Şimdi Ara

Elon Musk karbon salınımını azaltmak için 100 milyon dolar ödül hazırladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Elon Musk karbon salınımını azaltmak için 100 milyon dolar ödül hazırladı

Dünyanın en zengin insanı yarışında liderlik mücadelesi veren ve zaman zaman yaptığı garip çıkışlarla teknoloji gündemini belirleyen Elon Musk önümüzdeki hafta çevre adına önemli bir hamle yapıyor.

100 milyon dolar ödül

Karbon salınımı bugün dünyamızın en büyük sorunlarından birisi ve çevreye olan etkisi yıkıcı olmaya başladı. Teknoloji devleri üretim tesislerindeki karbon salınımını en aza indirmek veya sıfırlamak için projeler geliştiriyor. Elon Musk da bir proje yarışması düzenleyecek.

Ayrıca Bkz.Gigabyte 7 GB/s’ye ulaşabilen Aorus Gen4 7000S SSD’sini duyurdu

Detayları gelecek hafta belli olacak yarışmada 100 milyon dolarlık bir ödül havuzu ayrılmış.Yarışmanın amacı karbon salınımını azaltmakta önemli bir rol oynayan karbon yakalama projeleri geliştirmek. Karbon salınımını en aza indirecek şekilde farklı projeler geliştiren ve ödül almaya hak kazanan projeler bu havuzdan yararlanacak.

Şimdiden Twitter gönderisine sayısız proje planları gönderilmiş durumda ancak ormanların korunarak karbon salınımının en aza indirileceğini ve bu paraların da bu doğrultuda harcanmasını isteyenler de çoğunlukta.

• Trump varken yapsaydı bunu :D

• Bu işin ucu Elon Musk 'ın lehine olacak gibi gözüküyor. Pilli araçları çoğaltmak gibi.

• Kulağa çok çevreci gelse de aslında işin ucunda daha fazla üretim yapmak için karbon salınımı kotasını rahatlatma amacı var. Amerika'da bu hacimlerde üretim yapan şirketler ya karbon borsasından kota satın alır ya da buna benzer şekilde karbon yakalama teknolojileriyle kotasını arttırır. 100m $'a ucuza kaçmış Elon reis, bu sistemlerin maliyetleri düşünüldüğünde.
  • cengizhan72 kullanıcısına yanıt
    Kapitalist adamlar çevrecilik bahane
  • Salınım değil o salım 😊
  • cengizhan72 kullanıcısına yanıt
    çevreye faydalı olacaksa açıkçası kimin lehine olacağı umrumda değil

• hmobolo H kullanıcısına yanıt
    çevreye faydalı olacaksa desteklerim kimin ne kazancağı beni ilgilendirmez

• Çevreyi cok düşünen bir arkadaşımız bu elon dayı. önce uzaya yolladığı roketlerin karbon salınımı hesabını bir yapsın.
  • inşallah geç kalınmamıştır

eskisi gibi mevsimler yaşanmıyor artık sanırım geç kaldık

• Augenbling A kullanıcısına yanıt
    Kotası arttığı ve bu kotayıda kullanacağı için doğrudan çevreye faydası olmayacak lakin ordan çıkan projeler belki büyür telifini almıyorsa

• Ankaratıplı kullanıcısına yanıt
    Ben geç olduğunu düşünmüyorum şuan 0 emisyona geçsek dünya kendini toparlar ama bu mümkün değil fabrikalar kapandığında milyara yakın insan işsiz kalır hop diye fabrikaları dönüştürmek zaten mümkün değil. Aslında mümkün ama söz gelimi sanayiciye desen ki 3 yıl yada 1 yıl kar etmeyeceksin yer yerinden oynar bunlar işçi gibi değil karın tokuluğa çalışıp şükür etsin fark burada.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.