- x
Erkeklerle kulağa küpe takma
65 Cevap34225 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2384 Mesaj
4 Haziran 2007; 22:15:29 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

sol kulak sağ kulak ve her iki kulağa takıldıgında bir anlamı varmış nedir bunun anlamı
zaten yakıştırmıyorum birde anlamı çıktı

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Haziran 2007; 22:21:41 

ben geçen ay sol kulağıma taktırdım ama sağ sol anlamını bilmiyorum. hoşuma gittiği için taktırdım, sıkılınca çıkaracağım

1804 Mesaj
4 Haziran 2007; 22:21:58 

Takcaksan sola tak.. Sağa takarsan anlarsın ne demekmiş anlamı..

43 Mesaj
4 Haziran 2007; 22:23:27 

quote:

Orjinalden alıntı: SoundOfSilence

İmzanız kural dışı.

1375 Mesaj
4 Haziran 2007; 22:47:38 

quote:

Orjinalden alıntı: SoundOfSilence

niyeki

1804 Mesaj
4 Haziran 2007; 22:49:04 

Halk diliyle, top diyolar arkadaşım.. Öyle beckham fln iki kulla takıo die yapmayın siz..

1665 Mesaj
4 Haziran 2007; 22:51:34 

iki kulağın bi anlamı yok. sadece sağ kulak gay sembolü gibi bişi

..::ѕαкℓαηмα gєçмιşтєη, çıкış уσк вυ ¢єнєηηєм∂єη::..

177 Mesaj
4 Haziran 2007; 22:52:46 

ben bi ara şu mıktanıslılarda taktımdı beğenmedim yakışmadı bana. ondan sonra da hevesim filankalmadı zaten küpeye kolyeye filan. bir laf var. "eşşeğe altın semer vursa eşşek yine eşşektir".

Life is one big party when you're still young

2384 Mesaj
4 Haziran 2007; 22:58:32 

sağ kulak gay anlamına geliyor pekı sol kulak onun bı anlamı yokmu?

1665 Mesaj
4 Haziran 2007; 22:59:33 

erkekler zaten sol kulağına takar

iki kulağa da takar

ama sağ kulağa takanı görmezsin şey olanlar dışında

130 Mesaj
4 Haziran 2007; 23:04:16 

Herhangi bir homoseksüel eğilimim olmamakla birlikte sadece sağ kulağıma küpe takıyorum.
Bunun temel nedeni sağ kulağımın sol kulağıma göre daha düzgün olması. (sol biraz kepçe)

Sağa takan herkes gay olmadığı gibi sola takan herkes de kudretli bir erkek olmuyor.

Lütfen insan etiketlemek dışında şeylerle meşgul olun.

Eklemek istedim, şayet homoseksüel eğilimlerim olsa idi ve bunu toplumdan gizlemek istese idim kesinlikle sol kulağıma küpe takardım. Böylece olası şüpheleri üzerimden atardım.

Şimdi buradan hareketle diyebiliriz ki kendisini gizlemek isteyen homoseksüeller sol kulağına küpe takar. Sonra bunu çekiştirerek diyebiliriz ki sadece erkekliğine güvenenler sağa takar, homoseksüeller sola takar.

Ne kadar saçma değil mi?

İşte güzel Türk insanının yaptığı ayrım da bu kadar saçma...

Sevgi, saygı vs...

1665 Mesaj
4 Haziran 2007; 23:10:36 

canturhan

toplum :))

oturduğum bölgeye göre apayrı bi insanım her şeyim değişik onlara göre yeri gelince laf da atarlar yeri gelince kavga da ederim ben buyum sizin gibi değilim diye :)

ama şöyle bişi var eğer homolar sadece sağ kulağa takıyosa ben de o kulağa takmam ne kaybederim hiçbir şey

peki ne kazanırım

sokaktaki insnlara ben homo değilim demekten

1912 Mesaj
4 Haziran 2007; 23:17:54 

quote:

Orjinalden alıntı: canturhan

Herhangi bir homoseksüel eğilimim olmamakla birlikte sadece sağ kulağıma küpe takıyorum.
Bunun temel nedeni sağ kulağımın sol kulağıma göre daha düzgün olması. (sol biraz kepçe)

Sağa takan herkes gay olmadığı gibi sola takan herkes de kudretli bir erkek olmuyor.

