Şimdi Ara

Microsoft, hayatını kaybedenlerle konuşabildiğiniz bir teknolojinin patentini aldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Microsoft, hayatını kaybedenlerle konuşabildiğiniz bir teknolojinin patentini aldı

Uzun yıllardır teknoloji devlerinden biri olan Microsoft, geçtiğimiz günlerde enteresan bir teknolojinin patentini aldı. Ölü insanlarla konuşmamızı sağlayan bir sohbet robotu.

Ayrıca Bkz.6,5 milyon doz koronavirüs aşısı Türkiye'ye geldi

Elbette ölü insanlarla gerçekten konuşmuyorsunuz, bu başka bir teknolojinin konusu. Microsoft'un patentini aldığı teknoloji; hayatını kaybetmiş bir insanın dijital ayak izine bakarak; yani sosyal medya paylaşımlarına, görüntülerine ve ses kayıtlarına bakarak kendini geliştirdiği bir sohbet robotu sunuyor. 

Hatta sadece hayatını kaybedenler değil, kurgusal karakterlerin veya yaşayan insanların da sohbet robotunu oluşturabiliyor. Kısaca bu tenolojiyle herhangi birinin davranışlarına ve fikirlerine benzeyen bir robotla konuşabileceksiniz. Son olarak Microsoft, bu teknoloji sayesinde insanların yaşarken kendi sohbet robotlarının geliştirilmesine yardım edebileceğini ve bu sayede öldüklerinde geride dijital bir yedek bırakabileceğini belirtmiş. 

Bu teknolojiyi biz aslında daha öncesinde Black Mirror dizisinde görmüştük ve işler pek de iyi gitmemişti. Böyle bir teknolojinin hayata geçmesi ne kadar sürer bunu bilemiyoruz ancak bu konu gerçekten gündem olduğunda dünyanın etik bir açıdan ne tepki vereceği de büyük merak konusu.

Kaynak:https://kotaku.com/microsoft-wants-to-build-chatbots-out-of-dead-peoples-d-1846122364

• İnsanlar hayvansal reflexlere sahip olmaya başladı. Sanırım devolve’a uğruyoruz çünkü bir eylemi yapmadan önce sonuçlarını düşünmüyoruz hayvanlarda böyledir önce bişey yapar sonra sonuçlarıyla yüzleşirler. Etik ve ahlak bir yana oluşacak psikolojik rahatsızları söylemiyorum bile bunları öngörmek için ortalama bir akla sahip olmak yeterli.
  • Zeki Müren bizi görebilecek mi?

• Zeki Mürende bizi görecek mi ?

• Olum şu ölmüş bi rahat bırakın geride kalanlarıda. Ne öyle babası annesi ölenlerin her sabah telefonundan oğlum kızım kalk okula geç kaldınızmı diyecek?
  • İnsanlar hayvansal reflexlere sahip olmaya başladı. Sanırım devolve’a uğruyoruz çünkü bir eylemi yapmadan önce sonuçlarını düşünmüyoruz hayvanlarda böyledir önce bişey yapar sonra sonuçlarıyla yüzleşirler. Etik ve ahlak bir yana oluşacak psikolojik rahatsızları söylemiyorum bile bunları öngörmek için ortalama bir akla sahip olmak yeterli.
  • Zeki Müren'de bizimle konuşacak mı?

• Bu teknoloji insanların ruh sağlığını bozar ve geçmişte yaşamasına sebep olur.Resmen teknoloji şirketleri ilk ben yapayımda insanlığa ne olursa olsun kafasında.

• Zehir gibi 😩
  • hadi bende yazayım bari,
    zeki müren de bizi görecek mi?

• Zeki Mürende sizi görmeyecek mi?

• Şakalar, komiklikler yine havada uçuşmuş.

• Bu da VR versiyonu (başka bir firmanın) :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omega Speedmaster -- 25 Ocak 2021; 17:45:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Black Mirror
  • İnternetin içinde ruh olarak gezebileceğimiz günler yakın

• Black Mirror'dan önce Andromeda, genciz galiba.

• Matbanın ülkeye gelmesiyle din elden gidiyordu .İyi ya da kötü,etkin ya da israf etmek insanın elinde.Günümüzde doğal seçilim hala devam ediyor.

• İnsan bilinci kopyalanabilirmi , işte o zaman ölümsüzlük olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence çok yararlı bir teknoloji olur.Geçmiş geleceğin aynasıdır sonuçta.

• I see dead people...

• Biyolojik ölümsüzlüğü bulduk diyelim, yine de ölümü merak edeceğiz, ''Şimdiye kadar ölenlere ne oldu?'' diyeceğiz... Ölüm, belki de en önemli konu. 'Herşeyi boşverin ölüm var' diyebilirim bu bağlamda. Ölümün gizemlerini mutlaka çözmemiz gerekiyor. Ben diyorum ki; bilinç, evren ve varlık hakkında herşeyi bilirsek ölümün gizemlerini çözmüş oluruz. Ölümsüz olsam bile yine rahat durmam, 'şimdiye kadar ölenlere ne oldu?' derim. Çok değerli insanlar geldi geçti bu dünyadan. Onlar nasıl yok olmuş olabilir? Bilinç nasıl varoluyor ve nasıl yokoluyor? Yani nereden geliyor ve nereye gidiyor?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.