Şimdi Ara

Kablo İnternete geçemedim diye üzülmeyin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Türksat A.Ş., geçtiğimiz aylarda düzenlenen ve yoğun ilgi gören KabloTV ve KabloInternet bağlantı ücreti promosyonunu tekrarlama kararı aldı. 25 Mayıs 2007’den itibaren geçerli olmak üzere kampanya 3 ay sürecektir.

Kampanya kapsamında 3 ay süresince KabloTV abonesi olmak için başvuruda bulunanlardan 43 YTL tutarındaki tesis ücreti alınmayacaktır. Aynı şekilde, kampanya boyunca KabloInternet kullanıcısı olmak isteyen abonelerimiz de 30 YTL tutarındaki tesis ücretini ödemeyeceklerdir.

Kaynak:http://www.turksat.com.tr/haberler/duyurular/baglanti_ucreti_almiyoruz.html

• - Online oyun oynarken düşük ping almak isteyenler
    - Benim gibi download yaparken hakkıyla upload da yapabilmek isteyen p2p'ciler
    - Pingin düşük olması vesilesiyle hızlı sörf yapmak isteyenler

Kablo internet bunlar için biçilmiş kaftan. Merak ettiklerinizi forumda sorabilirsiniz. Bu konuda gerçekten bilgili arkadaşlarımız yardımcı olacaklardır...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ThisisaNightmare

Bağlantı Ücreti Almıyoruz!

Türksat A.Ş., geçtiğimiz aylarda düzenlenen ve yoğun ilgi gören KabloTV ve KabloInternet bağlantı ücreti promosyonunu tekrarlama kararı aldı. 25 Mayıs 2007’den itibaren geçerli olmak üzere kampanya 3 ay sürecektir.

Kampanya kapsamında 3 ay süresince KabloTV abonesi olmak için başvuruda bulunanlardan 43 YTL tutarındaki tesis ücreti alınmayacaktır. Aynı şekilde, kampanya boyunca KabloInternet kullanıcısı olmak isteyen abonelerimiz de 30 YTL tutarındaki tesis ücretini ödemeyeceklerdir.

Kaynak:http://www.turksat.com.tr/haberler/duyurular/baglanti_ucreti_almiyoruz.html

İşte Telekom'un Yaz Fırtınası Kampanyası'na alternatif !
    Dileyen bunu seçebilir.

• İyi hoş da, 1024 sınırsız hala 109 YTL iken nasıl olur da kablo internete geçebilirim? Lütfen biri mantıklı bir açıklamasını yapsın. Madem kampanya yapacaklar, adam akıllı birşey yapsınlar ki kabloya geçelim. Evimde kablo tv im var ama sırf bu tarifeler yüzünden kablo internete geçemiyorum.
  • İyi hoş de her bölgeye hizmet vermiyorlar, yoksa niye geçmiyelim. Herkese ulaşmak için çabalamaları lazım.
  • 1024'ün 109 ytl olması ADSL'e göre eksiklik gibi görünüyor evet. Bu göreceli gerçi. Şahsen ben 256 kablo kullanıyorum 29 ytl'ye. Ancak her ay 99 ytl verecek ekonomik düzeyde olsaydım düşünmeden 109 ytl verip kablo internet kullanırdım 1 mbps. Nedenlerini merak ederseniz üşenmeden yazarım...
  • ben yazayım nedenini
    aradaki 10 ytl farkı verince
    birinde 100 kb/sn lik bir dload hızı
    öbür tarafta 125 kb/sn yani 10 ytl farka 25 kb/sn download hızı eklencek.
    Daha düşük ping.
    Daha hızlı upload
    stabil bir bağlantı
    upload yaparken nette rahat dolaşma.vs vs vs
  • Nedenlerini zaten yazmışsın onda hemfikiriz. Benim söylemek istediğim keşke şu 1024 sınırsızı makul bir fiyata çekseler de geçsek. 60 civarı yapsınlar direk geçicem valla.
  • kardeş onunla ilgili mail attım türksata hatta 2048 fiyatına adsl de 60 ytl iken biz 512 k yı o fiyata kullanıyoruz dedim ama daha cevap gelmedi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ThisisaNightmare

kardeş onunla ilgili mail attım türksata hatta 2048 fiyatına adsl de 60 ytl iken biz 512 k yı o fiyata kullanıyoruz dedim ama daha cevap gelmedi.