Lütfen insan etiketlemek dışında şeylerle meşgul olun.

Eklemek istedim, şayet homoseksüel eğilimlerim olsa idi ve bunu toplumdan gizlemek istese idim kesinlikle sol kulağıma küpe takardım. Böylece olası şüpheleri üzerimden atardım.

Şimdi buradan hareketle diyebiliriz ki kendisini gizlemek isteyen homoseksüeller sol kulağına küpe takar. Sonra bunu çekiştirerek diyebiliriz ki sadece erkekliğine güvenenler sağa takar, homoseksüeller sola takar.

Ne kadar saçma değil mi?

İşte güzel Türk insanının yaptığı ayrım da bu kadar saçma...

Sevgi, saygı vs...

ya tabi ki sağ sol kulağa küpe bi anlam ifade etmez ama türk toplumu.....

Uzaklaştırılmış
4 Haziran 2007; 23:22:48 

böyle şeyler türk milletine yakışmıyor.Köyünüzde size alaylı bakarlar.Yakışıklı isen zaten gerek yok saçını okşa geriye doğru kızlar ona hasta olur.Küpe yakışıklı yapmıyor kimseyi.Kültürümüzde küpeyi kadınlar ve kızlar takar.Anadolu genç erkeği küpeli görürlerse TOP gözüyle değil DELİ,ŞAŞUMUŞ gözüyle bakarlar.

6437 Mesaj
4 Haziran 2007; 23:47:38 

bi ara ben takıyodum mıknatıslı siyah küpe ama hangisine taktığımı hatırlamıyorum :D

ama doğru yere taktığımdan eminim.. çünkü kaç kere sordum

Darkchild.. Sert Bakışlı, Haşin Çocuk !!

3216 Mesaj
4 Haziran 2007; 23:50:43 

Türkler işte sağa takınca top olurmuş peh..

erkegin takı takmamasından yanıym(künye yüzük kolye bileklik küpe vs.)..

bi duruşu olmalı erkegin..

721 Mesaj
5 Haziran 2007; 0:11:57 

Kolye, künye, yüzük filan takın ama küpe takmayın.

4804 Mesaj
5 Haziran 2007; 0:22:03 

abi sağa takarsan sağcı, sola takarsan solcu olursun bu kadar basit

Katılım tarihi: 8 ocak 2005

"357.Dönem (Kasım 2014) Kısa Dönem - Yedek Subay Adayları"
357. Dönem Liste Kayıt - 357. Dönem Liste Görüntüle
_

6437 Mesaj
5 Haziran 2007; 0:22:30 

büyüklerden gelen tepkiler sonucu değilk ama artık yıldım kendi kendime zaten benimki özentilik değil hevesti... hevesimi de aldım geçtim kenara.. yani eğer insan takmak istiyosa takmalı... böle şeyleri içine atmamalı ... tabi etraftan gelecek bakış ve eleştirileri kaldırmanız lazım ... yaşlı amca yada teyze bi, bakıyo size .. allaaaaahhh.. tamam gençlik gitmiş ..şunun haline bak ..puhhh ..diyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darkchild -- 5 Haziran 2007; 0:23:47 >

Darkchild.. Sert Bakışlı, Haşin Çocuk !!

605 Mesaj
5 Haziran 2007; 0:22:55 

Bende sola takılır diye biliyorum...Sonuçta hangi kulağınıza takarsanız takın toplum aynı gözle bakıo...

Ek:Bende yok..Takmayı da düşünmüyorum..Takanın da kişisel tercihine saygım var..

