Şimdi Ara

Fatih sondaj gemisi yeni sondaj bölgesine ulaştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
1
Favori
1.037
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fatih sondaj gemisi yeni sondaj bölgesine ulaştı

Türkiye, Karadeniz’deki doğal gaz arama faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. 18 Ocak’ta Türkali-1 kuyusundaki sondaj çalışmalarını tamamlayan Fatih sondaj gemisi, yeni sondaj bölgesine ulaştı. Sondaj yapılacak yeni kuyunun ismi Türkali-2 olarak adlandırılıyor.

Ayrıca Bkz.Karadeniz’de doğal gaz keşfeden Fatih Sondaj Gemisi’nin özellikleri neler?

Fatih sondaj gemisi, Tuna-1 kuyusundaki sondaj çalışmalarında 405 milyar metreküp doğal gaz keşfetmişti. Türkali-1 ve Türkali-2 kuyuları, doğal gaz keşfedilen Tuna-1 kuyusuna yakın sayılabilecek bir konumda.

Fatih sondaj gemisi, Türkali-1 kuyusunda rezerv arama çalışmalarının yanı sıra üretim potansiyeli ve gaz potansiyeli hakkında bilgi topladı. Fatih’in topladığı bilgiler ışığında kuyu testlerini ve kuyu tamamlama faaliyetlerini Kanuni sondaj gemisi yürütüyor. İki gemi etkin bir şekilde kullanılıyor.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Dün gece Filyos Limanı'ndan demir alan Fatih sondaj gemimiz Karadeniz’deki yeni durağı Türkali-2 kuyusuna ulaştı. Gemimiz, hazırlıklarının ardından Sakarya gaz sahasındaki çalışmalarına başlayacak. Karadeniz’in Fatih’i çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.” dedi.

• acınacak biri olduğumu ispat et. Meydan burada. Senelerdir doğalgaz aranıyor. bu arama faliyetleri ile bulma faliyetlerinden beri gelen zamları izah et açıkla. Çıkmayan doğalgazı açıkla . gemiler sondaj vurdu. Sondajdan sonra doğalgaz üretim platformu kurulması lazım nerede? neden kurulmuyor açıkla.

Ben jeofizik mühendisiyim benim işim bu anladın mı? Git öğren mektebini okumana gerek yok araştır sonra gel birşeyler saçmala.

Amacın hala suçu Atatürk'e veya İnönüye mi atmak bilmiyorum.

Lozan anlaşması bir sonuçtur. Birinci dünya savaşında kaybettik. Keşke kaybetmeseydik ama kaybettik işte yapacak bişey yok.

Osmanlı sevre razı oldu, Atatürk gibi bir lider önderliğinde savaştık, ülkemizi bu kadar genişletebildik.

Hemen sonrasında Atatürk sayesinde eğitimde, demokraside, ekonomide, tarımda sanayide dünyanın seyrinin çok ötesinde bir ilerleme yaşadık. Maalesef sonradan dura kalka, ite kaka gider olduk.

100 yıl sonrasında yapamadıklarını lozana bağlamak en hafif tabirle bilmemezliktir.

Akdenizde israil, mısır italya gaz arıyor, sen arayamıyorsan sorunu lozanda değil kendinde aramalısın. Dıj güj masalından bi uyanın artık.

Kaldı ki herşey bitti denizde gaz aramaya mı geldi sıra? İsviçrenin denize sınırı bile yok. Bizde İsviçrenin 1/10u kadar refah var mı?

Güney kore 40 yıl önce hiçti şimdi ne hale geldi? Çin 15 sene önce doğru düzgün üretim yapamıyordu, acından ölüyordu çinliler. Şu anda kişi başına düşen gelirde bizden %25 daha zengin adamlar.

Sorun 100 yıl öncesinde değil, sorun sizin kafa yapınızda. Sorgulamaya başlayacaksan da son 20 yıldan başla, herşeyi çözersin zaten. 90lara bile gitmene gerek yok.

Zeki arkadaşım geçen çıktı var binmem kaç M3 demedilermi? Cumhurbaşkanı açıklama yapmadı mı? Kaç ay oldu Hani platform nerede ?

Sıktığın palavralarla attığın yalanlarla bana laf yetiştirmezsin .

Bende yalancılara verecek cevap çok.

https://www.google.com/sorry/index?continue=https://www.youtube.com/watch%3Fv%3DIKFFPnrtEd0%26feature%3Dyoutu.be&q=EgQuLZpEGMzZvYAGIhkA8aeDS4kMI6B8KQW-EPiRs8dmFO_FFJWjMgFy

• kap gel yiğidim Fatih'im.

• hayırlısı olsun Fatih sondaj gemisi yeni sondaj bölgesine ulaştı 

• Haydi hayırlı olsun kazasız belasız batmadan bol bol gaz bulmak dileğiyle.
  • cool story bro Fatih sondaj gemisi yeni sondaj bölgesine ulaştı Fatih sondaj gemisi yeni sondaj bölgesine ulaştı 

• sissil S kullanıcısına yanıt
    Bu kadar kin bünyeye zararlı, kanser verem felan olursunuz dikkat edin.

• merhametlitürkün yoklugunu aratmıyon :))))

• sissil S kullanıcısına yanıt
    Acınacak birisi varsa maalesef o kişi sizsiniz. Bu kinle yaşayabilmek zor olmalı.

• hayırlı olsun inşallah güzelişer başarır

• Yine millette gaz birikti sanırım.

Gazın alınması lazım.

• yeni gazlar geliyor
  • Karadeniz ne alaka? Doğu Akdenizde olması gerekir araştırma gemilerinin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yahu her seye muhalefetsin,
    bu konulari gorunce moralin bozuluyor,
    ama gene de gelip bu yorumu okuyorsun,
    sonra da kiziyorsun..

Oyle musluk tamir edip genel baskanla poz vermeye benzemez bu isler. Turkiye karanlik bir cagi geride birakti, evlat-i osmanli nihayet kim oldugunu hatirladi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sounderland.

Bu mesaj silindi.

üstü kapalı küfür ettin üf çok coolsun

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.