Şimdi Ara

Türkiye'ye 3,5 milyon doz daha koronavirüs aşısı geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Türkiye'ye 3,5 milyon doz daha koronavirüs aşısı geldi

Türkiye’nin Çin’den sipariş ettiği 50 milyon doz koronavirüs aşısının ikinci parti sevkiyatı tamamlandı. Çinli Sinovac şirketinin ürettiği CoronaVac ismindeki aşıdan 3,5 milyon doz daha Türkiye’ye geldi. Bugüne kadar Türkiye’ye toplam 13 milyon doz aşı getirildi.

İkinci parti sevkiyatın ilk bölümünü oluşturan 6,5 milyon doz aşı bu Pazartesi günü gelmişti. Bugünkü 3,5 milyon doz aşı ile ikinci parti sevkiyat tamamlandı. TİTCK, gelen aşıları en az 14 gün boyunca inceleyecek. Sonra vatandaşa uygulanacak. Üçüncü parti sevkiyat için firmanın yeni dozları hazırlamasını ve Çin’den izin alınmasını bekleyeceğiz.

Ayrıca Bkz.Godzilla vs Kong ile aynı evrende geçen yeni Netflix anime dizisi Skull Island duyuruldu

Türkiye’de 75 yaş ve üstü kişilere koronavirüs aşısı yapılıyor. Şu ana kadar 1 milyon 770 bin kişiye birinci doz aşılar uygulandı. Birinci doz aşıyı olduktan 28 gün sonra ikinci doz uygulanacak.

Kaynak:https://www.aa.com.tr/tr/koronavirus/turkiyeye-getirilen-inaktif-asilarin-toplami-13-milyon-doza-ulasti/2126784

• CHP’li Özgür Özel in alkışlanacak ifadesi

“Bırakın Çin aşısını kötülemeyi. Çin mallarına duyduğunuz güvensizlikle Çin’de üretilen aşıyı karıştırmayın. Bir eczacı olarak söylüyorum: Çin’in aşıyı üretme yöntemi, doğru bir yöntemdir. Süreçler geçtikten sonra ben bu aşıyı olacağım. Tüm sevdiklerime de olmalarını tavsiye edeceğim. Bu konuda siyasi kutuplaşmanın dışına çıkmak lazım. Sağlık Bakanı’na çağrımdır: Gelin, bu konuda ulusal bir kampanya yapalım. Biz bu konuda elimizi uzatmaya hazırız.”
  • Hayırlı olsun.

• CHP’li Özgür Özel in alkışlanacak ifadesi

“Bırakın Çin aşısını kötülemeyi. Çin mallarına duyduğunuz güvensizlikle Çin’de üretilen aşıyı karıştırmayın. Bir eczacı olarak söylüyorum: Çin’in aşıyı üretme yöntemi, doğru bir yöntemdir. Süreçler geçtikten sonra ben bu aşıyı olacağım. Tüm sevdiklerime de olmalarını tavsiye edeceğim. Bu konuda siyasi kutuplaşmanın dışına çıkmak lazım. Sağlık Bakanı’na çağrımdır: Gelin, bu konuda ulusal bir kampanya yapalım. Biz bu konuda elimizi uzatmaya hazırız.”

• Hiç yoktan iyidir.

• Bence sayı çok az ama sürekli gelirse sorun yok.
    Bize sıra en son gelecek, tabi ki yaşarsak.

• Genel halka yapılmaya bir başlasaydı. Bakalım toplumun ne kadarı aşı olmak isteyecek önemli olan bu.
  • pişman olacaksınız ama geri dönüşü yok.

• CleanCoders C kullanıcısına yanıt
    Çin malı kalitesiz algısı hakkında açıklama yapan çinli bir adam: siz ucuz üretmemizi istiyorsunuz bizde ucuza üretiyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloody Roar -- 30 Ocak 2021; 8:49:16 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.