547 Mesaj
5 Haziran 2007; 0:27:21 

Sağ kulağına küpe takanı top zannedene hic rastlamadım ama sag sol farketmez küpe takınca zaten şöyle bi süzerler seni kim bu nerden cıktı hesabı

I Lo<3 MY MoTo

0 Mesaj
14 Haziran 2007; 12:28:57 

O toplum dediğiniz ve küpe takanlara i*ne gözüyle bakanlar, yolda oraya buraya tüküren, bir eli burnunda bir eli şeyini kurcalamakla meşgul insanlara "ah, işte erkek" diyor..

Siz de toplumsunuz, farklı bir gezegenden gelmediğinize göre istediğinizi takın bence.. Her şeyde böyle ki bu; sevenler olduğu gibi sevmeyenler de olacak.. Kızlar da, mini etek giydikleri zaman kendilerine "kaşar" gözüyle bakılmasından bıktılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cawiş -- 14 Haziran 2007; 12:29:43 >

3639 Mesaj
14 Haziran 2007; 12:38:30 

Ben mıknatıslı olarak sol kulagıma takıyorum.Asla deldirmem kulagımı , Çünqü kalıcı bişe degil sıkılınca istedigim gibi atarım.

Ama yolda herkes bana farklı gozle bakıyo

Artık Bu anlayış degişsin

BeşiktAŞK

1161 Mesaj
14 Haziran 2007; 12:47:26 

quote:

Orjinalden alıntı: DieselTRoniC

Ben mıknatıslı olarak sol kulagıma takıyorum.Asla deldirmem kulagımı , Çünqü kalıcı bişe degil sıkılınca istedigim gibi atarım.

Ama yolda herkes bana farklı gozle bakıyo

Artık Bu anlayış degişsin

İstanbulun kenar mahallerinde takarsan bakarlar tabii..

4100 Mesaj
14 Haziran 2007; 12:48:38 

Tamamen bilinçsizlik ve cahiilk sağ ya da sol farketmez takı takmak aamın hoşuna gidiyorsa takar. Sonuçta Yavuz Sultan Selim de takıyormuş eee? Tabii onun niyeti apyrı... O Allah'ın bir kölesi olduğunu göstermek için takarmış. Bende bazen diyorum o nietle taksam mı da annem beni pişmiş tavuk gibi doğrar.

Suyu bitirdi hayvan!
Beşiktaş-B. Dortmund-A.Madrid
Farzı mahal:qRueL

1004 Mesaj
14 Haziran 2007; 12:51:38 

Küpe takan bi erkek gördüğümde kontrol ederim sağa mı takmış sola mı diye. Zaten şu ana kadar hiç tek sağa takan görmedim. Bu sadece türklere has bişey deil. Tüm dünyada bölye. Gayler kendini belirtmek istediklerinde başvurdukları bi yöntem. O yüzden ben inanmıyorum böyle bişeye tek sağa da takarım demeyin

2079 Mesaj
14 Haziran 2007; 12:52:19 

quote:

Orjinalden alıntı: tàlhà

Tamamen bilinçsizlik ve cahiilk sağ ya da sol farketmez takı takmak aamın hoşuna gidiyorsa takar. Sonuçta Yavuz Sultan Selim de takıyormuş eee? Tabii onun niyeti apyrı... O Allah'ın bir kölesi olduğunu göstermek için takarmış. Bende bazen diyorum o nietle taksam mı da annem beni pişmiş tavuk gibi doğrar.

Bu konuda haklısın

Ayrıca Tolga isminde bir arkadaşım 1 sene önce bu aylarda erkek adam küpe takar mı? falan filan laflar yapıyordu şimdiler de 2 kulağında 2 küpe ile dolaşıyor insan oğlu işte ne yaparsın..

Küpe takmanın anlamımı varmış çok saçma..
O zaman boxer giyen adamında şeyi çok mu büyük oluyor?

Yaw he he!

