Şimdi Ara

Hitman 3 Geliştirme Masraflarını Bir Haftadan Kısa Bir Sürede Karşıladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
91
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Hitman 3 şimdiden kâra geçen bir proje oldu.

GamesIndustry.biz'e konuşan IO Interactive CEO'su Hakan Abrak, Hitman 3'ün geliştirme masraflarını bir haftadan kısa bir sürede karşıladıklarını duyurdu.

"Toplam proje masraflarını bir haftadan kısa bir sürede karşıladık. Bu bizi gerçekten iyi bir konuma koyuyor ve gelecekteki projeler için iddialı planlarımızı emin adımlarla ilerletmemize olanak sağlayacak."

İlk oyunun yayıncılığını Square Enix, ikinci oyunun yayıncılığını Warner Bros. Interactive Entertainment ve üçüncü oyunun yayıncılığını IO Interactive kendi üstlendi ve bu yüzden Hitman 3 onlar için daha da kârlı oldu.

Hakan Abrak geliştirme ekibinin tüm proje boyunca yayıncılık ve pazarlama ile yakından çalıştıklarını ve bunun da oyun için büyük bir fayda sağladığını belirtti.

IO Interactive şu anda Project 007 kod adı ile geliştirilen yeni James Bond oyunu üzerinde çalışıyor.

• Şirketin başında ki ismin Türk olması gurur verici, keşke şirketi satın alabilse :)

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • Şirketin başında ki Türk, gurur duymak isterdim ama keşke Türkçe altyazı da koysaydı oyuna.
    Türk olmasının bir faydası olurdu en azından.

• "Oyun isinde iyi para var haci"

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • demek ki neymiş para kazanmak için illa hayvan gibi pr yapıp millete ön siparişle çöp satıp insanları dolandırmak ya da saçma sapan online servis yapıp çoluk çocuğa elbise satmak ya da bi markanın ismine saklanıp yıllarca aynı oyunu satmak gerekmiyormuş.

• 1655 kullanıcısına yanıt
    Aynen oyle tr alt yazi koymadiktan sonra ne ise yariyor
  • Gerçekten hakeden bir oyun umarım böyle devam eder yoksa bu türün son kalelerinden biri olan oyunda yıkılırsa oyun camiası için kötü olur. Bu arada cidden tr altyazi bile yokken bu Türkün firma başında olması ne kadar önemli? Cdpr gibi polonyalı şirket bile tr altyazi koyuyor
  • Hitman Absolution'a Türkçe altyazı ekletmişti kendisi ancak oyunun Türkiye'de facia düzeyinde az satması sonrası bir daha öyle bir topa girmedi. Sonuçta işin özünde her şey iş, kendisinin arkasında durmayan Türk oyun sektörü önce kendisine bakmalı.

quote:

Orjinalden alıntı: 1655

Şirketin başında ki Türk, gurur duymak isterdim ama keşke Türkçe altyazı da koysaydı oyuna.
    Türk olmasının bir faydası olurdu en azından.

• Bundan 8 sene önce çıkan oyunun istatistikleri ile hareket etmek ne kadar doğru şuan tr altyazi çıksa hem masrafını çıkartacağına hem de kar ettireceğine eminim. Twitch yayıncıları baya reklamını yaptı büyük etken
  • quote:

Orjinalden alıntı: kataaay

Hitman Absolution'a Türkçe altyazı ekletmişti kendisi ancak oyunun Türkiye'de facia düzeyinde az satması sonrası bir daha öyle bir topa girmedi. Sonuçta işin özünde her şey iş, kendisinin arkasında durmayan Türk oyun sektörü önce kendisine bakmalı.

<blockquote class="quote"><i>quote:</i><br><br>Orjinalden alıntı: 1655

Şirketin başında ki Türk, gurur duymak isterdim ama keşke Türkçe altyazı da koysaydı oyuna.
    Türk olmasının bir faydası olurdu en azından.</blockquote>

Hocam tek bir oyuna Türkçe dil ekleyerek ölçemezsin bunu, böyle bir şey yok yani. Bu dediğin gerçeği değiştirmiyor.

• 1655 kullanıcısına yanıt

Hocam dediğiniz doğru, günümüzde tekrar şans verilse satışlar kesinlikle artacaktır. Ancak benim hatırladığım kadarıyla absolution çok çok kötü satmıştı Türkiye'de. Bu nedenle şirketin geri kalanını ikna sürecinde ciddi sıkıntı yaşıyor olabilir Hakan Abrak. Keşke gelse ancak ben kısa vadede, oyuncular tarafından kitlesel olarak büyük bir çaba olmadığı sürece Türkçe'ye altyazı getireceklerini sanmıyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: kataaay

Hocam dediğiniz doğru, günümüzde tekrar şans verilse satışlar kesinlikle artacaktır. Ancak benim hatırladığım kadarıyla absolution çok çok kötü satmıştı Türkiye'de. Bu nedenle şirketin geri kalanını ikna sürecinde ciddi sıkıntı yaşıyor olabilir Hakan Abrak. Keşke gelse ancak ben kısa vadede, oyuncular tarafından kitlesel olarak büyük bir çaba olmadığı sürece Türkçe'ye altyazı getireceklerini sanmıyorum.

Haklısın, bende geleceğini sanmıyorum Türkçe dilin.
    Kimi oyunlarda 20'den fazla dil var, koskoca hemen hemen bütün oyun severlerin bildiği Hitman markasında sadece 5 tane dil var.
    böyle globallik mi olur :) markanın zaten içine ettiler keşke başka firma yapsa oyunu.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.