Şimdi Ara

The Medium Geliştirme ve Pazarlama Masraflarını Karşıladı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    The Medium üç günden kısa bir sürede kâra geçen bir proje olmayı başardı.

Money.pl sitesinin haberine göre The Medium'un satışları, oyunun geliştirme ve pazarlama masraflarını karşılayacak bir seviyeye ulaştı.

Bloober Team CEO'su Piotr Babieno, geçtiğimiz Temmuz ayında Business Insider (Wccftech) ile gerçekleştirdiği röportajda, oyunun bütçesinin yaklaşık yedi milyon euro olduğunu belirtmişti.

Layers of Fear, Observer ve Blair Witch'in arkasındaki Polonyalı stüdyo Bloober Team'in sabit kamera açılı psikolojik korku oyunu 28 Ocak'ta Xbox Series ve PC için piyasaya sunuldu ve Xbox Game Pass'e de dahil.

Çıkış fragmanına aşağıdaki oynatıcıdan göz atabilirsiniz.

• oyun her zaman kazandırır düşünsene böyle 1 oyun yapıyorsun 1 ayda tüm masraflarını karşılıyorsun 1 aydan sonra kalan tüm para cebinde valla harika bir iş kolu keşke herkes oyun yapsa da bizim de işimize gelir
  • Oyuna yeni başladım biraz sardı beni, o eski SH2 havasını arıyorum ve bazen andırıyor soğuk renk tonları olan yerlerde. Aynı anda iki dünyayı işlemesi biraz değişik bir deneyim. Animasyonları göz zevkimi bozsa da görsel olarak yerden yere vurulacak bir oyun değil neyse ki.

Şu aralar soğuk ve gerilimli bir atmosfer istiyorsanız denemenizde fayda var büyük ihtimalle sarar.

• Böyle hikayeli oyunlara sahip çıkalım piyasa mp çöplüğün den geçilmiyor
  • Series x im yok ama alınca ilk bu oyunu oynayacağım.

• Oyun güzelde ingilizce bilmiyorsanız zevk alacağınızı sanmıyorum

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ctntas

Oyun güzelde ingilizce bilmiyorsanız zevk alacağınızı sanmıyorum
    yaması var, ben yaptım.

• Microsoft iyi para vermiştir game pass olmasa bu karar hızlı olmazdı kâra geçme durumu böyle geliştiriciler için çok büyük yardim oluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Deswaaa

Böyle hikayeli oyunlara sahip çıkalım piyasa mp çöplüğün den geçilmiyor

Hocam çıkalım çıkalım da optimize çöp olduktan sona dünyanın en iyi hikayesini anlatsa kime ne? Bence her açıdan ortalamayı karşılayacak (optimize, mekanikler, oynayış, hikaye) oyunlara sahip çıkılmalı.
  • Dandik dandik makinelerde oyun oynamaya çalışıp doğal olarak olmayınca "optimize bozuk kanks yeeaaa" ya sığınmayın.

Adamlar sizin dandik pclerinize göre oyun yapmıyor.
  • Oyun Xbox Series'de de düzgün çalışmıyor şampiyon. Düzgün çalıştığı yer yok.

quote:

Orjinalden alıntı: BSC Misafiri

Dandik dandik makinelerde oyun oynamaya çalışıp doğal olarak olmayınca "optimize bozuk kanks yeeaaa" ya sığınmayın.

• quote:

Dandik dandik makinelerde oyun oynamaya çalışıp doğal olarak olmayınca "optimize bozuk kanks yeeaaa" ya sığınmayın.

Sen neyde oynuyon? 2080TI mı? Ya da hangi abinin kanalından izledin de atıp tutuyon? Kusura bakma böyle seviyesiz yoruma böyle cevap, sana fazla bile ama idare et işte.
  • Yürüme smilasyanu olduğu için masrafı azdır

• quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri

quote:

Sen neyde oynuyon? 2080TI mı? Ya da hangi abinin kanalından izledin de atıp tutuyon? Kusura bakma böyle seviyesiz yoruma böyle cevap, sana fazla bile ama idare et işte.

Uçuk kaçık PC'lere ihtiyaç yok, ben i5 9600K, RX580 ile high ayarlarda 45-55 fps arası oynuyorum ve gayette akıcı bir deneyim, üstelik Türkçe yama da yapmışlar, 2080ti falan bunlar uçuk söylemler...

• Yapım maliyeti bayağı azmış. Fazla aksiyon, hareket vs barındırmayan yapımlar bütçe olarak fazla zorlamıyor galiba.

• Oyunu az önce bitirdim. Oynanabilirliği günümüze göre çok old school kalan, oyunu yapan firma Bloomer Team’e göre AA kalitesinde, sektöre göre A kalitesinde bir oyun. Çok kısıtlı bir oynanabilirliği var walking sim türünde değenlendirsek daha isabetli olur keza birkaç hafif puzzle haricinde oyunda yürümekten başka bir şey yapmıyoruz. Oyunun ilk yarısı ne kadar iyi ise 2. yarısıda bir o kadar sıkıcı. Grafikleri, sesleri ve atmosferi oyunu kurtarmış diyebilirim devamı geleceği de kesin gibi. Puanım 7.2/10

• Yürüme oyunu olsa da gamepass ile bedava kanka, sonuçta para vermiyoz
  • 0:58

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keremec -- 1 Şubat 2021; 0:0:53 >
  • elimde şu an Gujian 3 var onu oynuyorum. Ama Medium Xbox Game Pass ile indirdim. İlk 1 saatine yakın baktım. Güzel oyun. Kamera eski hissiyatları verdi. Tıpkı ilk Silent Hill ve Resident Evil'larda olduğu gibi. Böyle daha çok oyunlar görmek dileğiyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetalpertr -- 1 Şubat 2021; 0:30:20 >
  • keremec kullanıcısına yanıt

Elimde farklı bir oyun olduğu için uzun uzun oynama fırsatım olmadı ama kısa zaman içinde başlayacağım bu oyuna. İlk kısımlarda dediğim gibi bir sorun yaşamadım, bakalım ileri bölümlerde böyle sıkıntılar olacak mı? Bu sıkıntı işlemci kaynaklı da olabilir yalnız...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.