Şimdi Ara

Cyberpunk 2077'nin ilk büyük yaması konsollar ve PC için yayınlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cyberpunk 2077'nin ilk büyük yaması konsollar ve PC için yayınlandı

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini CD Projekt Red'in yaptığı Cyberpunk 2077 geçtiğimiz ay yayınlandı. Ne yazık ki oyun büyük sorunlarla çıkışını yaptı ve oyuncular büyük tepki gösterdi. Tepkilerin ardından da CD Projekt Red, ocak ve şubat ayı içerisinde iki büyük yama yayınlayacaklarını açıkladı. 

Ayrıca Bkz.Cyberpunk 2077'de Keanu Reeves olmasaydı, Silverhand'in muhtemel görünümü böyle olacaktı

İlk büyük yama da geçtiğimiz saatlerde konsollar, PC ve Stadia için yayınlandı. PC'deki boyutu 5.4GB. Açıklamaya göre bu güncelleme ileride gelecek olan güncellemerin altyapısını oluşturuyor. 1.1 yaması genel olarak baktığımızda performans sorunlarını ve hataları giderdiğini görebiliyoruz. Ayrıca yine açık dünya ve görevlerine dair de birçok sorunun düzeltildiğini görüyoruz. Özellikle birçok kişinin başına gelen braindance sekansından çıkamama sorunu düzeltildi.

Platformlara özel iyileştirmeler baktığımızda ise PlayStation 4'teki çeşitli çökme problemlerinin çözüldüğünü; PlayStation 4 Pro ve PlayStation 5'teki kalabalığın bulunduğu kısımlara performans optimizasyonu yapıldığını görebiliyoruz. 

1.1 yamasının tüm yama notlarını burada bulabilirsiniz.

Kaynak:https://www.cyberpunk.net/en/news/37373/patch-1-1

• Yahu Gabe Newell denilen adam belki de tarihin en çok beklenen oyununu çıkartmıyor ve hakkında neredeyse konuşmuyor, kaç kere ölüm tehtidi aldığını yada linç edildiğini gördünüz? Gta 6 deliler gibi bekleniyor, gördün mü Rockstar'ın mecburiyetten oyun çıkarttığını?
    Sen gel tarihi kendin belirle ama sonrasında oyunu ertele dert değil, hadi neyse pandemi şu bu bir daha ertele o da dert değil, çıkmadan hemen önce oyun ps4/xbox one üzerinde iyi çalışıyor diye açık açık yalan söyle, vaat ettiğin hiç bir şeyi vereme ama suçlusu 3-5 troll yüzünden oyuncular olsun.
    Oyunu sevmiş olabilirsin bu tamamen beklenti ama şu firmanın yaptığını savunmayın artık, tüketici baskısıymış!, tüketici onlara seneye Witcher 4 çıkart dese çıkartacaklar mıydı?
    Sen 1 saatte sana yemeği vereceğini söyleyen firmadan sipariş edip, 1.5 saat geçtikten sonra benim yemek ne oldu verin artık dediğinde sana çiğ yemek verilirse benim suçum ben acele ettim der misin?
  • Ne vardı 1.5 ay daha bekleyip en azından hasarlı çıkarmasaydınız, eksiklerine rağmen oyun güzel ama bu vaadedilene göre %30 oldukları gerçeğini değiştirmiyor.

Gog sürümü en temiz ve sorunsuz çalışanı, almak isteyen varsa doğrudan gog'dan alsın.

• Hiç update yapmayanlar için toplam 5.4GB. Daha önce güncelleme yapanlar için yaklaşık 850-900MB arası

• Her türlü 5.4 gb Steam de, bütün update ler kuruluydu.

• Değişen hemen hiçbir şey yokmuş. Heyecan yapıp boşuna denemekle vakit harcamayın. Oyunun düzelecek bir yanı yok heralde. Baştan berbat yapıldığı için de düzelmiyor.
  • 6 aya kendine gelir oyun. Düzeltilecek ama sadece bu oyun değil tüm oyun dünyasına ders olacak şekilde örnek teşkil ediyor. Bir daha firmalar özellikle tüketici baskısına boyun eğip bu kadar erken çıkarmazlar oyunlarını bitmeden. Bu oyunun bu şekilde çıkmasının en büyük sebebi yatırımcı veya yapımcıların baskısından ziyade tüketicilerin sabırsızlığıydı. Adamlar erteleme yaptıklarında ölüm tehditleri alıyordu oyun çıkmadan önceki son ertelemede.

• Daha çok yamarlar.Cyberpunk 2077'nin ilk büyük yaması konsollar ve PC için yayınlandı 

• quote:

