neyse wireless eklemeleri gerçekten iyi olmuş ama benim için gereksiz. kablolu olarak gayet rahat bir şekilde bağladım ben cihazımı ağa...
  • wifi , blutooth , 4k inceledigim butun markların modellerinde standarta donuyor.bazı alt seviylerde wifi olmayabiliyor ama çoğunlugunda eklemişler.
    kullanıcı açısından iyi tabi.
    gerçi bende bugüne kadar wifi ihtiyacım olmadı.
    modem hemen avr in yanın.
    yeni sezonda sabre dac ve preout modeller daha fazla ilgi görecektir diye düşünüyorum.
    bana kalırsa arada gereksiz modeller var.kafa akrıştırmaktan başka bir şey değil.özellikle onkyo bunu çok yapıyor.
    model sayılarını düşürseler daha iyi olacak.işin çakallığına kaçmaktan kacınsınlarda son kullanıcı hep bir tarafı eksik model almak zorunda kalmasın.
  • ARkadaşlar merhaba bende yamaha rx-v 473 var birde heco 601-201-101 set var kablo olmak istiyorum kafamda belli markalar var ancak farklı fikirlere açığım Kafamda ki markalar örnek : klotz ly240p prolin pr009 gibi metre 8 lira metrede 15 liraya kadar çıkabilirim
  • e tabii 4K artık zorunlu. her ne kadar 4K yayın ve televizyonlar yaygınlaşmamış olsada, AVR'lerde bu ileriye dönük yatırımdır. günümüzde zorunlu olmalıdır.
  • Aventage modellerinde dahili voltaj dönüştürücü var diye okumuştum bir yerde, doğrumudur?
    rx-v777 modelini bekliyordum ancak yeni çıkacak rx-a1040 modelini de getirtme imkanım olabilir abd'den.

pal/ntsc sorunu oluyor mu abd'den gelen receiverlarda, yoksa uyumlu mudur her türlü?
  • Arkadaşlar selam;

Aşağıdaki modellerden herhangi birini "fiyat uygun olursa" almak istiyorum.Kondisyon olarak iyi durumda ve sorunsuz olması tercih edilir.Satmak isteyen arkadaşlardan PM ile fiyat alabilirim.

Yamaha RX-V373-473

Yamaha RX-V375-475
  • benim virüs tekrar aktive olmaya başladı fakat fiyatlara baktım da uçmuşlar,
    yine de rx-v ve rx-a serileri arasındaki can alıcı farkı merak ediyorum,
    mesala rx-v577 ve rx-a740 arasından hangisi tercih edilebilir,güç konusunu göz önüne almadan
  • Papirus P kullanıcısına yanıt
    Konuya bakarken hatırladım da, ne yaptınız? Avr'yi alabildiniz mi? Umarım sıkıntısız olarak alabilmişsinizdir.

• A modelleri Aventage modelleri diye biliyorum ama avantajları gerçekten nedir, birşey diyemeyeceğim.
  • hocam ses olarak bilmiyorumda . kozmetik olarak iscilik olarak inceledim yeni rxv serisini içim acidi valla benim rxv 457 min yanina ne görsel nede iscilik olarak yaklasamazlar kalite yerlerde bildigin teneke ve plastik karisimi bir ucube olmuslar. aventage serisi farkli tabi kalitesini hissettiriyorlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • herkese merhaba,
    eski 90 lardan kalan kenwood s-7m 3 way kolonlarimi (80w-6ohm) stereo olarak kullanmak icin yamaha rx-v475 aldim. ancak eski kendi anfisinin sesinin yanindan bile gecemiyorum=( bass hic yok gibi birsey.
    acaba kolonun eski olmasindanmi kaynakli yoksa ? speakerin crossoverinin eski olmasindanmi kaynakli acaba?

ben yanlis secim yaptim yada sanirim benim stereo amfi almam gerekiyordu ama onlarinda baglantilari analog? hdmi cok buyuk bir luks suan.

kisaca soruma gecmek istiyorum yazdigim mesajdan kafamin cok karisik oldugu anlasiliyordur.

yamaha rx-v475 in yanina iki adet polk tsi 400 alsam stereo olarak nasil performans alirim?

simdiden cok tesekur ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilancho

Bugun Yamaha VX-R 775 i Amerikadaki bir saticidan satin aldim. Onumuzdeki hafta arkadasima teslim edilecek ve ben de gelecek ay gelirken yanimda getirecegim. O arada da eksiklerin siparisini verecegim.

Malum bu ilk deneyimim oldugu icin yan urunleri de tanimiyorum. Aldigim cihaz 110 v ve bunu Tr'de kullanabilmek icin bir transformator alacagim. Ayrica hoparlorler icin kablo ve voltaj dalgalanmalarini onleyici bir cihaz dusunuyorum. Bunlari da Amerikadan almayi dusunuyorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum..

Dondukten sonra da trden hoparlorleri alacagim. Arastirmaya devam :)

Yukarıdaki iletimde belirttiğim gibi Yamaha RXV 775 i ABD den gelirken getirdim. Hatta yanında step up dowwn 1500 W transformator ve ses kablolarını da getirdim.

Bu receiever ile uyumlu 2 tane front hoparlor almak istiyorum. Bütçeyi Amerika'da dağıttığım için ancak 1.000 TL ayırabileceğim. 2. el bütçeme ve receievera uygun hangi hoparloru alabilirim sizce?

NS777, Dali vs. ?

Her türlü öneriye açığım.

• quote:

Orijinalden alıntı: yavuzazgin

hocam ses olarak bilmiyorumda . kozmetik olarak iscilik olarak inceledim yeni rxv serisini içim acidi valla benim rxv 457 min yanina ne görsel nede iscilik olarak yaklasamazlar kalite yerlerde bildigin teneke ve plastik karisimi bir ucube olmuslar. aventage serisi farkli tabi kalitesini hissettiriyorlar

Sn. yavuzazgin ,

Yeni modeller dediğiniz gibi kalite açısından bu kadar vasat ise durum vahim o zaman. Sonuçta rxv-475 gibi bir giriş modeli 1500 TL civarlarında.Ee kalite de yoksa niye verilsin ki bu kadar para ?

O zaman yeni serilerden olan vrx-373 yada rxv-473 modellerinden almaktansa sahibinden.com gibi sitelerde satılan HDMI çıkışlı 2.el modellere mi yönelelim ?

Var mı eski serilerden almamızı tavsiye edeceğiniz bildiğiniz modeller ?

Papirus

• 
Sayfa: önceki 239240241242243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.