BitTürk davetiyem vardır. ÖM atın :)

Uzaklaştırılmış
28 gün cezanın,
5 gün 16 sa. kadarı kaldı.
14 Haziran 2007; 12:52:49 

quote:

Orjinalden alıntı: tàlhà

Yoo bilinçsizlik fln deil.Gayler özellikle sağ kulaklarına takar.Birbirlerini tanımak için sanırım

Uzaklaştırılmış
14 Haziran 2007; 13:17:11 

sağ kulağa takınca homo oluyosun,iki kulağa takınca biseksüel.erkekler sol kulağına takar

1830 Mesaj
14 Haziran 2007; 22:03:42 

bence sağ sol davasına girmeyelim

AÇIM DİYE AĞLAMA; MARKETLERİ YAĞMALA...
Ana sevri, ana arabi. Ana arabi ah yaniyyali...

5772 Mesaj
14 Haziran 2007; 22:06:33 

Önceden 2 delik vardı.. Daha sonra iş sebepleri nedeniyle çıkardım.. Biri kapandı diğeri hala duruyor.. Açıkçası artık takmak da istemiyorum.. Hevesim geçti galiba..

PSN: SAVIARs
Gamertag: SAVIARs

549 Mesaj
14 Haziran 2007; 22:08:04 

kasini deldir

T.C.
İstanbul Üniversitesi

741 Mesaj
14 Haziran 2007; 22:15:19 

iki burun değiliğinden geçir aşağı dğru sarksın

622 Mesaj
14 Haziran 2007; 22:18:32 

bu yaz deldiriyorum sol tarafı

595 Mesaj
14 Haziran 2007; 22:20:24 

sol tarafım uzun zamandır delik ...

bu sağ sol olayını anlamıyorum uzun zamandır .... Aslında bir tabu illa sağ kulağını deldiren HomoSeksüel mi olmak zorunda ...

5772 Mesaj
14 Haziran 2007; 22:23:27 

quote:

Orjinalden alıntı: semih_efendi

sol tarafım uzun zamandır delik ...

bu sağ sol olayını anlamıyorum uzun zamandır .... Aslında bir tabu illa sağ kulağını deldiren HomoSeksüel mi olmak zorunda ...

Olmak zorunda değildir de sonradan "olduruluyordur" belki..

186 Mesaj
14 Haziran 2007; 22:40:19 

Pehh muhabbetlere bak.Bi de ikisine de takinca biseksuel oluyomussun demis bir arkadas.Vay be biseksuel olmusum haberim yok

Solda 4 halka, sagda 2 halka var.1-2 haftaya kadar saga 3. gelecek.

Not: Normal bir erkegim.

Solda gunes yukseliyordu, guneye giderken.

5772 Mesaj
14 Haziran 2007; 22:43:34 

quote:

Orjinalden alıntı: EatItPunk

Pehh muhabbetlere bak.Bi de ikisine de takinca biseksuel oluyomussun demis bir arkadas.Vay be biseksuel olmusum haberim yok

Solda 4 halka, sagda 2 halka var.1-2 haftaya kadar saga 3. gelecek.

Not: Normal bir erkegim.

Dostum sağ ve sol küpe sayısının aynı olmasında yarar var.. Malum vücut dengesi meselesi..

17272 Mesaj
14 Haziran 2007; 22:45:28 

quote:

Orjinalden alıntı: DeSeNaTöR

sağ kulak gay anlamına geliyor pekı sol kulak onun bı anlamı yokmu?

YOK
kupe sol kulaka takilir !

186 Mesaj
14 Haziran 2007; 22:45:39 

quote:

Orjinalden alıntı: SAVIAR

Dostum sağ ve sol küpe sayısının aynı olmasında yarar var.. Malum vücut dengesi meselesi..