Orijinalden alıntı: strathmorea

6 aya kendine gelir oyun. Düzeltilecek ama sadece bu oyun değil tüm oyun dünyasına ders olacak şekilde örnek teşkil ediyor. Bir daha firmalar özellikle tüketici baskısına boyun eğip bu kadar erken çıkarmazlar oyunlarını bitmeden. Bu oyunun bu şekilde çıkmasının en büyük sebebi yatırımcı veya yapımcıların baskısından ziyade tüketicilerin sabırsızlığıydı. Adamlar erteleme yaptıklarında ölüm tehditleri alıyordu oyun çıkmadan önceki son ertelemede.
    Yahu Gabe Newell denilen adam belki de tarihin en çok beklenen oyununu çıkartmıyor ve hakkında neredeyse konuşmuyor, kaç kere ölüm tehtidi aldığını yada linç edildiğini gördünüz? Gta 6 deliler gibi bekleniyor, gördün mü Rockstar'ın mecburiyetten oyun çıkarttığını?
    Sen gel tarihi kendin belirle ama sonrasında oyunu ertele dert değil, hadi neyse pandemi şu bu bir daha ertele o da dert değil, çıkmadan hemen önce oyun ps4/xbox one üzerinde iyi çalışıyor diye açık açık yalan söyle, vaat ettiğin hiç bir şeyi vereme ama suçlusu 3-5 troll yüzünden oyuncular olsun.
    Oyunu sevmiş olabilirsin bu tamamen beklenti ama şu firmanın yaptığını savunmayın artık, tüketici baskısıymış!, tüketici onlara seneye Witcher 4 çıkart dese çıkartacaklar mıydı?
    Sen 1 saatte sana yemeği vereceğini söyleyen firmadan sipariş edip, 1.5 saat geçtikten sonra benim yemek ne oldu verin artık dediğinde sana çiğ yemek verilirse benim suçum ben acele ettim der misin?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• melihcskn M kullanıcısına yanıt
    İşin garibi gene yalan söylediler. Aralık ayında rezil oldukları için Ocak ve Şubat ayında last gen konsollar için güncelleme çıkacak ve oyun oynanabilir hale gelecek, sabır istiyoruz dediler. Geçen hafta da asıl büyük güncelleme Şubat ayında çıkacak dediler. Ocak ayında çıkan güncellemenin de last gen konsollarla pek ilgisi yok. Saçma sapan hataların düzeltiği, beta sürecinde olması gereken, bir yama çıktı. Yalanları daha da belli olmasın diye yamaya 1.07 dememişler ve yeni gibi görünsün diye 1.1 demişler.
  • Buglar düzeltilirde benim şu yamalardan beklediğim tüm combat ve şehirdeki yapay zekanın orta seviye olsada adam edilmesi, zorluğun dengelenmesi. Bu gibi güncellemeler için sanırım 1 sene bekleriz. Şu sebeplerden dolayı oyuna devam edemiyorum.
  • fasttornado F kullanıcısına yanıt
    Güncelleme haritasını ocak 14'te gösterdiler zaten. Ocakta ve şubatta güncelleme çıkacağını aralık ayının başında söylediler. Siz sadece söylenen sözlere odaklanmışsınız ama yanlış sözler sanırım, yeni nesil konsollar için ocak ya da Şubat hatta 3-4 ay içerisinde dahi güncelleme gelecek sözünü duymadım. Zaten dedikleri ve gösterdikleri şekilde çıkıyor her şey şimdilik, yeni nesil güncellemesi daha ileride çıkacak, ondan önce ücretsiz bir dlc geleceği gösteriliyor.

Cyberpunk 2077'nin ilk büyük yaması konsollar ve PC için yayınlandı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manesnuc -- 23 Ocak 2021; 17:59:15 >

• Oyunun önemli sıkıntısı yapay zeka onuda istedikleri kadar patch atsınlar düzeltemezler oyunun ana öğelerinden biri imkansız düzelmesi.Performans patch bekleyenler beklesin yoksa yapay zeka düzelmez.

• manesnuc kullanıcısına yanıt
    Yeni nesil demedim hocam. Last gen yani ps4 ve xbox one'dan bahsediyorum.
  • Oyunu tekrar oynamak için sebep göremiyorum.

• Cyberpunk 2077'nin ilk büyük yaması konsollar ve PC için yayınlandı

cd projekt red developer ekibi

• fasttornado F kullanıcısına yanıt
    Next gen diye gördüğümü sandım, neyse. Last generation konsolların güncellemesi de bu yol haritasına bağlı.
  • Yazılımdan gram anlamadığını belli edip bilgisiz bilgili olmak senin için zor olmalı oyunu yapan adamlar bunlar gidip çalışsana bı developer ekibiyle çayci olarak alırlar umarım. Red engine 4 motorunu geliştiren adamlar senin o basit beynin almaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: enginarslan.d

Yazılımdan gram anlamadığını belli edip bilgisiz bilgili olmak senin için zor olmalı oyunu yapan adamlar bunlar gidip çalışsana bı developer ekibiyle çayci olarak alırlar umarım. Red engine 4 motorunu geliştiren adamlar senin o basit beynin almaz

ahahah nasıl kudurdun 2 mesajlı troll seni ne oldu kimin adamısın görelim bakalım 6 ay sonra yapay zekada bir değişiklik olacak mı bunun zaten videosu cekilir her türlü:D red engine 4 motorunu geliştirmişler ama yapay zeka 2010lu yıllardan kalmaCyberpunk 2077'nin ilk büyük yaması konsollar ve PC için yayınlandı 

• Hay Takemura glitchinize ama ya. Ulan iyi kötü oyunu oynuyorduk şimdi Takemura arıyor bakmak zorundasın bakınca da konuşmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnergyHill

ahahah nasıl kudurdun 2 mesajlı troll seni ne oldu kimin adamısın görelim bakalım 6 ay sonra yapay zekada bir değişiklik olacak mı bunun zaten videosu cekilir her türlü:D red engine 4 motorunu geliştirmişler ama yapay zeka 2010lu yıllardan kalma 

Alıntıları Göster
    2010 olsa yine iyi 2000'lerin başına gitmemiz lazım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.