Şimdi Ara

İran yerli ''Covİran Barekat'' aşısını denemeye başladı. İlk aşılar yapıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İran yerli ''Covİran Barekat'' aşısını denemeye başladı. İlk aşılar yapıldı

İran koronavirüse karşı ürettiği ''COVIRAN Barekat'' adlı aşısını insanlar üzerinde test etmeye başladı. İlk aşıyı bilim heyetinin başındaki Muhammed Muhbir’in kızı Tayyibe Muhbir oldu. İran'ın yerli üretimi olan “COVIRAN Bereket” adlı koronavirüs aşısı, İran Sağlık Bakanı Said Nemeki ve diğer İranlı yetkililerin katıldığı törenle ilk kez insan üzerinde denendi.

Aşının klinik testlerin tamamlanması için bugün 3 gönüllü daha üzerinde uygulanması gerekiyor.

Aşılama çalışmaları

Aşı için 65 bin kişinin gönüllü olduğunu açıklayan İran Fermanı İmam Kurulu, toplamda 56 kişi üzerinde test edileceğini ve ilk aşı yapıldıktan 14 gün sonra ikinci dozun verileceğini açıkladı.

Ayrıca Bkz.Biyolojik belirteçleri çok düşük konsantrasyonlarda tespit edebilecek yama geliştirildi

Koronavirüs aşısı için gönüllü olan Tayyibe Muhbir'in durumunun iyi olduğu ve herhangi bir yan etkinin görülmediği ifade ediliyor.

Kaynak:https://www.tehrantimes.com/news/457534/Switzerland-negotiating-to-buy-COVID-19-vaccine-from-Iran
    Kaynak:https://www.sozcu.com.tr/2020/dunya/iran-yerli-asi-bereketi-denemeye-basladi-ilk-asi-tayyibeye-6188227/
    Kaynak:https://www.cnnturk.com/dunya/iranin-yerli-kovid-19-asisi-bereket-insan-denemelerine-gecti

• merahaba. ben iranliyim ve irandan size yaziorum. buno bilin iran da russia gibi, cin gibi sifir dan yuze kadar her sey yalan dolandir. bu asiyi iran da akli olan hickimse denemedi ve olmaz. zaten asi da yalan con ki iran da bilim icin hic bir platfurm yok. siz biliyor musunuz iran da askari ucret ayda 800 tl dir? tehran da 45-60 metre de sehir disinda bir dayire aylik kirasi 400 ve sehir icinde 720 tl dir. iranda 90% yemekler pirinc le yapilyor, 10 kilo pirinc 110 tl dir. etin kiloso 43 tl. iranli lar kahvaltiya peynir ve terem yagi tuketirler mesela peynirin kiloso 18 tl dir. terem yagi kiloso 30 tl dir. bunlari dedim ki biliniz buyle bir ulkede iranli lar resmen surunuyor, economy yerle bir olmus. sizin brand ler (mesela sampuan sabun ya da yiyecekler) iranli lar icin bir luks dur.
    iranli lar turkye de yasamak icin can atyor.
    iranli 40 yil once kendi eti bu gun kendi buldu.
  • Allah bereket versin ne diyelim. Etkili olur inşallah. Antikorunuz bol olsun.
  • Umarım işe yarar.

• Arapçanın hemen altında İngilizce yazısı ve kafa tuttuğu ülke ise Amerikaİran yerli ''Covİran Barekat'' aşısını denemeye başladı. İlk aşılar yapıldı 

Edit: Tamam bir şey demedimİran yerli ''Covİran Barekat'' aşısını denemeye başladı. İlk aşılar yapıldı 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BalkanGöçmeniBirBey -- 31 Ocak 2021; 22:42:53 >
  • BalkanGöçmeniBirBey kullanıcısına yanıt
    Tüm dünya Amerika nın kölesidir. köle olduğunu kabul edeceksin. sonra köleliğe isyan edeceksin. İranın yaptığı köleliğe isyandır.