Ahahah, zaten yururken sol kulagimda ruzgar ugulduyo surekli

595 Mesaj
14 Haziran 2007; 22:46:24 

quote:

Orjinalden alıntı: SAVIAR

Olmak zorunda değildir de sonradan "olduruluyordur" belki..

evet bu kadar post ile sağ tarafını deldiren adam estetik yaptırıyordur sağ kulağına

Uzaklaştırılmış
14 Haziran 2007; 22:47:26 

Kadınlara has bir kültür değil midir küpe takmak? Erkekler neden kadınlara ait olan şeyleri hep almak isterler acaba merak ediyorum.Erkek gibi erkek olmak varken nedir yani küpe takıp kendini bayanlara benzetirler.Anlamak çok zor.
Biri çıkıp yavuz sultan selim küpe takmış ne var bunda derse onun da hikayesini yazalım :

OSMANLI PADİŞAHLARINDAN YAVUZ SULTAN SELİM HAN'IN NEDEN KÜPE TAKTIĞINI BİLİYOMUSUNUZ? NEYSE İŞTE BEN ONU ANLATAYIM:
YAVUZ SULTAN SELİM MISIR SEFERİNDE BİR YERE KONAKLAR. YAVUZ SULTAN SELİM ÇADIRDA KALMAKTADIR.. VE ORALARI İYİ BİLEN BİR İNSANI YANINDA GEZDİRİR..
YAVUZ SULTAN SELİM BİR GÜN ÇADIRIN ÖNÜNDE OTURURKEN ÖNÜNDEN 50 CİVARINDA KÖLE GEÇER VE KÖLELERİN KULAKLARINDA KÜPE TAKILIDIR.. BUNU GÖREN YAVUZ YANINDA Kİ ADAMA DÖNEREK:
- BUNLAR KULAKLARINA NEDEN KÜPE TAKIYORLAR... DİYE SORAR. YANINDAKİ ADAM:
-EFENDİM, ONLAR ŞU ÖNLERİNDEN GİDEN ADAMIN KÖLESİDİR ONUN İÇİN O KÜPEYİ TAKIYORLAR...
BUNUN ÜZERİNE YAVUZ AYAĞA KALKARAK:
-TEZ ÇABUK BANA DA KÜPE GETİRİN BENDE ALLAH'IN KÖLESİYİM... DER..

Onun da hikayesi böyle.

Kızlara daha hoş görünmek için erkeklerin kendilerini böylesine paralamalarına da hayret etmemek elde değil

5772 Mesaj
14 Haziran 2007; 22:48:53 

quote:

Orjinalden alıntı: semih_efendi

evet bu kadar post ile sağ tarafını deldiren adam estetik yaptırıyordur sağ kulağına

????

186 Mesaj
14 Haziran 2007; 22:50:07 

Sleep ona bakarsan eski Afrika kabilelerine kadar yolu var kupe olayinin

4371 Mesaj
14 Haziran 2007; 22:58:15 

quote:

Orjinalden alıntı: sLeeP waLKeR

Kadınlara has bir kültür değil midir küpe takmak? Erkekler neden kadınlara ait olan şeyleri hep almak isterler acaba merak ediyorum.Erkek gibi erkek olmak varken nedir yani küpe takıp kendini bayanlara benzetirler.Anlamak çok zor.
Biri çıkıp yavuz sultan selim küpe takmış ne var bunda derse onun da hikayesini yazalım :

OSMANLI PADİŞAHLARINDAN YAVUZ SULTAN SELİM HAN'IN NEDEN KÜPE TAKTIĞINI BİLİYOMUSUNUZ? NEYSE İŞTE BEN ONU ANLATAYIM:
YAVUZ SULTAN SELİM MISIR SEFERİNDE BİR YERE KONAKLAR. YAVUZ SULTAN SELİM ÇADIRDA KALMAKTADIR.. VE ORALARI İYİ BİLEN BİR İNSANI YANINDA GEZDİRİR..
YAVUZ SULTAN SELİM BİR GÜN ÇADIRIN ÖNÜNDE OTURURKEN ÖNÜNDEN 50 CİVARINDA KÖLE GEÇER VE KÖLELERİN KULAKLARINDA KÜPE TAKILIDIR.. BUNU GÖREN YAVUZ YANINDA Kİ ADAMA DÖNEREK:
- BUNLAR KULAKLARINA NEDEN KÜPE TAKIYORLAR... DİYE SORAR. YANINDAKİ ADAM:
-EFENDİM, ONLAR ŞU ÖNLERİNDEN GİDEN ADAMIN KÖLESİDİR ONUN İÇİN O KÜPEYİ TAKIYORLAR...
BUNUN ÜZERİNE YAVUZ AYAĞA KALKARAK:
-TEZ ÇABUK BANA DA KÜPE GETİRİN BENDE ALLAH'IN KÖLESİYİM... DER..