Cevap gelirse bilgilendireceğinden emin olduğum için merakla bekliyorum...
  • 2ay önce biri mail atmıştı Türksata yeni bir kampanya yapacak mısınız diye.Fiyat ayarlaması yapıyoruz demişlerdi.Yazın sanırım yeni tarifelerini açıklayacaklar
  • İnternet sayfalarında 4 Mbps geleceği yazıyor. 2 Mbps ücreti henüz 200 ytl'nin altına inmedi. Bu hızı yürürlüğe koydukları zaman yeni bir fiyat düzenlemesi gelecektir ki ben de bunu yazın bekliyorum...
  • birde kablo internetde kablosuz modem kullanmak istesek modemi değiştirmek lazım değilmi?
  • Hayır değilsiniz. Kablo modeminize bir access point ya da router özelliği kapatılabilen bir kablosuz adsl modem takarsanız bir bilgisayar için bağlantıyı kablosuz hale getirebilirsiniz. Router'ı olmayan bir kablo modem ile birden fazla bilgisyarda kablo internet kullanmak için gerekli döküman @ThisisaNighmare'in imzasındaki konuda mevcut...
  • kablo modem almak gerekli onu diyorum
  • ha bana sorcak olursanız en iyi sistem
    motorola sb5101- dlink gaming router(kablolu olan var tr de satılmıyo zaten yurt dışından getirceksiniz 80 euro gibi bir fiyatı var) - ordanda dlink dwl-2100. Bu şekilde wi-fi sisteminiz süper ve kayıpsız olur tabi wi-fi kartınız dlink marka olma şartıyla.

Ha benim dediğim sistemi yaparsanız %100 verim olmuyor datalar karışıyor. Bazıları switch kullanın diyor bende öyle yapıyorum ama switch ile maximum 2 ip alırsınız yani switch e 2 pc den fazla bağlarsanız diğerleri almaz ama benim dediğim yöntemle 8 li switch bile paylaştırırsıınız(4 ü ayrı mac öbür 4 ü ayrı olcak şekilde)
    ben şu anda evimde kullandığım sistem
    com21 - zoom x5 - burdan kablo ile masaüstü
    *************- netmaster router - dlink dwl-2100
    anlıycağınız zoom x5 ten 2 ayrı bağlantı çıkıyor burda zoom x5 adsl modem olmasına rağmen dhcp özelliğini iptal ederek switch moduna geçirdim. gerisini de böyle hallettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThisisaNightmare -- 5 Haziran 2007; 0:09:27 >

• quote:

Orjinalden alıntı: karakizil

kablo modem almak gerekli onu diyorum

Ben bunu sorduğunuzu tahmin etmemiştim. Elbette kablo modem alıyorsunuz. Kablo internet, interneti kablolu tv için eve gelen koaksiyel kabloyla alıyor. ADSL modem ise telefonun da arkasına girebilen basit telefon kablosuyla. Gelen bağlantıyı alması için uygun yapıya sahip değil malesef ADSL modem... Yeni bir modem gerekiyor...
  • karakizil senin problemi anladım eğer online oyun oynama gibi birşeyin yok ise ve evde 2 den fazla bilgisayar varsa sende kablosuz adsl modem var ise alacağın tek şey kablolu kablo modem.
  • her bölgede olsa keşke =(
    ayrıca bölgede olsa bile apartmana hat getirmek için çok uğraştırıyorlar..
  • Arkadaşlar ben adsl 1024 4 gb kotalı kullanıyorum ve bilindiği üzere 29 ytl ye.Her ay 4 gb kotayı 200-300 mb kadar geçiyorum maalesef.Bizim evde kablotv de var.Şuan kullandığım adsl hattı sadece internet için boşu boşuna her ay 20 ytl gibi bi ücret ödüyorum.şimdi ben kabloya geçicem benim için en uygun tarife hangisi olur acaba.Önerilerinizi bekliyorum yer gaziantep
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.