Şimdi Ara

Honor, 11. nesil Intel Core işlemcili yeni dizüstü bilgisayarlarını tanıttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Honor, 11. nesil Intel Core işlemcili yeni dizüstü bilgisayarlarını tanıttı

Huawei'den ayrılarak bağımsız bir marka haline gelen Honor, yeni amiral gemisi telefonu ile birlikte güncellenmiş MagicBook 14 ve MagicBook 15 dizüstü bilgisayarlarını tanıttı. Cihazların hemen hemen tüm özellikleri aynı, aralarındaki fark ekran boyutu tarafında.

Ayrıca Bkz.OnePlus 9 ve 9 Pro'nun temel özellikleri ortaya çıktı

İsimlerinden de anlaşılabileceği üzere MagicBook 14; 14 inç ekran taşırken, MagicBook 15; 15.6 inç ekrana sahip. Her iki IPS LCD panel de 1920 × 1080 piksel çözünürlük ve 16:9 en boy oranı sunuyor. Ayrıca sRGB renk gamının %100'ünü kapsadıklarını ve maksimum parlaklık değerlerinin 300 nit olduğunu belirtelim.

Dizüstü bilgisayarlar 11. nesil Intel Core işlemcilerle geliyor. Kullanıcılar Intel Core i5-1135G7 veya Core i7-1165G7 arasında seçim yapabilecekler. Ayrıca NVIDIA GeForce MX450 ya da entegre Intel Iris Xe ekran kartı seçenekleri mevcut. Tüm konfigürasyonlarda standart olarak 16 GB DDR4 RAM ve 512 GB SSD sürücü bulunuyor.

Fiyat etiketleri belli oldu

Cihazlarda 1 adet USB Type-C 3.2 Gen 1, 1 adet HDMI, 2 adet USB 2.0 bağlantı noktası ve 3.5 mm kulaklık girişi mevcut. Ayrıca Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5.0 teknolojilerini destekliyorlar. Diğer özelliklerni metal kasa, açılır-kapanır web kamerası ve parmak izi tarayıcısı olarak sıralayabiliriz. Dizüstü bilgisayarlar Windows 10 yüklü şekilde geliyor.

Modellerin pil kapasitesi de farklı. MagicBook 15 versiyonu 56 Wh'lik bataryadan güç alırken, MagicBook 14'te 42 Wh'lik pil yer alıyor. Ancak her ikisinde de 65W hızlı şarj desteği var. Dizüstü bilgisayarların fiyat etiketleri konfigürasyonlarına bağlı olarak 755 ila 990 dolar arasında değişiyor:

• i5-1135G7, 16 GB + 512 GB - 755 dolar

• i5-1135G7, 16 GB + 512 GB, MX450 - 850 dolar

• i7-1165G7, 16 GB + 512 GB, MX450 - 990 dolar

Kaynak:https://www.gizmochina.com/2021/01/22/honor-magicbook-14-15-2021-china-launch-price-specs-features/

• Amoled ekranlı laptop bekliyoruz
  • 9.000 den aşağı satılmaz bu
  • 4 çekirdekli pc’ye 1000 dolar verilmez. Eğer pc’niz varsa 4 çekirdek 8 threads bu pclere para vermeyin derim tabi profesyonel değilseniz sonuçta orada kar zarar hesabı var 100 dolar bile karlıysa değer yani.
  • fhrstw kullanıcısına yanıt
    Paranın canı dermanı yok 500 600 dolar ile ne alınıyor telefonlar bile 900 1000 doları geçti .
  • kaireis06 K kullanıcısına yanıt
    Hocam ryzen’ laptoplar var macbook m1 var bu paralar intele verilmez aşırı pahalı 8 çekirdek pcler var bu paralara o yüzden 1000 dolar verilmez dedim. İntele verilmez yani şu şartlarda.
    Doğru alternatiflere bakmak lazım.
    benim terciğim m1 olurdu,geleceğe yatırım yapmalık cihaz.
  • 1000 dolara rtx 3060 mobile laptoplar gelecek zaten.
  • Agirlik? Ebatlar?
  • th9 T kullanıcısına yanıt
    Açıkçası bende şuan laptop alacak olsam m1 bir pc alırdım. Hem masaüstünde hem laptopta artık belli bir yaştan sonra su soğutma anakart psu sök tak yoruyor hemde aşırı zaman harcıyorsun yok oc için doğru voltajı bul yok cpu’yu doğru frekansa ayarla macunu 6 ayda bir değiştir bakım yap falan gerçekten yorucu. Keyfine değmiyor belli bir yaştan sonra.

İyi de arkadaş ben on bin liranın üzerinde bir laptop kullanıyorum dediklerinizin hiç ama hiçbiri nasıl yapılır bilmiyorum ne anakartıymış ne psuymuş ki laptopta var mı bilmiyorum ne de voltajıymış. Bu dedikleriniz yüzde birlik dilime anca giriyordur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnteli sokmaktan bıkmadılar.. koysana şuna 5000 series apu.. ya da madem intel ısrarın var igpu denesene mx450 çöpü maliyeti daha da artırıyor.. 5000 series bir apu+144hz amoled panel ile (henuz uretilmedi) uber bir makine olabilirdi..
  • Macbook alirim, fan yok, 10w. 1000 euro.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.