Onun da hikayesi böyle.

Kızlara daha hoş görünmek için erkeklerin kendilerini böylesine paralamalarına da hayret etmemek elde değil

Günümüzde 'piercing' adıyla vücudun her tarafına küpe takılıyor ama küpenin kökeni, İngilizce 'earring' isminden de anlaşılacağı gibi kulağa takılan halkadır. Küpenin kulak memesine takılmasının nedeni burada hemen göze çarpması olabilir, kulak memelerinin kolaylıkla delinebilmeleri de olabilir. Zaten anatomik olarak kulak memelerinin başka ne işe yaradıkları anlaşılabilmiş değildir.

Bir görüşe göre ilk insanlarda kulaklar, kulak kanallarını korumak için çok büyük ve sarkıkmışlar. Kulak memelerimiz de bu sarkık kulaklardan kalmaymış. Bir başka görüşe göre ise kulak memeleri atalarımız zamanında birer cinsel cazibe organıymışlar, zamanla, insanın evrimiyle işlevlerini yitirmişler. Zaten ilk insanlarda işe yarayıp da şimdi kullanılmayan ancak hala vücudumuzda bulunan, apandisit gibi birçok organ varmış. Vücudumuz insanın evrim tarihini yansıtan bir müze gibiymiş.

İnsanlar, tarih öncesi zamanlarda bile, süs veya tılsım amacıyla kulaklarına bir şeyler takmış, karşılarındakileri etkilemeye çalışmışlardır. Hemen hemen her kültürel gelişmede olduğu gibi küpeye de ilk önce Mısırlılarda rastlanıyor. Önceleri çok büyük çapta olan altın halkaların yerlerini zamanla daha küçük askı şeklindeki küpeler alıyorlar.

Babilliler ve sonra Asya medeniyetlerinde küpe sadece erkeklerin taktığı ve toplum içindeki rütbeyi belirten bir takı oluyor. Altın işlemeciliği sanatı geliştikçe de daha zarif hale geliyor. Yunanlar çıngıraklı altın küpeler kullanırlarken Romalılar küpelerin üstüne değerli taşlar koyuyorlar.

Ortaçağda pek kullanılmayan küpe Rönesans ile birlikte yine moda oluyor. Kadınlar küpeyi iki kulaklarına takarlarken erkekler sadece sol kulaklarına takıyorlar. Erkekler özellikle incilerle bezenmiş olanları tercih ediyorlar. 18. yüzyılda elmas, 19. yüzyılda ise kabartmalar yapılmış taşlar gözde iken küpe yine moda olmaktan çıkıyor.

Çok geçmeden 20. yüzyılda yüksek devirli delici aletler ve hijyenik olarak kulak delme imkanlarıyla birlikte tekrar moda oluyor. Süs olmasının yanında takıldığı yere göre bir takım mesajlar da taşıyor. 'Piercing' (delme) adıyla vücudun boş bulunan her yerine takılıyor.

Geçmişinden de görülüyor ki küpe sanıldığı gibi kadınlara has bir takı değil. Hatta tarih boyunca daha çok erkekler tarafından takılmış. Küpe tarihte sadece süs ve etkileme aracı olarak da kullanılmamış. Örneğin eski çağlardaki denizcilerin kulaklarına küpe takmalarının amacı değişikmiş.

Denizcilerin ağaç gemilerle okyanusların bilinmezliklerine yelken açtıkları devirlerde, kimse bu uzun seferlerden sağ salim geri dönüp yuvasına, ailesine kavuşabileceğinden emin olamazmış. Olabileceklerin en kötüsüne hazırlıklı olabilmek için eğer bir kazaya kurban giderler de cesetleri karaya vurursa, bulanlar cenaze ve defin işlemlerinin masraflarında kullansınlar diye kulaklarına altın küpe takarlarmış.