• CleanCoders C kullanıcısına yanıt
    Dünyada Amerika tek güçtür. Ya yanında olursunuz ya da yok olursunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BalkanGöçmeniBirBey

Arapçanın hemen altında İngilizce yazısı ve kafa tuttuğu ülke ise Amerika 

Edit: Tamam bir şey demedim 

ingilizce evrensel bir dildir rusyada çinde afrikada arabistan da bile okullarda öğretiliyor .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

ingilizce amerikanın değil ingilizlerindir.

• aşı tutmazsa denekleri recmederler artık:)

Abd ye düşman olması dışında benim nazarımda herhangi bir iyi tarafı olmayan bir ülkedir iran.

• Carsafin ustundenmi yapiyorlar asiyi. Bayana vurmadan once carsafi dezenfekte ediyorlar sanirim artik ignenin ucu neresine denk gelirse :D

Hocam "tamam vurmayın öldüm" editi yapmışsın ama bir yorum da ben yapayım :)
    Birincisi oradaki yazı Arapça değil Farsça. Çok ama çok farklı dillerdir.
    İkincisi bir şeyi tüm dünyaya duyurmak istiyorsanız İngilizce ile duyurursunuz.

• Bereket diye okudum başlığı😁
  • Rachsuchtig kullanıcısına yanıt
    haklısın. bu gerçeği kabul ediyorum ama yine de kendi çapımda buna isyan ediyorum. örneğin telefonum bozulmadan yeni bir telefon almıyorum.

• DraGonS kullanıcısına yanıt
    ingilizce buradaki bağlamda ingilizlerin değil amerikalılarındır.

• Turkiye bunlar kadar olamadi ya :/ ...

• quote:

Orijinalden alıntı: Rachsuchtig

Dünyada Amerika tek güçtür. Ya yanında olursunuz ya da yok olursunuz.

Selam sana mehmet karahanlı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    Nasıl olamadı bunlar 1. Faza yeni geçmişler. Biz Faz 2’ye başlamak üzereyiz.

Nisan ayında ise Faz 3’e başlayacağız.

Onun dışınada 3 tane daha aşımız Faz 1 aşamasına çoktan başladı.

Başka 5 aşımız ise klinik bitti Faz 1’e başlayacak.

Toplam 17 aşı çalışması var.
  • Rachsuchtig kullanıcısına yanıt
    Yieeeyy yoruma bak.

Keser döner, sap döner,
    Gün gelir, hesap döner.

Dünyadaki güç kutuplarının biri Amerika, tek güç falan değil artık.

• merahaba. ben iranliyim ve irandan size yaziorum. buno bilin iran da russia gibi, cin gibi sifir dan yuze kadar her sey yalan dolandir. bu asiyi iran da akli olan hickimse denemedi ve olmaz. zaten asi da yalan con ki iran da bilim icin hic bir platfurm yok. siz biliyor musunuz iran da askari ucret ayda 800 tl dir? tehran da 45-60 metre de sehir disinda bir dayire aylik kirasi 400 ve sehir icinde 720 tl dir. iranda 90% yemekler pirinc le yapilyor, 10 kilo pirinc 110 tl dir. etin kiloso 43 tl. iranli lar kahvaltiya peynir ve terem yagi tuketirler mesela peynirin kiloso 18 tl dir. terem yagi kiloso 30 tl dir. bunlari dedim ki biliniz buyle bir ulkede iranli lar resmen surunuyor, economy yerle bir olmus. sizin brand ler (mesela sampuan sabun ya da yiyecekler) iranli lar icin bir luks dur.
    iranli lar turkye de yasamak icin can atyor.
    iranli 40 yil once kendi eti bu gun kendi buldu.

• gun kullanıcısına yanıt
    Gun Bey, Siz de asi oldunuz belki de plaseboydu veya degil Turkiye'de .

Iran direk icraate gecmis Turkiye Iran in seviyesine gelmedi .

Bir meziyet midir 17 calisma Faz 3 filan ?

Iran asilamaya gecmis iste :/ .. Ifade etmek istedigim buydu .

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.