Şimdi Ara

Xoops Kurulumu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
3.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayara İndirdiğiniz xoops Klasörünü Açarak İçindeki "html" Klasörünü Olduğu Gibi (Adını İstediğiniz Şekilde
    Değiştirebilirsiniz) yada Sadece İçindeki Dosyaları Hostunuza FTP Aracılığıyla Yükleyin. Yükleme İşlemi Bittikten Sonra
    Bir DataBase Açmanız Gerekmektedir.

Panelinizden "MySQL Database" Linkine Tıkladıktan Sonra Bölümüne DataBase Adınızı Yazın ve Onaylayarak DataBase'inizi Oluşturun. Daha Sonra Bölümünden DataBase Kullanıcı Adınızı Ve Şifrenizi Belirleyip Onaylayın. Böylece DataBase ve Ona Ait Kullanıcı Adı ile Şifrenizi Oluşturmuş Oldunuz. Şimdi Yapmanız Gereken DataBase'iniz İle Açtığınız Kullanıcı Adını Birbirine Bağlamak. Bu Bölümdeki "User" Seçeneğini Açtığnız Kullanıcı Adı Olarak, "Db" Seçeneğini de Açmış Olduğunuz DataBase Adı Olarak Belirleyin ("ALL" Seçeneğinin İşaretlenmiş Olmasına Dikkat Edin) ve "Add User to Db" Butonuna Tıklayarak Birleştirme İşlemini Tamamlayın..

Bu İşlemleri Hatasız Tamamladıktan Sonra Dosyaları Yüklediğiniz Adrese Girip (http://www.siteadi.com - /klasoradi) Sistemi
    Kurmaya Başlayabilirsiniz. Siteye Girdiğinizde Karşınıza İlk Olarak Dil Seçimi Çıkacaktır Buradan "english" i
    Seçip Sonraki Aşamaya Geçin. Bu Aşamada [Ekran Görüntüsü] Size Kurulum İle İlgili Ufak Bir Bilgi Verilmektedir, Hiçbir İşlem
    Yapmadan Bir Sonraki Bölüme Geçebilirsiniz. Eğer Dosyalarınızın (uploads, cache, templates_c ve mainfile.php) CHMOD Ayarını Yapmadıysanız Bu Bölümde Bir Uyarıyla Karşılaşacaksınız. (CHMOD ile ilgili Ayrıntılı Bilgiyi Bu Bölümde
    Bulabilirsiniz). Gerekli CHMOD Ayarı Yapıldıktan Sonra [Ekran Görüntüsü] Bir Sonraki Bölüme Geçebilirsiniz. DataBase
    Bilgilerinin Girileceği Bu Bölümde Hata Yapılmaması Gerekmektedir. Girilmesi Gereken Bilgiler:

Databasemysql: --------------------------(Sabit)

Database Hostname: ---------------------localhost (Sabit)

Database Username: ---------------------DataBase Kullanıcı Adınız

Database Password: ---------------------DataBase Şifreniz

Database Name: -------------------------DataBase Adınız

Table Prefix: ----------------------------xoops (Sabit)

Use persistent connection?: -------------"NO" (Sabit)

XOOPS Physical Path: -------------------Sabit

XOOPS Virtual Path (URL): --------------Sabit

Sayfadaki Boşlukları Gerektiği Gibi Doldurup Diğer Sayfaya Geçtiğinizde Girmiş Olduğunuz Bilgiler, Kontrol Etmeniz İçin Tekrar
    Karşınıza Çıkacaktır Emin Olup Bu Sayfayı da Onayladıktan Sonra, DataBase Bilgilerinizi Yanlış Girmediyseniz
    Bilgilerinizin Onaylandığını Gösteren Bu Sayfaya Yönlendirileceksiniz. Bundan Sonraki 3 Bölüm Yukarıdaki Bilgilerin Doğruluyla İlgili Olup Herhangi Ek İşlem Gerektirmemektedir (Onaylama Sayfalarında Karşılaştığınız Sorunları Forumlarımızda Belirtebilirsiniz). Doğrulama Sayfalarını Başarıyla Geçtiğinizde Son Aşama Olan Admin Bilgilerini Oluşturma Bölümüyle Karşılaşacaksınız. Belirlediğiniz Admin Bilgilerini Girdikten Sonra Sistemin Yüklendiğini Gösteren Bu Bölüme Daha Sonrada İşlemin Tamamlandığını Belirten Son Bölüme Geleceksiniz. Artık Sitenize Girip Admin Girişi Yapabilir ve Sitenizi Düzenleyebilirsiniz..

* Kurulum Bittikten Sonra Güvenliğiniz İçin "İnstall" Klasörünün Silmeyi ve "mainfile.php" Dosyasının CHMOD Ayarını Düzeltmeyi UNUTMAYIN!

(gezginler.netten..)

• Lütfen kurulumları ekran görüntüleri ile beraber yayınlayın.
  • xoops o kadar da güzel bir portal değil. işlevsellik olarak süper falakt tasarım kötü. tema var mı xoops için ?
  • www.horozz.net bayağı destek veriyordu ama bakımdaymış.
  • XOOPS ta tema ködeğil çünkü seçmece. Beğenmiyorsan yüzlerce tema arasından birini seç ve uygula.. Bu arada XOOPS un Resimli kurulumu ayarlamayaları gibi konular ve Türkçe kurulum ve yönetim paketleriniwww.turkxoops.com adresinde bulabilirsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: eselioglu

XOOPS ta tema ködeğil çünkü seçmece. Beğenmiyorsan yüzlerce tema arasından birini seç ve uygula.. Bu arada XOOPS un Resimli kurulumu ayarlamayaları gibi konular ve Türkçe kurulum ve yönetim paketleriniwww.turkxoops.com adresinde bulabilirsin.

xoops nerde sen ordasın ayrıca siten çok güsel tebrikler...
  • Local'da kurabilirmiyiz bunu ..
  • kurulu büyük ihtimal, ama bana iraz karışık geldi, zaten açıklamalarda kurulumun kolay olduğu asıl zor olanın daha sonraki aşamalar olduğu belirtiliyor!Ama yinede xoops çok güzel bir portal!
  • bunu apache üzerinde nasıl kurabilirim wampserver diye bir server programı var, bilgisayarımdaki internetten indirdiğim haberlere kolayca erişebilmek için güzel bir fikir olarak xoops u veya bunun gibi bir içerik yönetim sistemini kurmayı düşünüyortum
  • quote:

Orjinalden alıntı: Pcbankasi

http://www.pcbankasi.com/modules/news/article.php?storyid=16

web server kurulu zaten
  • nerden indircez bnu"
  • www.xoops.org
    www.turkxoops.com'da Turkce versiyonları var..

Yanılmıyorsam cpanel altında fantastico bölümünde xoops'un bir versiyonunu yükleyebiliyorsun..Sonra onu Türkçeye cevirebilirsin.
    Benim sitemde (bitirmek bi türlü nasip olmadı) xoop'la yapılmıştır..
    www.ozguroz.com
  • xoops türkiye resmi sitesi

www.xoopsum.com
  • Ben de xoops kullanıyorum.Çok memnunum, kullanışı çok kolay..Tek sorun tema sıkıntısı onu da hallettim.

Sitem:www.onlinegenc.com
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.