Konuyu yine tarihten bir hikaye ile bitirelim. Yavuz Sultan Selim Mısır'ı fethettiği sıralarda Kahire'de kalır. Bazı erkeklerin kulaklarında halkalar gören Yavuz bunun nedenini sorar. Küpelerin kölelik alameti olduğunu duyunca "Bir tane getirin, ben de takayım, onlar insanların kölesiyse ben de Hakkın kölesiyim" der.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ULtraV1olet -- 14 Haziran 2007; 22:59:55 >

1788 Mesaj
14 Haziran 2007; 23:04:19 

modern olmakla geri kafalılık arasında bişey bu.Yakışan adam takar bunu adamın kişiliğine bağlamak kör cahillikten başka bişey deildir.Ha nereye taktığı farkedermi,edio malesef çünkü toplumda benimsenmiş birşey bu el mahkum sola takıcaz ancak 2sini takan biseksüel olmaz bunu söleyen ark yanılmş Sağa sola laf atan elini orasına burasına toplum içinde sokp pislik yapan sürekli sorun çıkaran sonrada küpem yok erkeim diyen adamlardan daha erkeğim yakışan taksın yakşmayan takmasın bu kadar basit

MD FX X6 6100 SOKET AM3+ 3.3GHZ 14MB CACHE 32NM GSKILL 8GB (2X4GB) RIPJAWSX DDR3 1600MHZ CL9 1.5V DUAL KIT RAM
Radeon HD 6950 1GB Graphic card Asus M5A97 R2.0 Mainboard
Kingston 120GB SSDNow V300 2,5” Sata 3 SSD - 1 TB Seagate Barracuda 7200 Samsung 226 CW 22"

4772 Mesaj
14 Haziran 2007; 23:07:10 

Sol kulağımda küpe var, ayrıca bir de kolyem var. Başka da takı takmam.

587 Mesaj
14 Haziran 2007; 23:12:31 

quote:

Orjinalden alıntı: sLeeP waLKeR

ne paralanmak ama, 2 saniyede acısız takılıyor sonra öyle gidiyor...

quote:

Orjinalden alıntı: çaaari
erkekler zaten sol kulağına takar
iki kulağa da takar
ama sağ kulağa takanı görmezsin şey olanlar dışında

elvis olanlar dışında mı

4371 Mesaj
14 Haziran 2007; 23:13:22 

Günümüzde küpeye halkımız Türk kültürüne aykırı dışarıdan gelme kültür emperyalizminin sonucu diye bakmaktadır.

Oğuz,kıpçak,türgiş ve kırgız türklerinde onbaşılar,yüzbaşılar,binbaşılar, tümenbaşılar,alpler ve tiginler boya bağlılık simgesi olarak altın halka küpeler takarlardı.

İslamiyete geçişle birlikte saf altının erkeğe haram olması sebebiyle gümüş küpeye dönüşmüştür bu gelenek.
türk halkının yaşadığı devletlerin arap ve fars kültürüne fazla yaklaşmaları ve benliklerinden uzaklaşmaları nedeniyle bu gelenek yok olma seviyesine kadar gerilemiştir.

Kaynak : Türk kültür tarihi üzerine yazılan en değerli eserlerden olan Faruk Sümer'in Oğuzlar adlı eserine bakabilirler.

