Şimdi Ara

Opera oyun motoru geliştiricisi satın aldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Opera oyun motoru geliştiricisi satın aldı

Tarayıcı pazarında sürekli yenilik yaparak kalıcı olmaya çalışan Opera platformu önemli bir satın alıma imza attı. Oyun motoru geliştiricisi YoYo Games bundan böyle firmanın çatısı aldında olacak.

YoYo Games nedir?

YoYo Games firması GameMaker Studio 2 yazılımı ile biliniyor. Bu yazılım kodlamaya hakim olmayan amatörlerin bile kolayca 2D oyunlar geliştirmesini sağlıyor. Sürükle-bırak ara yüz elemanları, daha gelişmiş oyunlar için kendi kodlama yapısı gibi avantajları mevcut. PC, mobil ve Nintendo Switch desteği sunan platformda Spelunky ve Hotline Miami gibi oyunlar hayat bulmuştu.

Ayrıca Bkz.Balıklardan ilham alınarak geliştirilen robotlar, deniz araştırmaları için önemli görevler üstlenecekler

Opera’nın bilindiği üzere Opera GX adında oyun odaklı bir tarayıcısı mevcut. Kullanıcılar mevcut sistemine göre tarayıcının kullanacağı RAM ve işlemci oranını ayarlayabiliyor. Tarayıcı da buna göre kendi bileşenlerini kapatıyor veya en düşük seviyeye getiriyor. Böylece tarayıcı açıkken oyun performansı en az şekilde etkileniyor.

YoYo Games’in bu tarayıcııya katkısı nasıl olacak tam bilinmiyor. Firma içerisindeki Opera GX ve GameMaker ekipleri Opera Gaming çatısı altında birleştirilecek. YoYo Games de bu çatıya dahil olacak. Opera’nın yakın dönemde Unreal Engine gibi evrensel bir oyun motoru geliştirebileceği konuşuluyor.

Kaynak:
    https://www.engadget.com/opera-buys-gamemaker-studio-2-developer-yoyo-games-160045897.html

• Opera tarıyıcıyı acik kaynak yapsa süper olur

• Ücretsiz olmasını bekliyoruz
    Güzel girişim

• quote:

Orijinalden alıntı: dikiştutmazsabri

Opera tarıyıcıyı acik kaynak yapsa süper olur

Opera Chromium tabanlı bir tarayıcı ki o da açık kaynaklı zaten. Opera'nın kendine has arayüzü, VPN entegrasyonu dışında Chromium'un üstüne kattığı birşey yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Opera GX tarayıcısını boşuna yapmadılar... Opera oyun motoru geliştiricisi satın aldı 

Opera oyun motoru geliştiricisi satın aldı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

Opera Chromium tabanlı bir tarayıcı ki o da açık kaynaklı zaten. Opera'nın kendine has arayüzü, VPN entegrasyonu dışında Chromium'un üstüne kattığı birşey yok.

Alıntıları Göster

Chromium acik kaynak olsa ne olur. Operada istedigim gibi kaynak kodlari degistirmek istiyorum ben.

Opera chormium tarayicilar arasinda en iyisi uzun süre kullanmadigin cok belli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ***Leopard*** kullanıcısına yanıt
    Oyuncu olmama rağmen GX çıktığı gün chrome’u sildim ve gx kurdum. O günden beri opera gx ana tarayıcım ve hiç Chrome ‘a dönme ihtiyacı hissettirmedi.
    Hafif ve hızlı olması çok hoşuma gidiyor, chrome’un trackerlarindan ve RAM yönetiminden bıkmıştım. İlk çıktığında ortalığı yıkma sebepleri hafif hızlı olmasıydı. Eski halinden eser kalmadı. Edge bile çok daha iyi çalışıyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.