Şimdi Ara

Ekran kartı fiyatları daha da yükselebilir: Bellek fiyatları yükseliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ekran kartı fiyatları daha da yükselebilir: Bellek fiyatları yükseliyor

AMD ve Nvidia her ne kadar rekabetçi çözümler duyursa da ekran kartları sadece duyuruyla sınırlı kaldı denilebilir. Şu günlerde nispeten uygun fiyattan güncel ekran kartı bulabilen kendisini şanslı hissediyor.

Stoklarda bulunamayan ekran kartlarının fiyatı artabilir

İddiaya göre Çin’in yeni yılı sona erdikten sonra GDDR6 ve GDDR6X belleklerin fiyatlarında artış gözlemlenecek. 12 Şubat’a denk gelen tarihin ardından yaşanacak gelişme güncel kartlarda da kullanılan bellekleri kapsadığı için hali hazırda fiyatları yeterince yükselen modellerin fiyatını daha da yukarıya çekebilir.

Ayrıca Bkz.Intel’in harici ekran kartı AMD sistemlerde çalışmayacak

Diğer taraftan zaten bulunamayan kartları etkileyecek gelişmenin nedeni bilinmiyor. Geçtiğimiz haftalarda AMD ve Nvidia’nın stok sıkıntısını gidereceklerini duyurması üzerine gelen haber firmaların vaadini gerçekleştirmesini zorlaştıracağa benziyor.

Kaynak:https://www.techpowerup.com/277799/graphics-card-prices-could-soar-amid-increasing-memory-prices

• Biz alışkınız zam haberlerine, şimdi onlar düşünsün.

• Vakti zamanında bir siyasetçi Anadolu'da miting yapar. Katılımcılara der ki: "Bu düzen değişecek" Vatandaşın biri dayanamayarak haykırır: "Düzen hep aynı, düzülen ne zaman değişecek ?"

• Enflasyon %7 olarak açıklandı, nvidia ne yapmaya çalışıyor, dolarla burnunu silen yetkili nerede
  • Fakirin yüzü gülür mü hiç
  • yc#1 kullanıcısına yanıt
    Ecevit o siyasetçi :)

• 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    geçen sene burun kıvırıp, yeni seri alırım diye 2.5'a sattığım 5700xt 8 civarından satılıyor :) sürekli bu kadar yüksek kalmaz kanımca.

• RTX 2070 ile aşkımız uzun süre devam edecek gibi görünüyor..Demekki bir 6-7 ay ekran kartlarındaki bu astronomik fiyatlar devam edecek. Kahrolsun bu pandemi, miningciler, fırsatçılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SakuraiTomoki -- 28 Ocak 2021; 21:5:41 >
  • Zam değil updatedir o.

• Kısacası kriptoculara satıyoruz artık diyemiyorlar

• Sıcak fırsat kovalarken, soğuk duş alınır.
  • Geçen sene attığım yorumu bulamadım aynısından :)

• 1 ay önce gtx 1080 aldım 2250 tl ye, şimdi satsam 3500 tl. 1 aydaki farka bak

• Bu sefer nereyi sel basmış.

• Daha nereye yükselecek...

• kriptocular yüzünden 2070 alamıyorum keşke zamanında alsaydım rx570 ile devam :(

• 2070 alma zaten 1080ti ın adının değişmiş hali eğer sadece oyun için alacaksanız 5700xt 2080 ile kapışıyor tüm 2070superlerden daha iyi

• Türkiye'de bu gibi şeyler üretilse daha ucuz olabilir mi acaba

• 3060 ti ı 15.000 tl den alırız artık veya alın diye koyarlar önümüze..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.