20704 Mesaj
14 Haziran 2007; 23:13:45 

Kulağım delik değil. Deliksiz kulakta mıknatıssız olan küpelerden takarım. Halka şeklinde olan. Normal delinmesi gereken küpelere benziyo. Yarın okula giderken takıyım bakalım. Okulda noolacak. Sol tarafa takarım. Çünkü okulda millet hep geri kafalı olduğu için 4 senedir okuduğum okuldan gay muamelesi yenmiş olarak çıkmak istemem.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2619 Mesaj
15 Haziran 2007; 18:27:29 

bizim arkadaşın sol kulağında sivilce vardı sağ tarafı deldirdi kulağı delen herif çıkarken demez mi keşke sağı delmeseydik sağa i.neler takıyo diye. sonra küpecinin 9.15 baraj fotorafını çektik tabi

JDM Honda
"5500Rpm/Vtec.ıI"
The Power of Dreams

741 Mesaj
15 Haziran 2007; 18:34:00 

Hee sağa takınca i.ne oluyo sola takınca sorun yok, ok

2619 Mesaj
15 Haziran 2007; 18:37:45 

quote:

Orjinalden alıntı: GladyaBloodmind

Hee sağa takınca i.ne oluyo sola takınca sorun yok, ok

ikisine takıncada sorun olmaz..ama sağ sakat taraf

JDM Honda
"5500Rpm/Vtec.ıI"
The Power of Dreams

921 Mesaj
18 Nisan 2012; 17:42:42 

oldu o zaman kadınlarda pantolon giymesin, sonuçta pantolon erkek elbisesi ... arkadaşlar tamamen saçma hurafeler bunlar herkes istediğini takar giyer... herkes keyfine bakar haa tabi gidipte erkek etek giycek hali yok ama iskoçlar geleneği gereği giyiyorlar... bu tamamen Türk toplumunun geçmişinden kaynaklıdır. Ama herkes unutuyor padişahlarda gösterişe takıya falan meraklıydı .

PSN: Glabdabor

Uzaklaştırılmış
18 Nisan 2012; 18:14:03 

quote:

Orijinalden alıntı: TheBestOnTHeWe

oldu o zaman kadınlarda pantolon giymesin, sonuçta pantolon erkek elbisesi ... arkadaşlar tamamen saçma hurafeler bunlar herkes istediğini takar giyer... herkes keyfine bakar haa tabi gidipte erkek etek giycek hali yok ama iskoçlar geleneği gereği giyiyorlar... bu tamamen Türk toplumunun geçmişinden kaynaklıdır. Ama herkes unutuyor padişahlarda gösterişe takıya falan meraklıydı .

5 yıllık hort Tebrikler.

1934 Mesaj
24 Temmuz 2013; 6:46:46 

Bende yarin sol kulagimi deldiricem yuvarlak kupeler cok hosuma gidiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arrow • Sons of Anarchy • Breaking Bad • Da Vinci's Demons • Vikings • Camp • Chicago Fire • Game Of Thrones • Covert Affairs • Lost • Prison Break • Shameless • Skins •
• Spartacus • Goodwin Games • Graceland • Hart Of Dixie • The Walking Dead • Hawaii Five-0 • Last Resort • Orange Is the New Black • Orphan Black • OZ • Pretty Little Liars•
• Revenge • Revolution • Sleepy Hollow • Banshee • Teen Wolf • The Following • Under the Dome • The Secret Circle • Battlestar Galactica • Dexter • Agents of S.H.I.E.L.D •
• The Blacklist • Atlantis • The Mentalist• Intelligence • Hostages •Helix

414 Mesaj
24 Temmuz 2013; 6:56:55 

Darbe olunca askerler sağcılarla solcuları ayırsın diye !!!111 şaka bir yana sol takılır genelde adet gibi birşey sağ tarafa genelde gayler takıyor o yuzden benimde var solda çift taraflı sorun olmaz ama yinede deldirme bence tek taraf yetiyor kendimden örnek verirsem

Karadeniz Teknik Üniversitesi
Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (2011)

365 Mesaj
24 Temmuz 2013; 7:05:29 

ben sola taktırdım böyle oldum ayol önceden böyle değildim

82 Mesaj
14 Ekim 2013; 0:45:48 

Ben ilk başta 1-2 gün bilmediğimden dolayı,sağa takmıştım.Şuan solda siyah,küçük ve mıknatıslı var.Sürekli kayboluyor.Ama pahalı olmadığından sorun yok. ;)